tortura 2020 nov. 13. - 16:14:34 Előzmény janderka
(26/66)
Fridi az, akiről pont nem tudnám elképzelni, hogy kopogtasson az RTL-nél vagy bárhol. Annyi pénze van, hogy meg tudna élni a haláláig vígan.
Egyébként ez meg nem az ő műsorötlete volt, ahogy anno a Fridi-show.
Szerintem sem a legsikerültebb műsor ez, de mégis inkább ezt nézem, mint a sok agyatlanságot (Álarcos baromságok, főzős műsorok, stb.)
5/10
janderka 2020 nov. 11. - 16:59:41 5/10
(25/66)

Egyébként az a felmagasztalás, amit elvár és meg is kap Friderikusz, az pont az a "vakok közti félszemkirályság", amire a mai tv-s felhozatal minőségével kapcsolatban alázólag maga is hivatkozik a Story-s cikkben. Hiszen az ő sztársága is csak abból épült fel, hogy a 45 évig elszeparált audiovizuális állóvízünkbe a 90-es évek legelején becibált néhány levitézlés alatt álló nyugati (ex)sztárt. Amiért a kiéhezett nézők tévékirállyá kiáltották ki. Pedig csak egy zavarosban halászó media-vadkapitalista volt.
Azok a riportjai, tényfeltárásai amikre ennek palástolásaként korábbról hivatkozni szeret, semmivel se voltak többek sok akkori rádiós újságíró kollégájának munkáinál. Csak azok nem tudtak maguknak akkora médiahabot verni (sem akkor, sem később) mint ő. Igaz, nem is mentek le bulvárba. Gondolok itt kvázi az egész akkori Petőfi Rádió belföldi riporter- és szerkesztőgárdájára.
2/10
offtopic
Sweet-But-Psycho 2020 nov. 11. - 16:26:34 2/10 Előzmény Edmond Dantes
(24/66)
A közszolgálati tévé tönkretétele megbocsáthatatlan. És itt nemcsak a lebutított agitprop mantrára, hanem a súlyos szakmai dilettantizmusra is gondolok. Magyarország, (így nem) szeretlek!
5/10
janderka 2020 nov. 11. - 15:08:34 5/10 Előzmény Edmond Dantes
(23/66)
Igaz, rosszul emlékeztem. Az időutazásra mondta hogy soha nem érdekelte annak semmiféle formája. Ennek ellenere ugye épp egy ilyen tematikájú műsort csinál...
offtopic
Edmond Dantes 2020 nov. 11. - 14:39:54 Előzmény Sweet-But-Psycho
(22/66)
...beleertve (sooot!) az evi szazmilliarddal kitomott koztevet..
Edmond Dantes 2020 nov. 11. - 14:37:34 Előzmény janderka
(21/66)
Ebben a musorban nem a multba, hanem a jovobe nez...
2/10
Sweet-But-Psycho 2020 nov. 11. - 00:05:15 2/10
(20/66)
A Friderikuszhoz hasonló (Jakupcsek is ilyen) képernyőfüggők soha nem adják fel. Meggyőződésük, hogy nélkülük nem létezhet a média. A baj csak az, hogy ezek az emberek 2020-ban már semmi újat nem képesek mutatni a képernyőn, gyakorlatilag önmaguk paródiái. Szerencséjük pedig, hogy a hazai televíziózás az elmúlt években az ő szintjüket is bőven alulmúlta.
5/10
janderka 2020 nov. 10. - 23:20:37 5/10 Előzmény Katalin93
(19/66)
Friderikusz a Story magazinban mesélt róla, hogy igazából nem az ő ötlete volt a műsor (állítása szerint konkrétan utál a múltba nézni), csak már nagyon viszketett a mikroportja és felkereste az RTL-t, hogy valamivel képernyőre akar kerülni (miközben ezzel párhuzamban rendre azt szajkózza persze, hogy ő kurvára megvan rivaldafény nélkül - pedig hát ezek szerint mégse).
4/10
Katalin93 2020 nov. 10. - 21:40:44 4/10
(18/66)
Nagyon vártam a műsort, mert az első beharangozás alapján nagyon érdekesnek tűnt. Aztán az első előzetesben megláttam a Schobert házaspárt, ekkor tisztult a kép, hogy itt bizony "híres" embereket fognak szerepeltetni. Az első rész még érdekes volt, főleg addig, amíg a jelenről beszéltek, de aztán ez az átmaszkírozás és a "mi lesz majd, ha..." ábrándozás kezdett sok lenni. A második rész azontúl, hogy egy picike kis betekintést nyertünk Borbély Alexandra és Nagy Ervin párkapcsolatába, lényegében nem nyújtott semmi újat. Ki-ki a maga módján még rá is játszik az egészre. Nem tudom, hogy még milyen "híres" házaspárokat láthatnak majd a nézők, de a harmadik rész előzetese alapján egyre lejjebb megy a színvonal.
Összességében nagy csalódás, bőven elegendő lett volna egy szimpla beszélgetős műsor olyan sztárokkal, sztárpárokkal akik tényleg letettek valamit az asztalra és érdekesek lehetnek a nézők számára.
Edmond Dantes 2020 nov. 10. - 09:35:50
(17/66)
Két adás után az az érzésem, mindegyik egy kaptafára készül(t): a műsor első felében többé-kevésbé őszinte beszélgetés a két szereplővel, sok manírral, rájátszással. A két öregítős folytatás elsősorban a sminkesek jutalomjátéka és a szereplők tükörbe nézve inkább csak csodálkoznak-szörnyülködnek magukon és egymáson. A fináléban aztán könnyes-mosolygós integetéssel búcsúznak el a nézőtől, annak reményében, hogy 45 év múlva is élnek és együtt lesznek. Borbély Alexandra is hagyta magát meggyőzni: ne akarjon 54 évesen elmenni. Elkopik a kaptafa, ha így marad...
nuiii 2020 nov. 08. - 23:28:09
(16/66)
Friderikusz Sándor, a hazai showműsorok atyja, több éves kihagyás után, komolyan egy olyan műsorral bírt előrukkolni, ahol a vendégeket öregnek sminkelik? Néztem ezt a mai adást és egészen odáig tök érdekes volt, amíg csak szimplán beszélgetett a vendégeivel. Ebben tényleg jó és Borbély Alexandra és Nagy Ervin is izgalmas és őszinte alanyok. Node onnantól, hogy rájuk kenték a Muppet Show maszkokat, az egész ilyen blődlibe ment át. Nem értem minek ez a parasztvakítás, amikor egy egyszerű beszélgetős műsor sokkal izgalmasabb tudna lenni.
5/10
janderka 2020 nov. 08. - 22:39:27 5/10
(15/66)
Interjúzásnak jópofa műsor, de ez a szerkesztői teátralitás a maszkokkal, elég erőltetett. Még Schobertéknél is, pláne két ilyen sokat filmező színésznél. Végtelenül vicces (vagy inkább nevetséges). Borbély Alexandra egy kiköpött Tanai Bella lett, pedig Tanai fiatalon nem volt egy "Borbély Alexandra". A 44 évesen is még stabilan dúshajú Nagy Ervinből meg vénségére egy mindenképp megkopaszodó Kuncze-Makovecz figurát faragtak. Vagyis vicc ez az egész körítés (pláne ahogy meglepődnek a maszkjaiktól - 2 órányi masszív sminkszoba után).
Röviden, én végülis jól szórakoztam ugyan az eddigi adásokon, de nem velük hanem rajtuk...
Eszterecske 2020 nov. 08. - 22:27:02
(14/66)
Kedvesek, aranyosak voltak, mértéktartóan szinészkedtek. Két szerethető ember volt eddig is, nem csalódtam bennük. Friderikusz is felszabadultabb volt, mint az előző adásban. Mindannyian élvezték egymás társaságát. Így nekünk is tetszett a műsor. Az előzetes alapján a jövő hetit kihagyom.
Benorus 2020 nov. 08. - 19:24:22
(13/66)
Úgy éreztem, mintha várható lenne, hogy történik valami érdekes, de nem történt semmi. Annyiról szól az egész, hogy megnézik egymást/magukat 20, majd 40 év múlva, hogy milyen kinézetük lesz és megfeltételezik, hogy hogyan fognak akkoriban élni, aztán ennyi az egész. Nem tartja fenn az érdeklődést, nem szól semmiről tulajdonképpen. Nem Friderikusz hibája, ő jó, mint mindig, egyszerűen ilyen a műsor.
tortura 2020 nov. 08. - 15:23:21
(12/66)
Én meg vártam, kíváncsi is voltam, aztán mégis elfelejtettem megnézni. Talán ma eszembe jut...
Eszterecske 2020 nov. 08. - 14:50:10 Előzmény Edmond Dantes
(11/66)
Egyetértek. Kiegészítés volt. Kíváncsian várom a mait két remek színésszel. Bár élek a gyanúperrel, hogy játszani fognak. Kérdés, milyen színvonalon. Miért is adnák ki a magánéletüket? Ettől az adástól teszem függővé, hogy nézem-e tovább.
Edmond Dantes 2020 nov. 08. - 14:25:16 Előzmény Eszterecske
(10/66)
Nincs igazan ellentmondas koztunk ld. elozomet. ("Nem kedvelem oket" es akar "szineszkedhettek" is.) A musor otlete jo. A ma esti paros raadasul szinesz paros, nyilvan lesz "szerepjatek", bar mindket szineszt eleg oszintenek gondolom.
Eszterecske 2020 nov. 07. - 20:01:24 Előzmény Edmond Dantes
(9/66)
Nekem az a véleményem, hogy Rubint Réka idegei ki vannak rojtozódva. Aki szíre-szóra elsírja magát, meghatódik a saját hangjától, annak nincs rend a pszichéjében se kívül, se belül. Nem tartom őszintének, inkább szerepjátéknak vagy vágyálomnak ezt a végtelen "szerelmet". Schobertről nem akarok semmit mondani, mert az felérne egy nagy adag becsületsértéssel
Edmond Dantes 2020 nov. 02. - 16:41:15
(8/66)
Alapvetés: nemigen nézek beszélgetős műsorokat. Alapvetés: nem kedvelem túlzottan Friderikuszt. Alapvetés: nem kedvelem a Schobert-Rubint házaspárt. De: az alapkoncepció j ó, nekem érdekes. A házaspárt ilyen őszintének (vagy jól színészkedni??) még nem láttam. Időkapszulába kellene tenni a műsort és elővenni 20 és 40 év múlva, tanulságos lehet. Jövő héten, ha jól emlékszem, Nagy Ervin és Borbély Alexandra öregszenek. Két jó színész, ha nincsenek is olyan régen együtt mint a fitnesszesek. Akit más érdekel, ajánlhatom pl. a konkurens TV2-t. A nagyon hiteles, nagyon objektív műsorkombinát szerint úgyis lenyomták az RTL Klubot ... mint mindig mindenben, ugyebár:
https://media1.hu/2020/11/02/friderikusz-eletunk-tortenete-rtl-klub-nezettseg-versus-tv2-sztarban-sztar/
Zsupsz 2020 nov. 02. - 08:42:24
(7/66)
Nekem unalmas volt. Ezerszer hallott szövegek, a képükre meg nem vagyok kiváncsi. Nem nézem többet, jobbat vártam Friditől. Viszont a maszkmesterek előtt le a kalappal.