Téma: Eom Tae-woong

10/10
dabdi 2012 aug. 31. - 08:14:58 10/10
(19806/20906)
Ugye, ugye? Ha nem otthon dolgoztam volna akkoriban, én sem néztem volna a Shillát, mert nem értem volna haza addigra a városból. :-)
10/10
kevita 2012 aug. 31. - 08:01:47 10/10
(19805/20906)
Nagyon igaz! A Sillára soha nem "tapadok rá", ha nem akkoriban költözöm el a munka miatt, és buherálgatom a tv-t a csatornák beállításához. Haza se értem volna idõben, ha még mindig fél száz km-rõl járnék be dolgozni.

Eszembe jutott, mennyire nem voltam képben. Megjegyeztem az akkori kedvenc szereplõm, Mishil nevét, és még néhányat próbáltam, Szolvon, Yushin, Miseng hamar rögzült, de részeken át azon agyaltam, hogy ki a búbánat az a pecsétõrzõ, akirõl folyton beszélnek. :-))))))))))))))))
10/10
dabdi 2012 aug. 31. - 07:53:53 10/10
(19804/20906)
Én úgy gondolom, hogy megvolt a mûtétnek a kockázata is. Bizonyára nem 100% volt az esélye, hogy a mûtét után hosszú életet élhet. A daganata éppen csak annyira zsugorodott, hogy mûthetõvé váljon. Szóval ez az esély inkább csak egy kis kapaszkodó lehetett és talán ezért is döntött úgy, hogy inkább a biztos 3 hónapot választja azzal, akit szeret, ahelyett, hogy a nagyon bizonytalan másik lehetõséget választaná. Furcsa és komoly (és elfogadhatóvá tévõ) indoka pedig az lehetett, hogy korábban még nem volt szerelmes. Ez így 35 évesen elég nyomós érv lehetett a 3 hónap mellett.
10/10
dabdi 2012 aug. 31. - 07:48:28 10/10
(19803/20906)
A lottónyerési esély és az endorfintermelés közötti párhuzam valóban nagy húzás volt.
Én egy kicsit fordítottan érzek a film kapcsán. Nekem a lány karaktere tetszett jobban. UTW karaktere 50%-ban idétlen volt, engem helyenként idegesített. A film maga szerintem szuper jó ötlet volt, a jelenetek is tetszettek. Talán a darazsas nem annyira... De mindenképp érdemes megnézni. :-)
A Gaksitálban több szereplõ is visszaköszön a filmbõl. :-)))
10/10
kevita 2012 aug. 31. - 07:43:42 10/10
(19802/20906)
Ami nekem furcsa volt, az a befejezés, mármint, hogy nem tudni, megmûtötték-e a vigyorit vagy nem. De ezzel mondjuk agyon is vágták volna az esküvõi jó hangulatot, úgyhogy ezen túltettem magam.

Ti mit gondoltok? Ha mûtötték volna, a felépülési idõ miatt biztos nem tudtak volna csak lubickolni a boldogságban. Mire vigyori kikerült volna a kórházból, a post it-csaj állapota már... Úgyhogy maradok annál, hogy vigyori a 3 hónap boldogságot választotta a talán hosszú élet helyett. Viszont a lány hogy tudta megemészteni, hogy mindez miatta? Na nem spirázom túl.

Érdekes volt és elgondolkodtató. Vígjátéknak sem utolsó.
10/10
dabdi 2012 aug. 31. - 07:42:58 10/10
(19801/20906)
Én egyelõre tyúklépésben haladok a Gaksitállal / Bridal mask / és belekezdtem a tajvani Autumn's Concertóba. A múlt héten a szabim alatt megnéztem egy kínai és egy japán mozifilmet. Nagyon különleges volt mindkettõ. Az egyik a Tolvajok nélküli világ a másik a Firefly Dreams (az Ázsiafilmen mindkettõhöz van magyar felirat). Aki a pörgõs filmeket szereti, azoknak kevésbé ajánlom, bár az elsõben vannak izgalmak rendesen, de a lasúú folyás ellenére én valahogy szájtátva bámultam a másodikat is. Furcsa, új érzések támadtak bennem ezek kapcsán. Külön említésre méltó, hogy míg a koreai hanglejtés nagyon hasonlít a magyarhoz, az ember ha nem néz oda, az intonációból akkor is tudja, hogy kb. mi zajlik a filmben, addig a kínai és japán intonáció köszönõviszonyban sincs a magyarral. Néha olyan volt, mintha a beszédhang egyáltalán nem illett volna az arcokhoz. Valahogy az érzelmeik is teljesen más vonásokat öltenek.
10/10
kevita 2012 aug. 31. - 07:40:25 10/10
(19800/20906)
A lányzó is tetszett a szerepében, de a karakter nekem nem igazán jött be ezzel a "percre pontosan megtervezem az életem" filozófiával, amivel még talán nem is lenne semmi gondom, csak nekem túl volt egy kicsit lihegve ez a tervezésmánia, lásd post itek az ablakon meg mindenhol.

A történet nagyon tetszett. 2 teljesen különbözõ személyiséget összeboronált a sors az utolsó pár hónapjukra, mindezt humorosan és szirupmentesen. Mintha egy a mában és egy a jövõben élõ ember próbálna kiegyezni valahol félúton.
10/10
dabdi 2012 aug. 31. - 07:33:27 10/10 Előzmény kevita
(19799/20906)
Nem vagyok olyan nagy Metallica rajongó, nem ismerem a különbözõ "irányzatokat" a zenei pályájuk során. Az Until it sleeps egyszerûen csak tetszik. Úgy tûnik, vonzódom az alternatív dolgokhoz. :-)
Épp azon gondolkodtam, hogy vajon mennyi jó dolog mellett mehetünk el minden nap és csak egy szalmaszálon múlik, hogy valami felkelti-e az érdeklõdésünket valami iránt vagy sem.
Nekem a Starry miatt nagyon megtetszett a Mayday zenéje, de ha akkor történetesen nem találok rá egy héten belül a 3DNA mozifilmjükre angol felirattal, akkor a dalszövegek lehet, hogy sosem kezdtek volna el érdekelni és meg sem született volna blog.
10/10
kevita 2012 aug. 31. - 07:28:25 10/10
(19798/20906)
Neverending story

A történet lényegében egy nagyon komoly téma habkönnyû csomagolásban.
UTW-t nézve ebben a filmben, egy állati hülye kifejezés jutott eszembe. Mivel itt talán a vasútállomásosat kivéve nincsenek "nagyjelenetek", és mivel a karakter is olyan kis jóllakott, vigyorgó ovis kategória volt nekem, ez a film számomra UTW mérhetetlen "cukiságának" bizonyítéka. :-) Bocs a szóért, de ahogy nézem, csak az zakatol, hogy "mennyire édes ez a figura".

Ahogy a lottónyerésben bízott a kis elméletével, hát le a kalappal azelõtt, aki ezt kitalálta, annyira képtelen és logikus egyszerre!
10/10
kevita 2012 aug. 31. - 07:14:35 10/10 Előzmény dabdi
(19797/20906)
Szép reggelt Mindenkinek!

Sajnos nem tudom, hogy fel tudok-e ma jönni, a kolléganõm szabin, úgyhogy ma egyedül sétálok az aknamezõn idebent. Próbáltam behozni a lemaradást és visszaolvasni mindent mindenhol, de hamar rájöttem, hogy nemcsak, hogy túl sok idõ lenne kevés hasznos infóért cserébe, de még idegesítõ is. :-) Marad UTW és YSH.

Az Arangba belenézett valamelyikõtök? Tennék vele egy próbát, mert az alaptörténet nagyon tetszik.
10/10
dabdi 2012 aug. 30. - 15:19:10 10/10
(19796/20906)
Nagyon örülök, hogy egyben vagy és jelentkeztél! Már éppen írni akartam, mi van Veled.
Nekem sajna most rohannom kell, de remélem holnap találkozunk. Terveim szerint otthon leszek egész nap és ki sem teszem a lábam. Legfeljebb a halakat megetetem és meglocsolom a paradicsomot.
A tudat miatt, hogy újra körünkben vagy legalább vigyorogva megyek suliba. :-)
Jó a kép!
10/10
kevita 2012 aug. 30. - 14:02:02 10/10
(19795/20906)
Nem nagyon filmeztem mostanában, csak a WBDS-t nézegetem (kb. heti egy részt), és bepróbálkoztam az Untold Scandallal, de nekem csalódás volt, sajnos sose kapom vissza azt a 2 órát.

Dabdi, köszönöm a Bevezetés... fordítását. Még a Neverending véleményezésével is adós vagyok. :-(
10/10
kevita 2012 aug. 30. - 13:57:25 10/10
(19794/20906)
Szuper képeket tettetek fel, köszönöm szépen!
Most elkezdem végigbogarászni a videókat. :-)
10/10
kevita 2012 aug. 30. - 13:54:59 10/10 Előzmény esthajnal24
(19793/20906)
Ezt a cikket kicsit vegyes érzelmekkel futottam végig. Oké, hogy Koreában szeretik az ilyen szörnyes filmeket, de UTW-nek már van egy ilyen, és nekem elég is lett volna az az egy. Persze még mindig ezerszer inkább egy ilyen szerep, mint mondjuk egy vérszívós.

Olyan szempontból viszont nem semmi választás, hogy mutáns harcikutyák párviadalaiból élõ karaktert alakít majd, ha jól vettem ki a lényeget. Ezt még leírni is fura volt.

Az jó hír, hogy a Chaw rendezõje dirigálja majd le ezt is, és hogy a fekete humor ebbõl sem marad ki. Remélem azért nem hajaz majd nagyon a disznós elõdjére.
10/10
kevita 2012 aug. 30. - 13:43:05 10/10 Előzmény dabdi
(19792/20906)
Teljesen megértem a blognyitást, ott teljesen kiélheted ezt az új "õrületet". Engem személy szerint egyáltalán nem zavar, ha itt a Maydayrõl is szó esik, és felrakod az új fordításokat. Na nem mintha a topik lelkével és létfenntartójával bárki is packázni merne. :-))) De az az igazság, hogy az esetleg (tudom, álmodik a nyomor) újonnan ideszokó fórumozók roskadásig raknák a 12 = egy tucat típusú (bocs, ha ez bárkit is bánt, de mintha futószalagon gyártanák õket) színész- és énekespalánták képeivel a topikot, már ide se jönnék. Amilyen gyakran jönni tudok, ez persze nem nagy veszteség! :-) UTW már elég sokat letett az asztalra, és a Mayday sem mai "csirke", számomra messze többet jelentenek, mint bármely másik színész vagy énekes, akikkel a Kelet-mániám óta találkoztam. Elfogulatalnul! :-)))
10/10
kevita 2012 aug. 30. - 13:12:22 10/10 Előzmény dabdi
(19791/20906)
OFFFFF

Köszönöm, hogy lefordítottad! Nagyon szemléletesen fogalmaz ez a fiatalember. Elnézve a dalszövegeket és az ehhez hasonló szösszeneteket, irodalmi pályán is simán megállná a helyét. Persze abból nehezebb lenne megélni. :-)

A zene és az ének (még egy "sima" versmondás is) sokszor valahogy élettelibbé teszi a szavakat, legalábbis nekem. Egyetlen hátránya, hogy egyfajta értelmezést is ad hozzájuk. Ahogy szaladtam visszafelé az "idõben" itt a fórumon, láttam, hogy jó pár dalt fordítottál. Azt hiszem elõbb csak a fordítást olvasom majd el, klip és zene nélkül. Csak a betûk és az olvasó felállásban. Persze a fordító értelmezése is ott bujkál. :-)
10/10
kevita 2012 aug. 30. - 12:56:05 10/10 Előzmény dabdi
(19790/20906)
OFFFFF

Áááá, akkor Te az alterosabb dalokat szereted. Sokan kritizálták a Load-Reload albumokat, amikkel igazából semmi baj nincs, csak épp eltér a tõlük korábban megszokottól, én pont emiatt a 2 album miatt "szerettem beléjük" és hallgatom a mai napig is 30 évnyi pályafutásuk gyümölcseit. Most gondoltam bele, hogy õk már felvették az elsõ dalukat, mikor anyukám épphogy kinézte a leendõ kiságyamat.
Az Until it sleepsnek imádom a szövegét, Hetfieldnek is van jó pár olyan dalszövege, ami már bõven költészet.
10/10
kevita 2012 aug. 30. - 12:41:49 10/10
(19789/20906)
Szép jó napot Mindenkinek!

Túl a szabin, az olimpián, a második kontrollon a szabdalás óta, és átlépve egy új, világmegváltó (leginkább gépkukkoló) törekvésekkel érkezõ rendszergazda "tetemén", végre visszaolvahatok! Annnnyira jó!!!!!!
10/10
dabdi 2012 aug. 29. - 20:44:55 10/10
(19788/20906)
Ma igazi Kánaán van és reklámdömping. A változatosság kedvéért egy kis Millet.
10/10
dabdi 2012 aug. 29. - 19:39:47 10/10
(19787/20906)
És éppen ezért tetszik most nekem annyira ez a fordítási tevékenység. Minimum hármunk érzései vegyülnek egy-egy magyar dalszövegbe. Az eredeti íróé, a közvetítõé és végül az enyémek. A fordítás nagyon szubjektív tevékenység. Fõleg dalszövegek fordítása, amihez leginkább csak a zene a kapaszkodó, semmi más.
Ó, annyira élvezem!