10/10
Ford Mustang 2011 okt. 02. - 14:26:46 10/10
(13/33)
Egyébként a film a Mariachi-trilógia elsõ része, folytatása a Desperado és a Volt egyszer egy Mexikó. Mindhárom rész egy-egy különálló történetet mesél el, melyek középpontjában a pisztolyforgató gitáros, El Mariachi áll. A trilógia elkészítésében részt vett Tarantino is, aki Rodriguez barátja. Tarantino találta ki, hogy A Mariachi-trilógia legyen Rodriguez Dollár-trilógiája, mivel a filmek hasonlóak a Sergio Leone által rendezett spagettiwestern filmekre, vagyis a Dollár-trilógiára. Mindazonáltal mindhárom filmnek egyedi stílusa van, hozzásegítették Rodriguezt a nemzetközi hírnévhez, annak ellenére, hogy az elsõ részt Rodriguez nem szerette volna bemutatni Amerikában, és az egész film költségvetése csupán 7000 dollár volt. Szinte hihetetlen, de a film összesen 7000 dollárba került. Ez is bizonyítja, hogy a hollywoodi filmek sikere utolérhetõ milliós kiadások nélkül is. Az akkor elsõfilmes rendezõ nevét a film bemutatója után egy lapon kezdték említeni Quentin Tarantinóéval, ami nem véletlen: az El Mariachi a Cannes-i fesztiválon hasonló sikert aratott, mint a Ponyvaregény.
10/10
Ford Mustang 2011 okt. 02. - 14:15:23 10/10 Előzmény Geri23
(12/33)
Hogy jön ide a Sakálból ez a kép? :D Egyébként a film nagyon jó, kár, hogy elrakták hajnalra, szokás szerint... Rodriguez nagyot alkotott, és egy idõben a barátja hatalmas filmjével, a Kutyaszorítóbannal...kár.
10/10
psytrance 2011 júl. 30. - 00:03:43 10/10 Előzmény tamast2
(11/33)
Olvass már vissza egyet (!), mielõtt rázendítesz a hivatalos kelet-európai okoskodásra. A filmet 7000 dollárból szállította le szinte emberfölötti kitartással Robert Rodgrigez mester. A pénzt mellesleg valahogy úgy tarhálta, hogy eladta magát kísérleti nyúlnak valami gyógyszervállalatnál. Te mit csinálnál 7000 dollárral? Befizetnél egy wellness-hétvégére vagy vennél egy plazmatévét, hogy videójátékozhass. Hogy a film gagyi? Filmrajongóknak nem az, sõt kimondottan szórakoztató, gagyi csak azoknak, akik most hallanak elõször mainstream-en kívüli filmkészítésrõl, vagy gagyi azoknak, akiknek most nyílt ki a szeme. Sanszos, hogy te ebbe a hodályba tartozol. És még egy: legyen igazad, és gagyi a film, de tökvéletlen épp elég jó volt ahhoz, hogy egy producer kíváncsi legyen az összkomfortos verzióra, és bizalmat szavazzon a kezdõ rendezõnek. Ha nincs El Mariachi, akkor Desperado sincs, sõt, Sin City se, stb. A logika tõlünk nyugatabbra kissé más, ez az üzenet.
The Man Who Laughs 2011 júl. 28. - 14:03:25
(10/33)
Elsõ és kifejezetten alacsony költségvetésû filmhez kifejezetten jó. Különösen Rodrigez stílusos rendezése miatt érdemel figyelmet. Az ismeretlen színészek is, helyt állnak a szerepeikben (de a szinkron az valami borzalmas, ront az összképen). Stílusos, hangulatos film és a rövid hossza miatt nem is fullad unalomba. A sztori sem rossz (bár az elején nem értettem, ha a ilyen szabad ki-be járása van a börtönbe akkor miért nem ment el elõbb a pénzéért már). A kis költségvetés is inkább csak az akció részeknél jön nagyon elõ, de azok se vállalhatatlanok. Egyszer mindenképp érdemes megnézni, de szerintem a Desparado már kiforrottabb lett (bár azt sem ma láttam már).
1/10
tamast2 2011 máj. 21. - 12:32:44 1/10
(9/33)
Ti nem ugyanazt a filmet lattatok! Ez egy szanalmas babszinhaz a Desperadohoz kepest. Amatorok! A kamera kezelese, a vagas is nagyon kezdetleges, a szereplokrol nem is beszelve.
8/10
Ayrton Corvus 2010 jún. 10. - 12:51:29 8/10
(8/33)
7000 dollár az hétezer dollár. Rodriguez írta, rendezte, fényképezte, vágta a producerséget is vállalta a film fõszereplõjével Carlos Gallardóval közösen. Ez a film egy családok, barátokkal közösen készült produkció volt. Akik filmben szerepeltek a forgatási munkákba is ugyanúgy részt vettek.
2003-ban akciósan vásároltam 4000 forintért dvd-n, az egyik oldalán az El Mariachi a másik oldalán a Desperado szerepelt. Egyszer belenéztem amikor a tv-be adták, és ilyen ritka szánalmas szinkront még nem láttam. Mocot sikerült mocsokra szinkronizálni.
carcass69 2009 aug. 16. - 21:44:22
(7/33)
Tegnap néztem meg, szinkronnal, másolt dvd-n. Összeségében nem volt rossz, kicsit rövidnek találtam.
10/10
norton15 2008 okt. 25. - 22:14:25 10/10
(6/33)
Nekem magyar szinkron nélkül van meg spanyol hanggal, de mindenhol csak feliratosan láttam.
10/10
Geri23 2008 okt. 25. - 22:09:22 10/10
(5/33)
Egyáltalán nincs a DVD-n magyar szinkron? Az RTL klub leadta pár éve és volt hozzá szinkron!
goodboy 2008 febr. 20. - 09:59:37 Előzmény norton15
(4/33)
A három rész közül ez lett a legjobb, kis költségvetés, ismeretlen színészek, de a történet és a kivitelezés profi.
10/10
norton15 2007 júl. 13. - 09:05:54 10/10
(3/33)
Oké terjesszük!:)

Egyébként nem csak más, de hihetõbb. Egy ilyen tanyán Mexikóban bármi megtörténhet. Itt a fõgonosz neve Moco volt...

Az egész filmet 1991-ben, 7000 dolláros költségvetéssel csinálták.:)
Zotyipotyi 2007 júl. 13. - 00:34:10 Előzmény norton15
(2/33)
Ezzel egyetértek! Terjesszük az igét testvér!:)
Kib*szott jó film! És a mexikói amatõr színészek nagyon nagyok! Meg az egész úgy ahogy van. Mucho is jobb, mint a Desperadoban, meg lehet ezért sokan megköveznek, de a fõszereplõ csávó is jobban nyomja mint Banderas. Vagyis inkább máshogy. Valahogy az egész film sokkal megkapóbb, hangulatosabb: a zene, meg az apró részletek, mint az úton menõ teknõs.
Szóval nálam már-már a felülmúlhatatlan kategóriába tartozik!:)
10/10
norton15 2007 jún. 25. - 19:44:40 10/10
(1/33)
még senki nem írt ide???!!! pedig szerintem ez egy alapmû és sokkal jobb mint a Desperado... Rodriguez elsõ, baromira jó mozija.