Téma: Elrabolva

atis840 2010 nov. 01. - 23:21:07
(299/639)
.-Spoiler-.
A film önmagában jó! Én nagyjából 8/10-et simán adok neki, mert az alaptörténethez ami kellet akciók, nyomozás, okosságok, némi csavarok (ahogy az lenni szokott), a rosszfiúk akiket meg kell találni, el kell kapni, majd aztán nagy nehezen minden képkocka a helyére kerül,az utolsó rosszfiúval is végeznek és a lány hazatér. Ahogy ez lenni szokott az ilyen filmekben.
A baj, hogy a világon semmi új dolgot nem láttam a filmben! Az alaptörténetnek a jó részét el lehet lopni a Motel c. filmbõl, és kicsit átvariálva a dolgokat, meg van a történet. Az akció jeleneteknél, egyfolytában Jason Statham jutott az eszembe, aki hirtelen a semmibõl, is kitalál egy jó kis koreográfiát, és probléma mentesen veszi az összes akadályokat, és pusztítja a népet. A kis 17 éves csitri, a beszólogató anyuka, a nagyon gazdag mostoha fater mind-mind egy megunt sablonra épülõ figura volt. Alapból már a karakterük elvezeti a nézõt arra, hogy kit kell kedvelni, kitõl kell az ember fejének fájnia, ki az aki semmit sem fog majd segíteni, ki az aki az okos stb(meg se kéne szólalniuk ehhez). Valójában az akciójelenetek miatt lenne jó ez a film, de Liam Neeson-hoz azok sem passzoltak túlzottan, mivel olyan figura volt akibõl maximum azt nézem ki, hogy el tud sütni egy kisebb pisztolyt. Összességében sablon az egész, olvastam, hogy itt valaki többször is megnézte. Kérdem én mit lehet ezen kétszer megnézni?
9/10
tyrichie 2010 okt. 24. - 22:03:17 9/10
(298/639)
Ez dejó film, nincs hiány akcióban.
9/10
begi01 2010 szept. 30. - 19:19:13 9/10
(297/639)
A vége miatt 9/10, nagyon jó film
9/10
real_madrid 2010 szept. 21. - 21:36:14 9/10 Előzmény Titinóó
(296/639)
egészen jó film. nem semmi a pali :D
Titinóó 2010 szept. 04. - 10:08:59
(295/639)
Ez egy igazán jó pörgõs film. 10/10-es
Viszont azt nem értem mibõl gondoljátok, hogy a csaj túl tette magát a dolgon, ugyanis arról nem esett szó, az meg, hogy a reptéren örült az anyjának, meg hogy otthon lehet nem jelenti azt, hogy túl tette magát a francia utazáson, egy depis csaj mennyivel lett volna jobb a végén??...
Isengard 2010 szept. 04. - 09:20:26 Előzmény Wyatt4ever
(294/639)
Ajánlók?


Na, hát akkor Liam Neeson bármelyik filmjét tudom ajánlani... a legutóbbi, amit láttam vele a fõszerepben, az After Life...

Kész leszel tõle...
Isengard 2010 szept. 04. - 09:18:18 Előzmény Tom Francesco
(293/639)
Igen, ez a "gyors magához térés" tényleg elég érdekesen jött le... :(((


De a film értékébõl ez sem vesz le semmit.



Amúgy, lehet, hogy nem jöttek egybõl haza, hanem egy másik országban idõztek huzamosabb ideig... az alatt "kiheverhette". Errõl nem szól a film.

De ez már a nézõ fantáziájára van bízva.




Más:

- Nem lehetne elhagyni ezt a baromira bosszantó, folyamatos, "spoilerezést", fõleg, ha egy film cselekményének szempontjából lényegtelen jelenetrõl van szó?


:))))
Isengard 2010 szept. 04. - 09:13:39 Előzmény FaTraktor
(292/639)
Nem tudom, a szinkronban, vagy a feliratban hogy volt, mert én angolul néztem végig, úgy meg biztos, hogy ez hangzott el.

De mindegy is, mert a lényeg így is lejön, és az kb. ugyanaz, amit - ezek szerint - mindketten látunk ebben az ügyben.


"...itt a rendezõ ...nemcsak a kelet-európából, hanem a világ minden tájékáról érkezõ jöttmentre gondol. Csakhát ez esetben, jönne a rásszistázó kórus...."

- Nyilvánvalóan.

Éppen ezért mondom, hogy ez egy nagyon fontos film, nagyon komoly üzenettel.

Kár, hogy ez az üzenet csak kevesekhez jut el.


És az is nagyon nagy gond, hogy a filmben is látható söpredék miatt kezdenek sokan megbélyegezni olyan nem euro- atlanti eredetû közösségeket is, akiknek semmi köze ehhez az egészhez, sõt, többnyire rendesen dolgoznak, adóznak... pl. indiaiak, perzsák, kínaiak...


Ez van... egyelõre.
9/10
Wyatt4ever 2010 szept. 03. - 15:39:50 9/10
(291/639)
Na végre! Hosszú idõ óta az elsõ film, amit igazán élveztem, pedig nem is szeretem az akciófilmeket. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

***SPOILER***

Az ajándékozásnál meg tudtam volna folytani a kiscsajt.
A végén tényleg hamar túl teszi magát a dolgokon, de így is hatalmas film.

***SPOILER VÉGE***

Nagy filmnézõk, kérlek ajánljatok még ilyen filmeket, amikben bizos nem csalódik az ember, mert van cselekmény, meg minden!
10/10
Tom Francesco 2010 szept. 03. - 01:35:18 10/10
(290/639)
***SPOILER***
Azért az mégis csak furcsa, hogy a csaj milyen hamar észhez tér az események után. A popdíva egy kisebb lázadástól sokkot kap, és kólát kell vedelnie, a csajnak meg elég a repülõgépen hazafelé vezetõ út idõtartama, hogy maga mögött hagyja ezt a rémálmot, és visszaálljon az ép elméje.
***SPOILER VÉGE***
Ettõl függetlenül is 10/10-es film akció kategóriában.;)
10/10
FaTraktor 2010 aug. 31. - 13:20:19 10/10 Előzmény Isengard
(289/639)
Én így emlékszem:

"Uraim maguk összetévesztik a toleranciát a gyengeséggel, kihasználják törvényeinket..."

És itt a rendezõ - szerintem - nemcsak a kelet-európából, hanem a világ minden tájékáról érkezõ jöttmentre gondol. Csakhát ez esetben, jönne a rásszistázó kórus.
10/10
rob94 2010 aug. 25. - 20:05:06 10/10
(288/639)
10/10
10/10
yneos 2010 aug. 25. - 20:02:25 10/10
(287/639)
Jó film!
Isengard 2010 aug. 25. - 17:37:19 Előzmény Sadenal
(286/639)
"...Az is szemétség volt, hogy benne van a rendõrség. Ilyenkor mit lehet tenni? ..."


- Semmit.


Vagy oda se menni az ilyen helyekre, vagy nagyon vigyázni magadra, és nagyon megnézni, hova NE menj.


Ahogy a filmben az apa adott is egy térképet a lányának, még a repülõtér felé autózva, hogy Párizson belül mely kerületekbe NE tegye be a lábát se...


És ez a VALÓSÁG, komám.

Nem csak film.
Isengard 2010 aug. 25. - 17:34:37
(285/639)
Gyerekek, ez hatalmas film...


A fõszereplõ választása pedig akkora telitalálat, mint egy ház.

Liam Neeson kitûnõ karakterszínész, nagy mozis és színházi múlttal, most teljesen függetlenül attól, hogy egyesek "másodvonalas" színésznek minõsítik (ami agyrém, hát nézze már meg mindenki a pályafutását: boxbajnok, színházi szinész, mozi- és TV alakításai).


De itt mindenki remekül teljesített, nem csak õ.


A sztori pedig annyira nem is sablonos, két okból:


1. Hasonló "önkéntes civil" tússzabadító akció azért nagyon ritka a valóságban, de egyre biztos emlékszek: vagy 6 éve pont egy magyar elit csoport (különlegesen képzett ex- katonák, rendõrök, civil életükben egy biztonsági cég tagjai)szabadították ki olaszországi emberkereskedõk karmaiból az egyik fazon két barátnõjét, akik éppen hogy el tudtak még küldeni egy segítségkérõ e- mailt.

OK, ott nem volt tömegmészárlás, de az eset nyilvánosságot kapott, a TV is foglalkozott bele, és onnan lehet tudni, hogy az elitek csúnyán és gyorsan elbántak a veszedelmes bûnözõkkel.

És, ahogy ebben a filmben, a helyi hatóságokhoz sem fordulhattak, mert nyakig benne volt mindenki abban a bûnbandában.


2. A film rámutatott egy rendkívül súlyos problémára, melyet az ultraliberális, "kisebbség- és máságtisztelõ" hivatalos EU politika igyekszik nem tudomásul venni, és nem fellépni ellene:

- A közép- kelet európai bûnbandák lényegében szabad tevékenységére Nyugat- Európában.

Ha valaki figyelemmel kíséri ezeket a dolgokat, akkor tudhatja, hogy a legkeményebb szervezett bûnözõi bandák arrafelé immár nem a helyi gengek, hanem a közép- kelet európai régióból érkezett szemétládák, azokon belül is gyakran az úgynevezett "kisebbségiek" (jó példa: Hollandiában a "Nyíregyháza" utca, mely elképesztõen arcátlan és nagyon sokszoros törvénysértés, nyílt maffiatevékenység, a hatóságok mégsem tesznek ellene semmit).


A filmben el is hangzik egy erre vonatkozó párbeszéd, amikor Neeson éppen készül lezúzni egy egész lakóházra való gyilkost, de elõtte "beszélget" velük egy kicsit...

Gyilkos:

- Uram, ha azért fenyeget minket, mert bevándorlók vagyunk, hát TUDJUK A JOGAINKAT", NEM TSZÜNK SEMMI TÖRVÉNYELLENESET"... (WTF???)

Neeson:

- Azért fenyegetem magukat, mert megszegik a törvényt... kihasználják a toleranciánkat, országaink elõnyeit, és azt hiszik, gyengék vagyunk...

Stb.


Számomra ez a párbeszéd volt a film leg sokatmondóbb része.

Most már "csak" az EU vezérpolitikusainak kellene felébrednie, és megfékezni az egyre kezelhetetlenebbé váló, mindent megfertõzõ bevándorló- és kisebbségi bûnözést.


Nnnna, nekem ez volt a film üzenete.
10/10
summer007 2010 aug. 22. - 19:04:24 10/10
(284/639)
Életem egyik legjobb filmje, megnéztem már többször is, és még néha így is izgulok rajta :D Király a sztori, pörgõs a film, remek színészek, kiváló akciójelenetek, hibátlan operatõri munka ;) Csak ajánlani tudom 10/10
10/10
pikemen 2010 aug. 19. - 10:13:53 10/10
(283/639)
Szuper film ! 10/10
10/10
FaTraktor 2010 aug. 17. - 16:27:07 10/10
(282/639)
Aztarohadt! Végre egy élvezetes, igazi, pörgõs akciófilm. Bár az alapötlet klisé, de nagyon jó film kerekedett ki, a fõszereplõ pedig nagyon jól játszott.
10/10
pepeninho 2010 aug. 06. - 04:29:48 10/10
(281/639)
Végre egy film amiben 1 perc sem felesleges. Ez a kritika nem túl imponáló, de gondoljatok csak bele, hogy mennyi felesleges percet pakolnak bele, nagyon sok filmbe. Az elején kicsit laposnak tûnt és azt hittem ,hogy azért húzzák halasztják, hogy meglegyen az "elfogadott" másfél óra, de nem! Megmutatták, hogy honnan jött a fõszereplõ, mit csinált, mitõl jó és miért is szereti annyira a lányát. Nem láttam, hogy írtátok de nekem speciel tetszett az is, hogy a nevelõapa ugyan tele volt zsetonnal de igazából nem tudott semmit tenni és ettõl rosszul érezte magát. Ide tartozik az is ,hogy végre egy nevelõapa aki nem s*ggfej. Ez a sztereotípia az esetek 95%-ban jelen van a filmekben.
A sztori ugyan tényleg elég átlagos volt, de most az a bizonyos "sz*rból várat" szállóige jut eszembe. Egy elcsépelt alapra felépítettek egy igazán pörgõs, fogyasztható, élvezetes, és ami a legfontosabb többször nézhetõ filmet.
Liam Neeson kivételesen jól formálta meg a karaktert, a többi szereplõrõl meg felesleges beszélgetni, mert egyik sem kapott 5 percnél, és 20-25 mondatnál többet. Igazából mindegyik csak szükséges töltelék...
Az viszont elgondolkodtató, hogy a filmben történt eset valós és minden nap megtörténik több tucat lánnyal. Nem tudunk ellene tenni semmit, mert az egész világ egy fertõ.Igaz, ez már nem ide tartozik, hanem valami pesszimista, "húú de sötéten látjuk a világot" gyûlésen lehetne beszélgetni róla.
A film alaptörténete sajnos tényleg klisé de ezt két okból is meg lehet bocsájtani, : 1; A megvalósítás és Neeson játéka feledteti ezt a gondot, 2; Szinte az összes puskaport ellõtte már a filmipar, így elég nehéz egyedülálló sztorit kitalálni.

Az már az én saját problémám volt, hogy sajna olyan verziót kaptam meg amiben a francia,albán és arab párbeszédeket nem feliratozták. Nem maradtam le így se semmirõl, mert kiderül mindig, hogy mirõl is beszélgethettek, de azért nekem egy kicsit hiányzott.

Végül az elnyúlt "kritikámat" pontokban is összegezném.

10est adtam rá, hogy ezzel is segítsem azokat akik csak a pontok alapján választanak filmet, de valójában valahol 8 és 9 között van a film.

MINDENKINEK CSAK AJÁNLANI TUDOM!!!
10/10
bnikolett0505 2010 aug. 02. - 21:11:54 10/10 Előzmény affarefatto
(280/639)
Az egész film nagyon jó, semmi rossz nincs benne és tényleg így van hogy a valóságba is ezek a dolgok történnek...:(