Téma: Endeavour

10/10
Rojita 2020 máj. 20. - 12:21:23 10/10
(56/296)
Nem bírtam kivárni a TV4 heti 1 x-i csepegtetését, a jobbmintatv.hu-n megnéztem mindent, a 6. évad végéig (a 7. évad sajnos hiányosan van fent és se szinkron, se felirat).

A bajusz, valóban furcsa és öregíti Evanst, de nyilván ez volt a cél, - teltek az évek.

Látom, a korrupció Angliában is él, nem csak nálunk.

Féltem, h a film elmerül ebben a témában és a megismert rokonszenves szereplők is belefulladnak a mocsokba, de az alkotók nem okoztak csalódást.



Várom a 7. évadot. Ez az utolsó vajon, vagy többet is forgattak/ forgatnak?



agnes.szucs 2020 máj. 16. - 21:31:17
(55/296)
Shaun Evans - (Mors nyomozó) játszotta a Sommerseth Maugham: Színház c. regényéből adaptált Csodálatos Júlia c. filmben az egyik főszereplő Tom Fennel szerepét.
agnes.szucs 2020 máj. 16. - 21:24:52 Előzmény Rojita
(54/296)
Majd, ha elég idős lesz hozzá, akkor nem fogja furcsának találni, hogy a látszólag legtiszteletreméltóbb emberek követik el a legnagyobb aljasságokat. Ez a sorozat azért olyan népszerű, mert az életről szól, hús-vér emberekről.
K. Judit 2020 máj. 14. - 12:47:55 Előzmény Rojita
(53/296)
Nyilvánvalóan nem veszett el a dolgozata, ez egy figyelmeztetés "fentről", hogy Mors már megint olyasmibe ütközött, ami egyesek érdekeit sérti. Bocs, hogy most nem nézek utána, melyik epizódnál tartunk, pláne, hogy melyik volt az előző nyomozása - és ezért most nincs is kedvem kikapcsolni a reklámblokkolómat. Szóval egy intésről van szó, Mors vegye komolyan, vegye tudomásul, hogy ők az erősebbek.... ezt különben Bright, a főnöke, akinek - legalábbis egyelőre - az "Ügyosztály" akarata a legnagyobb szentség (ez szerencsére később változni fog) meg is mondta neki.

(Valami azt súgja, hogy a bankrablás utáni epizódról lehet szó, de nem vagyok benne
biztos.)
10/10
Rojita 2020 máj. 13. - 22:41:00 10/10
(52/296)
Micsoda dolog az, h egy ZH-vizsgán eltűnik 1 vagy több megírt vizsgalap? Egy írásbeli vizsgán felügyelő tanár van, jelenléti ív van, a visszaadott feladatlapot a tanár láttamozza, még a visszakapott óra-percet is ráírja, listán jelöli.
(IV/1.)
10/10
Rojita 2020 máj. 10. - 17:08:01 10/10
(51/296)
Azért van a fiúban jó adag magabiztosság és sértődékenység is. Lépten-nyomon visszabeszél a rendőrfőnöknek is, vagy gúnyos kérdéseket tesz fel az Őt lekezelő szemtanúknak. Van mit tanulnia közvetlen főnökétől, Thursday felügyelőtől, aki hihetetlen, csak az angolokra jellemző körmondatokban tud elnézést kérni, vagy akár egy kérdést feltenni. Ugyanakkor igazi mentora Morse-nak, mindenben segíti, támogatja, tényleg apja helyett apja.

Úgy tűnik nekem, h a film írói elég keményen ekézik az angol felső, közép osztály tagjait. Minden második epizódban ebből a rétegből kerül ki a bűnelkövető.
Sőt, az Oxfordi Egyetem különösen begyében lehetett az alkotóknak. Még csak az első 2 évadot láttam, de már több epizódban az egyetem tanárai, dékánjai szerepelnek. Egyrészt, rendkívül arrogáns, lekezelő beszédstílusban szerepelnek, másrészt a korrupciótól kezdve, elkövettek már minden törvénybe ütközőt.
(Végig kellene böngésznem a film elejét-végét, hátha valahol kiírják, h " minden csak a képzelet szülöttje".

Érdekes volt a 2. évad egyik részében, - Morse-t hátulról leütöttek, majd összeverték. Egyéb sérülések mellett, lett az orrnyergén egy csúnya vágás. A történet folytatásában, a támadás utáni 1-2 napban, ilyen véres sebbel az arcán folytatta a munkáját. Se Neki, se másnak nem jutott az eszébe, h egy kis tapaszt ragasszon az orrára.

Minden epizódban 2-3 bűntényt is felderítenek, természetesen, mindenben Morse látja meg az összefüggést. Közben meg kórusban énekel és fél éjszaka hallgatja hanglemezeit az olasz operairodalom legjavából. Nahát, csoda egy pasi.
10/10
Rojita 2020 máj. 10. - 16:21:19 10/10 Előzmény Aksiram99
(50/296)
Köszönet, h megadtad a sorozat lelőhelyét, bepótoltam az induló epizódokat, amikről lemaradtam. Most a Tv4-en fogom nézni a többit, ahol hétvégeken adnak belőle 1 részt. Most kezdték a 3. évadot. Bár, lehet, h nem bírom ki az 1 hetet és folytatom a nézést a neten.
(Igaz, h a csodaszép angol romantika épületeit jobban lehet látni a tv-képernyőn, mint a szg-en.)

Éppen a most nézett epizódomban volt szó a nyomozó keresztnevéről. Morse tagadta, h neki nincs olyan. A feltűntetett "Endeavour" keresztnév valóban furcsa, sosem hallottam, h létezne ilyen név. Ezt a nevet adták a sorozat eredeti címének is. Ez a szótár szerint "törekvést, igyekezetet" jelent. Akkor ez olyan "beszélő név" lehet, h Morse-nak nincs egyéb hobbyja, magánélete, csak a szorgalma és igyekezete, h minden rejtélyt megfejtsen.
9/10
Aksiram99 2020 ápr. 30. - 17:38:55 9/10 Előzmény kkanai
(49/296)
jobbmintatv.hu fent van minden évad!!!
10/10
ukotaf 2020 ápr. 19. - 07:22:16 10/10
(48/296)
Nagyon szeretem ezt a kifinomult filmet. Evans nagyon jó választás volt. Aztán ott vannak a zenei betétek: Beethoven, Schubert, Chopin, mindegyik jól illeszkedik ehhez a remek sorozathoz.
urbán zsuzsanna 2020 ápr. 17. - 15:49:17
(47/296)
februárban az eredeti helyszíneken jártunk,imádtam!
10/10
Rojita 2020 ápr. 11. - 23:18:57 10/10
(46/296)
Most találkoztam először a filmmel. A tv4 kezdte ismételni az első évadot szombat esténként, 21 h-tól. (vasárnap este ismétlik). Nagyon hangulatos angliai helyszínek, a történetek a 60-as években játszódnak. Egy fiatal, nagyon művelt rendőrnyomozó, volt oxfordi diák első nyomozásairól szól a sorozat. Semmi horror, semmi akció, mégis izgalmas krimi-epizódok.
10/10
polarexpress 2020 ápr. 08. - 17:14:57 10/10
(45/296)
Nagyon tetszik a sorozat. Azoknak ajánlom, akik szeretik Poirot, vagy Miss Marple történeteket. Együtt izgulok, együtt szomorkodom a szereplőkkel. Ez a profizmus. A film hatására elővettem az operákat. Nagyon szeretem hallgatni. Kikapcsol. Kedvencem Gounod Faust-ja és a Varázsfuvola Mozarttól. Várom a 7. évadot.
10/10
Zitandi 2020 márc. 18. - 21:49:07 10/10
(44/296)
Az epizódok végén a levezető zene a MORSE szó morze-jelével kezdődik :)
vino-et-veritas 2020 márc. 08. - 09:09:11
(43/296)
Többnyire igen, de van benne egy nagyon meghatározó, összetett történetszál (nem részletezem, mert spoileres), ami a 2019-es évad végéig "tekeredik".
furfang 2020 márc. 07. - 15:09:03
(42/296)
Ezek önálló történetek úgy mint a Kisvárosi gyilkosságok?
10/10
Nico71 2020 febr. 20. - 00:28:28 10/10
(41/296)
Az egész család kedveli ezt a sorozatot! Igazán izgalmas krimi!

De az Epic Drama tévécsatorna szőrnyű, mennyire követhetetlen! Semmi logika nincs a sorozatok, epizódok vetítésében! :-( A VI. évadból, hol van az első rész? Adják a többit, de éppen az elsőt nem? :-o :-( /ha rögzíteni akarom bármelyik sorozat részeit az igen nagy odafigyelést és jegyzetelést kíván. :-( /
10/10
Zitandi 2020 febr. 17. - 19:16:26 10/10
(40/296)
Nagyon hangulatos sorozat, véres akciójelenetek nélkül is élvezetes és izalmas. Szeretem az állandó szereplők visszafogott játékát, az amerikai sorozatokban látható gyakran fájó ripacskodás itt nem látható, tán csak egy-két epizódszereplőnél. Bár az is igaz, hogy gyakran csak a magyar szinkron van eltúlozva.
Az egyetlen ami nem tetszik benne: Morse bajusszal. :)
Alsónadrág 2020 jan. 20. - 15:02:18
(39/296)
Hogy lett ez a csatorna ennyire nézhetetlen? Nem konkrétan erre a műsorra gondolok.
10/10
bjula 2019 nov. 02. - 15:14:50 10/10
(38/296)
K. Judit 2019 szept. 17. - 12:49:30 Előzmény kkanai
(37/296)
Köszi szépen!
Talán kétszer három epizód még pont belefér, azt semmiképp nem akarnám, hogy más (közkívánatra, vagy saját mohóságból felhígított) sorozatok sorsára jusson. Épp azt figyeltem meg, hogy akárhányszor is sikerül megnéznem egy-egy részt, valami új információt mindig találok benne. Lehet, hogy a nagy mintás tapéták néha túlságosan elvonják a figyelmemet ..., jó, hogy ma már nem látni ilyesmit :)
A város viszont gyönyörű.