Téma: Eredet

offtopic
zottyo534 2013 aug. 16. - 17:37:10
(1904/2204)
Ott mikor volt sorozatgyilkos?
10/10
Sonic8 2013 aug. 16. - 16:41:30 10/10
(1903/2204)
Bocs, nem sorozatgyilkosnak! :D

A Viharsziget c. filmben sorozatgyilkos nem itt Caprio... :D
10/10
Sonic8 2013 aug. 16. - 16:40:27 10/10
(1902/2204)
Látod, hihetetlen mennyi lehetõség van.
Ezt mondom. BIZTOS, hogy van valami megoldása ennek a zseniális filmnek csak kb 50-szeri képkockáról képkockára nézés és folyamatos jegyzetelés után lehet rájönni.

Eleve a végének sem hihetünk mivel mindenkinek csak a saját totemje mûködik nem? Õ azt pörgetheti de lószart nem ér mivel nem az õ totemje hanem a feleségéé... Az övé a gyûrû volt de a végén nem azzal tesztelte le hogy mi is van.

Nekem erõsen az a gyanúm hogy nem dõl el mert Saito hipp hopp elintézte hogy már ne gondolják sorozatgyilkosnak?
Na hagyjuk már.

Habár aki csak így heccbõl megvesz egy légitársaságot annak szerintem az ilyen hétköznapi lenne...
10/10
Keló Scofield 2013 aug. 14. - 12:44:24 10/10 Előzmény Sonic8
(1901/2204)
Valószínûleg nem fogunk csalódni abban sem :)
10/10
Sonic8 2013 aug. 12. - 01:08:36 10/10
(1900/2204)
Ez volt ezzel a Interstellar-al is....
Most lesz a bemutató 2014 november 7-én! Most... XD több mind egy év.

Az ilyen féreglyukas film lesz és azt is 6 évig írta a testvérével Jonathan Nolannal.
10/10
Keló Scofield 2013 aug. 12. - 00:51:36 10/10 Előzmény Sonic8
(1899/2204)
Ha valaki tudja, az Nolan:), mivel 8 évig tervezte a filmet, mire minden a helyére került és meglett az eredmény.
10/10
Sonic8 2013 aug. 11. - 21:41:17 10/10
(1898/2204)
Hát nyilván.
De az ilyen eseteknél nem éppen a rendezõ véleménye hanem inkább az íróé szokott számítani de mivel a rendezõ az egyben az író is (ezt megszokhattuk Nolan mestertõl) ezért mindenképpen számít persze.
De ha megkérdeznénk tõle tegyük fel barátilag (lol) akkor nem tudom hogy tudna-e választ adni.
Szerintem jött az alapötlet ez az álomvilágos story és még az elején eldöntötte ezt a pörgettyût és hogy ennyire "találdimagad" befejezést fog írni. De aztán összerakott egy olyan komplikált story-t hogy még szerintem a film készenléte után még õ maga és elagyalt azon vajon tényleg mi is lehet a vége?

Nobody knows...... :D
10/10
Keló Scofield 2013 aug. 11. - 21:25:41 10/10
(1897/2204)
Valóban így van, mindenki döntse el mi történik.

Viszont a RENDEZÕ döntése is számít, már akinek... Nekem mindenféleképpen.
10/10
Sonic8 2013 aug. 11. - 21:18:58 10/10
(1896/2204)
Ez oké, de nézd csak: http://www.raindance.org/site/scripts/Inception.pdf
Itt a hivatalos forgatókönyv. Ott görgess le az oldal aljára a végére. Ott nem írja le Nolan hogy eldõl-e vagy sem.

Michael Caine nyilván a viták csillapítására mondta hogy eldõl. Mondhatta volna hogy nem dõl el de akkor már is botrány lenne.

Bele kell nyugodni hogy ezt nekünk kell eldönteni. Nolan se döntötte el. Mindenkinek van egy saját verziója. Szerinted eldõlt? Vagy szerinted nem dõlt el? Ez a film vége.

Tuti,egyszerûen ezer 100% hogy van valami megfejtése ennek a filmen BELÜL, valami kis részlet ami utal az igazságra.Fõleg egy ilyen Nolan filmben ami teljességgel megmozgatja az agyat. Szóval van erre nekünk konkrét válasz csak azt nekünk meg kell találni a filmben.
Vagy csak simán eldöntöd magad mi a film vége. :)
3/10
cellasto 2013 aug. 11. - 21:11:50 3/10
(1895/2204)
lehet,mert jó film :))
meg is nézem valamikor.
moziban láttam,amikor bemutatták,nem most volt :)
10/10
Sonic8 2013 aug. 11. - 21:07:55 10/10
(1894/2204)
Most látom hogy 2200-an szavaztak erre a filmre bakker.

Ekkora szavazási számot még nem láttam itt Porton...
Vannak 1000,1500-asak de ekkorát még nem láttam!! :O
10/10
Keló Scofield 2013 júl. 16. - 16:07:05 10/10
(1893/2204)
Igen, ugyan ez volt a véleményem, és tényleg M. Caine csak a valós jelenetekben szerepel.
Egyébként a "The Dark Knight Rises" lezárásáról is õ nyilatkozott, mert Nolan egy kicsit megkérdõjelezte Batman halálát, ami ugye nem történt meg.
10/10
horipapa. 2013 júl. 16. - 15:39:48 10/10
(1892/2204)
Köszi szépen!
tesz-vesz 2013 júl. 15. - 17:26:43
(1891/2204)
ilyen amikor eldõl a csiga:
http://www.youtube.com/watch?v=DquWlDM9bks

nem lényegtelen, mivel ez mutatja meg, hogy ébren van-e vagy álmodik, ennek a primkó rendezõnek persze az volt a célja, hogy találgassunk, ezért pont ott vágta el a filmet, ahol meginog a csiga, ami gyakorlatilag semmit nem jelent, lehet ez a pörgés része is, nem ott vágta el, amikor eldõl, hanem amikor meginog. tehát nem biztos, hogy eldõl. azt mondta leo, amikor eldõl, akkor derül ki, hogy nem álmodik.
amúgy semmi értelme nincs a filmnek, hogyan mennek át egymás fejébe?
10/10
Keló Scofield 2013 júl. 15. - 16:07:39 10/10
(1890/2204)
Említi is Cobb, hogy neki az álom volt csodálatos (Mal-nak), az jelentette az igazi életet, a valósággal már nem foglalkozott.
10/10
Keló Scofield 2013 júl. 15. - 16:04:32 10/10
(1889/2204)
Cobb felesége Mal, amikor öngyilkos lesz, azt hiszem a valóságban történt.
10/10
Sonic8 2013 júl. 15. - 12:28:40 10/10
(1888/2204)
Hogy a retkes faszomba halna már meg Cobb? Eleve az álomvilágban ez lehetetlen. Elolvastam a kommenteket és tesz-vesz tökéletesen leírja mi is történt. Az egészet képzeli mivel a váróban rohad majd egy életet. Õ egybõl a váróban ébredt nem pedig a havas bázison majd a furgonban. Egybõl mehetett a családjához. Na ne már. Azért a gazdag milliárdos ázsiainak se könnyû annyira hipp hopp egy bûnözõt elhelyeznie.

Ami pedig ezt az egész nem tartaNÁ fönt az az hogy a végén kurvára nem tudjuk meg eldõl-e vagy nem a totem. Mintha billegett volna de aztán snitt.
Nagy valószínûséggel álmodik és erre a válasz a fent írottak bizonyítéka. De még nézd meg párszor a filmet figyelmesen és te is ráfogsz jönni.
tesz-vesz 2013 júl. 15. - 10:52:02
(1887/2204)
légyszíves hülyeségeket ne állíts már ilyen magabiztosan

mindegyik szintbõl ki kell jönni, azért siettek annyira a többiek, de leo egybõl a gépen ébredt, miután a váróba került, sehol a havas táj, sehol a furgon a vízben, tehát ezt álmodja csak, a gépen ébredést, leszáll a géprõl és egybõl ott az apja? egybõl? ilyen hamar sikerült elintézni a sárgának a telefont és beléphet az országba? mikor a sárga a váróba került? és most került csak leo is a váróba, egy egész életet kell ott leélnie.
a totem nem dõlt el, tehát álmodik

"megáll-e a totem, csak szemfényvesztés, az igazi gyönyör, amilyen komplex szálat ember még ki nem talált egy filmnek se, az ez. Nolan egy zseniális ember. "

igazi gyönyör? szerintem ez rendkívül ostobává tette a filmet, olyan igazi ezeréves sablon ez, jó lett volna ha tényleg kiderül, és eldõl a totem, ez tette volna eredetivé, harmonikussá a filmet, de ennek a tehetségtelen senkiházinak muszáj volt egy gigantikus panelt belehelyezni a film végébe, mert õ ettõl érzi magát menõnek. de nem dõlt el, tehát álmodik. ilyen egyszerû
nagyon okos akar lenni a film, de aki már látott 800 különbözõ filmet életében az átlát rajta. buta, elcsépelt film. van egykét jó pillanata, de erõtlen marad a film, fõleg a két irtózatosan gyenge, idegesítõ nõi fõszereplõkkel - ariadne a neve, na ne. marion meg szegény maradjon már meg magának, egy másik szereplõvel félelmetes lehetett volna a liftes jelenet is.
10/10
aronbalazs 2013 júl. 15. - 01:49:29 10/10
(1886/2204)
Aki nem érti a film végét, esetleg valami homályos az most fellélegezhet, mert most minden világos lesz ez a komment által! FIGYELEM, SPOILER.

Nos. Végigolvastam rengeteg kommentet, próbálok sokra válaszolni.

Váró: az a hely, ahova azért kerül valaki, mert egy álomban akkor hal meg, mikor még hat a nyugtató, amit kapott az elalvás elõtt. A nyugtatóra azért van szükség, hogy ne ébredjenek fel idõ elõtt, de ha idõ elõtt meghal valaki, abból váró lesz. Ezért nem tudták megölni magukat, mikor észrevették, hogy Fischernek van tudatalatti védelme. Mind a váróba kerültek volna, de így az elsõ szintrõl csak Saito kerül majd a váróba. Cobb azért kerül a váróba, mert több szinten is meghal. (a vízbe zuhant autóban, és az legalsó szinten is, mert Mal leszúrja egy késsel, az hogy melyik szinten hal meg elõbb, teljesen lényegtelen) De csak késõbb hal meg, mint Saito, ezért öregebb õ a végén, illetve az elsõ jelenetben (mivel az eltelt idõ változik az álomszintek között).

Álmodik-e Cobb a végén, avagy sem? A válasz második megnézés után egyértelmûvé vált számomra: NEM álmodik. Az egyik jelenetben, még azelõtt, hogy elindulnának az incepcióra, Cobb elmondja Ariadne-nak, hogy álmukban Mal-lal még mindig együtt vannak, így ha bármelyik jelenetet nézed, mikor BIZTOS, hogy álmodnak (a kávézó, miközben járkálnak az építkezés közben, stb, EGYÉRTELMÛEN látszódik, hogy Cobb JEGYGYÛRÛT visel a bal kezének gyûrûs ujján. HOPPÁ. Ezzel ellentétben azt is meg lehet figyelni, hogy ezt a gyûrût NEM viseli a valós szinteken (pl. mikor találkozik Ariadne-val, vagy mikor Michael Cane-nel találkozik az egyetemen. És most a lényeg: mikor az utolsó jelenetben halad kifelé a repülõtérrõl, és átadja az útlevelét a BAL kezével, tisztán kivehetõen látszódik, hogy NEM VISEL JEGYGYÛRÛT. Ebbõl következik, hogy senkinek az álmában nincs, tehát nem álmodik. Az, hogy a végén nem mutatják, hogy megáll-e a totem, csak szemfényvesztés, az igazi gyönyör, amilyen komplex szálat ember még ki nem talált egy filmnek se, az ez. Nolan egy zseniális ember. MIndenkinek ajánlom, hogy figyelmesen nézze az alkotásait, mert a lényeg a részletekben rejtõzik. És ebben a filmben pont ez volt a pláne, hogy neked kell rájönni, hogy a filmnek mi a jelentése. Még ilyen filmet Cristopher!

Remélem így már mindenki számára minden világos.
10/10
Keló Scofield 2013 júl. 14. - 20:54:53 10/10
(1885/2204)
Nem igazán értem, szerintem túlbonyolítod:)
Az álmokban, ha valakit megölnek, az "csak" felébred.