Tegu 2014 dec. 04. - 09:21:20
(229/229)
Az, hogy YEomMoon kék ruhában ment a tárgyalásra, bizonyitja, hogy alapvetõen jó szándékkal indult, megakadályozni a háborút, ezzel megvédeni Junghwa-t és hát legyünk õszinték, reálisabban látta Jang Bogo esélyét, bár abban pedig Bogonak volt igaza, hogy hiába hátrálna meg, nem fogják békén hagyni a királyi udvarban.
Tegu 2014 dec. 04. - 08:17:14
(228/229)
mert nem nyert valójában.
Az mondjuk érdekes kérdés, hogy a saját parancsnokukkal szálltak szembe a katonák, nem ismerték fel?
Tegu 2014 dec. 04. - 08:14:26
(227/229)
..igen és erre akarta rávenni Jang Bogot is, pedig rövid idõn belül kiderült, hogy Bogonak volt igaza
Tegu 2014 dec. 04. - 08:12:10
(226/229)
Jang Bogo viszont ennek ellentétje volt, mindig szembement a saját sorsával.
Tegu 2014 dec. 04. - 08:10:43
(225/229)
Végignéztem, azért legalább Jongdalt kinyirhatta volna a forgatókönyvíró, ha már ilyen öldöklõs kedvében volt.

Szerintem ebben a sorozatban YEomMoon sokkal érdekesebb karakter volt, mint Jang Bogo.
A végén Bogo szépen összefoglalta, mi volt Yeom Moon hibája, amit azért YeomMoon is elmondott magáról, nem voltak céljai. Mindig csak más akaratának engedelmeskedett.
Ritkán mondott ellent, ha döntési helyzetbe került, többnyire a sötét oldalt választotta, miközben ösztönösen érezte, hogy mi lenne a helyes, az az oldal, ahol Junghwa áll. Junghwa képviselte számára a jó fogalmát, ami elérhetetlennek bizonyult számára.
Tegu 2014 dec. 02. - 23:17:51
(224/229)
Milyen helyes ez a Madam Jamit alakitó szinésznõ. Amikor elõször megjelent Jami asszony a sorozatban, csunyának és öregnek tünt, a végére egészen megszoktam
Tegu 2014 dec. 02. - 23:16:10
(223/229)
Fel nem ismerném, hogy ez a szinész játszotta Jang Bogot:) Jobban nézett ki a tépett, hosszu hajjal.
offtopic
zenepalota 2014 ápr. 14. - 19:50:50
(222/229)
Madam Jamiról nekem elsõre Nofertiti - Nefertiti fáraónõ jutott eszembe.
offtopic
zenepalota 2014 ápr. 14. - 19:47:45
(221/229)
Befejeztem,,bár a vége elég húzós volt, mert a gépem fityiszt mutatott , és az utolsó négy részt fordítás nélkül néztem a yb. - n :))))
Egy élmény kitalálni, mirõl is beszélnek, mert a szövegaláírás hindi nyelvû,, angol a közelben nem volt,, vagy én voltam türelmetlen...

Innen tiszteltetem a rendezõket, a forgatókönyvírókat:
Rendezte: Kang Il Soo, Kang Byung Taek
Forgatókönyvet írta: Jung Jin Ok, Hwang Joo Ha

Elgondolkodtató, hogy sodor az élet egymás mellé, egymás ellen Valakiket, és micsoda nehéz életek vívják csatáikat.
Ajánlani tudom , megnézem majd még egyszer ...........

Chae Shi Ra -l egy fotó,, itt legalább mosolyog.
Remek szerepe volt neki is, és én még ilyen pengeéles akaratú, okos nõvel nem is találkoztam,, avégén mennyire emberi arca is tudott lenni.
10/10
Ljerk 2014 ápr. 10. - 18:53:15 10/10
(220/229)
Igazából ez csak egy felkiáltás volt részemrõl, de majd írd meg hogy te mit éreztél - amikor eljutottál a befejezésig.
offtopic
zenepalota 2014 ápr. 10. - 18:09:54
(219/229)
A 37. részt fejeztem be.
Mintha évezredes gyûlölet feszítené hõseinket,, engesztelhetetlenül..
offtopic
zenepalota 2014 ápr. 10. - 17:19:18
(218/229)
Kimásoltam a beírásod :
"A buddhista templomnál történt sz..... gy......g már sejteni engedte a véget (kipontoztam, nehogy spoiler legyen)."

A kérdésem az , hogy milyen bosszút eszelnél ki? Csupán derültem én is .
""""Ezt egyszer megbosszulom a gonosz forgatókönyvírókon.""" :)

Sajnos gyakran nem "jön át"" vagy félreérthetõ amit írok, mert a gondolat is más, és az írott szó is. :((
10/10
Ljerk 2014 ápr. 10. - 15:43:21 10/10 Előzmény zenepalota
(217/229)
Ne érts félre! Volt ott egy mosolygó jel is, azzal hogy jók ez a koreai drámák az anti-hollywoodi befejezésekkel, de néha túlzásokba esnek és azt nehezen viselem. A kérdést amit feltettél, ám nem igazán értem.
offtopic
zenepalota 2014 ápr. 09. - 21:00:26 Előzmény Noriel
(216/229)
Gondoltam Rád ennél a jelenetnél, mert említetted valahol hogy a fekete -fehér fotók milyen jók,, izgalmas így.
offtopic
zenepalota 2014 ápr. 09. - 20:58:35 Előzmény Ljerk
(215/229)
Megértem, hogy a forgatókönyvírók kihoznak a sodrodból, engem sokszor a rendezés is,, végül is folyamatosan bosszút áll valaki valakin, a filmben , de Te valami újat találtál ki?
Most pihentetõül a képeiteket nézem.
Noriel 2013 jan. 11. - 20:47:21 Előzmény 76 babika
(214/229)
Ezek biztosan forgatási képek. Nagyon jók. :)
Noriel 2013 jan. 11. - 20:46:31 Előzmény 76 babika
(213/229)
Szia Babika!
Yeom Moon számára talán ez volt a bizalom: Lee mester tudja, hogy túl fogja élni és visszajön, ez csak egy kis lecke volt. Lee mester szerintem a maga módján szerette õt, valószínûleg a fiát se szerette volna jobban, ha lett volna. Lee mester szerintem abban hitt, hogy annak, aki olyan mélyrõl kezdte mint õ, és vinni akarja valamire, minden eszköz megengedett, mert nincs más, amire vagy akire támaszkodjon. Yeom Moon pedig alighanem azt gondolhatta, hogy az életét is Lee mesternek köszönheti, ahogyan minden mást is, ezért eszébe sem jutott lázadni ellene.
Lee mestert én sem szerettem, de nagyon tetszett, ahogyan a színész játszott.:) Korábban láttam már a Kutya és farkas órájában, abban nem tetszett, de ebben a sorozatban szerintem nagyon jó volt. Érdekes volt az a simulékony hangnem, amit a hatalmasságok elõtt használt. Még koreaiban is átjött, mennyire törleszkedik, és hogy ez milyen õszintétlen.:)
76 babika 2013 jan. 05. - 01:21:28
(212/229)
.
76 babika 2013 jan. 05. - 01:20:09
(211/229)
.
76 babika 2013 jan. 05. - 01:18:36 Előzmény Noriel
(210/229)
SPOILER!
Szia Noriel!:-))
Ez a mondat teljesen új gondolatokat indított el bennem. Lee mester felszólítására a tengerbe ugrott a szikláról, aztán a majdnem függõleges sziklán visszamászott.
Most gondold el, mit érezhetett Yeom Moon, ha ezt kérte tõle az, az ember, akiben megbízott. Fölnevelte, most ne nézd azt hogyan, csak azt, hogy életet adott neki...de milyet!
Yeom Moon, ha a mélybe vetette magát, vagy semmire nem tartotta az életét, vagy vakmerõ volt? Vagy megint bizonyítani akart?
Lee mester, ember számba vette egyáltalán Yeom Moont? Vagy csak a saját álmai, vágyai, céljai, érdekében használta föl, Siralmas:-((Egy gyermek hibát követ el, és ugorjon a mélybe, a vízbe, ami tele van sziklákkal.
Nem szerettem Lee mestert, sok arca volt neki. Mikor a matrózok a hajót elhagyták, és nõket erõszakoltak meg, elvette az életüket! Miért? Hogy példát statuáljon? Vagy azért mert elvei voltak? Tudom nem szép, amit csináltak, büntetést érdemeltek, de ki Õ, hogy elvegye mások életét. Ebben a légkörben nevelkedett Yeom Moon ezt látta, talán azt hitte, ez a követendõ példa??
Noriel, mindig lesz valami, ami az eszünkbe jut a soriról.:-))
Emlékez vissza, mikor megérkezik a barlangban, fázik, teljesen vizes. Meg sem kérdezi a fiútól, hogy van!.:-(Csak a stratégia érdekli, szánalmas!
Volt még egy jelenet, mikor a hajón kezelték, akkor Lee mester fogta Yeom Moon kezét, és úgy tûnt talán aggódik érte. Vagy csak a befektetését, sajnálta? Ki lesz, aki elvégzi majd a piszkos munkát!
Sajnálom Yeom Moont, ha más körülmények között nevelkedett volna, NEM lett volna ilyen!
Jól van, jó éjt!:-)