Téma: Elsodródva

ammok001 2013 okt. 09. - 15:31:29
(73/93)
Az ötlet jó,a film maga kuka...

Spoiler

Akármekkora pánikban vagyok,emberek!!!Ki az isten engedné a 100 kg-s faszinak hogy megpróbáljon felmászni az összetákolt kötélen...OMG!

Spoiler vége
És ez csak 1 a sok idióta baromságból amit elkövettek a filmkészítõk.Rühellem mikor a szereplük ostobaságával próbálnak feszültséget teremteni.

Megtekintését semmilyen korosztálynak nem ajánlom...
8/10
gimbiikeeh 2013 ápr. 09. - 21:52:56 8/10
(72/93)
Jó kis film, végig izgalmas. Nem értem miért oszlik meg ennyire az emberek véleménye. Egyszer mindenképpen meglehet nézni, akár még többször is. Egyedül a végével volt nekem is bajom, mert nem teljesen világos.

8/10
smartdrv 2012 júl. 24. - 20:51:30
(71/93)
tetszettek volna mûúszást nézni a tévében
8/10
Kurama 2012 júl. 02. - 18:25:20 8/10
(70/93)
A végén az egy alternatív befejezés (hogy mi lehetett volna) - senki sem maradt életben, csak aki végig a hajón volt.
Zebratilova 2012 jún. 08. - 08:59:33
(69/93)
**** SPOILER ****

Nem tetszett.
Eleve hatásvadász azzal jönni, hogy megtörtént események alapján, hiszen csak annyit tudnak ebbõl a megtörtént eseménybõl, hogy találtak egy üres jacht-ot leengedett létra nélkül (és csecsemõrõl sem volt szó).

A lényeg, hogy elképesztõen életszerûtlen:
- a víziszonyos nõ megy a részeges barátaival bulizni a tengerre a csecsemõjével...
- paródiák: "kés van nálam", "pont elérem a mobilom, csapkodjatok minél több vizet a telefonba", "nahát, elteszem a nadrágomba ezt a leszakadt zászlódarabkát, hátha jó lesz még valamire", "inkább meghalok, de a hajót ne szurkálja itt nekem össze senki!"
- a nõ elkezd úszni a nyílt tengeren, hátha talál egy mit???
- a végén a megmenekülésrõl: ha kivitelezhetõ, akkor megoldhatták volna az 1. percben, mert azért annyira nem pánikoltak, ha meg nem, akkor ugye erõltetett, csak kellett a happy end (mert ugye a valóságban nem menekült meg senki, ergo lehet nem is megvalósítható)
- megmenekülnek, lent a létra, és a fickó ekkor dönti el, hogy na jó, inkább feladom

**** SPOILER VÉGE *****
csaboci 2012 márc. 04. - 12:10:04
(68/93)
nemrég néztem meg.mondjuk én is tudtam volna mit csinálni.jóóó tudom ilyenkor az ember pánikba esik meg stb de nem igaz h nem bírták volna alkotni egy kört összefonták volna a kezüket és a legkönnyebb meg valahogy felállhatott volna és feltornázta volna magát a hajóra nem???
valahogy nekem is gyanús ez az egész történet még ha igaz történet is.de azért elég nyomasztó film.szerintem 1x érdemes megnézni!
eberti 2012 febr. 27. - 15:08:06 Előzmény retrojedi
(67/93)
"Jellemzõ, hogy nekünk magyaroknak akik sose láttunk tengert mindjárt többünknek (ha jól látom legalább hármunknak) eszünkbe jutott,"

NEM HISZEM hogy az amiknak nem jutott eszükbe. Szándékosan így írták meg.
1/10
pillangókisasszony 2012 jan. 09. - 02:53:35 1/10
(66/93)
Nagyon rossz film,akinek kedves az élete ne nézze meg!Ennyi hülyét,komolyan mondom!!!Annyira bosszantott a film...Rengeteg ötlet nem jutott eszükbe,ami mégis,azt is rosszul kivitelezték.(Pl,biztos hogy a 90 kilós pasinak kellett megpróbálni felmászni a zászlón?nem mondjuk az 50 kilós csajnak,akit talán el is bír...)
Az hogy elvitték magukkal úszni a kést,enyhén nem életszerû.
Mindegy,a végletekig tudnám sorolni a film hibáit.
A kedvencem hogy a végén kb fél perc alatt sikerült feljutni a hajóra,de nem jutott vna eszükbe hamarabb...pedig elég kézenfekvõ megoldás volt.

Amúgy szerintem megmenekültek,mert a létra nem volt kihajtva,viszont mikor a halász nézte a hajót,akkor már igen,tehát feltételezem valaki felmászott rajta.
jooasszony 2012 jan. 08. - 15:16:55 Előzmény air
(65/93)
A film alatt szinte borzongtam. A film azt szemléltette, hogy bármikor kerülhetünk hasonló kilátástalan élethelyzetbe..és a pozítiv üzenet az, hogy általában van megoldás, csak agyalni kell rajta.

Osztom az alternatív befejezés elméletet, a halász üres hajót, ordító kisbabát stb.... talált.

Szerintem nagyon jó a film, tehetséges alkotókkal és jó színészekkel.
8/10
retrojedi 2012 jan. 08. - 02:52:48 8/10
(64/93)
Ebben a mûfajban egész jó kis film volt, a tenger, a hajó, meg nyilván a válogatott szereplõk is jól szoktak ilyenkor kinézni - szóval a paradicsomi alaphang ok. Viszont kezdettõl fogva idegesített, hogy a vízben úszók a legalapvetõbb dolgokat nem próbálták meg: ahogy többen említették (pl. musu77) az emberi testre ható felhajtóerõt nem használták ki. Márpedig ha 6 ember úszva összekapaszkodik (majd nagy levegõt vesznek), annak tutira van annyi felhajtóereje, hogy a 7. - mondjuk az egyik leányzó, aki könnyû és magas - rááll a vállukra és akár még lenyomva a többieket a víz alá egy pillanatra elrugaszkodik és eléri a hajó korlátdrótjait. Jellemzõ, hogy nekünk magyaroknak akik sose láttunk tengert mindjárt többünknek (ha jól látom legalább hármunknak) eszünkbe jutott, az amerikaiak meg úgy valahogy úgy gondolkodtak, mint a 2001 Ûrodüsszeában HAL, a számítógép: ha nem érik fel a peremet akkor nekik annyi.
Ezt az összekapaszkodós dolgot nyáron nyugodtan ki lehet próbálni a strandon (6 ember úszva meg tud-e tartani egy 7-et). Még ha hullámzó vizen ez nehezebb is, de õk támaszkodhattak a hajó oldalához, ami stabilizáló valamelyest.
Egyébként meg ha már ott volt náluk egy erõs kés is - aminek a jelenléte cseppet sem volt logikus - simán próbálhattak volna kapaszkodókat, esetleg bemászónyílást vágni a hajó oldalába. Ezek a kisebb jachtok általában faburkolatúak, úgyhogy tán még akkor is engedett volna egy idõ után ha puszta ököllel kitartóan ütnek rajta egy pontot...
Lényeg hogy tûrhetõ kis film, 8/10, egyszer meg lehet nézni.
8/10
Haversrac 2012 jan. 08. - 01:06:17 8/10
(63/93)
Mondjuk most, hogy így nézem ezt a filmet hirtelen eszembejutott egy érdekes és irónikus helyzet. Amikor a srác az amerikai zászlón keresztül szeretett volna feljutni a hajóra és elszakadt akkor felröhögtem egyet, mert ez is mutatja, hogy az amerikai hülyeség egyszer megszakad és majd megtanulják a leckét, hogy ne legyenek ennyire sültbunkók és figyeljenek oda másokra is...
8/10
Haversrac 2012 jan. 08. - 00:53:37 8/10
(62/93)
Richard Speight Jr. megjegyzem nagyon tehetséges színész, szerepei közül nem tüntették fel az Odaát c sorozatot, amiben felfedeztem...tehetséges sztem
popeszku 2012 jan. 07. - 21:25:57
(61/93)
Ez egy nagyon idegesítõ film az emberi hülyeségrõl.Mert 2 férfi nem tudott volna 1 csajt kilökni annyira a vízbõl,ugyebár.
air 2011 aug. 18. - 15:43:29
(60/93)
**SPOILER**
Az én véleményem, hogy alternatív vége van. Szerintem az eredeti történet az volt, hogy találtak egy üres hajót (bocsánat yachtot) aminek le volt engedve a létrája, mégsem volt rajta egy lélek sem. Vajon hogyan lehet ez?? Ezt támasztja alá az, amikor az öreg halász körbehalad és a tök üres hajót találja. Az amikor a csajt, meg a kimentett srácot mutatják az csak fikció. Ilyen vége is lehetne ("happy end"), de nem ez történt. Ugyanis ha tényleg kihúzta volna a fickót, nem úszna a mentõöv a vízben.
10/10
csakegyfocibolond 2011 jún. 17. - 16:55:16 10/10
(59/93)
Még régen egyszer láttam, már akkor is megfogott, most sikerült újra megnézni.Szerintem ez egy jó film.
Egy külsõ szemlélõnek mindig rengeteg ötlete támad, de ott amikor már egy jó ideje taposod a vizet és körülötted sírnak,ordítoznak meg te is pánikban vagy, akkor nem jut annyi dolog az ember eszébe és az érzelmek nem pedig a józan ész irányít.
A halászhajó, amikor elõször elmegy a hajó mellett, a kormánynál lehet látni a földön fekvõ férfit a haját meg a hátát, csak a halász nem veszi észre, mert ott a kormány elõtt van egy fakeretes rész, ami eltakarja.
Amikor a nõ kijön a háttérben hallani a halászhajót.Amikor ránéz a fedélzeten fekvõ férfira majd felpillant és meglátja a halászt, utána megkönnyebbül.
leja 2010 dec. 27. - 04:18:53
(58/93)
szerintem ez volt az életszerûbb, az elsõ open water-ben rettentõen idegesítettek a hülye reakciók, pl. hogy nem estek kétségbe, amikor sokkal szrabbul festett a szitu elsõ blikkre.
3/10
MeeÉn 2010 aug. 21. - 15:17:27 3/10
(57/93)
pff filmhulladék a sok hülye ember benne áhh fos szar 2/10
szepi77 2010 ápr. 25. - 18:30:33
(56/93)
***SPOILER***

Én visszanéztem a végét vagy 3x, mert nem volt világos a dolog. Elsõre azt az érzést keltette a befejezés, hogy mindenki meghalt, csak a kicsi maradt életben a csaj meg a srác már egy képzeletbeli hajón utaztak, hiszen az öreg halászhajó csattogása is abbamaradt. Visszanézés után , amikor kerestem a hajó közepén álló csajt, meg is bizonyosodtam róla, hogy senki nincs a hajón, amikor a kamera körbejárja és az anya biztos nem hagyta volna a kicit sírni. Viszont egyetlen dolog ellentmond ennek a gondolatmenetnek, mégpedig a létra.Amikor a csaj beugrott a vizbe a srác után, akkor még össze volt csukva a létra, amikor az öreg halász odaért, akkor már nyitva volt, tehát valaki felment rajta. Tudja a fene, a lényeg, hogy jó film volt.
kenee 2010 ápr. 23. - 20:54:26
(55/93)
Tegnap láttam a filmet. Szerintem csak két ember volt idióta a filmben, az a szõke nyávogós liba és a pasi, aki megmaradt a végén.
Szerintem idegesítõ film, nem kellett volna senkinek sem meghalnia. A srácnak nem hagynia kellett volna a francba a kést, akkor nem veri be a fejét, a másiknak pedig nem kellett volna rátámadnia, hogy elvegye tõle, nehogy kárt tegyen a hajóban. Mi volt akkor a fontosabb neki? Az élete vagy az a francos hajó?... Jesszus!
Ja, és a szõke csaj...ahelyett, hogy nyugton maradt volna, kapkodott össze-vissza, hogy elvegye a hapsitól a mobilt, csoda, hogy tönkrement?...
És igen, próbálkozhattak volna még, nem kellett volna ilyen könnyen feladni. A vízben egyébként is könnyebb megemelni a másikat, nem értem, nekem ez jutott volna elõször eszembe...

Én a kisbabát sajnáltam a legjobban, ha Õ nincs a hajón, lesz*rom, mi lesz a többivel, de így... :(
1/10
Rahar 2010 ápr. 01. - 15:06:22 1/10 Előzmény Kovács kolléga
(54/93)
Én is így gondolom, a szereplõk egyszerû tekintetû, logikától, az önálló gondolkodástól és az értelemtõl mentes primitív figurák. Ez abból is következik, hogy ha velem történt volna ilyesmi, akkor nagyon hallgattam volna róla. Már egy másik fórumozó is megjegyezte, hogy ki az a debil, aki egy dugós bulira elviszi a csecsemõjét, vagy nem megyek el vagy a csecsemõt addig másra bízom és szerintem minden éppeszû szülõ ezt tenné, ha valaki nem így gondolja, akkor kérdezze meg néhány kompetens ismerõsét (saját szülõ, gyerekkel rendelkezõ ismerõsök, rokonok). Ebbõl kifolyólag az aggódó anya viselkedése hatványozottan idegesített, hülye, primitív pi..a.
Egyébként a film elsõ 25 perce annyira, de annyira unalmas, lényegtelen és felesleges, hogy szerintem csak azért lett így megvalósítva, hogy legyen meg a film standard 90 perce (persze tudom, hogy 95 perc hosszúságúnak van kiírva). Én nem kedvelem a hülyéket és butákat és mivel ebben a filmben csak ilyen sötét szereplõk bénázását lehet végignézni, ezért számomra ez az egész film értékelten szemétnek minõsül. 10 pontból 1 pont, bár de jó lenne, ha már lehetne nulla pontot adni.