Téma: Eom Tae-woong

10/10
kevita 2012 szept. 01. - 07:56:45 10/10
(19826/20906)
Óóóó
10/10
kevita 2012 szept. 01. - 07:56:08 10/10
(19825/20906)
Olvastam még egy cikket errõl a "támadnak az ûrkutyák" filmrõl. Hát ez még érdekesebb, mint az elõzõ...

"dog, which has been infected by an alien organism"

Az egyik leghidegrázósabb Kurt Russell-filmet juttatta eszembe, magyarul A dolog vagy A valami néven futott, amiben egy farkasba bújt "alien" kezdte el szépen felzabálni az embereket és felvenni az alakjukat, hogy tovább terjedhessen. Nagyon remélem, hogy a készítõknek nem ez a film adott ihletet...


http://koreandrama.com/kwak-do-won-joins-the-dog-crew-with-uhm-tae-woong-and-han-ye-seul/
10/10
kevita 2012 szept. 01. - 07:50:13 10/10
(19824/20906)
Egy ilyen fõnökhöz talán futnék is
10/10
kevita 2012 szept. 01. - 07:49:20 10/10
(19823/20906)
Talán még be is próbálkoznék valamelyik ifjonccal, ha megfogna benne valami, de ennek híján hiába is kapálóznék. :-)

YSH-ba még nem ástam bele magam túlzottan, nem nagyon adja ki magát, legalábbis abban a pár interjúban, amit olvastam. UTW-szerû rajongásig még nem jutottam vele kapcsolatban. Leginkább amiatt érdekel, hogy már gyerekként nagyokat alakított, pl. a The way home-ban, 7 évesen. Valahogy kíváncsi vagyok, hogy akinek ennyire zsigerbõl jött a színészet már kisgyerekként, és mások érzéseit játszotta el éveken át, miközben még a saját személyisége is eléggé fejlõdésban volt, annak mi lehet valójában a lelkében.

Felpakolom a teljes Indian kollekciót, ha nem baj. Nekem nagyon tetszenek ezek a képek!

Tõlem is azt várják, hogy így fussak a munkába...
10/10
dabdi 2012 aug. 31. - 13:53:20 10/10
(19822/20906)
Bõvült a koncertfelvételek listája a 2001-es Where are you going koncerttel. Itt búcsúznak bevonulás elõtt, ha minden igaz. Még csak a dokumentumfilmben (Wings of Dream) láttam ebbõl részeket.
http://maydaywuyuetianhungary.wordpress.com/2012/08/05/mayday-koncertfelvetelek/
10/10
dabdi 2012 aug. 31. - 13:48:34 10/10
(19821/20906)
Önzés nélkül mire mennél az életben? :-)
Nehéz kitalálni kezdetben, hogy ki mellé érdemes állni. Nagyon fájó, ha aztán feloszlik a kedvenc bandád, vagy ha egy színész abbahagyja a pályát. Fõleg nehéz, ha az akit nagyon tisztelsz és szeretsz, csinál valamit, amirõl esetleg jobb lett volna nem tudni. Nem tudhatni elõre, hogy kibõl mit hoz ki, ha megízleli a siker ízét. Van aki ezt egyszerûen nem tudja kezelni. Ilyenkor pedig a rajongó koppan és kiábrándul. Valóban igazad van, pont olyan mint a párkapcsolat, csak távolabbi és plátói, és talán egy icipicit kevésbé fáj, de azért sajog rendesen.

A Mayday srácok tervei szerint 60 évesen is színpadon fognak állni, úgyhogy talán még van pár évem, hogy szeressem õket. Addig még én is átélek 1-2 egyéb hullámot. :-)

Neked pedig kitartást az ifjú veteránhoz! :-)
10/10
dabdi 2012 aug. 31. - 13:38:21 10/10
(19820/20906)
Ilyenkor kell felhasználni a szenvedélybõl fakadó bónusz energialabdacsokat. :-)
10/10
dabdi 2012 aug. 31. - 13:36:05 10/10
(19819/20906)
Ez nagyon, nagyon jó! Köszi!
Olyan kellemetes lehet egy ilyen forgatás. Fõleg ebben a melegben. Itt már kb. egy hónapja nem esett esõ, lassan a ciszternából is kifogy a víz.
Nagyon, nagyon tetszik! Aranyosak együtt. Egy kicsit a kameramant is meghógolyózták. :-) És az a punk hóember! Cuki volt!
Megy a blogra! :-)
10/10
kevita 2012 aug. 31. - 12:23:27 10/10
(19818/20906)
Ezen most én is majdnem elbõgtem magam. Jó is lehet egy ilyen dolgot átélni, mintha együtt élnél, örülnél meg szenvednél az együttessel. De a fiatalokból annyi van, hogy nem tudni, ki a jó választás, ki nem okoz majd csalódást, vagy tûnik el a süllyesztõben, kb. mint egy párválasztás :-))), nekem meg bõven elég a kézzelfogható életben ilyesmivel bíbelõdni, a hobbimtól csak örömet várok. Önzõ dolog ugye? :-)

Egyedül YSH-ban fogott meg valami az ifjoncok közül, bár a szakmájában õ már inkább veterán.
10/10
kevita 2012 aug. 31. - 12:11:18 10/10
(19817/20906)
Szerintem én már félúton feladtam volna a helyedben. :-)
10/10
kevita 2012 aug. 31. - 12:10:03 10/10
(19816/20906)
Kis youtube az ebédhez. A Millet makingje ugye még nem volt?

http://www.youtube.com/watch?v=VNaXHHBZHhY
10/10
dabdi 2012 aug. 31. - 09:50:22 10/10
(19815/20906)
Jó munkát!
Itt várlak. :-)

Még a fiatalokra visszatérve. Engem sem tudtak megfogni az új koreai színész-énekes titánok, ellenben annyira jó lehet a kezdetektõl rajongani valakiért/valakikért. Most a Mayday kapcsán látom igazán. És iszonyatosan irigylem azokat, akik 1999 óta követik nyomon a banda sorsát. A 2001-es búcsúkoncerten (mielõtt a srácok bevonultak katonának) az a rengeteg könnyes arc! Egyesek egyenesen kétségbe voltak esve, hogy most mi lesz 2 évig. Aztán az a mérhetetlen boldogság 2003-ban, amikor a banda újra összeállt. Pedig nem volt könnyû az újrakezdés. Monster anyukája kómába került pont akkoriban, amikor elkezdték felvenni az új (Time Machine c.) albumuk dalait. Ezért a fiúk a kórház mellett béreltek egy helyiséget, ahol az egészet lebonyolították, hogy Monster minél több idõt tudjon a kórházban lenni. Ashin pedig meg is kérte a rajongókat a nagy (40.000-es nézõszámú) koncerten, hogy imádkozzanak Monster anyukájáért. (Na ettõl akkor megint mindenki elbõgte magát.) Valószínûleg ez az egyik nagy titka a Mayday sikerének, hogy közel 20 éve igazi jó barátok, mindent megtesznek egymásért. Jó hatással vannak egymásra és ezáltal példát mutatnak a rajongóknak is. Megérdemlik a rajongók elismerését, szeretetét és tiszteletét. Én pedig minél több infóhoz jutok róluk, annál jobban oda vagyok. És valljuk be, nem valami szépfiúk. Semmi kigyúrt test. (Ashint a lúdtalpa miatt 6 hónap után leszerelték a seregbõl. Úgy döntöttek, jobb lesz nélküle. :-) Ezt az egyik dalszövegébe is beleírta.)
De a belsõ kisugárzás... az áttetszõ szív, ami képes megtörni a fényt, hogy megalkothassa a remény szivárványát... képes áthatolni a kulturális különbségeken. :-)))
10/10
dabdi 2012 aug. 31. - 09:25:50 10/10
(19814/20906)
Ha már kaput nyitottam Ázsia felé, nem akarom korlátozni az ismeretszerzést. Korea jó kiindulópont volt, mert valahol valószínûleg tényleg távoli rokonságban állunk velük, ezért könnyebb volt befogadni. Most elsõ sorban a nyelvre gondolok.
A kínai annyira nagyon távoli, de éppen ezért nagyon érdekes. Ma szeretnék egy tajvani hokkien nyelvû Mayday videóhoz magyar feliratot készíteni, és bár kevés a szöveg, nem egyszerû. A mandarin hangzását már egészen megszoktam. Kialakítottam egy technikát, amivel be tudom azonosítani, hogy meddig is tart az angol szövegben az, amit Ashin éppen énekel, hogy a feliratot idõzíteni tudjam, és némileg a rímeket is meg tudjam faragni. A hokkien szöveg pinyin átiratánál viszont kétségbe estem, mert alig hasonlít a leírt "kiejtés" ahhoz, amit én a fülemmel hallok. Jó móka lesz. Nyelvészet és költészet. :-)
10/10
kevita 2012 aug. 31. - 09:14:57 10/10
(19813/20906)
Szólít a munka, remélem még ma visszajövök.
10/10
kevita 2012 aug. 31. - 09:11:06 10/10
(19812/20906)
Még a végén teljesen elpártolsz Koreától. :-)

Maydaybõl nekem még mindig a Jump van terítéken. Az a londoni (ha jól emlékszem) is jó, de valahogy mégis kevésbé tetszett a Jumpnál. Most töltögetem, amiket feltettél, szerintem a hétvégém Mayday lázban telik majd. :-)

Általában tudom, hogy mi miért tetszik vagy nem tetszik - éljen az önismeret! -, de van, hogy képtelen vagyok magyarázatot találni. Hogy miért szeretem UTW-t, azt hosszú lenne felsorolni, de hogy a többiek közül miért nincs senki, aki hasonló hatással lenne rám, passz. A fiataloknál ez még inkább igaz. A legtöbbjük nemhogy nem tetszik, hanem kifejezetten taszít.

Még a 1n2d-eket is be kell izzítanom, mondjuk amilyen idõ itt most van, talán kijut az esõbõl a hétvégén is, így lesz ürügyem a monitor elõtt kuksolni.
10/10
dabdi 2012 aug. 31. - 08:57:56 10/10
(19811/20906)
Jól eltalálták az egyensúlyt a filmben a vidámság és a komolyság között. Egy pillanatig nem éreztem kegyeltsértõnek. A halál pedig olyan téma, ami mindenkit érint.
10/10
kevita 2012 aug. 31. - 08:46:43 10/10
(19810/20906)
A sötétben bujkáló romantikus énem is azt suttogja, hogy a biztosan boldog jelent választotta a bizonytalan és valószínûleg középszerû jövõ helyett. Nem azt mondom, hogy a pasik igenis boldogan áldozzák életüket a szerelemért, de azért jó ilyet látni néha. :-) Azt hiszem, ha UTW karaktere kevésbé lett volna álmodozó és komolytalan, a mûtétet választotta volna. A legtöbben nem így döntenének hasonló helyzetben, mert jobban ragaszkodnak az élethez, mint a jackpothoz.

Azért annak ellenére, hogy milyen könnyedén tálalták itt a halált, komoly film ez a maga módján. És a vasútállomási jelenet eléggé libabõröztetõ.
10/10
dabdi 2012 aug. 31. - 08:42:36 10/10
(19809/20906)
Bírom, hogy mennyire eltérõ tud lenni a véleményünk. Nekem a WBDS nem jött be túlságosan, pedig több színészt is kedvelek belõle.
Az Untold S-t nem láttam és valószínûleg nem is fogom.
Ami Joo Won-t illeti, szerintem nem rossz a srác. Sokat tanul UTW-tõl. A 1n2d-ben látszik, hogy totál "oda van" érte. :-) És a Gaksital hangulata nagyon egyedi. Persze sok mindenbe bele lehetne kötni (engem pl. kicsit idegesít a nõi fõszereplõ és vannak idõnként nehezen hihetõ jelenetek), de az összhatás mégis valahogy kerek és ez továbblendít.
Az Automn's Concerto alapvetõen a "nem tetszik" kategória. Valami miatt mégis úgy érzem, hogy még tovább fogom nézni. Eddig 2 részt láttam. Heti 1-2 rész még belefér. A többi estéken még mindig Mayday koncerteket és mûsorokat nézek. Néha úgy tûnik, kifogyhatatlan mennyiségben vannak az interneten. :-)))
Új, malajziai ismerõsöm (aki Szingapúrban él) ajánlott egy tajvani filmet. (Lassan egész jó leszek ázsiai földrajzból.) Most azt töltögetem. :-)
10/10
kevita 2012 aug. 31. - 08:33:07 10/10
(19808/20906)
Asszem nekem ez az idétlensége pont azért tetszett, mert kilógott a környezetébõl, nem egy hétköznapi figura. Az utóbbi idõben az EM-et, BG-t, WBDS-t nézve szinte csak komoly arcokat meg nagy "küldetéseket" láttam, erre jön ez a lottós vigyori és felrúgja az egészet már ez elsõ pár percben, imádtam a pasit!
10/10
kevita 2012 aug. 31. - 08:21:31 10/10
(19807/20906)
A WBDS még mindig eléggé tetszik, és ahogy közeledünk a végkifejlethez, egyre nehezebb "letenni".

Az Untold Scandal lehet, hogy tetszett volna, ha nem látom a Veszedelmes viszonyok John Malkovich, Glenn Close és még pár remek színész általi 88-as "verzióját". Mióta a BG-nél a sok spoiler miatt elõre tudtam, hogy KNG meghal a végén, igyekszem elõzetes infóktól mentesen nézni a filmeket. De ha tudtam volna, hogy mi az Untold témája, biztos nem nézem meg. Egy fantasztikus regény fantasztikus filmadaptációját nem értem, miért kell 50-szer lemásolni. A cselekmény majdnem ugyanaz, csak mások a ruhák és a színészek, majdhogynem ennyi az össz különbség. Nagyon szerettem BYJ-t a The Legendben, de nekem ebben a szerepben nem igazán tetszett. Mondjuk elfogult is vagyok, John Malkovich nekem a leg-leg kategóriások egyike, 2x volt szerencsém színházi szerepben látni, azóta is bomlok érte, azon kevesek egyike, aki nyíltan felvállalja, hogy filmezni csak pénzért, számára a színház az igazi.

A Bridal Maskkal még csak próbát sem tettem, Joo Won valahogy rám nem volt túl nagy hatással a SIU-ban, mondjuk UTW mellett állva nem is volt sok esélye.

Tajvani filmek közül egyetlen darabot gyûjtöttem be, de annyira fura volt a nyelv, hogy még nem néztem meg. Kínai meg még szóba sem került. Leszedem, amiket ajánlottál, hátha megtetszik.