ilyés 2013 júl. 21. - 14:56:32
(1039/1479)
Tessék, a 1022.hozzászólás(om), csak hogy ne kelljen visszakeresnetek:
1.pont: Mindenki elfelejti, hogy ez megvan rendezve!? Kitalált sztori az egész, magyarul k*rvára biztosra vehetné mindenki, hogy nem ilyen az élet itt Budapesten, csak a forgatókönyv írók agyszüleménye az egész.
2.pont: Ezt nem is tikolják, hogy megvan rendezve! Így indult az elsõ rész, hogy elõtte mindenhol beharangozták, hogy ez megrendezett szituációk sokasága lesz, és hogy van forgatókönyv, a jeleneteknek el kell jutnia A-ból B pontba, és csak a szöveg nincs megírva, azt maguk a szereplõk ott helyben improvizálják.
3.pont: Én pont az elõzõ pontért (2-es pont) nézem, mert tetszik ez az improvizációs játék, az hogy milyen dumákat találnak ki a szereplõk. Sokkal életszerûbbek a szövegek, mint a sok f*s agyzsibbasztó magyar szappanoperákban. Szóval engem nagyon is szórakoztat ez a kitalált világ. Fogjátok fel úgy, mintha egy másik univerzumot néznétek! :D

Ezt azért raktam ki, mert most olvastam egy cikket:
blikk.hu/blikk_sztarvilag/szakitott-az-ejjel-nappal-budapest-alomparja-2201527
Ebben vannak olyan szavak, mint "fikciós reality". Aki a cikk elolvasása után se érti mi folyik a tv-ben (annak ellenére sem, hogy a sorozat indulásakor mindenhol errõl beszéltek, hogy ez kitalált történet lesz), annak tényleg nem tudom mivel lehetne elmagyarázni, hogy ez nem a valóság, hanem egy szórakoztató mûsor... és én kurvajól szórakozok rajta. :)
Mr hardware 2013 júl. 20. - 19:05:01 Előzmény Seven7Crown
(1038/1479)
:D
abisztriczky 2013 júl. 19. - 20:04:38 Előzmény Bruce2000
(1037/1479)
Akkor még sajnáltam, amikor "megcsalta" a Marci. Amiután visszajött Angliából, vagy honnan, igencsak ellenszenves lett a viselkedése miatt, szinte örültem, hogy megcsalta a Kristóf. Mostmeg, amit a Zsófi családjával mûvel, fõleg az apjával, az kritikán aluli. Mostmár ki nem állhatom. Ahogy az elõzetesben a Regina említette, egyszer meg fog fizetni a viselkedéséért, remélem hogy elõbb-utóbb jól megfingatja majd valaki. A Zsófi anyjának talán végre leesett, hogy Rituska milyen is valójában!
1/10
Bruce2000 2013 júl. 19. - 14:31:10 1/10
(1036/1479)
Ilyen undorító ribancot, mint ez a Rita, hát nem értem hogy lehet valaki ilyen aljas, szemét. Eddig a Kristófot utáltam, de a Rita BÕVEN alulûbereli. Ennyire aljas, és még élvezi is, HÜLYE PSZICHOPATA. :P
1/10
Fõnix_császárnõ 2013 júl. 18. - 05:38:27 1/10
(1035/1479)
tegnap nem is vacsoráztam :D
milyen szánalmas vagyok... :'(
1/10
Bobby1 2013 júl. 17. - 19:37:11 1/10 Előzmény -Z-
(1034/1479)
Ha megkérdeznék a füstös csehók rendszeres látogatóit õk is azt mondanák jó ott, nem kell oda járni stb. és - az Õ igényszintjükön igazuk is van. Viszont ez állami tulajdonú frekvencia, tehát mindenkinek joga van kritizálni mi megy rajta, és utáljuk, hogy ez a szenny ömlik fõmûsoridõben.
1/10
Fõnix_császárnõ 2013 júl. 17. - 18:06:38 1/10
(1033/1479)
jó...... de legalább ne reklámozzák a társcsatornáikon!!!
Most is, muzsikatv ment, reklám lett.. pont ezt a rohadék semmirevaló undormányt reklámozták... még mindig hányingerem van.. szép....

Amellett, aki kíváncsi hogy milyen hatással van a gyerekekre, kérésre küldök egy privátot...
1/10
ReignMan 2013 júl. 17. - 17:00:40 1/10 Előzmény -Z-
(1032/1479)
Nekem pedig az maradt meg, hogy valaki olyasmit írt, hogy a munka után hazamegy, vacak volt a napja, de legalább megvan a káröröme a tv elõtt a sok kretént nézve, amint másolják egy 8. kerületi bérlakásban élõ 10-12 fõs kisebbség mindennapjait. Nem irígylem Õt...
Szerintem sok negatívan hozzászólónak inkább az RTL-lel és a TV2-vel van gondja, akik orrba-szájba nyomatják az igénytelen sorozatokat, kinevelt beteg magyar celebeket, a cukormázba vont hulladék mûsorokat, miközben zéró kultúrális, vagy minõségi anyagot sugároznak, a normális filmek látványosan az éjszakai idõsávban kapnak helyet. És sok embernek, akik nem tudnak fizetõs csatornákat fogni, ez a szenny jut, a címben forgó sorozat pedig fõmûsoridõben. És a sok 10-18 éves, akik ezt nézik, ezt a példát látják, gengszterek, naplopók, prostik és nincstelen lúzerek, ezeket a viselkedési formákat találják természetesnek. És ez a hatás a kereskedelmi tv-k felelõssége, ha valaki elhízásért beperelheti a McDonalds-ot, akkor szülõként perelhetem a csatornát, hogy a gyerek ugyanolyan csapodár, terv nélküli, jövõ nélküli és kilátástalan életet él, mint a szereplõk.
arabesque 2013 júl. 16. - 18:42:25
(1031/1479)
Egyetértek.
zegorias 2013 júl. 16. - 17:11:54
(1030/1479)
Nincs megírt dialógus, csak a szituációt kapják meg a szereplõk, amelyben a saját szavaikkal élve kell megállni a helyüket, ezáltal sokkal természetesebbé valóságosabbá válnak a jelenetek. Szerintem ez egy jó újítás a tv sorozatok történetében. +jól van fûzve a cselekmény, pörgõs, tömény. Egyre gyorsabb világban élünk egyre gyorsabbak a sorozatok is. E mellett már 3x erõltetebbnek érzem a Barátok közt-öt és 1000x erõltetebbnek a Szomszédok-ot.
arabesque 2013 júl. 16. - 14:04:27
(1029/1479)
Nem gondoltam, hogy ez lesz, de engem annyira leköt ez a "sz*r", hogy zsinórban megnézek a neten 3-4 részt is, amikor van idõm.
Mások (akik "nem" nézik!:D) fõleg nem gondolták rólam, hogy én tényleg nézni fogom "EZT!". Ítélkezni a legkönnyebb. Nekem sem ez a mûsor a fõ és fõleg nem a kizárólagos szellemi táplálékom, ahogy valószínûleg másoknak sem, akik ezt úgy nézik, hogy még tetszik is nekik.

Az, hogy ki milyen következtetéseket von le a látottakból, nem csak az életkoron múlik szerintem. Egyelõre, így az 57. résznél tartva én továbbra is úgy találom, hogy szórakoztató, nevelõ és van benne munka, nem kevés.

Esetleg annyit tényleg lehetne tenni a közjóért, ha már ekkora felháborodás van, hogy nem fõmûsoridõben adják.
Aki lemarad, ahogy én is, megteheti, hogy a neten nézi utólag, ami egyébként is sokkal kényelmesebb, mert
- az ember nincs leragadva a tv elõtt egy fix idõpontban, amikor értelmesebb dolgot is lehetne csinálni,
- reklámos megszakítások nélkül eleve szórakoztatóbb,
- rögtön meg lehet nézni a következõ részt is (ha még sok meg nem nézett köv. rész van)...
-Z- 2013 júl. 16. - 10:17:54
(1028/1479)
Vicces, hogy még mindig mennyien szidják ezt a sorozatot... Holott közel sem olyan szar, mint amennyi kritikát kap! Legalábbis nekem nagyon tetszik a mai napig! Nézem az elsõ résztõl kezdve - pár rész kimaradt ugyan mostanában sajnos, pl. mikor Joe börtönbe kerül -, és engem ugyanúgy leköt és élvezetesnek találom. Ennek ellenére ugyanannyira normálisnak érzem magam, mint bárki más. Nagyon kiakadtam itt hónapokkal ezelõtt, mikor valaki azt írta, hogy aki ezt nézi, az "szellemileg alultáplált". Bár lehet, hogy nem pont így fogalmazott.

Egyébként lentebb 1-2 hozzászólónak hatalmas igaza van: nem vagyunk egyformák, nem tetszhet mindenkinek ugyanaz. Miért minõsítik le azt, aki nézi a sorozatot és tetszik is neki!? Például én simán felvállalom, hogy nézem, és emiatt abszolút nem is szégyenkezek!!! Miért is kéne? Ennyi erõvel akkor a Barátok közt nézõi is szégyenkezhetnének, pedig azt azért nézik egy páran az országból... Ugyanis azt a színvonalat az Éjjel-nappal Budapest is simán hozza szerintem.

Végül még annyi, hogy abban is igaza van itt 1-2 embernek, hogy ha nem tetszik, el lehet kapcsolni máshová! Az meg üres szöveg az erre reagálók részérõl, hogy állami frekvenciájú adó, zavarja, hogy ezt adják, stb-stb... ugyan már. KAPCSOLJ EL, TEGYÉL BE EGY DVD-T, VAGY MENJ EL MOZIBA. Ilyen egyszerû, nincs mit tovább ragozni rajta. És akkor legalább azok már nem írnak ide többé, akik gyûlölik ezt az igen jó kis sorozatot.
/Persze véleménye mindenkinek lehet természetesen. De van különbség véleménynyilvánítás és aközött, hogy valaki állandóan szénné fikáz valamit.../
1/10
Aki bújt, aki nem 2013 júl. 15. - 20:06:58 1/10
(1027/1479)
10/10

Csak így tovább!
1/10
Bobby1 2013 júl. 15. - 20:03:38 1/10
(1026/1479)
Pedig nyugodtan csodálkozhatsz!
1/10
Bobby1 2013 júl. 15. - 20:01:36 1/10
(1025/1479)
Zavar,mert helyette szívesen néznék valami normális dolgot. Valamelyik csatornán pár hónapja elõvették az utolsó Colombó sorozatot (amelyikben már öreg), és megállapítottam mennyire élvezetes ma is - ha már nincs pénz ugyebár megvenni a tízéves mozifilmeket. Egészen nyugodtam le lehetne adni az elsõ szériá(ka)t, nem hiszem, hogy olyan sokba kerülne. De ez csak egy példa..
A nívóról, a korai adásidõrõl, és a fiatal nézöknek nyújtott alantas, surmó magatartásmintákról meg mások már részletesen, és nagyon jól kifejtették a véleményüket..
abisztriczky 2013 júl. 15. - 19:58:10
(1024/1479)
Szapulják ezt ezerrel. Amúgy a régi szép idõkben a legtöbben tagatták, hogy nézik a Való Világot, BigBrother-t, Gyõzikét, de valójában nyálcsorgatva várták, mikor lesz egy kis kettyintés, meg jót akartak röhögni Gyõzikén, és hasonnlók. Nem csodálkoznék, ha az ilyen "mélyértelmû" sorozatoknál is ez lenne a helyzet.
boccy 2013 júl. 15. - 15:16:52
(1023/1479)
NEM szeretem ezt a sorozatot szerintem hülyeség de ha valakinek tetszik és nézi akkor jó engem /minket mennyiben zavar ja hoppá semennyiben! Máskülönben ha nézi valaki akkor nézze lehet hogy te mondjuk nem szereted de a másik igen és ezt tiszteletbe kell tartani mert lehet hogy az az ember pl. mondjuk meg azt nem szereti amit te és ugyan ilyeneket ír mint te .Na te miteszel fellázadsz és összevesztek h melyik a jobb aztán kiderül h mindkettõ rossz !
MERT MINDENKINEK MÁS TETSZIK NEM UGYAN OLYANOK VAGYUNK MIÉRT MI LENNE HA UGYAN AZT SZERETNÉK MEG UGYAN AZT CSINÁLNÁNK ELÉGÉ ROSSZ LENNE!
A HÁNY EMBER ANNYI STÍLU...EZT TARTSÁTOK ÉSZBEN!
1/10
Aki bújt, aki nem 2013 júl. 14. - 12:52:19 1/10 Előzmény szamarhegy
(1022/1479)
de jellemzi. Hiába viaskodsz a nagy átlag ilyen. természetesen én más vagyok, ezért sem találok magamhoz megfelelõ partnereket. nem ismerek egy embert aki tudna vagy szeretne kártyázni, kerékpározni, kirándulni, teljesen magányosan mûvelem ezen tevékenységeket, mert a korombeli fiatalok, buliznak, drogoznak, dohányoznak stb...
1/10
Aki bújt, aki nem 2013 júl. 14. - 12:49:26 1/10 Előzmény fo.ma
(1021/1479)
Ja tök jó éhezni, meg villany nélkül élni, tök buli, hurrá...
1/10
offtopic
Aki bújt, aki nem 2013 júl. 14. - 12:48:23 1/10
(1020/1479)
kérésed, számomra parancs: