Agi53 2013 febr. 20. - 16:58:50
(93/113)
Istenem, messze nem errõl van szó! És bár a mi rasszistáink tudnák ilyen intelligensen, mélyen, megszenvedve és humorral kezelni a kérdést. Én imádom a filmet!
ötödik elem 2013 febr. 20. - 13:56:31
(92/113)
A lényeg nem a korkülönbség, az csak elterelés. A film központi konfliktusa, hogy a zsidó anyukának nem tetszik, hogy a fia nem zsidó nõnek udvarol. Ja kérem, õk lehetnek kirekesztõk és rasszisták. Álszent ez a világ!
felicia68 2013 febr. 20. - 10:58:19 Előzmény fáklyás menet
(91/113)
Kedves "Fáklyásmenet"!
Nekem tetszett a film, és én tudom mennyi mindennel kellett megküzdenünk, a boldogságért!21 éve élünk boldogan, igaz nálunk 7 év a korkülönbség, de maszkmesterre nem volt szükség egyikünknek sem..! Ja,és 3 gyerek..Egyszerûen boldogok vagyunk...
adamnagysweetmovie 2013 febr. 20. - 09:23:01
(90/113)
Konformista középszer, Duna TV 21hs mûsorsáv a neved.
10/10
monika83 2013 jan. 01. - 23:04:38 10/10 Előzmény M E
(89/113)
Hogy tudom megnezni a filmet, segitenel?
Koszii.
M E 2012 nov. 10. - 22:27:33
(88/113)
***SPOILER***
Nekem tetszett. Valamire emlékeztet a film, és nagyon hitelesnek tartom.
az élet ilyen, vannak szabályok. Ami szomorú, hogy a lezárás persze inkább csak a nõ szempontjából negatív. Az ilyesmire sajnos mindig a nõ fázik rá. Sérül a kapcsolatban, se gyerek, se férfi, a barátai maradtak neki. A fiú elõtt ott az élet, megy, amerre lát, sikeres. Nem ér :D
*** SPOILER vége ***
4/10
Segítõ Béka 2012 okt. 15. - 11:20:19 4/10
(87/113)
igen, mulatságosnak van beállítva

"z egy ideális konfliktusforrás a filmhez, ennyi."

nem ennyi, mert olvastad el a kommentem. újra.
silimarin 2012 okt. 14. - 18:22:50
(86/113)
Nekem másodjára is nagyon tetszett.Van mondanivalója és nagyon jól szemlélteti azt.
10/10
offtopic
csikosi 2012 okt. 14. - 12:40:51 10/10
(85/113)
Puncsos?- romantikus? lehet, de nem volt benne 10-percenként reklám!
Legalább végig tudsz nézni egy filmet amit nem nyomnak tele szárnyasbetéttel-meg hogyan foggyál le 30 kilót fél év alatt.
Lehet nem egy kiváló film, de legalább nézhetõ!
Nekem tetszett!
Sziasztok
9/10
atticusworld 2012 okt. 14. - 11:26:08 9/10
(84/113)
Tetszett. Ráadásul ki sem kellett mennem a lakásból, hogy bizonyos analógiát fedezzek fel a filmbeni történet és családomban megesett sztori között... Elõbbit megnézem még egyszer, utóbbit nem akarom ismét átélni.
2/10
kiskiss 2012 okt. 14. - 10:45:10 2/10
(83/113)
Én elvagyok a puncsos kis romantikus filmekkel, általában kikapcsolnak. A filmben a két színésznõt is kedvelem, Meryls Streep-et egyenesen csodálom. De ez a film dögunalom volt számomra, a romkom kategórában is óriási csalódás.
2/10
Ivoa 2012 okt. 14. - 10:38:22 2/10
(82/113)
Kedves -greghouse-! Kb. a szívembõl "szóltál". Ez a film majdnem jó volt, csak épp mégsem... Bevallom, a serpenyõs néni váratlan feltûnésén percekig kacarásztam. :D A film vége pedig... Biztosan vannak, akik így fogják fel a párkapcsolataikat:"Valaki épp jókor volt jó helyen, hogy lendítsen az életemen." Ennyi?!? Nálam egy ilyen befejezés kb. lenullázza a filmet... De Uma Thurman és Meryl Streep természetesen most is nagyszerûek voltak!!! :)Miattuk nem bánom, hogy végignéztem! :)
10/10
suxel 2012 okt. 14. - 01:27:28 10/10
(81/113)
Kis könnyed, egyszerû, szolid darab szombat estékre. Ez a film szerintem jó választás volt, egyszerû történettel mégis lényeges problémákkal a középpontjában. Amit várni lehetett azt megkaptam tõle: romantikus vígjáték. Nincs panaszom rá. A vége meg: várható volt, hogy ez lesz.
fáklyás menet 2012 okt. 14. - 00:12:57
(80/113)
Nem volt se túl jó, se túl rossz. Ahhoz képest tényleg nem volt rossz, hogy romantikus vígjáték, mert nem volt annyira nyálas, mint sok másik. Én már bele se kezdek nézni, ha azt olvasom, hogy romantikus vígjáték, vagy romantikus krimi vagy romantikus horror - na ez utóbbi talán nem sok van - de itt csak utána olvastam, miután belenéztem az elejébe. Volt pár enyhén vicces helyzet, meg szöveg, de a vígjáték besorolás egy kicsit túlzás (tényleg csak kicsit). Viszont nekem egyáltalán nem tûnt fel a köztük lévõ korkülönbség, nem is gondoltam volna rá, amíg a lány szóba nem hozta. A filmben a fiú 23, a lány 37 évesnek volt mondva, a film készítésekor a színészek 27 és 35 évesek voltak valójában. Szóval az állítólagos korkülönbség 14 évrõl a felére csökken, de mondom, még ez sem látszott. Így hiteltelen is volt erre hivatkozni. Legalább a ,szkmesterek jobban dolgozhattak volna rajtuk, ha színészekbõl nem sikerült kellõ korúakat kiválasztani.
SPOILER:
Annyira nem kötött le, közben olvastam is, ezért a végét nem egészen értettem. Amikor látták egymást az étterem - vagy mi volt az - ajtóablakán keresztül, akkor utána a fickó egyedül elsétált csak, vagy vele ment a nõ is?
balkez 2012 okt. 13. - 22:35:39
(79/113)
Sokan sokfélét írtak a befejezésrõl. A film központi problémája olyan természetû, hogy nem lehet rá egyértelmû választ adni, s az alkotók helyesen nem is tették. Képi nyelven jelzik, hogy gondold tovább, te mit tennél hasonló helyzetben. Kicsit talán már el is szoktunk attól, ha nem rágják a szánkba a megoldást, mintha megofsztva éreznénk magunkat. Ezért szerintem nincs adekvátabb finálé. Engem konkrétan totálisan földhöz vágott Rafi utolsó pillantása. Abban tényleg minden benne volt. Nekem azt súgta, hogy bele kell törõdnünk az elkerülhetetlenbe. De hát ez az én befejezésem. Ugyanakkor az optimistábbak gondolhatják azt, hogy mivel együtt vacsiztak és David nem biztos, hogy hosszú idõre utazik el, továbbra is együtt vannak/maradnak s még akár a gyerek is összejöhet (ha éppen nem azt ünnepelték hihi).
8/10
-greghouse- 2012 okt. 13. - 22:19:04 8/10
(78/113)
Nem feltétlen kell végletekben fogalmazni, hogy egy film egyesek szerint vagy "f*s" vagy zseniális, a legtöbb azért a kettõ közt van.. Ez is. Persze elfogult vagyok Meryl Streep-pel, mert õ tényleg élõ legenda, zseni, és Uma Thurman is élvonalbeli. Nekem a (minõ meglepetés) a forgatókönyvvel van bajom. Az alapötlet elég jó, bár kicsit sokáig húzza hogy rájöjjenek ki kicsoda, egy pszichológus valószínûleg sokkal korábban rájön. Aztán jó a nagy közös vacsora ami kínos mindenkinek, csak igyekeznek nem tudomásul venni. Azután pedig szinte semmi érdekes nem történik. A vége semmitmondó. Viccesnek nem elég vicces, drámainak nem elég drámai. A vacsoráig olyan, mintha Woody Allen rendezte volna, bár õ nála több a hebegés, habogás, az improvizálás-jellegû beszéd, itt szép kerek mondatok vannak, talán épp ezért nem érzem elég átütõnek. Közepesnél jobb Woody Allen utánérzés, gyenge forgatókönyvvel, jó színészi játékkal.
(Gondolom, még mindig jobban jártam, mintha az Zikszfuktort néztem volna, ami eszem ágában sem volt.)
far vik 2012 okt. 13. - 22:16:30
(77/113)
szórakoztató, elgondolkodtató. jó volt az a félköríves támlájú pad a sövény-szobában... meg az a vajszínû-csokibarna, rozsdabarna keretes nonfig kép, tipikus sznoboknak való, de mégis jó.
slywer 2012 okt. 13. - 21:57:43
(76/113)
Na,ezaztán egy jókis "vígjték" volt......... :S "halálra vidultam".
joesh2 2012 okt. 13. - 20:37:09 Előzmény arkcsiga
(75/113)
Hát tényleg miért is kell?
Mert egy kis bújtatott agymosás mindenütt ott van. Csak vegyük észre.
Ettõl még a film akár jó is lehetne.
slywer 2012 okt. 13. - 20:11:48
(74/113)
A leírásoknál ezt a lidlis reklám-szarságot hogyan lehet eltüntetni? ---nem lehet végigolvasni a mondatokat.