Téma: Éli könyve

Seven7Crown 2011 dec. 17. - 14:45:39
(560/760)
Majd írok Neki üzit!:)
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 17. - 14:42:42 10/10
(559/760)
Biztos vagyok benne, hogy észreveszi, ne aggódj. :)
Seven7Crown 2011 dec. 17. - 13:05:58 Előzmény Ford Mustang
(558/760)
Amit írtam, csak cukkolás volt, de sajnos Te reagáltál rá!:)
Bár talán majd az is észreveszi magát, akinek üzentem!:)
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 17. - 06:13:07 10/10
(557/760)
Nem az Éli könyve c. film tehet arról, hogy a port tele van idiótákkal... :)
Seven7Crown 2011 dec. 16. - 23:13:22
(556/760)
Ez az "Éli könyve" nem jó másra csak csámcsogásra, sértegetésre, és a szellemi leépülés megalapozására!:)
Így Mindenkinek Boldog Karit, és Sikerekben Gazdag új évet kívánok én is!:)
Remélem jövõre is tudjuk majd egymást tépni!:)
888 2011 dec. 16. - 22:23:17
(555/760)
Hahaha :D
Miért is? Mert elmondta rólad a véleményét?
Na ne vicceljünk már!
Amúgy meg áldott, békés Karácsonyt kívánok neked, ha egyáltalán megünnepled :)
9/10
serpentfly 2011 dec. 11. - 02:10:08 9/10 Előzmény agarik
(554/760)
Hát, barátom, te aztán nem viccelsz. Igazi, összeszedett, megalapozott történelmi szintézist alkottál - és mennyire elfogulatlan vagy! Az akadémikusok is megirigyelhetnék. Nem akarsz véletlenül egyetemen tanítani? Mondjuk Kínában?
kompikotró 2011 nov. 11. - 10:08:13
(553/760)
Nem hiszem,hogy még 1x megnézem ezt a filmet...a képvilágon és a zenén kívül nem sokat ért!

SPOILER!

A végén a csattanó elég betegre sikerült és a "kislány" is nekiindul a nagyvilágnak,pedig korábban Éli "tehetsége" nélkül egy pár órás séta után ott is lett volna rajta lyuk, ahol nem kéne!
Éli a felüljáróról simán "végignézi" hogy két embert megölnek a motorosok+a nénit meg is "szeretgetik" elõtte és ugye a segítségnyújtásnak elmulasztásának elég az a kis indok,hogy nem szabad letérni az útról...hmm más kérdés,hogy a kocsmában olyan rutinból kaszabolja a jó népet,mint pár száz évvel korábban ,rabszolga õsei a cukornádat!
A biblia értelmezésének sokszínûsége határtalan...a fõ hogy Éli a király!

SPOILER OFF!

Szóval aki nem látta nézze meg,de számomra nem hagyott mély nyomot...pláne a mondanivalója!
10/10
Ford Mustang 2011 nov. 11. - 00:35:58 10/10 Előzmény Acika0210
(552/760)
Látod pont ez a baj, hogy az utolsó fél órát nem tudod, pedig az lenne a lényeg, és értenéd is mindjárt!
2/10
Acika0210 2011 nov. 10. - 22:50:10 2/10 Előzmény agarik
(551/760)
Hát az utolsó fél órát végig aludtam ez mindent elmond!
Szörnyû unalmas,néha értelmetlen,és olyan jelenetekkel megspékelve ami talán a Kill Billben tetszett,de nem egy ilyen filmhez és egy ilyen történethez illõ!
agarik 2011 okt. 13. - 18:44:54
(550/760)
Mennyivel jobb egy szekuláris világ helyett egy olyan, amiben atommal égetjük fel a földet csak azért, mert a másik más vallású (még jobb: más felekezetbe tartozó)!

Mennyivel jobb, mikor az utcán máglyán égetik a népet elevenen, a házakban meg az inkvizíció kínozza õket halálra!

Senki nem értheti meg azt az áhítatot, amikor arra gondol egy vallásos, hogy milliárdok égnek holmi "pokol"-ban elképzelhetetlen szenvedések között! Hiszen "Boldogok akik szikán verik szát a csecsemõk fejét" (Zsolt.137.9)!
friarx 2011 okt. 13. - 17:10:35
(549/760)
Szerintem egy nagyon jó témájú film (8/10), annál egy kicsit gyengébb megvalósításban (7/10), viszont irtó jó csattanóval a végén (10/10). Azoknak, akik itt a marxista-szenilista vallásellenes propagandát nyomják, hogy minden vallás káros stb. meg azt üzenem, hogy a hit nélküli világ kb. annyira sivár, lepusztult és üres, mint amit a film ábrázol, és az igazi, természetesen kialakult vallásokat semmilyen pótlék nem pótolhatja. Sajnos akit soha nem érintett meg az áhitat egy éjféli misén, vagy egy falusi kiskápolna csendje, az nem tudja mit beszél, de ez a film nekik is szól. Nem a legjobb film, de érdemes megnézni.
Bozótharcos 2011 okt. 11. - 11:08:03
(548/760)
Ez egy érdekes történet volt rengeteg hibával. Az alapsztori egyszerû volt a Biblia, a hit ereje megvéd minket még a golyóktól is. Ez még jó is lenne ha ez egy fantasztikus filmben lenne megjelenítve, akkor még hihetõ is lehetne. Viszont egy ilyen apokaliptikus világban, egy vak ember úgy kaszabolja a népeket és úgy kerülgeti a golyókat mintha valami szuperhõs lenne. Az nem kérdés hogy alapvetõ emberi értékeket képvisel a film, de ennek a megvalósítása nagyon gyengére sikerült. Ami nekem nagyon tetszett az a látványvilág, amit nagyon jól eltaláltak. Csak ezért adok rá 6/10-et.
4/10
_Freddy_ 2011 szept. 28. - 06:04:50 4/10
(547/760)
SPOILER! (aki még nem látta ne olvassa) SPOLIER!

Érdekes film volt. Amikor még nem volt szó róla, hogy milyen könyvet hordoz, sejteni lehetett, hogy a Biblia az.
Lássuk csak, a filmrõl pár mondat: Nem volt szó róla, hogy miért van ilyen kevés ember, és mégis mi történt, csak annyit mondtak hogy háború, kicsit bõvebben kifejthették volna. A másik: Ha már Éli olyan okos volt, tudhatta volna, hogy nem szabadna semmit se szólnia a könyvrõl, még annyit se hogy olvas, ha lenne egy könyv amit sokan keresnek és meg is ölnének miatta, akkor én egy szót se szólnék, még azt se hogy olvasok, bár így nem lett volna a filmben valami sok akció. Éli amikor sétált ki a városból...ez a jelenet érdekes volt, ugyanis a tetõrõl is lõtték, meg innen-onnan, de még véletlenül se tudták megölni...a másik meg az, hogy elötte kétszer is meglõtték, de semmi baja nem lett, aztán amin végleg kiakadtam, az a jelenet volt, amikor lõtték össze-vissza a faházat, azok meg elõl ott gugoltak, amikor lehetett látni, hogy a golyók simán átmennek a fán, és szedték szét a házat golyózóróval, csak úgy repkedtek a fadarabok, valami normális fedezéket kellett volna ilyenkor keresni, nem ott gugolni az ajtónál...simán eltalálhatták volna õket, és ez igaziból tuti így lett volna. Meg direkt nem mentek Éli meg a csaj után, hanem majd másnap reggel utolérik õket, pedig simán megtalálhatták volna õket, az ostoba tüzet gyújtott, elég kockázatos lépés. Az utolsó dolog meg az, hogy a Bibliát tudta fejbõl, igaz, hogy minden nap olvasott, de sztem nem létezik olyan ember, aki egy egész könyvet tudna kívülrõl. Vagy ha tud csodálatos módon, akkor tuti sok hibával.

Azt is vártam, hogy Éli úgy veri át a palit, aki meg akarta és késõbb meg is szerezte a Bibliát, hogy csak a borítót szedi le, és valami más könyvet tesz bele. Vagy arra is gondoltam, hogy kivágja belõle, úgy hogy a könyv szélei látszódjanak, a közepébe pedig tett volna valamit, de nem, vakírásos Biblia...:D

Annyira rossz azért nem volt, Denzel Washington filmjeit szeretem, de ez nem lett valami jól megcsinálva. 10/4
4/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 27. - 17:56:42 4/10 Előzmény tamast2
(546/760)
túl egyértelmû volt, hogy azt viszi magával, mért te mit hittél? :D
5/10
vlad90 2011 szept. 23. - 13:46:29 5/10
(545/760)
Egy jó poszt-apokaliptikus mozit vártam, de egy szûk két órás keresztény propagandát kaptam egy golyóálló vak mesterlövésszel. Köszönöm Hollywood.
8/10
kadar1995 2011 aug. 26. - 14:24:38 8/10
(544/760)
Eléggé irtóztam a filmtõl, de aztán megnéztem. Nekem egy kellemes csalódás volt.
8/10
3/10
Attrax 2011 aug. 15. - 21:14:51 3/10 Előzmény egyszervoltt
(543/760)
Rém eröltetett sztori .Kár volt megnézni.iNekem nem jött át ez a biblia reklámpropaganda ilyen erõszakos körítésbeyn .Ez így több mint zavar
os.Ostoba megközelítés.
egyszervoltt 2011 aug. 12. - 01:14:37
(542/760)
A sok baromnak aki a vallás nem vallás dologról vitázik:

Ez a film egy dolgot volt hivatott elmondani: TÖBBET TÉGY MÁSNAK MINT MAGADNAK
Igen és ehhez nincs szükség semmilyen vallásra vagy tudományra vagy akármilyen baromságra!
Nagyon jól bemutatta a film hogy merre felé tart ez a szar világ és mi lesz belõle, ti pedig pontosan úgy viselkedtek ami pontosan efelé vezet!Csak gratulálni tudok mindenkinek aki azt hiszi mennyire kurva okosat mondott meg belemagyaráz minden faszságot.Nézzetek tükörbe.Nem mondom hogy különb vagyok de amekkora tévedésekben élnek itt egyesek az már nevetséges.

De folytassátok nyugodtan elõbb utóbb egyszer mindennek vége lesz és akkor majd lehet csodálkozni.
tamast2 2011 aug. 11. - 22:59:14
(541/760)
Ez a Bibliat vitte magaval es vedelmezte ugy, mintha nem tom mi lenne nala? Jol atvertek ezzel a filmmel. Denzel Wasinghton kicsit lejaratta magat ezzel a filmmel.