1/10
Sofiona 2015 márc. 06. - 16:44:08 1/10
(1319/1479)
Most olvastam bele a hozzászólásokba, azt hittem itt csupa fan lesz és egyedül maradok a lesújtó véleményemmel, de kellemesen csalódtam. :) Úgy látszik másokat is irritál ez a sok idealizált tahóság, amirõl nyilvánvalóan azt szeretnék elhitetni, hogy ez a normális élet, és ezek a normális emberek. Nem azzal van a baj, hogy primitív az egész közeg, a szereplõk rövidlátó, önzõ, egoista, másokat lábtörlõnek használó, magukat túlértékelõ birkák, hanem hogy a sorozatban semmiféle utalást sem tesz arra a nagyszámú szereplõk egyike sem, hogy ez az egész szürreális világ, amit a sorozat felépít, fényévekre van az emberi együttélés VALÓDI normáitól, az igazi emberi értékektõl, a barátságtól. A látszólag sokszínû szereplõk sokaságából álló szövevény valójában az emberi viszonyok hatalmas skálájának egyetlen szûk, alsó rétegén mozog, és senki sincs, aki legalább utalás szinten rámutatna arra, hogy milyen mélységeket hagy teljesen figyelmen kívül az egész film.
Ahogy senki nincs, aki visszatükrözné az önmaga fensõbbrendûségétõl elvakultan a másikat porba alázó szereplõknek azt sem, hogy VAN HATÁR, nem lehet emberekkel (barátokkal, de még ellenségekkel sem!) úgy bánni, mintha az alsó felükbõl rángatták volna elõ õket. Itt mindenki birkaként megy bele az összes csapdába (újra és újra), és hagyja magát dróton rángatni a többiek manipulációja által, majd hogy kiegyenlítse a megaláztatást, õ is leveri valaki máson ugyanezekkel az eszközökkel. És közben - valamennyi filmes eszköz felhasználásával - mindez viccesnek, sõt jópofának van beállítva, miközben egy jóérzésû embernek felfordul a gyomra. Mert minden ellenkezõ hír dacára mások megalázását nézni NEM szórakoztató.
Aki felismeri ezt, mert õ maga normális közegben él, ahol az emberek tisztelik egymást és önmagukat, az egyszerûen kikapcsolja a tévét, esetleg ír egy rossz véleményt és kész. De akik a VALÓSÁGBAN is ilyen közegben élnek, azok számára ez a sorozat nap mint nap megerõsíti, hogy természetes, ha az emberi kapcsolatok megalázásról és manupulációról szólnak, a konfliktusokat agresszióval és ismét csak manipulációval kell megoldani, és a népszerûségi listán azok állnak legfelül, akik a legmagasabb szinten ûzik mindezt.
És ebben az értelemben - minden álságos védezekés dacára - igenis mintát ad ez a film is, éppen azok számára, akik egy hasonlóan igénytelen közegben élve híján vannak az összehasonlításnak, és akik legalább innen tájékozódhatnának és tanulhatnának valamit a kulturált együttélésrõl és problémamegoldásról, de ehelyett csak visszaöklendezik számukra ugyanazt a szemetet, ami a társadalom egy rétegében amúgy is rombol.
Mindez pedig nyilvánvalóan a készítõk szándéka szerint van így (ugyanúgy szerkesztõi akarat, mint a Való Világ szereplõinek kiválogatása a társadalom legsuttyóbb tagjaiból). És EZ a manipuláció.
1/10
Larvitar 2015 febr. 19. - 13:14:13 1/10
(1318/1479)
Igazad van, nem feltétlen emiatt lettek olyanok, de ez csak rátesz egy lapáttal. Ha ilyeneket látnak, akkor ezt a példát akarják követni. Persze ez csak az én véleményem, lehet, hogy tévedek.
szevacica 2015 febr. 19. - 12:20:23 Előzmény Larvitar
(1317/1479)
Bocsi, de ez a tyúk volt elõbb vagy a tojás dilemmája... nem hinném, hogy a fiatalok egy ilyen sorozat miatt lesznek/lettek olyanok, amilyenek. Inkább fordítva, a film mutatja be, milyenek is valójában a mai fiatalok. Tisztelet a kivételnek!!!
1/10
Larvitar 2015 febr. 18. - 22:55:01 1/10
(1316/1479)
És még csodálkoznak egyesek, hogy miért ilyenek a mai fiatalok... Hát ha ezt látják...nem kellene csodálkozni. Szenny, 10/1.
a napos oldal 2015 febr. 12. - 21:45:21
(1315/1479)
Az Alexa típusú nõk miatt alakult ki az a sztereotípia, hogy a mai lányok könnyûvérûek, felületesek és pénzéhesek.
Egészségügyi probléma a mellnagyobbítás egy 22 éves lánynak, aki egy sima hétfõ reggelt seggvillantós koktélruhában indít, eltartatja magát az éjszakai élet "császárával" és csak az ékszerektõl csillan fel a szeme? Ez komoly?
1/10
gadus 2015 febr. 11. - 19:38:17 1/10
(1314/1479)
Ezt a nyomorult fiatal butító sorozatot elvihetné az ördög a szerkesztõivel együtt.Munka nuku, buli,pia,p...na.Elhúzhatna a retek klub a búsba.
1/10
Meril 2015 febr. 08. - 01:07:40 1/10
(1313/1479)
Elsõ kb. 10 részt megnéztem. Az eleje még talán nézhetõ volt most már olyan szinten primitív, fantáziátlan és idegesítõ a mûsor, hogy törni zúzni volna kedvem ha csak meghallom!
2/10
fo.ma 2015 jan. 30. - 13:23:02 2/10 Előzmény zsazsa777
(1312/1479)
Köszi :D :D :D
zsazsa777 2015 jan. 28. - 15:06:05
(1311/1479)
V-mi fiatal házaspár megy vidékre és egy nagy fogú bájgúnár, de nem az az úszó! (bocsi, hogy nem tudom a nevüket)
2/10
fo.ma 2015 jan. 28. - 12:55:05 2/10
(1310/1479)
Melyik háromtól?
zsazsa777 2015 jan. 28. - 09:35:15
(1309/1479)
Hallom, hogy 3 fõszereplõtõl megválnak. Inkább így kellett volna: Az ÉNB-ben már csak 3 szereplõ maradt! Örülnétek? Mi nagyon!!!
abisztriczky 2014 dec. 08. - 21:11:57
(1308/1479)
Mikor adja már be a kulcsot, mint a másik adón az Édes Élet?
1/10
moti77 2014 dec. 08. - 20:40:34 1/10
(1307/1479)
.
tinodialfred 2014 nov. 25. - 01:30:06
(1306/1479)
Szar az egész, de arra jó, hogy mellette jónak tûnik a szintén fos Barátok közt.
1/10
Glite 2014 nov. 25. - 01:16:09 1/10
(1305/1479)
Ez az a sorozat ami felháborító ... Kezdjük ott,hogy a színészek elég bénák meg kell mondani egyrészt ez miatt és élvezhetetlen. Másrészt meg maga a története nem tetszik nekem! Ismétlõdõ történetek vannak benne (igaz csak 5 részt láttam kb szóval bocsi h nem így van de ebbe az 5 részbe csak ennyi volt,hogy ház,hajó,buli) Meglep ez a 3-as értékelés,hiszen sokan nézik,és sokaknak tetszik (sajnos ) Ismerõseim között is nagyon sokan nézik fiúk,lányok egyaránt! Ha ennyire rossz lenne,mint ahogyan értékeltük rég nem lennne a csatornán. Láttam olyan kommentet is aki azt írta,hogy ez nincs megjátszva! xddddddd Gondolj már bele,amikor lali meztelen szaladt a városba vagy hol akkor nem engedték volna el egybõl,meg amennyi bunyó van benne! Sajnos barátnõm is nézi,én ilyenkor elkezdek Xboxozni a másik tvn,vagy kockulni valamivel :/ Néha hallom fél füllel de az is elég idegesítõ. Na szóval vissza térve,hogy valaki elhiszi hogy nem játszák meg az buta! Legalább ha nézi,és ebbe az álomvilágbaél,akkor tudhatná,hogy néha elmondják a végén,vagy közepén hogy szereplõket keresnek! A Való Világba se nehéz bejutni,ha már úgy viselkedsz mind egy idióta,vagy akkora egy ... vagy hogy mindenkivel lefekszel! Azok jelentekznek oda is akiknek nincs munkájuk!Visszatérbe erre az Éjjel-napppal Bpre hogy az egész egy kalap sz.r! Próbáltam finaman fogalmazni,szóval remélem ezt a kommentem végre nem törlitek le!
abisztriczky 2014 nov. 18. - 20:16:53
(1304/1479)
Ez is megszünhetne már, mint a másik adón az Édes Élet!
2/10
offtopic
fo.ma 2014 nov. 18. - 13:16:39 2/10
(1303/1479)
És?????????? Mibõl gondolod, h én ezzel nem vagyok tisztában?
1/10
zoli2134@hotmail.com 2014 nov. 17. - 22:44:29 1/10 Előzmény fo.ma
(1302/1479)
te ugye viccelsz? :) ez egy kitalált mûsor, az rtl klubtól kapják a fizetést, és abból élnek meg, 1-2 szereplõ kivételével még "színészek" neve sem ugyan az mint a sorozatban :)
Manó Markó 2014 okt. 07. - 12:21:30
(1301/1479)
Nekem tetszik,azt gondolom a sok utálkozónak is tetszik, csak nem meri bevallani....
Biztos volna ennél jobb és "szebb" is, de amint látom ez a valóság keresztmetszete. Néhol sajnos, néhol hál isten. Mivel nem keveredett a mûsorba a politika és a vallás így legalább ezek nem szakítják szét a nézõket. Azt hiszem mindenkinek a kezében van a döntés, néz- nem nézi, no meg a távkapcsoló. Az való igaz jobb lenne izgalmasabb és kevésbé harsányabb, de az "ízek" különbözõk. M M
2/10
fo.ma 2014 szept. 25. - 14:17:15 2/10
(1300/1479)
Én nem értem, mit akar ez a mûsor közvetíteni. Hogy szülj gyereket még középiskolás korodban, mindegy, h nincs önálló jövedelmed, vagy kilátásod egy normális életre sem neked, sem a gyerekednek? Mert az olyan kva jó buli fiatalon, megélhetés nélkül gyereket szülni.
Igazából azt sem értem, mibõl élnek ezek az emberek? Mibõl öltözködnek, mibõl buliznak, mibõl vásárolnak, mibõl fizetnek rezsit?
Marci - hónapok óta gyakornokoskodik egy tetováló szalonban, ahol csak az utóbbi idõben kapott néhány tetkó elvégzésére engedélyt. Mennyit kereshet? Ráadásul az üzlet is kong az ürességtõl.
Zsófi - ott hagyta a pincér melót, azóta nincs állása.
Lali - hülye mint a segg, teljesen alkalmatlan mindenféle munkára, ami a haknikból maradt eljátszotta.
Barbi - költekezik mint egy idióta, pedig jó ideje nem dolgozik.
Alexa - na jó, õ akasztott pár százezret a modellkedéssel, bár egy ideje neki sincs fizetõs melója.
Regina - állandóan csak ráfizet a hajóra, alig van bevételük, ráadásul egy csomó ingyenélõt parkoltat és etet-itat a hajón.
Karcsi - világ életében egy élõsködõ volt, szintén teljesen alkalmatlan.
De a legnagyobb talány akkor is Hanna és ifjú férje. Meggondolatlanul hibát hibára halmoz, 16 évesen elköltözik egy lakóközösségbe, mert otthon büdös neki, közben azért nagy kegyesen megengedi a szüleinek, h eltartsák. Közben nagy nehezen újra kezdi a középiskolát, ahol elszereti a 'legjobb' barátnõje pasiját és hozzámegy feleségül, noch dazu terhes is lesz, de még csak tárgyalni sem hajlandó arról, h hogy mibõl fogják felnevelni azt a gyereket. Arról már nem is beszélve, h hogyan! Majd miután egész éjszaka nem alszik semmit, mert a gyerek üvölt (szokott), reggel szépen beslattyog a suliba? Áron dettó. Közben a gyerek csak úgy otthon marad? Kérdés kérdés hátán, de õ nem foglalkozik ezzel, mert ... "majd úgyis lesz valami".

Kíváncsian várom milyen tanulság fog ebbõl kisülni a sorozatot gúvadó szemekkel bámuló ifjúság számára!