pneklara 2014 dec. 28. - 13:16:29
(76/96)
Szégyellem,bár éjfél utánig fent maradtam, nem aludtam el közben, de én nem értettem a film végét.
Segítene valaki beavatott, aki látta szintén a filmet?
SPOILER! SPOILER! :
Tény, hogy az anya morfium-túladagolásban halt meg.
A lányát fogták gyanúba, de láttuk, hogy összetörte ugyan a tablettákat, de a végén leseperte az asztalról.
Amikor az apa hazajött, még ébren volt a felesége, aki aztán négyszemközt akart maradni a férjével.A lány azt mondta a nyomozónak, hogy az anyja már aludt, mikor az apa hazajött. Ez nyilvánvaló hazugság, de a lány így akart az apjának mentséget/alibit igazolni.Hisz tudta, az anyja képtelen lett volna az állapotában önállóan hozzájutni a gyógyszeres fiolához, tehát csak az apja adhatta a kezébe.Ráadásul az apa reggel a csapnál elmosta a tányért - ami nem volt bevett szokása.
Az anya sírjánál az apa szavaiból úgy tûnik, õ meg van gyõzõdve, hogy a lánya segítette a halálba az anyját.A lány döbbenten nézi az apját, hogy ez az ember, aki mindig is önzõ, gyáva,hazug volt, nem vállalja be még a felesége sírjánál sem, hogy õ rendezte el a dolgot, s ráadásul képes a lányára tolni a felelõsséget.Én így értelmeztem.
SPOILER VÉGE.
Igen jó film. A látszólagosan "harmonikus" családi életet mennyire megmérgezi a családfõ önzõsége, nagyra törõ vágyaival, szerény szakmai adottságaival.A családtagok meg tûrnek, szenvednek, s mikor végre kibeszélnék a sérelmeiket, már késõ.
Nekem kifejezetten tetszett Ábel Anita szinkronja, kicsit karcos, kicsit bumfordi - amilyen:)
Bár Ráckevei Anna hangszínét amúgy nagyon szeretem, most nem tetszett, amikor a kicsit infantilis, feldobott szituációkban kölcsönözte Streepnek a negédesre sikeredett hangját.
A film inkább az apa-lánya között feszülõ megoldatlan problémára helyezi a hangsúlyt, illetve a fiatalok önállósodása, leszakadása ilyen családban nem történhet meg.
katica52 2014 dec. 27. - 19:39:06 Előzmény Tibag05
(75/96)
Aki rákos, azt nem ez a film fogja emlékeztetni a betegségére, hanem a kínjai és a kilátásai.
Ne próbáljunk tapasztalat nélkül mások helyzetébe kerülni. Rákos helyzetébe - aki halálos kórral küzd - pedig fõleg ne!

A film pedig csodálatos, a történet is megállja a helyét a valóságban, a két színésznõ briliáns!
Díjat érdemeltek volna.
manutdfan 2014 dec. 27. - 02:00:22 Előzmény greghouse
(74/96)
Igaz, de az elsõ Bridget Jones 2001-es, ez pedig 1998-as.
manutdfan 2014 dec. 27. - 01:52:14
(73/96)
Aki vidám filmet akar, az néz vígjátékot a másik adón vagy néz online bármi hülyeséget. Azért ne nézéssek jó filmet karácsonykor, mert néhány rákos esetleg meglátja a címét a tv újságban? Ne röhögtess már. Tegnap az RTL-en ment a nõvérem húga, annak is örültem.
manao 2014 dec. 27. - 00:33:47
(72/96)
Szegény Julcsit én se nagyon bírom
kybuck 2014 dec. 27. - 00:30:49 Előzmény kata3
(71/96)
Julcsi tényleg szar szinkronhang, meg úgy egyáltalán nem egy nagy szám semmiben.
Tibag05 2014 dec. 26. - 15:50:05 Előzmény szubjektív
(70/96)
""Remélem, sokan látják ezt a filmet azok közül, akik az eutanázia ellen vannak,.."
TELJES MELLSZÉLESSÉGGEL MELLETTE VAGYOK!!!!, de pont karácsonykor nem kéne ilyen filmeket leadni! Képzeld aki sors ne adja rákbeteg! Ilyen filmek láttán még karácsonykor sem tudja kikapcsolni a betegségét egy pillanatra sem!!
Mi értelme ennek! Kötelezném a csatornákat, hogy a karikor csakis vidám filmeket sugározhassanak!
10/10
kata3 2012 jún. 11. - 00:01:42 10/10
(69/96)
Nem Streep-re gondolt. Renée Zellweger hangja Ábel Anita.
somersby 2012 jún. 10. - 23:58:00
(68/96)
Milyen Mágenheim Julcsi? Mirõl beszélsz? Ráckevei Anna a hangja, õ a legjobb szinkron Streep-nek.
szubjektív 2012 jún. 10. - 23:07:01 Előzmény DuduBaba
(67/96)
"Remélem, sokan látják ezt a filmet azok közül, akik az eutanázia ellen vannak, és mélyen magukba néznek. Szerintem az egyik legnagyobb ember elleni bûn a világon valakit szenvedni hagyni. Bocsánat, hogy ezt leírtam, de kijött belõlem, ez a film meg még csak rátett egy lapáttal."

Az eutanázia egy nagyon mély probléma. De ez a film nem errõl szól. Amúgy meg a szenvedés nehéz, a fizikai és a lelki is. A lelkin lehet változtatni, a fizikait csak elviselni lehet.

Mágenheim Julcsit megtenni szinkronnak egy ilyen filmben viszont egy merénylet volt. Akármilyen szívhez szóló film, néha nem tudtam ettõl a zavaró körülménytõl elvonatkoztatni. Borzalmas. Remélem megtalálom a filmet eredeti nyelven, feliratozva, és majd újra megnézem.
10/10
Mandzsi 2011 okt. 18. - 20:10:56 10/10 Előzmény DuduBaba
(66/96)
azért ez nem olyan egyszerû........régebben én is egyértelmûen az eutanázia mellett voltam, azonban ma már nem egyértelmûen......

mert ki és mikor mondhatja meg, hogy vége, ennek az embernek...jobb ha meghal....oké, van, amikor tudatánál van a beteg és õ kéri, de mi van abban az esetben ha nincs, vagy épp nem tud kommunikálni....(pl. A szkafander és pillangó c. filmben, ahol a fõhõs , akirõl azt hitték egy élõ halott igenis értette és látta a külvilágot csak épp nem volt képes azt jelezni (egyébként igaz történet alapján, a francia ELLE egykori fõszerkesztõjérõl, Jean-Dominique Bauby-ról készült)
nem beszélve, hogy ez egyszerûen ellenõrizhetetlen lenne és olyan visszaélésekre adhatna lehetõséget, hogy inkább bele se gondolok.....

személyes:
volt egy németjuhász kutyám, akinek 14 évesen olyan rossz állapotba kerültek a hátsó lábai, hogy nagyon fájt neki és ugatott minden egyes alkalommal, mielõtt megtette azt a 3 lépcsõfokot a teraszra fel....jártunk injekció kúrára heti többször, kapott mindenféle kezelést, de nem segített....az állatorvos mondta, hogy egyszerûen ez nem lesz jobb és jobb lenne, ha.....elaltattuk......csak tudod, õ egyetlen egyszer sem mondta, hogy nem élne még tovább.....hogy lehet, hogy fáj a lába, de hogy õ ezt még elviseli, csak hagyjuk életben......csak nézett azokkal a gyönyörû barna szemeivel és mi eldöntöttük, hogy jobb lesz neki így......tudod mennyire megterhelõ dolog ez??? nagyon nagyon.........pedig õ "csak" a kutyánk volt............
Grigorij 2011 aug. 31. - 13:34:35 Előzmény greghouse
(65/96)
greghouse
Senki, még a hollywoodiak sem kényszerítették Renee-t semmiféle Bridget Jones-os karakterbe... Ugyanis az Életem értelme 1998-as, a Bridget Jones naplója 2001-es...
Ez sajnos már a negatív sztereotípia, egy késõbbi szerepéért elõítélettel minõsítsz valakit. Ráadásul a Bridget Jones elõtt Zellwegernek volt egy Golden Globe-t érõ Betty nõvér fõszerepe és egy eszement vígjátéka Jim Carrey-vel, a Én és én meg az Irén!
Tehát Zellweger eljátszott egy drámát, egy akció vígjátékot, egy sima vígjátékot, nyert egy komoly díjat, és ezt követõen "skatulyázták" be Jones-ként...
Pontosabban csak a tájékozatlan nézõk számára van/volt skatulyázva, mert én javasolnám az 1994-es Szerelem és egy 45-ös szenzációs thrillerjét is megnézésre!
10/10
Léna56 2011 aug. 10. - 22:18:18 10/10
(64/96)
Fantasztikusan jó film, nagyszerûen játszanak a színészek.
A film mondanivalója sajnos nagyon idõszerû.
10/10
DuduBaba 2011 aug. 04. - 19:35:05 10/10
(63/96)
Remélem, sokan látják ezt a filmet azok közül, akik az eutanázia ellen vannak, és mélyen magukba néznek. Szerintem az egyik legnagyobb ember elleni bûn a világon valakit szenvedni hagyni. Bocsánat, hogy ezt leírtam, de kijött belõlem, ez a film meg még csak rátett egy lapáttal.
10/10
offtopic
kata3 2011 júl. 17. - 19:42:38 10/10 Előzmény kata3
(62/96)
zsepi, nem zsebi :-D
10/10
offtopic
kata3 2011 júl. 17. - 19:21:54 10/10
(61/96)
Igen, hát egy zsebi azért elég volt, köszi. :-) Jó volt, hát persze és nem a bõgés miatt. :-) Mert, bár nálam már behegedtek a sebek, mégis 2x meghatódtam...
***SPOILER***
Elsõként, mikor az anyát és a lányát együtt köszöntötték az utcai karácsonyi ünnepségen (nagyon megható), a másodikként pedig, amikor a tablettákat töri össze a lánya konyhában és közben megáll a keze.
***SPOILER VÉGE***
Bizony, nem futószalagon készült. Örülök, hogy láttam. :-)
10/10
greghouse 2011 júl. 17. - 19:09:40 10/10
(60/96)
Streep vezeti a minden idõk legtöbb Oscar jelölése listát , holtversenybe Kathreen Hepburnnel, kb. 30. Amerikában szállóige az Oscar elõtt, hogy "az idén kit jelölnek vajon Oscarra, Meryl Streepen kívül?". És nincs körülötte botrány, a mai napig az elsõ férjével (szobrász) él New Yorkban, gyerekei felnõttek.
Mindent eljátszik, nem mindig drámai dolgokat, lásd Woody Allen Manhatten-je, a Jól áll neki a halál komédia (a felismerhetetlen) Bruce Willissel és Goldie Hawnnal, a Carrie Fisher önéletrajzból készült film, a Képeslapok a szakadék szélérõl, és örök kedvencem, minden idõk egyik legjobb filmje, a Sophie választása.
Zellwegernek jó alkalom volt a kitörésre abból a Bridget Jones karakterbõl, amit Hollywood sajnos ráerõltet, szerintem itt õ is hiteles volt, és William Hurt is, szintén Streep-féle sokoldalú szinész (az Egy kisebb isten gyermekei c. filmjét mindenkinek ajánlom, ott ismerte meg késõbbi feleségét, a süketnéma Marlee Matlint, és megtanulta tökéletesen a jelbeszédet is. De azért õ inkább marad a fanyar, kiábrándult értelmiségi szerepében.)
Jó volt.
Gondolom, szükség volt pár papírzsepire, és nem szégyen, mert ez nem egy futószalagon gyártott, olcsó könnyfakasztó.
katica52 2011 júl. 17. - 18:48:34
(59/96)
Nem elõször láttam ezt a csodás, megható filmet.
Sajnálom, hogy csak a jelölésekig jutottak el a nõi fõszereplõk. Mind a ketten briliáns módon játszottak.
Ahogyan általában mindig.
10/10
offtopic
kata3 2011 júl. 17. - 18:12:34 10/10
(58/96)
Megnéztem...Streep játéka...pazar alakítás. Néztem a filmet...és anyámat meg magamat láttam benne. Ezzel együtt nem bántam meg, mert nagyszerû film, érdemes volt várni rá. :-)
Streep maga a tökély, mindig az, róla nem is tudok többet mondani. De Zellweger meglepetés volt, mert csak Bridget Jones-ban és az Oltári võlegényben láttam eddig. Mindkettõben nagyon jó, de hát ugye, ez itt teljesen más, komolyabb karakter. Azt vettem észre, hogy kizárólag a nõi szereplõkkel tudtam azonosulni, a férfi oldal "a meg nem értett" maradt a részemrõl. Talán hiba, de felvállalom. :-)
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 17. - 16:09:52 10/10
(57/96)
De, az is finom. ;)