Téma: Egy nap

pietrokiss 2014 júl. 31. - 12:13:35
(101/121)
Egyébként olvastam a kommenteket és néhányan nagyon félreértelmezték a film mondanivalóját.
---SPOILER---
Nem a férfi-nõ barátság kérdést feszegeti a film. Az az egész filmben látszik, hogy próbálnak úgy csinálni, mintha barátok lennének, holott egyértelmû, hogy "egymásnak vannak teremtve". Persze, benne van a filmben, hogy barátok akartak lenni, aztán szerelem lett belõle, de nem ez a fõ kérdés, hogy lehet-e barátság férfi és nõ között, a film ezt nem cáfolja, hogy lehet. Emma és Dexter között nem lehetett. A film ennyit mond. És hogy amit õk barátságnak hittek, abból egy mély, igaz szerelem lett. (Szerintem) errõl szól a film.
pietrokiss 2014 júl. 31. - 12:09:32
(100/121)
Barátnõmmel néztük meg. Nem számítottam sok jóra, mivel, hogy romantikus film. A végén férfi létemra folytak a könnyeim. Nem bömböltem, zokogtam, de folytak a könnyeim.
Sorozatfüggõ 2014 jún. 09. - 14:15:16
(99/121)
Elgondolkodtató, szívbemarkoló film volt. Bár végig bennem volt az érzés, hogy jónéhány, már sok más filmben látott alapötlet sokasága lett itt zseniálisan egybegyúrva. Örülök, hogy láttam.
Bertina 2014 jún. 09. - 00:06:52
(98/121)
Hát igen, az örök kérdés, létezhet-e csak barátság férfi és nõ között. Szerintem nem, az igazán "jó/közeli barátság" inkább egyfajta ki nem mondott, fel nem ismert, fel nem vállalt "szerelem". Egy szerelem, amely nem a szenvedélyrõl, hanem az igazán mély lelki összetartozásról szól. A két fõszereplõ esetében is errõl van szó, az elsõ perctõl érzik, hogy valahogy összetartoznak, lelki társak, az életük egyszerûen üres a másik nélkül, mégis mindketten máshol keresik a boldogságot, pedig az az orruk elõtt van. Ennek oka az, hogy érzelmileg mindketten éretlenek, félnek, hogy nem elég jók a másik számára, félnek, hogy barátként is elveszítik egymást, ha a felvállalt kapcsolatuk balul sülne el. Mindeközben az idõ értelmetlenül pereg, és hagyják elveszni a nagyszerû éveket, míg együtt lehettek volna. Egyszerûen nem veszik észre, hogy milyen szerencsések, kevés embernek adatik meg, hogy az életben megtalálja a "legjobb barátját".
9/10
pneklara 2014 jún. 08. - 06:42:07 9/10
(97/121)
Úgy tûnik kezdetben, hogy a film egy könnyû, nyáresti romantikus film lesz, aztán fokozatosan megy át akár drámába is. Mindenesetre széles érzelmi skálán játszik.
Évente egyetlen napon mutatja be több, mint egy évtizeden át, hogyan alakul a két fõszereplõ sorsa a magánéletükben, szakmai életük, s a kapcsolat kettejük között.
A nézõ meg gondolkodhat: lehet-e gyávaságból, éretlenségbõl,fáziskésések miatt barátságnak titulálni a másik iránt érzett szerelmet?Bár az egy évtized alatt mindkettõjük személyisége megérik arra, hogy felismerjék, s megvallják egymásnak érzelmeiket, de nem késtek-e ezzel már végérvényesen?
Valóban ott volt végig a szemük elõtt, amit kerestek, ami hiányzott nekik,ami boldoggá tette volna õket, s amit könnyelmûen elszalasztottak.
Szép a film zenéje.
Vannak nagyon szép és ütõs elgondolások a rendezést illetõen: Pl egy tárggyal jelzi csak a történéseket, így éri el, hogy az év egy napjában is benne vannak egy év eseményei. Pl az anya fején a jellegzetesen felkötött kendõ utal a családot ért tragédiára.
Érdemes megnézni a filmet, s fenntartani a kedvet legalább a film közepéig, mert õk biztosan nem tudják, de mi már sejtjük, s szurkolunk is nekik, hogy ne pazarolják az életüket, mert ki tudja, lesz-e idejük még, hogy a boldogságot kiélvezzék.
Érdekes elgondolás az is, hogy a jelentéktelen külsejû, ezért önbizalom hiányos lány az évek múlásával ragyogó nõvé válik, a sikeresként, tele öntudattal induló srác viszont egyre inkább szétesik, csúszik le érzelmileg.
Jó film,nem egy felszínes,könnyed limonádé, mint kezdetben gondoltam.
Az is tetszett, hogy bepillantást nyújt a ker.tévék szórakoztató mûsorainak világába: a kötelezõ mosoly,a feldobott hangulat, csillogás mennyire látszólagos, s milyen szomorú, szánalmas emberek próbálják ezt a látszatot fenntartani.S ha ez nem megy már nekik, akkor van másik.
10/10
Attlee 2014 jún. 07. - 21:56:59 10/10
(96/121)
Rendkívül összetett, és szép film! 10/10
10/10
Babi néni 2013 dec. 08. - 23:12:39 10/10
(95/121)
Nagyon szép film arról, hogy férfi és nõ között sosem lehet csak barátság.

10/10
kybuck 2013 szept. 22. - 01:56:41
(94/121)
Kissé nyûglõdõs, vonszolódás ez a film, a hasonló témájú, de persze jóval régebbi Jövõre veled ugyanitt engem jobban lekötött.
10/10
Született90 2013 szept. 21. - 23:56:30 10/10 Előzmény M.Zs.F
(93/121)
Nagyon jó film! A szerelmünk lapjai,Az utolsó dal,A fogadom és Bárcsak után, szintén egy nagyon szép történet. Gyerekkori szerelem, ami egy életre kitart, ami egy életre szól. Love story, ami arra késztet,hogy elmerengjünk: vajon a szerelem mindent legyõz? ÉS! Vajon velünk is megtörténhet egy ilyen csodás mese?
8/10
M.Zs.F 2013 aug. 16. - 18:41:46 8/10
(92/121)
Már vagy két hete hogy láttam, de még mai napig sokszor eszembe jut a film. Azt gondolom maradandó lesz nekem, valószínûleg meg fogom nézni sokszor az évek folyamán. Nem mondom hogy orbitálisan egyedi és újszerû, de van benne valami megkapó, ahogyan bemutatja hogyan repülnek az évek, s mint változunk.És hogy miként tud rádöbbenni az ember hogyan vesztegeti az idejét. Remélem nem spoilereztem senkinek.....

S egy kis magánvélemény: nem tudom miért nem szeretem ezt az Anne Hathaway-t, miközben annyira hasonlít Julia Roberts-re, aki pedig nagy kedvencem. Egyszerûen nézem a filmjeit, semmi hibát nem találok benne de valamiért nem áll össze nekem ez a csaj. :(

10/8
peti94 2013 ápr. 24. - 20:13:18 Előzmény mulao
(91/121)
a filmben is így van
offtopic
Csincsy 2013 márc. 29. - 21:18:14 Előzmény mulao
(90/121)
Legközelebb nem ártana jelezni, hogy SPOILER, ha már a véleményed mellett "lelövöd a poént" is... :/
mulao 2013 márc. 26. - 13:42:51
(89/121)
Mivel a film nekem azért tetszett, mert elkerült bizonyos sablonokat, amiket romantikus filmekben mindig ellõnek, így tetszik, hogy nem a tipikus sablonnal végzõdik, mint a legtöbb film ***SPOILER PÓTOLVA***(vagyis, hogy itt meghal a lány). Ha nem érthetõen fogalmaztam, akkor bocsánatot kérek. Egyébként kicsit úgy érzem a film a könyvnek egy kiegészítése, a film pedig nem 100%-ig érthetõ a könyv olvasása nélkül. Ezért kérdezett rá, hogy álom-e a film vége. Egyszerûen az 506 oldalas könyvet nem olyan könnyû filmre vinni, a filmben van amit kevésbé tudnak kibontakoztatni, a könyv hosszas leírásában viszont van rá idõ.
mulao 2013 márc. 12. - 11:43:22
(88/121)
SPOILER

A könyvben több idõ van rá, hogy minden jobban kifejthetõbb legyen, de tulajdonképpen annyi az egész, hogy a lány valóban meghal és valóban elgázolták. Ez után a könyvben megint eltelik 1 év és azt olvashatjuk, hogy Dexter egy bárban lerészegedik, mert Emma halálának évfordulója van. Annyira berúg, hogy végül meg is verik és másnap a volt neje és az apja kezdi ápolni. Majd másnap józanul beszélget az apjával, aki azt mondja neki, tegyen úgy mintha a lány még élne, így könnyebb elviselni. 1 év múlva a lányával felmegy a dombra, ahol Emmával is járt. Majd a következõ fejezetben leírják a legelsõ fejezet (vagyis a diplomaosztó utáni reggel) eseményeit, hogy Dex és Emma felmennek arra dombra a kilátás miatt és utána elmennek a srác lakásához, de a szülei már várják ezért nem történik köztük semmi. Emma zavarba jön ezért elköszön és elmegy, de végül Dexter utána fut elkéri a számát, smárolnak és azt mondják még találkoznak. És ezzel vége. Nagyjából így van a könyvben.
10/10
klsz 2013 márc. 11. - 21:50:44 10/10
(87/121)
Nagyon tetszett a film. Viszont nem értettem meg a végét. Mi történik a valóságban? Az hogy meghal, vagy ez csak egy álom volt?
mulao 2013 márc. 08. - 04:08:28
(86/121)
SPOILER is lesz benne!
Úgy két éve olvastam a könyvet, a film kapcsán ismertem meg, bár eredetileg a filmre voltam nagyon kíváncsi mégis csak most láttam, hogy leadták. Nem ájultam el, de szerintem egy határozottan egyedi romantikus drámát sikerült összehozniuk a sok egykaptafára készülõ romantikus filmek tömkelege között. Erõssége a filmnek, hogy sehol sem lesz nyálas. A film után újra olvastam a könyvet, valahogy most jobban tetszett. Anne Hathaway szerintem illett külsõleg Emma szerepére, de Dexet én máshogy képzeltem külsõleg, bár Jim jóképû és jó színész. Az alakításukkal jól hozzák a karaktereket. A végén a könyvben is meghal a lány, ez nekem jobban tetszik, mintha egy lányregénybe illõ "boldogan élnek, amíg meg nem halunk" nyállal végzõdne. Engem nem emlékeztet a Jövõre, veled, ugyanitt-re.
Ettike6 2013 márc. 07. - 22:19:59 Előzmény grace08
(85/121)
Pl azért lenne érdemes elolvasni a könyvet, ami miatt "bereggelek" nem értette, hogy mi történt ***SPOILER*** a lány halála és a folyosón fekvés között ***SPOLIER***. Ez a könyvben több 10 oldalon keresztül történik.
A könyv szerintem nagyon jó, de nekem a film is tetszett, többször megnéztem már. Eredeti nyelven még jobb.
7/10
Edmond Dantes 2013 márc. 07. - 17:19:29 7/10
(84/121)
Jövõre, veled, ugyanitt...nekem is arra hajaz,ahogy valaki már leírta.Ami színdarabként jó hangulatú lehet, az viszont filmnek kevés. Legnehezebb talán évrõl évre öregíteni, sminkelni, frizurázni, öltöztetni a két fõszereplõt, ez elég jól sikerült. Aztán: (spoiler helyett) egyszer csak elfogyott a levegõ a lufiból és kipukkadt, na az erõltetett volt. Az epilógus se lett valami eredeti: mi lett volna, ha...Jó napom van: 10/7
10/10
tykwer 2013 márc. 04. - 19:53:57 10/10
(83/121)
Nekem tetszett ez a film. Az élet apró pillanataiba, meghittségébe enged bepillantani, kiváló képi eszközökkel éri el az érzelmi-hangulati hatásokat.Jók voltak a szereplõk.Is.
offtopic
grace08 2013 márc. 04. - 19:40:46
(82/121)
Bizony, lesüllyed. M1 vasárnap 20:15 Kegyetlen bánásmód. No comment. Eleve nem a kertv-kel kellene felvenni a versenyt, elvégre más a célkitûzés, a feladat. Persze az én kívánságaimat nem kell teljesíteni, mert én egy ritkán tévézõ (adózó) állampolgár vagyok...