Téma: Eredet

kita13 2010 júl. 28. - 10:47:39
(606/2206)
Clint Eastwodd filmjei mindig sziven ütnek (Invictus, Millió dolláros bébi a kedvenceim)!!! Zseni!

És össze sem lehet hasonlítani Nolan-nel, aki szerintem szintén zseni - csak más a mûfaj :)
kita13 2010 júl. 28. - 10:45:22
(605/2206)
Sajnos még nem láttam ezt a filmet, de mindenképp megnézem.

Az Eredet nekem személy szerint nagyon tetszett 10/10, a ZENE valami fantasztikus (imádom Hans Zimmert), a színészek hozták a legjobbat, amit a film megkívánt (régen nagyon nem szerettem DiCapriot, de jó színész lett), a rendezés is tökéletes..
Pedig nem szeretem az akciófilmeket! Legutóbb a Blind Side és az Invictus volt rám nagy hatással!!

De erre mindig azt tudom mondani, hogy azért van az elõzetes, hogy mindenki eldöntse várhatóan tetszik-e neki.
Aki pl. horror-fun, az ne üljön be a Sex and The city-re csak azért, hogy leszólhassa...
9/10
tcshooker 2010 júl. 28. - 10:37:13 9/10
(604/2206)
Igen, a Gran Torino és az Erõszakik simán lehetnek az évtized filmjei.
9/10
tcshooker 2010 júl. 28. - 10:35:07 9/10
(603/2206)
Szerintem a valaha készült legjobb film a Stalker. Az tényleg megérint. Ahhoz képest (és viszonyítás nélkül is) ez csak egy steril akciófilm.
Egy béna hasonlattal hadd érzékeltessem, hogy miért steril:
Ugyanarról kétféle képpen:
1. Annyira szerelmes vagyok beléd, hogy melletted még a haláltól sem félek, még ha halálos beteg vagyok is.
2."Két karodban nem ijeszt a halál nagy csöndje sem. Két karodban a halálon, mint egy álmon átesem." (Radnóti)
Szinte ugyanazok a szavak szerepelnek a két mondatban, ugyanarról szól, mégis az egyik megérint, a másik nem. Gondolom te is így vagy ezzel.
Amirõl itt a vita folyik, az a technológia, miközben a megérinteni szánt jelenetek, mondatok kb. annyira hatásosak, mint az elsõ mondat. Ez a film nem szól semmirõl, csak egy történet. Nincs semmi mondanivalója. Akciófilmnek nagyon jó, fõleg a látványos jelenetek miatt, de kevesebb logikai bukfenccel is láttam már akciófilmet. A színészek a játékra szinte semmi teret nem kaptak, annyira lehengerlõ volt a technológia. Ja és túl sok volt a magyarázás. Hasonló témában a Nyisd ki a szemed (Abre los ojos) c. film semmit nem magyaráz a technológiáról, mégis megérint. Nem az agyam logikáját, hanem az érzéseimet. És még csak nem is ebben az évtizedben készült.
khm... 2010 júl. 28. - 10:26:37
(602/2206)
Látom, nem érted. Egy sci-fi nem attól lesz hihetõ, hogy jobban hasonlít a mi világunkra, hanem hogy a világa (legyen az bármennyire is elrugaszkodott a valóságunktól) mûködõképes egészet alkot, önellentmondásoktól mentesen. Arthur C Clarke, Isaac Asimov vagy Orson Scott Card azért zseniális sci-fi írók, mert elhitetik az emberrel, hogy amit leírnak, az tényleg megtörténhet. Bár a Mátrix alapötlete elég merész, sztorija mégis következetesen tartja magát a film elején meghatározott szabályokhoz. (A virtuális világban bármit megtehetsz, de ha meghalsz, megszívtad.) Az Eredet álomvilága azonban nem tartja be a saját szabályait, ugyanis egyik pillanatban még azon keseregnek a szereplõk, hogy aki meghal, az a Váróba kerül, és malmozhat 50 évig, a másik pillanatban meg kiderül, hogy halál nélkül is le tudnak oda jutni, és minden gond nélkül vissza is tudnak jönni. Vagy ha az elsõ szinten zuhannak egy furgonnal, aminek következtében a második szinten mindenki súlytalanságban van, a harmadik és negyedik szinten már miért nincsenek súlytalanságban? Az ilyen dolgok miatt nem érzem a sztorit hihetõnek. De még egyszer hangsúlyoznám, a film nem rossz, csupán távol áll a tökéletes sci-fitõl.
10/10
sajt1 2010 júl. 28. - 10:03:29 10/10
(601/2206)
Mert az annyira hihetõ hogy az hogy az AI "termeszti" az embereket, miközben a smith program gyûlöletet érez (lol) az emberiség iránt és amúgy is át akarja venni az irányítást.
Azért maradjunk annyiban hogy filmekrõl beszélünk, szórakoztatás a cél.
8/10
magicvoice 2010 júl. 28. - 10:00:49 8/10
(600/2206)
Nekem még Nolan egyik korábbi filmje, a Tökéletes trükk is jobban tetszett ennél. Abban legalább volt feszültség. Ez egy akcióthrillernek elment, rendkívül látványos volt, de nagyon messze van, mondjuk a Mátrix világától és mondanivalójától, inkább a szupercsapat akcióban típusú filmek egy újabb gyöngyszeme. Itt ugyanis egy olyan fikcióra épül a történet, aminek nincs valós alapja, és ez megöli az egész realitását. Ettõl függetlenül, azért érdemes volt megnézni.
7/10
julcseee 2010 júl. 28. - 09:46:56 7/10
(599/2206)
Sziasztok!

Jó film. NEm a legjobb, és számomra a viharsziget viszi a pálmát a mostani filmet közül még mindig. nem ez. De attól még ez sem rossz film, de azért nem dícsérném ennyire...

SPOILER

Bocs, nem olvastam el az összes hozzászólást, de az én magyarázatom a végére: Egyel alacsonyabb szintre esett vissza... Ugyanis mint tudjuk altatás alatt volt, és ha megölik (mint Fishert) akkor nem felébred, hanem egyel lejjebb szintre esik. Szerintem a végén is ez történt.
Az tényleg nagy "baki" hogy megöregedve mutatják õket, aztán meg fiatalon fekeszenek a vonat alá... És ha megölve kijuthattak, akkor valóban nem értem minek vártak 50 évet... ha vártak egyáltalán...

SPOILER VÉGE

Szóval, nem rossz film, meg lehet nézni, egyszer. Én többször azért nem állnék neki..
khm... 2010 júl. 28. - 09:41:48
(598/2206)
Szerintem az "Év/Évtized filmje" meghatározás eleve hülyeség, mivel 1) mind különbözõek vagyunk szerencsére, 2) elég nehéz összehasonlítani mondjuk egy drámát egy horrorral, vagy sci-fivel. És egyébként is, mi az Év filmje? Amit a legtöbben vártak? Ami a legnagyobb büdzsébõl készült? Ami körül a legnagyobb a hype? Mert ha ezek határozzák meg, akkor igen, elképzelhetõ, hogy ez az év filmje. (Bár a Twilight-fanok ezzel vitába szállnának.) De ha a legjobb filmrõl beszélünk, akkor már rögtön nem egyértelmû a helyzet. Azt meg csak halkan jegyezném meg, hogy az évbõl még hátravan pár hónap. Ha az évtizedet tekintjük, akkor pár cím, ami szerintem (és szigorúan csak szerintem) sokkal jobb, mint az Eredet: Gran Torino, Gettó milliomos, In Bruges, Blöff, V, mint Vendetta, Különvélemény.
kita13 2010 júl. 28. - 09:10:41
(597/2206)
Sziasztok!

Fõleg azokhoz szólnék, akik leszólták a filmet és felháborodtak azon, hogy az év-évtized filmjének nevezik.

Csak úgy kíváncsiságból érdekelne, hogy szerintetek mi az év-évtized filmje (ha lehet ne az Avatart írjátok, azon kivül egy másikat)

Elõre is köszi :)
Szép napot!!
Muya 2010 júl. 28. - 08:25:55
(596/2206)
Sziasztok!

Nekem nagyon tetszett a film. nagyon elgondolkodtató. az írónak milyen agya lehet, ha ilyet tud írni?
Jesszus....
khm... 2010 júl. 28. - 08:00:37
(595/2206)
Igazad van, ne legyünk nevetségesek. Ennek a filmnek kb annyi története van, mint a Mátrixnak, csak sajnos sokkal kevésbé hihetõ. És mielõtt erre a kijelentésre te (vagy bárki) automatikusan felhördülne, mondván, hogy abban ide-oda repkednek, meg drótok lógnak ki az emberek fejébõl, kicsit bõvebben kifejteném: az Eredetben sajnos nagyon sok a logikátlanság, ami egy sci-fi esetében megbocsáthatatlan. Ha az ember nem hiszi el, hogy a filmben látott világ így mûködhet, akkor nem marad más, mint pár remek színész, akkor végigalszanak egy repülõutat, és utána ráadásul emlékeznek is mindenre. Az pedig, hogy valaki egy álom miatt alapjaiban változtassa meg az apjához való viszonyát, megmosolyogtató.
Bubbba13 2010 júl. 28. - 01:31:46
(594/2206)
Nekem volt olyan álmom, ami nem visszatérõ volt, csak tudtam, hogy nem lehet valóság. Többször is. Egyszer nyári szünet elsõ napjaiban azt álmodtam, hogy bent vagyok a suliban. Elõször megszeppenve ültem a teremben :) aztán rájöttem, hogy nem lehet tanítás, mert nyári szünet van, úgyhogy fogtam magam és kisétáltam az óra közepén. :D
7/10
LenaMerisi 2010 júl. 28. - 01:21:39 7/10
(593/2206)
Ezt a verset akár Cobb is írhatta volna:

"Vedd még e csókot, édesem!
Mostan megyek, elbúcsuzom
És ez legyen a búcsuszóm:
Igazat mondtál énnekem,
Bús álom az én életem:
Eltûnt reményem csillaga,
Mindegy, nappal vagy éjszaka,
Való volt-e, vagy látomány,
Ma már mi sem maradt nyomán.
Minden, mi van e bús világon,
Álomba ködlõ furcsa álom.

Állok viharzó part elõtt,
A tengerár lihegve bõg.
Kezemben emlékek, romok,
Arany fövény, arany homok. -
Nézem, hogy hullanak ezek
A könnyü, semmi porszemek
És könnyezek - és könnyezek!
Ó Istenem! bárhogy fogom,
A porba hull lágy homlokom!
Ó Istenem! nem menekül
Egy szem se a vizek elül?
Hát minden-minden e világon
Álomba ködlõ furcsa álom?"

/Edgar Allan Poe: Álom az álomban/
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 28. - 01:05:28 1/10
(592/2206)
"képzeljétek el ha mindenkinek mindig ugyan az tetszene akkor milyen unalmas lenne a világ mindenki ugyan azt a ruhát venné fel ugyan az a lány, fiú, film tetszene neki stb.. ügye milyen abszurd lenne. Bizonyos határokig fogadjuk el egymás hülyeségét mert minden és mindenki egy külön világ"

Így van, ilyen világban sosem akarnék élni. Ha nem lenne számomra rossz, akkor nem lenne számomra jó se. Szükség van arra, hogy én azt írjam itt, az eredet nem jó, mert más azt írhatja róla, hogy az eredet nem rossz, ez az un. demokratikusság jót tesz a világnak.


"Elõre szólok sok mindenbe egyetértek veled de nem ennél a filmnél hanem úgy általában a régebbi hozzászólásaidnál.
Érdekes menyire nagy okos vagy az agy mûködésérõl úgy hogy a hivatalos tudománynak köztudottan a legnagyobb sötét foltja az agy, ami részedrõl és a tudósok részérõl max lehet az mind spekuláció vagy szubjektív tapasztalás."

Ez így van, az agyról keveset tudunk, de rengeteg dolgot kezdenek megérteni. Pl kiderítették az éjszaka UFo-t látókról, hogy az agy elõbb ébreszti fel a tudatukat, mint a testüket, ezért érzik a bénultság érzést, ez egy ritka agyi mozzanat, vagy betegség, egyszóval ezért érzik a bénultságot, hogy figyelik õket és, hogy lebegnek. De sok kérdés megválaszolatlan, ezért én se állítanám, hogy mindent tudunk, az eredetet pusztán logikailag vizsgáltam. És igaz én még nem éreztem az álmomban, hogy alakíthatnám, azt pláne nem, hogy álomban álmodok.

"Mivel szubatomi szinten minden össze van kapcsolódva ebben a világban miért ne lehetne egymásra kapcsolódni.
A templomokban a misén is hálózatban imádkoznak a hívõk igaz ébren de még is együtt egy célért.(Bár itt szegények irányítva vannak.)
Ha az emberek csak a felét tudnák mire lennének képesek az elméjükkel mindenki egy Isten lenne. Na akkor lenne csak nagy káosz a földön hacsak mindenki aki tudatos össze nem fogna és megálmodna egy szép dolgot például egy olyan világot ahol minden szép és békés és ahol minden negatív dolog, kezdeményezés elpárolog ;)
Jelenleg létezik egy "csoport" akik az ellenkezõjén dolgozott mindaddig amíg õk voltak többen szerencsére ez már nincs így sõt egyre többen "ébrednek" fel a másik oldalon tehát az õ idejük lejárt."

Ez így van, én is úgy tekintek az emberekre akik mást véleményt képviselnek,hogy azok akik miatt az én más véleményem egyáltalán létezhet. Egy falanszterben mindenki ugyanazt gondolná, ez rossz, hiszen még a jó is annyi esetben szubjektív, annyi féle, de ez nem egyenlõ azzal, ha valamit definiálunk és értelmezünk, mert az értelmezésben mindenkinek egyet kell gondolnia. Ha x azt mondja a Hold kék, y pedig, hogy zöld, akkor nem tudunk arról vitatkozni, miért fehér a hold. A véleménye mindenkinek meglehet, de az értelmezés az más.

"Az életed és egyben világod sorsa a te kezedben van ! ;" Az enyémben? Na jó csak vicceltem, értem én :)
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 28. - 00:51:26 1/10
(591/2206)
Ha sokszor álmodod ugyanazt, vagy azt jelenti, hogy az a problémád még stagnál és megoldásra szorul., vagy azt, hogy hasonló bajt kell az agyadnak este feldolgoznia, mint amilyenre már volt példája. Pl érettségi elõtt lehet, hogy ugyanazt álmodod amit a nyelvvizsgád elõtt. Ezért érdemes álomnaplót vezetni és ébredés után egybõl leírni mindent.
10/10
3d 2010 júl. 28. - 00:48:34 10/10
(590/2206)
Összességében úgy látom a film vagy nagyon tetszik valakinek vagy nagyon nem, ez mindenkinek szubjektív sok mindentõl függ élet tapasztalások neveltetés stb..hogy kinek hogy jö be valami, képzeljétek el ha mindenkinek mindig ugyan az tetszene akkor milyen unalmas lenne a világ mindenki ugyan azt a ruhát venné fel ugyan az a lány, fiú, film tetszene neki stb.. ügye milyen abszurd lenne. Bizonyos határokig fogadjuk el egymás hülyeségét mert minden és mindenki egy külön világ ami állandó mozgásban van többek között általunk is csak akkor érdemes beleszólni más világába ha az veszélyeztet másokat.Ez egy filmkritikánál nem hiszem hogy megtörténne :)

De Hannibal Lecter veled vitatkoznék !

Elõre szólok sok mindenbe egyetértek veled de nem ennél a filmnél hanem úgy általában a régebbi hozzászólásaidnál.
Érdekes menyire nagy okos vagy az agy mûködésérõl úgy hogy a hivatalos tudománynak köztudottan a legnagyobb sötét foltja az agy, ami részedrõl és a tudósok részérõl max lehet az mind spekuláció vagy szubjektív tapasztalás.
Attól hogy te még az életedbe nem tapasztaltad meg azt az állapotot hogy álmodba tudatodra ébredsz attól még az lehetséges, nem beszélve az álom az álomban nálam már többször volt és valóban hatalmas Matrix flash volt mind kettõ bár most már inkább Eredet flashnek hívnám csak hogy bosszantsalak :)
Ajánlom neked a youtube-on írd be "hypnosis show" meg fogsz lepõdni mire nem képes az elme és mire nem képes más elméjével valaki.
Szóval a film egyáltalán nem szól hülyeségekrõl persze van benne sci-fi is rendesen de hát ezért hívják filmnek.
Miért ne lehetne hálózatba álmodni, az agy is "rádió" hullámokat nyomat ki magából és venni is tud egy bizonyos frekvencián, bizonyíthatóan lehet képeket infókat sugározni az agyba ha pont eltalálják a cél frekijét, néz csak utána a haarp projektnek és Tesla bácsi kis felfedezéseinek, meg fogsz lepõdni hol tart már a fekete tudomány. Az is lehet hogy a földön már senkinek sincs egy saját gondolata :)
Mivel szubatomi szinten minden össze van kapcsolódva ebben a világban miért ne lehetne egymásra kapcsolódni.
A templomokban a misén is hálózatban imádkoznak a hívõk igaz ébren de még is együtt egy célért.(Bár itt szegények irányítva vannak.)
Ha az emberek csak a felét tudnák mire lennének képesek az elméjükkel mindenki egy Isten lenne. Na akkor lenne csak nagy káosz a földön hacsak mindenki aki tudatos össze nem fogna és megálmodna egy szép dolgot például egy olyan világot ahol minden szép és békés és ahol minden negatív dolog, kezdeményezés elpárolog ;)
Jelenleg létezik egy "csoport" akik az ellenkezõjén dolgozott mindaddig amíg õk voltak többen szerencsére ez már nincs így sõt egyre többen "ébrednek" fel a másik oldalon tehát az õ idejük lejárt.

Az életed és egyben világod sorsa a te kezedben van ! ;

Bocsi a hosszabb off kitérõért.
Béke
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 28. - 00:48:22 1/10
(589/2206)
Nagyon sok ember álmodja azt, hogy egy késes gyilkos üldözi. Amikor még állatok voltunk (szerintem ma is az az ember, és fejlõdésének legnagyobb hazugsága az ember szó, de ezt senki se vegye magára, mert mindenkire igaz, rám is) de ez most mellékes, akkoriban talán a ragadozók üldözték az embert álmában. Ez szerintem egy olyan probléma feldolfozási modellt jelent az agyban, ami több esetre is alkalmazható. Pl sok esetben tekinti az agy probléma megoldásnak ha az ember leüt valakit. Lehet, hogy egy legyet, vagy a gyerekedet aki felhúz, vagy a feleséged aki megcsal, de ugyanazt a modellt alkalmazod. Van egy gondod, ami kerget téged a megoldás felé de nem tudod mi a kiút. Az álmokban ha pl megölnek tényleg sokszor felébredsz, de ez csak azért van, mert az agy a nappal szerzett stressz levezetõ paneleket (pl horrorfilmek beidegzõdései-szintén csak stressz leveztésre alkalmasok, a közhidelemmel ellentétben ami azt állítja stressz generátorok) nos ezekbõl a panelekbõl túl intenzíven kezeli az ezzel kapcsolatos félelmedet, de az álom intenzívsége csak a megoldandó gond (ez üldöz) intenzívségének szintjét tükrözi. Én rengeteg álmomat próbáltam már értelmezni, de csak egy szintig tudok eljutni, egy szinttõl ugyanis az egész értelmezhetetlen, mert szorongások és frusztrációk képbe olvadása csupán, ezek forrását pedig nem az álomban hanem az éber tudatosságban kell keresni, egyszóval az álomra végleges választ csak tudatosan kaphatsz.
marcelllus 2010 júl. 28. - 00:35:30
(588/2206)
Nah, most mondok egy olyat, hogy hátast dobtok ;)
Tizenéves koromban volt egy visszatérõ rémálmom. Egy szállodában voltam és a folyosón rohantam egy késes gyilkos elõl. Mindig egy üvegfalba ütköztem. Általában az üvegfalba ütközés után megpróbáltam egy két ajtót feltépni, de nem sikerült. Itt vége is lett az álmomnak. Mikor sokadszorra álmodtam ezt, már TUDTAM, hogy álomban vagyok és hogy fog végzõdni! Tisztában voltam azzal, hogy ami történik az csak egy álom, de ENNEK ELLENÉRE, mindig végigment az álom. Ezt hogy magyarázzátok meg?
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 28. - 00:33:13 1/10
(587/2206)
Általában ha a napi megszokott rutin (iskola, meló stb) mellett vagy helyett több vagy más élmények és ingerek érnek, akkor gyakoribb az álom, esetleg intenzívebb.