Zahire 2023 dec. 30. - 22:38:43
(24/24)
Akinek van türelme az ilyen nagyon lassú mederben csordogáló filmekhez, annak biztos jó.Én egy óra után feladtam, de kár, hogy addig is néztem.Meg kellett volna ollózni ezt a filmet, kb.a felére, mert ez így - legalábbis számomra - dögunalom.Nem azt mondom, hogy szájbarágós , akciódús filmeket kell készíteni, de azért ez meg a másik véglet...soha többet ilyet.
5/10
Anna Dé 2019 máj. 17. - 04:57:37 5/10
(23/24)
A kommentek jobbak, mint maga a film volt. :) Az én olvasatomban ez a sziget egy elátkozott hely volt, ahol a halottak megrekedtek két világ között. Mint ahogy az a faszi mondta, ahova elvitte a férjét a doki felesége. Gondolom soha senki nem találta meg a hullájukat, aztán ott is maradtak örökre. Beni szelleme kiszabadult a végén, mert őt végül is megtaláltak. A korábbi kisgyerek meg aki elbújt a hajón, ott maradt a házban. Meg az a nő is akit a férj megcsalt a barátnővel.
Kicsit olyan elvont volt ez a film. Olyan Másvilágos. De egynek elment végül is. (Csak ne lett volna ennyire sötét.) :)
5/10
Anna Dé 2019 máj. 17. - 03:21:52 5/10
(22/24)
Az egész filmből az maradt meg hogy k*rva sötét volt az egész. :) Látni alig lehetett valamit. Oké hogy ott Izlandon keveset süt a nap, de hogy ennyire? :D Egyébként gyönyörű ország. Elfogadtam volna szívesen szülőhelyemül.
gladiolus 2019 márc. 19. - 18:21:26
(21/24)
Valami valóban volt ebben a filmben, nem mondanám horrornak, mert a horror primitív dolog, inkább egy elgondolkodtató thrillernek nevezném. Viszont egy film, ami ennyi megválaszolatlan kérdést hagy maga után sok emberben, az nem elég alapos, úgy gondolom. Nem mindenkinek áll össze a végére minden. Ezekből a kommentekből számomra például több minden megvilágosodott, mint magából a filmből.

SPOILER
Viszont még mindig nem világos, ki volt a végén a szellemfiú. Volt az a gyerek, aki kereszteket rajzolt az osztálytársaira, és találtak egy idős hullát, akinek tele volt keresztekkel a háta. A zagyván beszélő idős nő azt mondta, hogy a pszichiáter fia felkeltette a sírból ezt a halott gyereket vagy férfit, és nem kellett volna ezt tennie. Mi az összefüggés? És a trióból a megcsalt feleség valóban hogyan, mikor halt meg? Mert erre nem utal semmi. Befeküdt a szellemfiú mellé, és senki nem mondta el, hogy akkor már halott volt a nő, vagy élő? Egyébként egészen brutális volt, amikor kiderült a megcsalás. Éreztem, hogy az a két ember nem stimmel valahogy, de hogy ennyire mocskok legyenek, azt nem feltételeztem.
SPOILER vége
Szóval ahhoz, hogy mindent megértsünk, egészen biztosan nem elég egyszer megnézni, kizárt. És az jogos elvárás,, hogy ha az ember valamit végignéz, akkor már érteni szeretné.
10/10
csmya 2018 nov. 10. - 19:33:43 10/10
(20/24)
Nagyon jó film volt :)
A végén szinte minden eddigi "zagyvaság " összeállt.
És mindent lehetett érteni.
És Izland eddig is Bakancslistás volt most még jobban érdekel :)
kriszta.g 2018 okt. 16. - 16:35:58
(19/24)
Elég zagyván volt összerakva. Kicsit olyan Fekete tó feeling, csak csattanó nélkül. De kb az egészet nem értem.
SPOILER azt még értem hogy a kisfiú a benzinkúton bebújt a tartályba és ezek hárman véletlenül magukkal vitték és ott halt meg a ház mellett a tartályban. De hogyhogy nem vették észre? A pasi a felesége és szeretője együtt akartak panziót nyitni hárman? Ez is fura. Aztán ott volt a régi kisfiú esete akinek a szelleme ott kísértett, de volt ott még valami másik para szellem is, akit a nő látott akinek olyan ijesztő feje volt az ki??? Hogy halt meg végül a pasi és a szeretője? Azt a részt nem láttam. A feleség miért halt meg? Megfagyott alvás közben? Miért félt mindenki a régi kisfiú szellemétől és mit jelentettek a keresztek? A végén tetszett ahogy a szellemek a házban maradtak de a kisfiú szelleme kiszabadul. SPOILER vége
A vége az jó volt, kicsit olyan Másvilágos. Ezért 6 pont.
10/10
filmeketnézek 2018 aug. 26. - 14:40:39 10/10 Előzmény luci87
(18/24)
SPOILER!!!!!

Szia!
A kisfiút senki sem ölte meg, bújocskázott a barátjával a benzinkúton és elbújt a tartályba. Mivel a barátja nem ismerte ezt a tárgyat (mármint a tartályt), így az ő saját gyermeki nyelvezete miatt nevezte zöld tengeralattjárónak, mert arra emlékeztette.
A tartály a trióhoz tartozott, így ők a hamburgerezés után tovább is haladtak az útjukon, a tartállyal együtt. Közben persze nem tudták, hogy a kisfiú ott van benne...ő valószínűleg megfulladhatott...
Csak jóval később rakták össze a sztorit a kamera felvételek alapján és akkor találták meg a kisfiú holttestét is.
10/10
filmeketnézek 2018 aug. 26. - 14:34:27 10/10
(17/24)
Ízlések és pofonok, nekem bejött ez a film, bár valóban voltak elnyújtott jelenetek meg olyan pillanatok, amikor nem állt össze az egész. De a vége mindenre magyarázatot adott, sokkoló és meglepő csavar volt.

10/10
MadDogs 2018 jún. 04. - 23:09:51
(16/24)
Hangulatteremtésben és a jump scare-ek megvalósításában profi volt a film. Ez jó pont az alkotóknak, mert sokan ehhez nem értenek. A film második fele, a "magyarázat" ill. befejezés viszont egy már túl sokszor látott horrorklisékből összerakott zagyvaság. De legalább nem egy tízrészes sorozatban adták elő.

6 pont
4/10
luci87 2018 jún. 04. - 17:30:44 4/10
(15/24)
Nagyon vontatott,zagyvasag...A kisfiut ki olte meg,hogy kerult a tartalyba,es ki volt a vegen,aki a no kezet fogta? Szellemek? A pasi felesege is meghalt volna? Egy dolgot ertettem,a trio 3 tagja,a hazaspar,es a no,a ferfival kozos gyereket vart,osdzeszurtek a levet,es rajukszakadt a beton,meghaltak...
Homalyositson mar fel valaki,a lenyegerol? Aki ertette...
7/10
Péter Turai 2018 máj. 15. - 12:44:38 7/10
(14/24)
Egyszerre több helyszínen és idősíkban zajlanak az események, ráadásul nem Hollywood-i szájbarágós stílusban, hanem északi megfontolt, sejtelmes tempóban, így aki felületesen nézi, annak biztosan nem fog összeállni a kép. Túlzás lenne egyedülállónak és mesterműnek nevezni, de egy esti borzongásnak tökéletes, amire még 1-2 hét múlva is emlékezni fogsz.
6/10
bbit 2018 máj. 14. - 08:53:46 6/10 Előzmény dangyula
(13/24)
SPOILER!!!!



Annyiban volt bonyolult eset, hogy ugye több haláleset is történt a házban, ház körül... ahol a holtesteket nem találták meg, így a szellemeik ott ragadtak. Ezeknek az eseteknek semmi közük nem volt egymáshoz. Tény, a szőke kisfiúk hasonlóak voltak, de ott fent északon márcsak ilyen a domináns hajszín. ;-) A legvégén a pszichiáter kisfia szellemként elszaladt a háztól a végre megtalált teste után, de a pincében rekedtek, akiknek a holttestét nem fedezték fel, bánatosan néztek utána az ablakból...
6/10
bbit 2018 máj. 14. - 08:39:20 6/10
(12/24)
"A trió egy pszichiáter segítségével kezd nyomozásba..."
Az adatlap utolsó mondata így nem igaz... Az említett trió sohasem találkozott a pszichiáterrel...
1/10
Sektor Judy 2018 máj. 13. - 19:25:37 1/10
(11/24)
HÚÚÚÚÚÚÚ DE ROSSZ FILM 1 pontot sem ér
3/10
dangyula 2018 máj. 13. - 18:27:36 3/10
(10/24)
Valaki elmondaná nekem,hogy a gyerek hogy került a"zöld tengeralattjáróba" ? nem értettem és szinte semmit...föleg a végéből :(
10/10
gyurmok 2018 máj. 11. - 08:24:41 10/10
(9/24)
jó film
3/10
idõjós1010 2018 máj. 09. - 08:53:49 3/10
(8/24)
A meztelen alap sztori még csak-csak egyben van, de a kivitelezés rém unalmas. Én nem találtam rá ebben a filmben különösebb látványra, sem izgalomra. Nem mondhatnám hogy le tudott kötni. ráadásul mintha már láttam volna korábban egy sokkal jobb feldolgozásban.
1/10
Attlas 2018 máj. 08. - 21:34:22 1/10
(7/24)
Hát igen, a keresztek sok mindenre képesek. Ja nem.
Pocsék film. Semmi mondanivalója.
3/10
pihes 2018 máj. 08. - 15:28:30 3/10
(6/24)
Számomra, a horror filmek csak egy nagyon szűk rétegére mondható az, hogy jó. Ez nem olyan volt!

3/10
7/10
Ivy00 2018 ápr. 27. - 03:10:20 7/10
(5/24)
Nem volt rossz. Kicsit vontatott, de megvolt a baljós hangulata. A végkifejlet meglepetés, nem gondoltam volna. A film simán a jobbak közé tartozik, de aki afféle hentelős horrorra számít, az ne nézze meg.