1/10
expa febr. 22. 19:49:01 1/10
(27/27)
ritka nagy baromság ez a film!
10/10
offtopic
Midnight67 2021 jan. 10. - 15:28:58 10/10 Előzmény tortura
(26/27)
Több, mint 2 éve figyelem naponta a Porton a műsorokat, ez alatt egyszer sem bukkant fel ez a film ( a Szombat esti láz sem). Ellenben a Grease, ami szerintem sokkal gyengébb, kultfilm lett és megszámlálhatatlanul, unásig ismételgetik a tv csatornák. Anno szerettem azt is, de már rosszul vagyok, ha meglátom a műsorban. Nem értem a koncepciót.
Az Életben maradni ugyan VHS-en meg volt nekem, de a minősége már nézhetetlen. Végül pár hónapja megvettem DVD-n, mert beláttam, hiába várok rá a tévében (letöltés nálam nem opció). 3000 ft körül bukkantam rá a Vaterán egy eredeti példányra, máshol 15 ezer ft volt (már ahol fellelhető volt egyáltalán)...
Jól esett újra megnézni, fenomenálisak a táncjelenetek és szuper a zene.
tortura 2021 jan. 10. - 15:01:38
(25/27)
És hogy legyen a negatív után egy pozitív is, csak hogy balanszban legyünk: nekem nagyon tetszett a szinkron. Gergely Róbert telitalálat Travoltához. A vér kötelez c. filmben is ő volt a hangja.
tortura 2021 jan. 10. - 14:59:24 Előzmény Midnight67
(24/27)
Egyetértek. Nálam is.
10/10
Midnight67 2018 aug. 23. - 20:10:21 10/10
(23/27)
Számomra a legjobb táncos film!
10/10
Gwen1 2018 jan. 27. - 13:44:50 10/10
(22/27)
Elõször alámondásos fordítással láttam és élvezhetõbb volt még úgy is, mint a szinkron :S pláne, hogy egy fontos momentumot rohadtul félre fordítanak a végén és ezáltal a film kb értelmét is veszíti. Vagy legalábbis a finálé értelmét.
SPOILER
Az utolsó felvonás elõtt Laura szeretne találkozni Tonyva, mert rájön, hogy nem is olyan kis senki-mivel a csaj nem gyengén lenézte a srácot szakmailag is meg mindenhogy-és Tony elutasítja ugye, mert miután \"pofont\" kapott a nõtõl, rájön, hogy ez nem az a csaj, akibe bele szeretett. És ugye a nõnek (mint általában a nõknek :) ) nagyon sz@rul esik az elutasítás és azt mondja neki szinkron szerint :D hogy nem, mert õ fog mással találkozni a fellépés után. Ugye ez nem is nagy dolog ez a beszólás? :) Pláne úgy, hogy már a pasi elõbb utasítja el a csajt. Az eredeti fordítással pedig ezt mondja neki a nõ: \"Nincs meg benned!\" És aki látta a filmet az tudja, hogy ez itt annyit jelent, hogy a nõ még mindig piszkosul egy senkinek tartja pláne magához képest (a csaj befutott, híres táncos a film szerint) tehát nincs meg benne az a plusz, amiért a srác megkapta a Brodway-on vele a fõszerepet. És erre mutatják a Travolta arcát, ahogy elgondolkodik/megvilágosodik, hogy a nõ mekkora szemét (eddig is tudta, de ez olyan kegyelem döfés volt a nõtõl) és az utolsó felvonásban a show végén ahol együtt kéne táncolniuk a darab szerint, Tony megmutatja neki is meg magának is, meg a közönségnek is, hogy igenis jó táncos és megvan benne az a bizonyos plusz! Így egyedül viszi a show-t, iszonyat jól táncol rögtönzésbõl, a csaj elképedve nézi, egy hogy el merte dobni a táncjelenetben a Brodway színpadán a közönség szeme láttára, kettõ, hogy micsoda táncot levág Travolta. A háttérben a rendezõ örjöng ugye, a közönség le van nyûgözve és vastapsot is kap. És a film legvégén amikor sétál ki a Brodwayról, látszik rajta a felszabadultság, meg az hogy igen, megcsinálta! És mindezt úgy, hogy egy csóró volt, tényleg egy senki volt....
9/10
Karter 2017 márc. 21. - 23:56:57 9/10
(21/27)
Értékelésem (spoilert tartalmazhat):

A szombat esti láz után kellemes meglepetés, hogy még egy lapáttal rátett Travolta a táncjelenetekre...elképesztõ formában volt, elképesztõ tánctudással....Ha jól tudom, Stalonnéval együtt edzettek a filmre, komoly fizikumot hozott Travolta a filmben annyi szent....Maga a film az elõzõ rész alapötletét hozza, azaz a reménytelenül szerelemes nõ Travoltába és a Travolta mégis egy másik nõt szeret vonal, mely mésik nõ itt is a fõ táncos a showban. A film egyrészt azért tetszett jobban a korábbinál, mert itt legalább meg sem próbálnak szerelmi szálat muatatni, hanem egyszerûen ez egy táncos film, hanem mert a nõi két fõszereplõ sokkal jobban illenek Travolta mellé, mint a korábbi részben lévõ két nõ. Az utolsó 20 perc kimondott szuper a táncokkal, nálam 9/10.
Alternatív befejezés lehetett volna, hogy show közben az egyik csaj lesérül és a másik gyorsan beugrik a helyére a show alatt, de ez túl szappan vonal lett volna....
10/10
Cukros csirkecomb 2017 márc. 19. - 00:47:05 10/10
(20/27)
Ez a jelenet csodálatos: https://www.youtube.com/watch?v=ArTXHtc7Wq8 Bár a film azt sugallja, hogy nagy táncos csak full egóból lehet valaki. Ebben a gyönyörû duettben viszont a lány teljes átéltsége és odaadása mindent felülír és mindent visz. Még Travoltát sem veszem észre mellette. A lány egy a zenével és a partnerével. Ez az igazi tánc. Gyönyörû! :) Ezért a jelenetért 10/10. Még akkor is, ha az a gondolat, amit bennem keltett a jelenet, semmilyen módon nem jelent meg a filmben.
DcsabaS 2016 nov. 08. - 19:42:46
(19/27)
The Trammps - Disco Inferno (LaLCS, by DcsabaS, 2000, 1976): http://www.youtube.com/watch?v=r024DZhhy3w
tortura 2015 dec. 05. - 14:16:23 Előzmény angyalka85
(18/27)
Ha figyelmesen végignézed a filmet, ahogy táncol a show-ban, szerintem egyértelmû a válasz, miért is kapta meg a fõszerepet. Furcsállom, hogy erre magadtól nem jöttél rá.
9/10
androcles 2015 ápr. 19. - 22:34:11 9/10 Előzmény vargasándorgyõr1979
(17/27)
Szerintem is igen jó és szórakoztató film, a zene, a tánc pedig nagyon profi, a mai napig megállná a helyét. A pontozása egy vicc, ennél sokkal többet érdemelne, fõleg az IMDb-n húzták le nagyon érdemtelenül.
vargasándorgyõr1979 2014 márc. 17. - 20:38:33
(16/27)
Nem tudom miért húzták le ennyire.Tényleg nincs olyan erõs mint a Szombat esti láz de azért nagyon jó film.
angyalka85 2010 márc. 11. - 13:14:22 Előzmény Pünkösdi Kató
(15/27)
részben egyetértek ... ha nem táncos film lenne, akkor egy nagyon gagyi szerelmi sztori lenne. a fõszereplõ tényleg nagyon önzõen és önfejûen gázol át, illetve akkora az egója, amit nem szégyell. miért is szégyellné? ez az egész film a KÜZDELEMrõl szól, a szenvedélyes küzdelemrõl. a táncban, a szerelmi háromszögben, az életben, önmagaddal. megmérettetések hada, hogy mire vagy képes, mit tudsz kihozni magadról, mit mersz megtenni.

számomra is érthetetlen egy pár dolog, ami egyébként nem is olyan fontos ebben a filmben, de engem azért mégis érdekel. amikor gyerek voltam, már akkor megvolt ez a film. sosem volt világos, hogy tony és jackie egy pár. pontosabban szólva azt hittem, hogy õk csak barátok, jackie szerelmes tony-ba, õ meg azt csinál, amit akar. sosem volt igazán világos, hogy mirõl is szól a film, mik ezek a haragok. a tánc, a zene fenomenális! ebben a korban még nagyon nagy becsben tartották a táncot. ma már rögtön lebúzáznak valakit, ha táncolni akar .... annyira elkorcsosult a világ, hogy szörnyû. a tehetség még számított valamit, ma már csak az, hogy a megfelelõ ember alá feküdjön a táncos palánta. mondjuk ebben a filmben is ez derül ki .......... de csak egy szereplõ által. ja, és még az nem világos, hogy tony tényleg maga tornázta fel magát a tánckarba, vagy a táncos csaj segített neki titokban, amiért jó volt vele az ágyban? :P
angyalka85 2010 márc. 11. - 13:09:22 Előzmény Pünkösdi Kató
(14/27)
részben egyetértek ... ha nem táncos film lenne, akkor egy nagyon gagyi szerelmi sztori lenne. a fõszereplõ tényleg nagyon önzõen és önfejûen gázol át, illetve akkora az egója, amit nem szégyell. miért is szégyellné? ez az egész film a KÜZDELEMrõl szól, a szenvedélyes küzdelemrõl. a táncban, a szerelmi háromszögben, az életben, önmagaddal. megmérettetések hada, hogy mire vagy képes, mit tudsz kihozni magadról, mit mersz megtenni.

számomra is érthetetlen egy pár dolog, ami egyébként nem is olyan fontos ebben a filmben, de engem azért mégis érdekel. amikor gyerek voltam, már akkor megvolt ez a film. sosem volt világos, hogy tony és jackie egy pár. pontosabban szólva azt hittem, hogy õk csak barátok, jackie szerelmes tony-ba, õ meg azt csinál, amit akar. sosem volt igazán világos, hogy mirõl is szól a film, mik ezek a haragok. a tánc, a zene fenomenális! ebben a korban még nagyon nagy becsben tartották a táncot. ma már rögtön lebúzáznak valakit, ha táncolni akar .... annyira elkorcsosult a világ, hogy szörnyû. a tehetség még számított valamit, ma már csak az, hogy a megfelelõ ember alá feküdjön a táncos palánta. mondjuk ebben a filmben is ez derül ki .......... de csak egy szereplõ által. ja, és még az nem világos, hogy tony tényleg maga tornázta fel magát a tánckarba, vagy a táncos csaj segített neki titokban, amiért jó volt vele az ágyban? :P
Aisa22 2010 márc. 08. - 22:10:08
(13/27)
A film egyetlen értelme az, hogy John Travolta fenekét közelrõl veszik perceken keresztül amikor azokkal a jellegzetes fenékrázós lépteivel megy az utcán a Bee Gees zenéjére. :) :) :)
Vinogradov 2009 okt. 19. - 10:04:28 Előzmény Pünkösdi Kató
(12/27)
Azt kell, hogy mondjam: te túl sokat vártál ettõl a filmtõl.

Ez nem az a film, amit te látni szerettél volna, és ezért talán olyan dolgokat kérsz számon rajta, amelyeket végül is nem biztos, hogy érdemes.

Ez egy táncfilm - minden erényével és hibájával együtt, annak pedig tökéletes.

Hogy elnagyoltak a karakterek? - Ugyan már, kit érdekel...

Hogy több elvarratlan és megoldatlan szál is maradt? - Ugyan, kérlek, errõl szól Hollywood... :)

Itt a zene és a tánc a lényeg - és az fantasztikusan profi. Tényleg az (ezt mondjuk te is elismerted).

A tánc abszolút rendben van (a fényképezés gyönyörû), a Bee Gees, Frank Stallone és a "rövdhajú lány", Cinthya Rhodes a filmhez írt és énekelt zenéje pedig nagyon-nagyon profi (ott van a "Top 100 best soundtracks of all times" listámon).

A hangulat és az azóta eltelt idõ során rárakódott patina pedig különösen megnöveli a film értékét - olyannyira, hogy a többi gyakorlatilag nem is számít, mondhatni, részletkérdés.

Sztem.
Pünkösdi Kató 2009 okt. 13. - 19:16:09
(11/27)
Megnéztem ezt a filmet, Travolta nagy-nagy kedvenc, de ez a film... Ha ezt a filmet látom tõle gyerekkoromban elõször, akkor kiábrándulok belõle, sõt bele sem ábrándulok. :)) Egy nagy szemét ebben a filmben, de komolyan. Úgy szaladgál egyik lánytól a másikig, mint a kerge birka. Nem is volt világos sokáig, hogy mi van közte és rövidhajú lány között, mert az elején inkább tûnetk havernak, minthogy a barátnõje lett volna. Aztán jött a gazdag csajszi, háát, õ nem volt egy nagy szám, de Tony - Travolta - sokat akart tõle, de nem tudta megtartani. Igaz, a csaj sem akarta vagy talán a végén mégis? Az sem derült ki, hgoy a csajnak mibõl volt olyan sok lóvéja, vhogy nem bontakozott ki ez a rész, inkább lett volna egy átlagos és kész. Még nem láttam ezt a filmet, de komolyabbat vártam tõle. :( Jobban tetszett volna, ha Tony belebolondul a csajba, majd a végén mégis a szõke barátnõjéhez táncol vissza. Nem akarom írni, hgoy mi lett a vége, úgyis tudjátok, aki meg nem, ne lõjjem le a végét, de meg lehetett volna érzelemdúsabb, ütõsebb a sztori.
Ami nagyon tetszett, az a táncjelenetek, fõleg a lassítások, ezekért kár, hogy nem láttam hamarabb. Travolta iszonyat jó táncos, nagyon-nagyon jól csinálta, vissza is tekertem mindet, hogy újra megnézzem, mirõl is maradtam le éveken keresztül. :)) Tetszett a makacs stílusa, hogy többet képzelt magáról, mint ami volt, de vhogy az a dönteni nemtudás, birtoklási vágya - amikor nagyon feldúlt volt, hogy a pénzes csak egy palival szállt ki a kocsiból, stb. - nem tetszett. :(
pozsizsuzsi 2009 okt. 08. - 20:09:32
(10/27)
Jé... Mondtad volna elõbb...
Vinogradov 2009 okt. 08. - 13:34:59
(9/27)
Hölgyeim és uraim: A Táncfilm!

Nem a Dirty Dancing, meg a második része, meg a nem is tudnám megmondani még micsoda...

Ez a táncfilm - a magyar Emeric Pressubrger 1948-as Piros cipellõk-je óta alighanem az egyik legjobb, legalábbis amerikai viszonylatban!




Alapvetõen nem vagyok Stallone rajongója - jókat szoktam nevetni a filmjein (többnyire gyenge színészi alakításain), de ez a munkája elsõ osztályú lett (sõt!).

Amellett, hogy sok tekintetben - sztem - fölülmúlja az elsõ részt, nagyon kellemes hangulata van, hihetetlenül igényesen lett fényképezve és Travolta is jól nyomja - pár filmjén (fõleg a Ponyvaregényen és a Kardhalon kívül) sztem itt nyújtja a legnagyobb alakítását.

Igaz, nem a legösszetettebb szerep a filmtörténetben, de amit ki lehett, maximálisan kihozott belõle.

7.15/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 okt. 05. - 12:48:00
(8/27)
Kétségkívül eszement jól néz ki, de nagyon örülök, hogy a világoslila cicanadrágot nem Travoltára osztották. :D