Téma: Élősködők

Pünkösdi Kató 2020 febr. 10. - 21:50:03
(36/156)
Igen, igen, igen, megkapta az Oscar-díjakat, megérdemelten! :) Nagyon bíztam benne, mert ez a film több, mint eredeti. Ilyen ötletesen szétzilálni a 3 család életét, kitalálni is nehéz, nem pedig leforgatni úgy, hogy követhető, értelmes és szórakoztató, lebilincselő legyen. Azóta is sokszor eszembe van, hogy milyen kis kevés dolog kell, hogy nagyot szakítsanak. Okosok a család tagjai, többre vihették volna, ha dolgoznak, értéket teremtenek. Mire vihették volna, ha nem a stikliken jár az eszük...
7/10
Hegyirabló 2020 febr. 10. - 21:26:59 7/10
(35/156)
Érdekes ez a film. Nagyon nehéz összehasonlítani az 1917-el vagy mondjuk az Írrel. Azt gondolom, hogy az előkelő IMDB helyezést a koreai szavazóknak köszönheti (akik köztudottan lelkes IMDB felhasználók).
L. Judit 2020 febr. 10. - 20:28:47 Előzmény Edmond Dantes
(34/156)
Nyugodtan megnézheted jó a film elrepül a 3 óra észre sem veszed.
2/10
Gazdatest 2020 febr. 10. - 20:12:10 2/10
(33/156)
Ez az Oscar halmozás őszintén meglepett. Ebbe aztán jó néhány filmes stílus bele van gyúrva, ami azért komoly kihívás. Ettől már önmagában is lehetne jó, ha ez igazán sikerül, de nem az. Mindenből láttunk már jobbat, külön-külön stílusonként, és akár egybegyúrva is. Stílus ötvözés terén, ami sikerült mondjuk 1962-ben Dino Risi-nek az Előzés-ben, (road movie, vígjáték, társadalomkritika és egyéni dráma), később Sam Mendesnek az Amerikai szépségben, vagy ha a még populárisabb példát szeretnénk akár Tarantinónak a Pulp Fiction-ben, az itt nem jött össze. Én még Oscar osztás előtt néztem meg. Mit se tudtam róla, de az ismertető alapján szimpatikusnak és érdekesnek tűnt. Némiképp lehűtött az hogy, amikor elkezdtem nézni, kiderült számomra kissé idétlen bugyuta humora van, és nem a harsány röhögést hiányolom, épp ellenkezőleg. Ugyanakkor nyomasztóak a figurák és a sztori, de nem ettől sikerült félre. A figurák helyenként extrák, karikírozottak, ugyanakkor felületesen megrajzoltak, de önmagában ez se lenne gond. Az alap ötlet eredetinek tűnik, és jó is. Attól, hogy egyik szereplővel sem tudtam azonosulni, még mindig lehetne jó film. Kicsit döcögős fanyar vígjátéknak indul, némi társadalomkritikai felütéssel, és ez kitart a film közepéig, majd ezt követően fordulatot vesz a történet. Eddig OK, és ha nem is remekmű, de" kerek" a film. Ez alapján adtam volna egy ötöst vagy hatost. Innentől viszont bonyolódik a történet, és ezen felül a filmes stílusok is kezdenek halmozódni, amitől a sztori még abszurdabbá válik, maga a film pedig a stílusok öncélú émelyítő elegyévé lett. Mondjuk Guillermo Del Toro barokkos tobzódásától is helyenként gyomorrontást kapok, pedig a szakma egyik méltán elismert mestere, de ez biztos az én hibám... Így összességében, ez szerintem egy gyenge közepes darab.
bubo 2020 febr. 10. - 19:39:25 Előzmény Gollam24
(32/156)
Mi ez a hülyeség, hogy Scorsese beszólt a Marvelnak és ezért meszelték el. Mi köze van a Marvelnak, meg egy nyilvánvalóan önreklámozásnak szánt beszólásnak az Akadémiához?
10/10
Edmond Dantes 2020 febr. 10. - 19:33:14 10/10 Előzmény Gollam24
(31/156)
Nem tudom, mit nyilatkozott Scorsese es/de nem lattam a filmet es valszeg nem is fogom. Harom es fel ora az en koromban ...
10/10
Edmond Dantes 2020 febr. 10. - 19:28:17 10/10 Előzmény Gollam24
(30/156)
Azert nem nyert a Roma, mert az Akademia jobbnak itelte a Zold konyvet ... megjegyzem, szerintem jogosan. Cuaron igy is megkapta a Romaert a legjobb rendezes dijat + legjobb nem-angol nyelvu film. Nem keves.
10/10
Gollam24 2020 febr. 10. - 14:34:27 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(29/156)
Megkérdőjelezhetetlen, hogy a tavalyi év egyik legjobbja, hanem a legjobb, teljesen jogos a díjeső.
De ezzel a logikával tavaly a Roma-nak is nyernie kellett volna mindkét kategóriában (Best Picture, Best Foreign Language Film), mert toronymagasan a legjobb film volt Lanthimos filmje mellett, csak hát ugye az a fránya netes terjesztés közbeszólt, ez megfeküdte az akadémia gyomrát és nimbuszát anno.

UI: azért Scorsese filmje is kaphatott volna egy szobrot valamelyik kategóriában.
Így elmeszelni vkit azért a szerencsétlen nyilatkozat miatt a képregény-filmekkel kapcsolatban, megjegyzem szerintem Scorsese-nek volt igaza.
10/10
Edmond Dantes 2020 febr. 10. - 08:20:52 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(28/156)
Pár hete (20 itt) már megírtam a véleményemet a filmről és tippeltem: "Ennél jobb forgatókönyvet elképzelni sem tudok, tehát az az Oscar tutira kijárna, de akár legjobb filmmé is üthetik." A kétszeresen legjobb filmnek járó két Oscar-díj minden várakozásomat felülmúlta. Az Akadémia tökéletesen döntött.
gabor55 2020 febr. 10. - 07:18:55
(27/156)
Sajnos kimaradt az eredeti verzióból a társadalmi megosztottság igazi koreai bemutatása...
Amikor a jólétűek fanyalogva vizsgálgatják a piacon a kutyákat,majd kiválasztanak egy cukimukit...mi még arra gondolnánk, hogy a gyerek kapja játszótársnak... amikor haza érnek vele a lentlakók irigyelik... mert ők a sütőből csak ropogósra sült patkányt vesznek ki... esznek meg.
Ezzel a megrázó jelenetsorral is mutatja a tarsadalmi szakadékot... a jómódúaknak kutya kerül az asztalra... jól átsütve.
Ha ezt a realisztikus reszt a filmben hagyták volna, ugrott volna az Oszi...
k11zoltan 2020 jan. 22. - 10:22:18
(26/156)
Tetszett!
6/10
kecsup 2020 jan. 20. - 23:46:58 6/10
(25/156)
Néha nézni nem bírtam, a betolakodók olyan szánalmasan viselkedtek. Egyébként korrekt volt a film.
filoszemitabéluska 2020 jan. 20. - 08:50:02 Előzmény Edmond Dantes
(24/156)
A koponyafűrész kissé életlen, mert a Zorbán elhanyagolja az egészségügyet.
10/10
offtopic
Edmond Dantes 2020 jan. 20. - 08:43:04 10/10 Előzmény filoszemitabéluska
(23/156)
Most is onnan írsz? Mert akkor tényleg nincs baj, jó az ellátás.
filoszemitabéluska 2020 jan. 20. - 08:32:21 Előzmény Edmond Dantes
(22/156)
Igen. Orvosi ellátást meg a prosecturán kapok.
10/10
offtopic
Edmond Dantes 2020 jan. 20. - 08:30:47 10/10 Előzmény filoszemitabéluska
(21/156)
Jól van, megnyugodtam, mert akkor biztos kezekben vagy ... mondhatni: halálbiztos kezekben.
filoszemitabéluska 2020 jan. 19. - 15:04:05 Előzmény Edmond Dantes
(20/156)
Hogy neked milyen igazad van! A Chevra Kadisa tart el évek óta.
10/10
Edmond Dantes 2020 jan. 19. - 14:25:16 10/10
(19/156)
Járatlan vagyok a koreai filmművészetben (szappanoperákban pláne), ezzel a filmmel egyből nagyon magas lett a mérce. Minden igényt kielégít. Aki társadalomkritikát vár, megkapja, de tárgyilagos távolságtartással, pártatlanul, nem a szokott fehér-fekete alapon. Aki abszurd-fekete komédiát vár: megkapja. Thriller-horror? Van. Humor és paródia? Nem marad el. Hogy mindez Tarantinora is hajaz? Naná hogy! És mindezt úgy összerakva, ahogy -eddig azt hihettük- csak ő képes. Ha amerikai remake készülne belőle, senki ne csodálkozzék. Hogy Hollywoodból mit visz haza, még kérdés. Ennél jobb forgatókönyvet elképzelni sem tudok, tehát az az Oscar tutira kijárna, de akár legjobb filmmé is üthetik.
10/10
offtopic
Edmond Dantes 2020 jan. 19. - 14:24:58 10/10 Előzmény filoszemitabéluska
(18/156)
Most hogy így mondod ... én pl. máris rád gondolok.
9/10
The Cortez 2020 jan. 14. - 23:10:03 9/10
(17/156)
Igényesen elkészített, erősen társadalomkritikus mű, egyenesen a nevetséges K-pop hazájából. Az első fél óra egy halál unalmas filmet sejtet, ami 2 család példáján keresztül, a gazdagok és szegények közti különbségekről akar mesélni, miközben a koreai színészek vicces, éneklő akcentussal dumálnak. Szerencsére nem csak ennyiről van szó, mivel a sztori okos húzások tömkelegét felvonultatva, fokozatosan felépül, majd átcsap egy váratlan, odabaszós fordulatba, amelyet hasonlóan izgalmas-feszült jelenetek követnek.
A műfaját tekintve dráma, a sok poén miatt részben vígjáték, az újszerű lakásfoglalós thriller jellege végett pedig bizonyos mértékben thriller. Mindezek mellé kapunk romantikus szálat, valamint hatásfokozásként slasher-horrorba illő vérengzést, ám ezek csak kiegészítő elemként funkcionálnak.
A 2019-es év forgatókönyvírói bravúrja, ami valószínűleg az esőt, a vizet, na meg a WC-ből feltörő szart is szimbólumként használja.