Téma: Eredet

9/10
Viharsziget 2015 febr. 05. - 11:43:39 9/10
(2024/2204)
Fantasztikus él különleges film.

És hogy mi a vége??? Megmondom.

SPOILER. A végén már nincs álomban, sikerült visszajutnia. Egyébként álomból álomra mennek, én speciál már azt hittem, hogy a valóság, közben még az álomban voltak, de a végét biztosra mondhatom. :) A felesége meg azért halt meg, mert az álmot hitte a valóságnak, a valóságot meg álomnak, ezért vetett véget magának, hogy visszakerüljön, de balszerencséjére a valóságban volt, ha jól emlékszem. SPOILER VÉGE.
Mike.boy 2015 jan. 03. - 21:55:22
(2023/2204)
Szerintem egyértelmû, hogy nem álmodik. Film közben mondja is és többször is utalás van rá, hogy "Bármit tett, soha nem látta az arcukat. Hát itt a film végén láttuk (mi nézõk) és õ is...
Kenshitora 2014 nov. 30. - 00:03:48
(2022/2204)
OFF
"(...) Ahhoz, hogy meg lehessen játszani az "a nézõre van bízva" végkimenetelt, ahhoz az kéne, hogy a fickó el se indítsa a pörgettyût. (...)"
Nem feltétlenül, de ez csak az én szubjektív véleményem.

"(...) "Csak olyat lehet befolyásolni, aki gyenge jellemû és csak az számít neki,"
Az emberek 90%-a a Te szóhasználatoddal élve "gyengeelméjû", "csak az érdekli mit tart róla a környezete", "birka". Ezért mûködnek a reklámok. (...)"
Még jó, hogy visszaidézted, amit írtam, mert akkor nem vádolhatsz azzal, hogy én magam nem nézem vissza mit írok! Amúgy enélkül is tudnám - sõt, vissza is tudnám keresni - amit írtam!
Én nem írtam azt, hogy "gyenge elméjû", mert én azt írtam: "gyenge jellemû". A kettõ NEM ugyanaz. Remélem ebben egyetértesz!

***moderalva***
OFF
boom49 2014 nov. 29. - 14:44:16
(2021/2204)
SPOILER

"(...) ha van bármi ami valamiféle üzenet benne az az, hogy ragaszkodj a munkád szabályaihoz (...)"
Mert a végén azért ragad bent az álomban DuCabrió, mert nem tart ki az álomellenõrzési szabálynál? ki kell várni az a pármásodpercet hogy eldõl-e a pörgettyû.
Mivel más kérdésben a film nem foglal állást, és egyéb csavar nincsen, így ez az egyetlen leszûrhetõ "tanulság".

"Éppenséggel nem egyértelmû, hogy tovább álmodik a végén, mert csak azt látjuk, hogy a pörgettyû tovább pörög, és nem láttuk a végét - vagyis a nézõ fantáziájára van bízva -, hogy a pörgettyû megáll-e."
Na ez az ami egyértelmûen úgykategorizálható, hogy "nem illeszkedik a film által felállított szabályokba".
Az ugyanis egyértelmû hogy újrajátsza az emléket, mert minden ugyanaz. Ugyanabban a pózban vannak, ugyanabban a ruhában, ugyanazon a helyszínen, UGYANAZOKAT A SZAVAKAT MONDVA.
Ahhoz, hogy meg lehessen játszani az "a nézõre van bízva" végkimenetelt, ahhoz az kéne, hogy a fickó el se indítsa a pörgettyût.

"Csak olyat lehet befolyásolni, aki gyenge jellemû és csak az számít neki,"
Az emberek 90%-a a Te szóhasználatoddal élve "gyengeelméjû", "csak az érdekli mit tart róla a környezete", "birka". Ezért mûködnek a reklámok.
offtopic
Kenshitora 2014 nov. 28. - 22:46:50 Előzmény boom49
(2020/2204)
"(...) ha van bármi ami valamiféle üzenet benne az az, hogy ragaszkodj a munkád szabályaihoz (...)"
Nem értem hogyan egyeztethetõ össze ez a kifejezés a filmmel. Kérlek fejtsd ki!

"(...) a végén bár egyértelmû hogy emlékekbõl építkezett, nem nézi meg a pörgettyût, ami nem esik el - azaz tovább álmodik a fõszereplõ (...)"
Éppenséggel nem egyértelmû, hogy tovább álmodik a végén, mert csak azt látjuk, hogy a pörgettyû tovább pörög, és nem láttuk a végét - vagyis a nézõ fantáziájára van bízva -, hogy a pörgettyû megáll-e.

"(...) Az agykontroll meg nem véd mások befolyásától, mert egyfelõl nem arra találták ki, másfelõl mert nem létezik telepátia (amire gyanítom hogy gondolsz). (...)"
Az agykontroll NEM egyenlõ a telepátiával és NEM is errõl szól!
Az agykontroll segít a memória erõsítésében, fejlesztésében. Fejleszti és erõsíti a tudatos gondolkozást, személyiséget. Tudom, mert naponta gyakorlom az agykontrollt már 15 éve.

"(...) Ha el akarod kerülni a legtöbb befolyásolást, egyszerûen okosnak (magas IQ) és öntudatosnak kell lenned, meg nem árt némi mûveltség a szociológia/biológia/evolúcióbiológia/pszichológia/testbeszéd területérõl. (...)"
Csak olyat lehet befolyásolni, aki gyenge jellemû és csak az számít neki, hogy mit tart felõle a környezete. Aki elsõsorban nem önmagára támaszkodik, hanem a külsõ környezete határozza meg a gondolkodásmódját. Erre mondják azt, hogy: birka.
boom49 2014 nov. 17. - 18:22:52
(2019/2204)
Ez minden szempontból butaság.

Ez a film nem szól arról hogy ne turkálj más agyában; ha van bármi ami valamiféle üzenet benne az az, hogy ragaszkodj a munkád szabályaihoz. Így pl. a végén bár egyértelmû hogy emlékekbõl építkezett, nem nézi meg a pörgettyût, ami nem esik el - azaz tovább álmodik a fõszereplõ (és csak õ).

Az agykontroll meg nem véd mások befolyásától, mert egyfelõl nem arra találták ki, másfelõl mert nem létezik telepátia (amire gyanítom hogy gondolsz).
Ha el akarod kerülni a legtöbb befolyásolást, egyszerûen okosnak (magas IQ) és öntudatosnak kell lenned, meg nem árt némi mûveltség a szociológia/biológia/evolúcióbiológia/pszichológia/testbeszéd területérõl.
Ellenben az agykontroll egyedül arra lehet alkalmas, hogy némileg javítsa a tanulási képességeidet, és sluszpassz.
offtopic
Kenshitora 2014 nov. 17. - 17:05:05
(2018/2204)
OFF
Valóban? :-)
Én mégsem lógok állandóan a tévén és nem nézem az X sorozatokat!
De bizony az emberen is múlik, hogy el akar-e szakadni vagy nem. Ez olyan, mint az alkohol vagy drog: pár órára elmúlasztja a rossz közérzetet, de a problémák attól még megmaradnak. Amíg rá nem jössz erre, addig rabja is maradsz ennek. Amint felismered a helyzet súlyosságát meg fogod találni a megoldást is. :-)
OFF
offtopic
Kenshitora 2014 nov. 17. - 01:46:12
(2017/2204)
OFF
A tévé annyiban azért más dolog, hogy nem kötelezõ nézned. Bármikor átválthatsz egy másik csatornára, vagy akár le is kapcsolhatod. Választási lehetõséged mindig van. Gondolom senki nem áll fegyverrel a kezében a hátad mögött arra kényszerítve, hogy a tévében az X csatornát nézzed. :-)
OFF
offtopic
Kenshitora 2014 nov. 17. - 01:39:26
(2016/2204)
A mondanivaló az, hogy senkinek nincs joga turkálni mások fejében, ha azt nem akarja. De erre létezik egy jó módszer - nem kamu. Ez a módszer az agykontroll. A módszer lényege, hogy a saját gondolataidat olyan szinten tudod saját kontroll alá vonni, hogy még tudat alatt - pl. álomban - sem képes egy másik személy befolyásolni.
Kenshitora 2014 nov. 15. - 22:38:50
(2015/2204)
Amikor legelõször megnéztem a film bemutatóját tûkön ülve vártam, hogy megnézhessem! :-)
Jó film, nagyon jó!!!

SPOILER
Vajon mit szólnál hozzá, ha valaki bele tudna nyúlni a fejedbe és szabadon variálhatná a gondolkozásmódodat?
Elég ijesztõ, ugye! Azonban az sokkal ijesztõbb, ha ezt egy kormány vagy egy multicég megbízásából teszi meg valaki. Mondjuk azért, hogy kedvezõ üzleteket kreálhasson magának vele.
Súlyos erkölcsi kérdéseket vet fel a film: pl., a legnemesebb cél is hogyan válhat súlyos tragédiává, van- e jogunk egyáltalán ilyet tenni - még akkor is, ha a legnemesebb gondolatok vezérelnek bennünket, ki a bûnös és ki az áldozat.
Vajon a hepiend megtörténik-e, vagy csak képzeltük a kedvezõ befejezést? Lehet-e egy ilyen történetnek jó befejezése?
SPOILER

Értékelés 10/10
10/10
-NOMAD- 2014 szept. 01. - 18:44:48 10/10 Előzmény Csemy_
(2014/2204)
Hajrá!
6/10
Csemy_ 2014 szept. 01. - 11:42:31 6/10 Előzmény -NOMAD-
(2013/2204)
Évek múlva mondjunk véleményt.
10/10
Charlie Sheen 2014 aug. 29. - 23:32:15 10/10
(2012/2204)
Tudok róla, már amióta bejelentették tavaly augusztus elején, hogy forgatják tûkön ülve várom, és a trailerek is baromi kecsegtetõek! :) Év legjobban várt filmje egyértelmûen! :)
9/10
Suziy 2014 aug. 21. - 22:01:56 9/10
(2011/2204)
Ez a film zseniális, tartalom, zene, szereposztás, minden... ájulat!! Leonardo DiCaprio egyszerûen fantasztikus tökéletesen játszik benne (akár a Django-ban)....hidegrázás annak aki érti, viszont aki nem érti, azt õszintén irigylem jobb ha nem süllyed le ilyen mélységû psycho thriller-be. Nem könnyû feldolgozni agyilag sem érzelmileg.
Csak azért pontoztam 9-re, mert a 9 az egyik kedvenc számom.
3/10
cellasto 2014 aug. 19. - 19:48:51 3/10
(2010/2204)
egyébként nagyon túlpontoztam ezt anno
ez max egy erõs 7-es
mióta moziban megnéztem,nem láttam végig,pedig többször belekezdtem :)
3/10
offtopic
cellasto 2014 aug. 19. - 19:39:46 3/10 Előzmény -NOMAD-
(2009/2204)
ezt majd úgy 30 év múlva tudhatjuk csak meg
9/10
Suziy 2014 aug. 19. - 19:37:19 9/10
(2008/2204)
"nem kéne félned, hogy nagyobbat álmodj"
amikor nincs határ és mégsem tudsz biztosra lépni
10/10
-NOMAD- 2014 aug. 19. - 01:16:55 10/10 Előzmény Csemy_
(2007/2204)
Már az.... :D
10/10
Charlie Sheen 2014 aug. 01. - 00:12:14 10/10
(2006/2204)
SPOILER

Tegnapig láttam ezt a filmet 2-szer.
Ma nekiültem harmadszorra egy füzettel, és egy tollal, hogy jegyzetelek miközben nézem, és most érzem azt, hogy alapvetõlegesen értem /Félig/ ezt az egészet, amit itt Nolan elképzelt, ki kicsoda, hogy épül föl ez a gép, mi is a céljuk, ezután fogod föl, hogy mirõl is szól maga a film koncepciója (erre építette rá Nolan Cobb storyját mellékágba), a következõ feladat pedig megérteni a végét, és ezzel Cobb történetét, ami attól függ miképpen fogod föl, hogy Cobb inception-t hajtott végre Mal-on, és ennek mik lehettek a következményei. Amit te írsz most így olvasva is egy opciónak tûnik, és hiába van ez az infónk, hogy tényleg eldõl a Totem, mert ahogy írtad, ezt te neked, a nézõnek kell eldöntenie.

Ami nekem nem világos, hogy mi is konkrétan az a Váró. Mert oké, hogy vannak ezek a szabályok, hogy ismert, létezõ dolgokat nem építünk bele az általunk álmodott világba, de ezek a szabályok érvényesek is legalul, a Váróban? Ha igen, akkor értelmet kap az amit írtál, de mi van ha ez a Váró a tudatalatti legalja, ott egyáltalán vannak projekciók? Ez nem tiszta még nekem.

Lehengerlõen zseniális film. Aki meg fikázza az csak szimplán vagy nem értette, vagy rosszindulatú, vagy egyszerûen hülye. Ezt a filmet 40 év múlva is emlegetni fogják az egyszer biztos.

SPOILER VÉGE
6/10
Csemy_ 2014 júl. 28. - 15:40:47 6/10 Előzmény Keló Scofield
(2005/2204)
Megnéztem újra, de ahogy újra és újra megnézem, egyre inkább az unalom fog el a film kapcsán. Kiszámítható és lassú. Nem kult film, sosem lesz.