Téma: Elit játszma

1/10
DUNAWÖLD jan. 05. 08:41:22 1/10 Előzmény vargama
(36/36)
Végig hatàsvadàsz. Legalàbb egy szemnek kedvesebb szereplőt làthatnànk... 💲💲💲
3/10
vargama 2023 júl. 18. - 22:00:20 3/10
(35/36)
A magas pontszám miatt néztem meg. Zavart a hebehurgya gyors beszéd. Üres, jellegtelen, és főleg hiteltelen ez a film. A vége idegesítően hatásvadász. Eddig 3 pontnál nem adtam kevesebbet egyetlen filmre sem, most kedvem lenne... Kár volt rá az időt vesztegetni.
7/10
Yakuzah 2022 márc. 15. - 22:23:19 7/10
(34/36)
Sziasztok
Összességében klassznak értékelem a filmet.
Egyszer mindenképpen érdemes megnézni.
Jessica Chastain - Molly zseniálisan alakította az okos értékes nőt aki mind a mellett,
hogy igazi nőként mutatkozik be, becsületes tud maradni egy svindler világban.
A film értékét emeli, Idris Elba, Kevin Costner
Őrömmel láttam őket a szereplők között kitűnő alakítással.
Ha ezt választod kikapcsolódásnak figyelj oda a történetre.
10 pontból 7.5-re értékelem semmiképpen nem húznám le egy délutáni kikapcsolódást megér.
1/10
DUNAWÖLD 2021 júl. 31. - 07:56:42 1/10
(33/36)
Hatásvadàsz, øcska, hamis adrenalinos pénzcsinàló film, amit szàjtàtva bàmulhatnak a lenyűgözöttek.
biffco 2021 márc. 23. - 19:54:09 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(32/36)
miért lehet vki/vmi csak fekete fehér?:) miért nem lehet hogy először igy gondolja aztán ugy, aztán máshogy, vagy mert téved vagy mert csak, vagy mert a lelkiismerete miatt, vagy mert határokat huz, stb, ebbe sose gondol bele senki...jordan belfort vagy a zuckerberg filmben egyszer sem láttam hogy elgondolkodna azon hogy mit is csinál, vagy kinek okozhat kárt átbaszással vagy akárhogy
1/10
Szegényanyád 2020 nov. 27. - 22:16:12 1/10
(31/36)
Made in USA.
capt.nemo 2020 okt. 31. - 18:23:54 Előzmény viskia01
(30/36)
az más, akkor teljesen logikus..
8/10
viskia01 2020 okt. 31. - 13:42:29 8/10
(29/36)
nagy filmnek tartom. Napokkal ezelőtt néztem meg, de még mindig eszembe jut!
A karakterek tökéletesen fel vannak építve, hogy logikus legyen, miért jutnak annyira magasra, hogy aztán logikus legyen a döbbenet is akkor, amikor tönkremennek!
Pazar párbeszédeket hallhatunk, az írók is kitettek magukért!
A végén pedig ott vannak a tanulságok is,

amikor pl. az apa csak úgy mellékesen megjegyzi, hogy 3 sikeres embert nevelt fel tanári fizetésből, Mollika pedig megérti, hogy nem minden a pénz, mert a 800 dolláros téli kesztyűjét odaadja néhány perc korsolyázásért, hiszen az a kesztyű is ugyan úgy melegíti a kezét, mint egy 10 dolláros.

8/10
viskia01 2020 okt. 31. - 13:35:53 8/10 Előzmény capt.nemo
(28/36)
csak a végén hozta meg azt a döntést, hogy inkább bűnösnek vallja magát.
nézd meg újra
capt.nemo 2020 okt. 29. - 21:10:51
(27/36)
nem értem minek fogad ügyvédet negyed milla dollárért, ha úgyis bűnösnek vallja magát, (az ügyvéd tanácsa ellenére is). tudom hogy egy nőről van szó, de azért valaki elmagyarázná ezt?
1/10
DUNAWÖLD 2020 okt. 29. - 02:57:59 1/10
(26/36)
Klisé, erőltetett műbalhé tanyàn felnőtt szàjtàtiknak, akiket lenyűgöz a màs meggazdagodàsànak mesterkélten, vaktöltényekkel puffogtatott nagy durranàs- története.
A szerencsejàték mindig bejön, legyen az a dilettànsoknak a titokzatos kaszinó, vagy csak a mezei a lottó sztorija. Hiàba strapàljàk magukat a feszültségért, a filmben nem jön össze a hangulata.
Nagyon gyenge a szint, mint egy iskolai filmproject.
8/10
nefefe 2020 okt. 27. - 23:54:43 8/10
(25/36)
Érdekes film egy érdekes, és ritkán látott témáról. Nem egy sprint, inkább egy maraton, de ennek ellenére végig le tudja kötni a nézőt. Nem tökéletes, de a komolyabb témájú filmek sorában a jobbak közé tartozik.
8/10
Ildikó Nóra 2020 szept. 07. - 21:21:25 8/10
(24/36)
A film tetszett, érdekes volt a története, nagyon jól állt ez a szerep (is) Jessica Chastain-nek és Idris Elba-nak is.
Roberto DiCapribogyó 2020 szept. 07. - 10:54:47
(23/36)
Összességében megbántam, hogy megnéztem... az eleje korrektül indul, ~az első harmada, első fele egész jó volt, addig amíg Los A-ben van. Addig kb. egy élelmes csaj kb. érdekes sikersztorija a film (bár már itt is volt egy nem túl szimpatikus, pénzéhes húzása).

Aztán amikor átmegy New Yorkba, onnantól szép lassan egy erkölcsi ámokfutássá válik a film:-(. (pl. volt már négy millió dollárja, amikor a kiszállás helyett önként (!) a mocskot választja, stb.)

A fő problémám az volt, hogy egyszerűen ellenszenves volt a főhős karaktere, konkrétan azon drukkoltam, hogy szívja már meg rendesen... a végéig a szívbaj kerülgetett, hogy egy újabb eset, amikor a bűnözőt támogatja a törvény, de hál isten, a legutolsó monológját hallva, azért összességében kb. megkapta ami járt neki.

Az egyik ajánlóban azt olvastam (utólag), hogy azoknak nem ajánlják a filmet:

"Akik semmilyen szinten nem tudnak azonosulni egy gazdasági bűnöző önigazolásával"

Na ez szerintem tökéletes útmutató, ha ezt előre tudom, soha meg nem nézem ezt a filmet.

Két film ugrott be ehhez kapcsolódóan, amiket viszont imádok; mindkettőnél igaz, hogy ezzel ellentétben nem állítja be pozitív színben a kétes erkölcsiségű főhősét.
Az egyik a Közösségi háló, amit szintén Sorkin írt, itt ugye meglehetősen seggfejnek van beállítva Cukorhegy és helyette egyértelműen más a pozitív főszereplő (a társa); a másik a Wall Street farkasa, ahol szintén nem valami követendő példaként van pozicionálva Belfort.

u.i.: Most őszintén, ha ránéztek az igazira, akkor mi jut eszetekbe elsőre:
a, ej, de talpig becsületes menyecske, úgy vennék tőle használt autót.
b, nna, egy újabb pénzéhes k*rva.
Roberto DiCapribogyó 2020 szept. 07. - 10:34:53 Előzmény IDS
(22/36)
"Valaki mutassa már be Jordan Belfortnak." Ezen nagyot nevettem :-), milyen igaz...
5/10
IDS 2020 máj. 20. - 14:37:19 5/10
(21/36)
Sorkin munkásságára való tekintettel nagy érdeklődéssel ültem le a film elé. Tagadhatatlan, hogy egy érdekes világba kalauzolnak el minket, de ettől önmagában még nem lesz jó egy film. A filmet az az Aaron Sorkin írta és rendezte, aki a pengeéles dialógusairól híres. Csakhogy egészen idáig mindig volt mellette egy rendező, aki rászólt, amikor túltolta a biciklit. Hát itt nem volt semmi ökontrollja önmagával szemben. A dialógusok többsége elég mesterkélt és olyan hosszúra és kacifántosra sikerültek, hogy ha ezt a színészek normális sebességgel mondják el, akkor ez egy 3 órás film lett volna, így azt az utasítást kaphatták, hogy darálják le dupla sebességgel. Nem is beszélve, hogy a film kb. háromnegyede narráció, ami teljesen felesleges és már 10 perc után elég volt belőle. Sorkin megszegte a forgatókönyvírás egyik alapszabályát. „Mutasd, ne mondd!”. A végén a film tocsog a hamis pátoszban, amikor az apjával egymás vállán sírnak.

A másik nagy probléma, hogy ez a film egy feminista röpirat. „A férfiak csak kártyáznak és isznak, mint a gödény, erőszakosak mint az állat, szarrá verik, lealázzák a nőket, ha úgy látják jónak, nem hagyják őket érvényesülni, de itt van egy erős nő, aki nem hagyja magát és felveszi a kesztyűt ebben a kemény, férfiak dominálta világban. Ő ezért dicséretet érdemel, nem börtönt.” Ne emeljünk mindjárt szobrot a nőnek? Mert ő csak egy áldozat és olyan hősies volt amit csinált, hogy nem nevezett néven embereket, amikor lekapcsolták. A hősiesség árfolyama évről-évre csökken. 80 éve még az volt hősies, ha az életedet adtad a hazádért egy háborúban, ma meg a média az ilyen „hősöket” emeli pedesztálra. Ezért elsősorban a médiát terheli a felelősség. A feminista vonal mellett persze a védőügyvédnek is feketebőrűnek kellett lennie a filmben (a való életben fehérbőrű volt), nehogy szó érje a ház (Hollywood) elejét.

Nem ez a nő se nem hős, se nem áldozat, legfeljebb a saját rossz döntéseinek az áldozata. Azóta úgy hallom haknizik, mint motivációs tréner. Valaki mutassa már be Jordan Belfortnak.
7/10
Mr.Green 2020 ápr. 23. - 09:23:39 7/10
(20/36)
Egészen addig működött a film, amíg nem kezdték el erőltetni, hogy szegény Molly egy áldozat - ártatlan - hős. Meglepő fordulatokkal nem szolgált, de a történet érdekes volt.
9/10
InteriorLulu 2019 dec. 22. - 12:20:12 9/10 Előzmény MaZsola_Megmondja
(19/36)
"Szép ívű iparosmunka, de a monológok ismét Sorkin féle remeművek. Sehol egy megingás, sehol egy megszerkesztetlen mondat. Ennek ellenére jár a tízes."
MaZsola ugye nemcsak megmondja, hanem érti is a magyart? Amellett, hogy a tartalommal egyetértek, vajon a de és az ennek ellenére biztosan a megfelelő határozószók?...

Továbbá az, hogy Molly zsidó, teljesen lényegtelen; túl azon, hogy nem is biztos, hogy az, a filmben ő maga teszi talán kétszer is világossá, tök lényegtelen a származása. Az "orosz zsidót" is azért dobja be, mert konkrétan helyi orosz zsidókat akar bevonzani játékosként.
10/10
drkotasz 2019 júl. 09. - 06:42:51 10/10
(18/36)
Ha nem tetszett a film, hát nem tetszett. Szerintem minden részében jó volt. Ez a színésznő az ilyen szerepekre tökéletes. Pl. Miss Sloane. Most jött ki a Pókember, inkább menjetek moziba. Akinek nem inge...
Anna Dé 2019 máj. 19. - 23:34:48
(17/36)
Amúgy is csak Idris Elba miatt akartam megnézni, mert ő nagy szerelem, de inkább keresek tőle egy régebbi filmet. Vagy ledarálom újra a Luthert. :)