Téma: Érkezés

10/10
ardian 2016 nov. 13. - 19:11:18 10/10
(26/386)
Fogadjunk, hogy a fanyalgók pasik.
10/10
end33 2016 nov. 13. - 18:33:49 10/10
(25/386)
Ami azt illeti, lenne mit javítani az új fórum motorján. :(
10/10
end33 2016 nov. 13. - 18:30:08 10/10
(24/386)
Mert a \"szuper inteligencia\", aki a segítés szándékával érkezik, valahonnan, az univerzum távoli szegletébõl, megtapasztalja, hogy ilyen arogáns, érzéketlen, nulla empátiával \"megáldott\" hülyékkel van dolga, inkább távozik, - majd 3000 év múlva visszatér, hátha addigra fejlõdik majd az általános inteligencia szint.
5/10
transylvanianmixedgrill 2016 nov. 13. - 16:05:37 5/10
(23/386)
Csak három "apró" logikai bukfenc, a te kedvedért, hogy lásd, hogy az intelligenciád hol áll...

SPOLIERSPOILERSPOILER

Szuperintelligens földönkívüliek, akik nem veszik észre, hogy valaki felcipel a gépük egyetlen bejáratán egy jókora bombát, és azt élesíti. :D Csak a bomba robbanása elõtti pillanatokban tûnik nekik fel? De mirõl jöttek rá és miért csak akkor?

Ha látom a jövõt, mint szuperintelligens földönkívüli, akkor miért nem látom az ellenem okozandó merényletet? Miért áll bele valaki egy ilyen merényletbe? Ezek valami elcseszett Jézusnak képzelik magukat?

Ha a szuperintelligens földönkívüli olyan ûrhajókat csinál, mely a végén képes köddé vállni, szó szerint, a benne ülõ földönkívülivel együtt,és nyilván máshol más helyen összerakni ezt a képzõdményt földönkívülivel együtt, akkor vajon mibõl állt volna a haldokló földönkívüli sérüléseit kijavítani?
10/10
Findzs 2016 nov. 13. - 15:41:51 10/10
(22/386)
Jó film volt de kell hozzá egy bizonyos intelligencia szint.
8/10
De mit vár az ember az ilyen emberektõl akik szerint ö többet tudott volna kihozni egy kézi kamerával.
De kíváncsi lennék a logikai bukfencek sorára is mert én egyet sem fedeztem fel a filmben.
Funika 2016 nov. 13. - 15:00:21
(21/386)
Én nem vártam tõle sokat, hogy nehogy csalódjak. Hát ezúttal nem is kaptam semmi extrát a filmtõl, kicsit túl lett lihegve a marketing. Ennél sokkal, de sokkal jobb sci-fi könyvek várnak arra érdemes elkészítésre. Ez a film elég gyengusz lett, hatásvadászkodó elemekkel, amiket nem is dolgoztak ki eléggé. A legbosszantóbb számomra a logikai bukfencek sora ami ezt a filmet jellemzi.
2/10
Ozoai Ákos 2016 nov. 13. - 14:39:58 2/10
(20/386)
ismét egy nagyobb a füstje mint a lángja film. már a film közepén sejtettem, hogy ebbõl se fog semmi izgalmas kisülni, kénytelen voltam az órámat nézni, hogy mikor lesz vége, pedig többet vártam tõle, kb félpercbe beletudom sûríteni ezt a maszlagot amit filmet neveztek, 10-20 évvel ezelõtt amikor nem volt ilyen modern technika amivel filmet lehetett készíteni vagy 1950-60as filmek nagyobb lázban tartanak, és lekötnek, mint ez a modern technikával elkészített, semmit mondó filmek. Jó most jön hogy milyen szép volt a kép és hanghatások, és én filmet nézni ültem be, nem egy galériába, hogy képeket nézek. Vegyék már figyelembe, hogy az emberek nem erre kíváncsiak, egy jó történet ami leköti a nézõt, kézi kamerával többet tudnék kihozni, mint ezek a millió dolláros gázsit keresõ, színészek, rendezõk, a sleppjük...... ezek már motiválva sincsenek hogy egy jó filmet összerakjanak, mert minek ? már áll 100millió a bankszámlán,.......
6/10
andris758 2016 nov. 13. - 11:44:37 6/10
(19/386)
Sokkal többet vártam a filmtõl, szerintem unalmas, vontatott és értelmezhetetlen. A hangulata és a fényképezése jó, de ez édeskevés.
Nem értem ezt a hype-ot körülötte, az IMDB-s 8.5 pontot pedig végképp nem. Számomra ez 6/10.
Luxi88 2016 nov. 13. - 00:15:28
(18/386)
Csalódás, csalódás, csalódás.

Én nagyon szeretem a lassú, elgondolkodós, beszélgetõs sci-fiket. Halálom a lövöldözõs, szaladgálós akció.
De ez, csak látszani szeretne lassúnak és elgondolkodósnak, közben unalmas és szájbarágós, a romantikus(nak szánt) picsogás pedig azt is kinyírja, ami egyébként jó lenne benne.

Egyébként meg maximálisan osztom transylvanianmixedgrill véleményét, magam is pontosan így látom.
1/10
cukahara 2016 nov. 12. - 23:52:49 1/10
(17/386)
Általában nem olyan látványos mikor két ember beszél.
Belmont 2016 nov. 12. - 21:29:54
(16/386)
Vegyes lett. Aki szereti a sci-fit -- nem az ûrcsatázós száguldozásokat -- annak mindenképp érdemes megnéznie, de elõször mindenki olvassa el a novellát, nem hosszú.*

Kár, hogy a filmváltozatban szokás szerint a jelentéktelen nyálas részt túlerõltették, a lényeget meg dióhéjben, ráadásul jó szájbarágósan tálalták, nehogy az idiokrácia 98173. sz. polgára esetleg ne értse meg. Más kérdés, hogy a kommunikáció technikai mikéntjét nehéz lenne „izgalmasan" filmre vinni, de azért a metódusba jobban belemehettek volna, mert az ütött volna igazán, nem a képi világ. Sajnos ahogy a filmen ábrázolták, az nagyon baljóslatú lett, az idegenek meg kifejezetten horrorisztikusak és az egész környezet démoni hatású, a novellában ilyesmirõl szó sincs. A hozzáköltött dolgokról nem is beszélve, de az már spoiler lenne.

Ráadásul a novella szándékosan lezáratlan és nem magyaráz meg semmit (avagy nem ilyen amatõr módon), alighanem a filmen ezt azért se csinálhatták meg, nehogy mindenki azt higgye, jövõre jön a 2. rész...


[* keressetek rá a Chiang98 PONT pédéef fájlra, nem írom ki rendesen, így talán nem cenzúrázzák]
6/10
patakidr 2016 nov. 12. - 16:26:54 6/10
(15/386)
Most érkeztem a moziból, úgyhogy friss az élmény. Háááát. Sci-fi rajongó vagyok, s szeretem az elgondolkoztató darabokat is. Ennek megfelelõen felfokozott elvárásokkal ültem be a filmre, 10/10-et vártam, de sajnos csak 10/6 lett belõle. Miért?

Ideje korán rá lehetett jönni a \"csattanóra\", s bár nagyon jó volt az indítás a film az elsõ 30 perc után leült, s csak a legvégére pörgött fel ismét. A részemrõl pont azokat a részeket ugrott át a rendezõ, ami miatt beültem. Ezek a nyelvi részek lettek volna, ahol több idõt és magyarázatot szentelnek annak, hogy amit látunk (idegen írásjelek/mondatok) az pontosan micsoda, s miért van úgy? Persze novellából nehéz egész estés filmet csinálni, hiszen túl sok a \"hozzágondolni való\". Ezzel együtt is javaslom megnézni, mert végre egyedi a mondanivaló, azonban ha ezt valaki túlzott elvárással teszi, az bizony könnyen csalódottan jön ki a terembõl. Sajnos ez sem mentette meg az idei sci-fi felhozatalt:(
5/10
transylvanianmixedgrill 2016 nov. 12. - 13:06:10 5/10
(14/386)
Elképesztõ az a hájp, amivel ezt a filmet valami intellektuális remekmûvek kívánják beállítani, de persze a bölcsész lobby nyilván mindent megtesz, hogy felnagyítsa ennek a bölcsészekre kihegyezett filmek a jelentõségét.
10/10
kerekfold 2016 nov. 12. - 10:28:37 10/10
(13/386)
Nekem 10/11
Annak ajánlom, aki mélyebb érzéssel tud viseltetni és nem csihipuhit vár egy filmtõl.
Akinek nincs érzelmi intelligenciája, az nem is fogja sokra értékelni amit lát.
Van néhány klisé, de egy ekkora amcsi produkciónál nem csoda.
9/10
JunkieeeBoy 2016 nov. 11. - 23:05:02 9/10
(12/386)
Friss az élmény, így úgy írom! :)
A filmtõl 10/10-et vártam, ahhoz képest csalódás... 10/8 lett!
A tré felhozatalból az évben, még így is jó és ütõs!
Aki ilyen húde durranós meg izé sci-fi-t vár, az ne üljön be... inkáb \"gondolkozós\"... és ez is a balszerencseje a filmnek, hogy úgymond szájbarágósan \"elmagyaráz mindent\", ez a negatívuma számomra, sokkal jobb lett volna, ha hagy nyitott kapukat - kérdéseket... mint mondjuk a \"Csillagok között\"! Azért mondom ezt a filmet hasonlításnak, mert ha úgy nézzük hasonló.... innentõl SPOILER nagyjából!

SPOILER
SPOILER
SPOILER
Ugye bár a film az \"emlékezés\" érzésre épít... a vége felé jövünk rá, hogy a csajnak az álom \"flashback\"-jei igazából nem flashback-ek, hanem flashforwardok, mert ugyebár nem a múltat látja a meghalt lányát, hanem a jövõt a megszületett lányát... És azért a \"Csillagok között\" példát írtam (amúgy nálam az a film a TOP5-be van), mert ott is a \"negyedik dimenziót\" ugyebár a végén elmagyarázza, hogy lehet nem olyan 3D-s a világ \"számukra\", a jövõbeli énünk számára... és az \"érzés, az érzelem, az emlékezés\" is lehet egy \"dimenzió\", ahogy az idõ is... és úgymond ezek között ugrálhat az ember... ott volt egy jó monológ ugyebár... hogy a \"szeretet\".... halott embereket is \"szeretünk\", nem csak az élõket, stb.!
Ha ugyebár itt a \"rajzok\" - \"a fegyver\" vagy \"ajándék - GIFT\"... ugyebár az, hogy a csaj fizikai kontaktusba lépett a csápos lényekkel, akik számára a \"jövõlátás\" egy amolyan \"érzelem\" számukra nincs \"IDÕ\"...
Amikor pl. mondja, hogy a csápós lény haverja \"meghalt vagy haldoklik\", azon meglepõdtem, mert ebbõl nekem az jött le, hogy õk úgymond hallhatatlanok...

Illetve volt egy furcsa jelenet... amikor a férfi is közelebb lépett, akkor jelent meg a második lény... ekkor azt hittem, hogy így úgymond õk \"magukat látják\" csak a \"jövõben\", mert ugyebár akkor jelent meg a lény, amikor közelebb lépett a \"üveghez\"... de ez ugyebár nem így van (...bár kitudja! :D)!

Mondjuk a végére ez a \"jövõlátás képesség\" jó volt... csak valahogy ha nem ilyen szájbarágósan hülyegyerek módjára mesélik el, akkor lehet 10/10 lenne, így csak 10/8 számomra!

Illetve ebbõl a filmbõl is nagyon jó idézet, amikor a végén a csaj kérdezi a pasit (amúgy nekem már a közepe felé lejött, hogy õ lesz a férj, meg a lánya apja... csak azt hittem, hogy halott lesz már mire a lány \"felnõ\"):
\"Hogy te ha tudnád elõre az életedet!? Változtatnál-e rajta!?\"
Elsõre az ugrott be, hogy azt mondja majd az emberünk, hogy teljesen mindegy mit csinálsz... a jövõt úgysem tudod megváltoztatni... mindennek megvan az oka és az útja... pláne ha elõre látod! (amoly idõutazás szisztéma ugye, hogy ha már elõre - belenézel a jövõbe... akkor megváltoztatod... de egyszerre van az hogy nem tudod megváltozatatni, mert ha már megváltozik, akkor új idõ és térsík, ergó paradoxon az egész felvetés!)
De nem ez volt a válasz ugyebár, hanem hogy: \"Több érzelmet mutatnék ki - kimondanám amit érzek\"

És lehet közhelyes vagy akármi... de tényleg így kéne a legtöbb embernek gondolkodnia! Sokszor nem mutatjuk ki eléggé, hogy kit mennyire szeretünk!

SPOILER kérdés
A \"magyar szál\" részt nem értettem... hogy volt!? Hogy aszondta a \"leigázásra\" a magyaroknak (HUNGARY) külön szavuk van... ezt esetleg valaki elmagyarázná!?
2/10
ko.ga 2016 nov. 11. - 22:47:39 2/10
(11/386)
Vegre v.ki realisan latja ezt a filmet, ami egy unalmas, Shyamalan-utanerzetu katyvasz, amibol csak az eltulzott hanghatasok es A.A. remult-mindjarthanyok tekintete ebreszt fel par percre. A kb. 20 (!!!) evvel ezelotti Kapcsolat "fenyevekkel" erdekfeszitobb es tartalmasabb, ugy hogy irasjeleket spriccelo ufo-t nem is latunk.
Ha ez volt az ev sci-fije milyen lehetett a tobbi??
10/10
Findzs 2016 nov. 11. - 20:42:12 10/10
(10/386)
Feliratos?
Szeretem a feliratos filmeket de moziba inkább a látvány miatt megyek.
Pedig érdekelne ez a film.
10/10
mummy1 2016 nov. 11. - 15:34:13 10/10
(9/386)
Jó film,a végén a csattanó váratlan.
5/10
transylvanianmixedgrill 2016 nov. 11. - 11:20:25 5/10
(8/386)
Dögunalmas, zavaros katyvasz, végtelenül ostobának nézett földönkívüliekkel, még ostobábbnak nézett emberiséggel, hatásvadász mûvészieskedéssel palástolt súlyos forgatókönyvi és logikai hiányosságok. Felületes tudományosság, zéró következetesség, kidolgozatlan, ezerszer látott papírmasé jellemek. SPOILER: Nem csak a filmben nem történik, de senkirõl semmit nem tudunk meg semmit, de legfõképp a földönkívüliekrõl semmit, minden száll elvarratlan marad.

Óriási csalódás ez a film, persze nyilvánvaló, hogy miért áradozik róla a sok bölcsész kritikus: mert hát egy bölcsész a fõszereplõ!
thatpoker@citromail.hu 2016 nov. 11. - 05:48:58
(7/386)
Remek film, kiváló fõszereplõvel, nem egy átlagos történettel!

Spoiler:

A film közepén néha úgy éreztem, mintha kicsit unalomba fulladna az egész, majd amikor minden értelmet nyer és jön a katarzis... Be kell valljam, moziban még ennyire nem érzékenyültem el, mint most a film végén!