10/10
M Ingrid 2021 jan. 09. - 21:23:22 10/10
(63/63)
Leonei mércével nem lenne 10-es, de normál skálán bőven 10+. Rengeteg személyes és társadalmi mondandóval, jelnettel, amelyek egy egész életre beleégnek az emberbe.
10/10
Nótárius 2019 jún. 01. - 11:20:13 10/10
(62/63)
Minden pozitív véleménnyel egyetértve, számomra ez életkorszakosan nagyszerű élmény, erős érzelmi hatású kitűnő film; páratlanul sajátszerű, izgalmas cselekménnyel; érdekfeszítő történelmi háttérrel, elgondolkodtató erkölcsi dilemmákkal, remek karakterekkel és párbeszédekkel, valamint gyönyörű képi világgal!
Többféleképpen megvágott verzióját láttam már, de nekem a leghosszabb, a múltidéző bejátszásokkal leginkább "lelassított" tetszik a legjobban. Ez, többek között, lehetőséget ad a történeti, személyes és érzelmi előzmények megismerésére és mind jobb megértésére; ...
dde legfőképpen arra, hogy minél többet szárnyalhasson Ennio Morricone felemelő zsenialitású, megunhatatlan zenéje!
1/10
Bodellger 2019 jún. 01. - 03:56:57 1/10
(61/63)
Meglepoen unalmas film, raadasul a harmada abbol all, hogy hol szuperkozelibe, hol premierbe latsz egy total ellenszenves, borostas hajpacnit. A Dollartrilogia, valamint a Volt egyszer filmek utan szamomra nagy csalodas ez a film, de mar ertem miert nincs ugy felkapva Leone alkotasai kozott. 5/10
6/10
Trap 416 2019 márc. 06. - 10:24:22 6/10
(60/63)
Egy marék dinamit

Hangulatában (és hosszában is) a többi Leone westernre hajazó film. Vannak azonban eltérések az olasz rendező többi alkotásához képest, például itt kevésbé van epikusra véve a figura, ami egy jó darabig előnyére is válik. Morricone aláfestői zenéi is visszafogottabbak a megszokotthoz képest. A szokásos ezüst kutatás, bank és vonatrablások és a háború is szerepet kap a cselekményben, a film legnagyobb dobása mégis Rod Steiger, akiről mondanám, hogy elviszi a hátán, de sajnos ahhoz nem szerepel eleget, és a nem vele kapcsolatos részek el is sikkadnak. Külsőre itt hasonlított Torrentére és mivel a szinkronja is ugyanúgy Csuja Imre volt, szinte láttam is magam előtt azt az idiótát, főleg, hogy a karakter is egy szélhámos. Ez egy plusz pozitív töltet volt. A másik főszereplő is viszonylag jó választás, de közel sem Steiger szintű. Az Egy marék dinamittal a legfőbb probléma a hossza.Van egy majdnem negyedórás szakasz, ahol szó szerint nem történik semmi, ami egy idő után eléggé idegesítővé vált. Valaki szólhatott volna Leonénak, hogy van film 2 és fél óra alatt is, nem attól lesz emlékezetes, hogy ha kell, ha nem, kitölti a 150 percet, akkor is, ha a cselekményben jóindulattal 110 perc van. Onnantól hogy a polgárháborús szál beindul, brutális lejtmenet kezdődik, ami távolba révedéssel és elmélkedéssel telik, és itt a zene sem menti a dolgot. Pedig az első negyedòra annyira erős, hogy azt hittem ez lesz az olasz direktor egyik legnagyobb dobàsa. Erre kb a legkisebb lett. A végén már tényleg szenvedtem. Csak óriási Leone fanoknak tudom ajànlani. 10/6
Scal 2015 szept. 30. - 18:10:15 Előzmény Texas Bill
(59/63)
tegyél vele egy próbát azért még, nekem három nap alatt sikerült megnézzem a vontatottsága miatt, de a vége minden szenvedést megért,

tényleg nagyon kuszán kezdõdik, de a közepe fele átfordul és onnantól már nagyon jó, szerintem a második fele még durvább mint egy holokauszt mozi, pláne, hogy a mocskos 20 század ezen szegletérõl az európai ember alig tud valamit
offtopic
Texas Bill 2015 máj. 23. - 08:45:47
(58/63)
Linóleumpagoda?!
10/10
uzi9mm 2015 máj. 23. - 03:50:19 10/10 Előzmény Texas Bill
(57/63)
Biztos sokat ittál,ezt el lehet mondani a Redl ezredesrõl megy a Mefisztó vagy a hanussen Sz. István filmekrõl ja a néger k-rás az jó volt...
Texas Bill 2015 ápr. 28. - 08:28:15
(56/63)
Élvezhetetlen! Egy órányi szenvedés után inkább lekapcsoltam. Nem izgalmas, nem szép, nem szórakoztató, nem vicces - még csak szép felvételek sincsenek benne. A zene pedig csalódás, a nagy nevet olvasva nem ezt vártam.
10/10
makovecz1972 2014 nov. 11. - 14:50:02 10/10
(55/63)
Nekem tetszett! 10/10!
10/10
olahmiki1959 2014 jún. 26. - 19:41:25 10/10
(54/63)
Mindenkit üdvözlök!
Begépeltem a Google-ba, hogy "Egy marék dinamit" port, erre feljött ez a link, amibe éppen írok, és amiben ez a sok remek hozzászólás olvasható, és közvetlenül ez alatt, ott szerepel, hogy:

Egy marék dinamit 1971(Pannónia szinkron!)
(teljes film)

És valóban, megnéztem, belepörgettem, számtalan helyen belehallgattam, AZ EREDETI, BUJTOROS, LÁNG JÓZSEFES SZINKRON van a filmben, 157 perc, széles vásznú változat, szuper minõség!
Miután sokan kerestétek a filmet, gondoltam, megosztom az információt veletek. (Én magam is véletlenül bukkantam rá, de nagyon örülök neki...:))
Egyébként azon az oldalon számtalan más, ritkán hozzáférhetõ, kitûnõ film is megtalálható.:DD
csabaga 2014 jún. 24. - 17:24:17
(53/63)
Nem is tudom,létezik-e ennek a filmnek teljes változata.Jó láthatóan a hosszabb verzió is darabokból áll,hiányoznak az összekötõ részek.
Egy német adón láttam egy harmadik változatot,ahol van egy-két új jelenet,de hiány is a hazaihoz képest.
10/10
breeder 2014 máj. 20. - 00:08:21 10/10
(52/63)
Nem annyira ismert Sergio Leone klasszikus, mint mondjuk a Volt egyszer egy vadnyugat, vagy a dollár-trilógia, de színvonalát tekintve ez is egy nagyszerû film. Tele van emlékezetes jelenetekkel és beszólásokkal! 10/10
6/10
hirdetes60 2013 szept. 03. - 12:18:24 6/10
(51/63)
Én a 2,5 órás változatot láttam. Nekem a Sergio Leone filmek közül a Jó, a Rossz és a Csúf, a Dollár filmek, a Volt egyszer egy vadnyugat, a Volt egyszer egy Amerika sokkal jobban tetszettek, pl. ebben nekem már nevetségesen hosszú egy-egy visszaemlékezés... Az jó, hogy a szereplõk nem fekete-fehérek, hanem pl. a fõhõsnek is rengeteg disznósága van, de talán a legdurvábbal indítanak:

---===SPOILER===---
az elején már megerõszakol egy nõt, és ettõl kezdve nehezen lehet azonosulni a karakterrel...
---===SPOILER VÉGE===---

A történet meg nem igazán kerek, azt az érzést kelti bennem, hogy na húzzuk egy kicsit még tovább a szálakat, na még egy pár snitt, mintha SL nem tudta volna abbahagyni, beleszeretett volna a film forgatásába, és a nagy érzelmek átadásába. Talán ez felelõs a túl hosszú és már nevetségesen csöpögõs visszaemlékezésekért is... A karakterek, a beállítások, a robbantások ettõl függetlenül zseniálisak! De az elõbbiek miatt nekem csak 6/10.

Azért néztem meg a filmet, mert Leone az alábbi dokumentumfilmben azt mondja, hogy a mûvei között ez egy trilógia része: 1. Volt egyszer egy vadnyugat; 2. Egy marék dinamit (Volt egyszer egy forrdalaom), 3. Volt egyszer egy Amerika. Nem értettem, miért nem elég híres itthon ez is, ha a trilógia másik két mûve alapmû. Most megértettem. http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=skjfAX2haDY#t=1834
nuiii 2013 júl. 12. - 23:02:04
(50/63)
nagyon jó film, de nem western.
10/10
uzi9mm 2013 ápr. 12. - 19:25:27 10/10 Előzmény uzi9mm
(49/63)
Csernák János-Csuja Imre, ez a Duna tv-s szinkron.
A Film Mánián változat, Hossza KB:146perc 5 másodperc reklámok nélkül.
Aszem a végén a Antoine Saint-John géppuskázásából amikor a csávó a földön hentereg és Rod Steiger Lövi az ki volt vágva.
10/10
uzi9mm 2013 ápr. 11. - 20:51:51 10/10
(48/63)
A Filmhez 3 féle szinkron létezik:
1.Eredeti Kb 1985-ben volt a tv-ben (Feküdj Patkányos)
2.Csernák János-Csuja Imre (Film Mánia ezzel adta)
3.Vass Gábor-Csuja Imre
Az IMDB Film hossz a DVD-n megjelenõk nem mindig fedik a valóságot.
Ennyi a különbség 23/25 képkockánál:
6/10
offtopic
Rahar 2013 febr. 16. - 16:02:27 6/10
(47/63)
Nemrég újra megnéztem a Volt egyszer egy vadnyugat címû alkotást, én is éreztem, hogy néhol felütötte a fejét az unalom. Alapvetõen nem egy mozgalmas film, ennek ellenére a képi és hangi megvalósítás annyira, de annyira igényes és szinkronban van egymással, hogy a bámulatos szó jut róla eszembe.
Valamint a viszonylag kevés cselekményt pótolhatja, hogy teljesen más történettel foglalkozik, mint a rendezõ elõzõ három filmje: Egy maréknyi dollárért, Pár dollárral többért, A jó, a rossz és a csúf. Csak mert azon filmnek cselekményében azért van átfedés. Ez viszont teljesen más, képes volt a rendezõ új dolgot létrehozni. Persze ez az egész az én magánvéleményem, mely erõsen szubjektív.
6/10
Rahar 2013 febr. 01. - 14:47:13 6/10
(46/63)
Elkezdtem végignézni Sergio Leone filmjeit, mert szeretem a western alkotásait. Egy Maréknyi dollárért, Pár dollárral többért, A jó, a rossz és a csúf mind kiváló filmek. Így álltam neki ennek is. A zenét Ennio Morricone készítette, mint az elõbb felsorolt alkotásokét is. Ez az elsõ olyan film, melyben nem tetszik a nagy öreg zenéje, egyszerûen nem jön be. A filmnek van komoly mondanivalója, míg azért a rendezõ többi western filmjérõl ez azért nem mondható el. Viszont a történet engem nem kötött le, több helyen untam.
6/10
Rahar 2013 febr. 01. - 14:32:04 6/10
(45/63)
Elkezdtem végignézni Sergio Leone filmjeit, mert szeretem a western alkotásait. Egy Maréknyi dollárért, Pár dollárral többért, A jó, a rossz és a csúf mind kiváló filmek. Így álltam neki ennek is. A zenét Ennio Morricone készítette, mint az elõbb felsorolt alkotásokét is. Ez az elsõ olyan film, melyben nem tetszik a nagy öreg zenéje, egyszerûen nem jön be. A filmnek van komoly mondanivalója, míg azért a rendezõ többi western filmjérõl ez azért nem mondható el. Viszont a történet engem nem kötött le, több helyen untam.
10/10
olahmiki1959 2013 jan. 16. - 16:25:58 10/10
(44/63)
Értettem, parancsnok úr!.:))D