Téma: Érkezés

10/10
Bodellger 2017 jan. 21. - 08:00:42 10/10
(186/386)
Tetszett a földönkívüliek misztikus, sejtelmes, ködös ábrázolása. Ahogyan kommunikáltak az pláne. Volt a filmnek egy feelingje, ott voltam én is az ûrhajón. Nekem ez a film a kommunikáció fontosságára hívta fel a figyelmet. A nõ rájön valamire, de le se szarják. Az országok nem nagyon hajlanak arra, hogy meghallgassák egymást, hogy együtt oldjanak meg valamit. Most az talán mindegy is, hogy mit, hogy van e értelme vagy nem. Adott egy globális jelenség, ami mindenkire, az emberiségre hatással van, nem tudni pozitív vagy negatív értelemben, de jelen van. Ezt ezúttal egy ilyen ûrhajós érkezésekkel prezentálták. 10est csak azért adtam, hogy javítsam az átlagot, mert szerintem jobb ez a film, mint a magyar pontátlag. 8ast megér.
jesusfreak 2017 jan. 20. - 12:35:45
(185/386)
Tegnap tudtam végre megnézni ezt a várva várt filmet. Vegyes érzelmek kavarognak bennem... a rendezõvel készült interjú alapján (VOX magazin), valóban a film második része nem sikerült. Nagyon jó a felvezetés, a zene, a feszült hangulat és a szép fényképezés... de aztán valahogy cserbenhagy a film. Valami sokkal nagyobb dologra vársz és nem jön el. Igazán semmi nem derül ki - vagy nem is ez volt a lényeg? - az idegenek mit is akartak itt tõlünk. De, belátom, hogy én vártam túl sokat - a film agyon dicsérése miatt - és ilyen típusú filmek inkább csak gyerekkoromban voltak, (pl. Solaris) amikor a látvány és cselekmény mögött valami rejtett mély és személyes mondani való van. Elszoktunk az ilyen filmektõl, jogosan sokan unalmasnak találták ezt is. Pedig a készítõk mindent elkövettek, hogy a megteremtsék azt a "Terrence Malick"- féle csodálatos hangulatot. Most már csak arra vagyok - még izgatottabban! - hogy milyen lesz a Blade Runner 2 ettõl a rendezõtõl?
9/10
elemes 2017 jan. 18. - 12:50:52 9/10
(184/386)
nem tudok releváns választ adni, mert én a novellát is olvastam (azt olvastam elõször) és szerintem fontos részletekben a film elszakad tõle.
azok a válaszok, amelyeket a novella adott, nem feltétlenül olvashatók ki a filmbõl (ha valaki csak azt ismeri), másutt ütközik a két értelmezés.
Sleeper Service 2017 jan. 18. - 09:54:30
(183/386)
Nyilvan, a film tortenete szempontjabol. Viszont ettol meg semmi nem valtozott az altalam leirtakbol, ha kicsit belegondolsz.
9/10
elemes 2017 jan. 17. - 21:43:38 9/10
(182/386)
de hát az volt az lényeg. az írás.
Sleeper Service 2017 jan. 17. - 20:48:52
(181/386)
A Bosszuallokon es tarsain szocializalodott fiatalsagnak maregy ilyen katyvasz is "nagy film" sajnos. Nem tehetnek rola.
Sleeper Service 2017 jan. 17. - 20:45:33
(180/386)
Tarkovszkij-jon, Kubrick-en nottem fel, ennyit eloljaroban.
A film, szerintem messze \"tulhajpolt\", egy szegmensben sem okoz megrazkodtatast, mi tobb, gyakran unalmas. Egy ilyen film csak azok szerint elgondolkodtato, akik peldaul nem kaptak gutautest a Fuggetlenseg napja azon jelenetetol, mikor a fohosok meghekkelik az idegen urhajot, csak kutyafuttaban. Vicces peldaul, hogy a nalunk lenyegesen fejletteb lenyek, ugy veszik fel fel velunk a kapcsolatot a megjelenusukkel - lesz ami lesz alapon, hogy keptelenek kommunikalni velunk. Nekunk kell megtanitani oket. Emiatt akkor szinte biztos, hogy a kulturankbol, motivacioinkbol, viselkedesukbol sem ertenek semmit, ellenben eroteljesen segiteni akarnak. Honnan veszik, hogy bajban vagyunk, ha nem ismernek?
9/10
elemes 2017 jan. 16. - 20:14:16 9/10
(179/386)
na akkor most már tudod, mi a különbség az IQ és az EQ között :))))
lacroix 2017 jan. 16. - 17:32:17
(178/386)
Hat en most neztem meg angol felirattal. En nem mondanam magam egy buta tuskonak, leven programozo vagyok es 137 az IQ-m, de ez a film nekem oriasi csalodas volt. Mindenki szajkozza ezt az EQ/IQ dolgot, hulyeseg. :)
Nem jott at ez a film, nem derult ki semmi es ez inkabb idegesito, duhito. Szerencsere nem moziban neztem meg. A masik duhito sci-finek beharangozott film az a nyaltenger Utazok volt... Egyre rosszabb filmeket csinalnak komolyan. Romantikus, omlengos akarmiket...
Mondjuk azt is at lehetne adni ugy, hogy tenyleg megerintsen, de ez nem...ez nekem keves.
Ez a sok elvarratlan szal meg minden... mondjuk az uj SW-t se neztem vegig.
Lehet, hogy mar tul idos vagyok ezekhez. :)

Oriasi csalodasok ezek a sci-fik...:(
Jakab-Benke Nándor 2017 jan. 03. - 22:27:42
(177/386)
9/10
MattColors 2017 jan. 02. - 14:01:47 9/10 Előzmény tesz-vesz
(176/386)
Edit:

Rosszul fogalmaztam... Tök jó, hogy megújult a port.hu, de még mindig nem lehet szerkeszteni a hsz-t... Na mindegy.

"Én a novellát nem olvastam, de nekem egyértelmûen az jött le Elõször a filmbõl, hogy a nõ úgy élte meg az egészet, ahogy korábban írtad. Meghalt a gyereke, a munkájába temetkezett, etc."

Így tisztább.
Aztán megnéztem megint a filmet, az a hsz második fele.

Igazából 2 órán keresztül volt megnyitva a félkész hsz, közben megnéztem megint a filmet és elfelejtettem módosítani az elejét.
9/10
MattColors 2017 jan. 02. - 13:41:47 9/10 Előzmény tesz-vesz
(175/386)
Számomra felüdülés a sz@rtengerbõl elõbukkanva ilyen filmeket látni, amiben úszik a filmes ipar...

SPOILERES-en folytatom tovább.

"és tehát akkor tudjuk hogy azok nem jövõben flessek, hanem tények, épp ezért az se biztos, hogy a nõ tudja, mi lesz a gyerekével. hiszen azt se tudjuk mennyire látja a jövõt."

Én a novellát nem olvastam, de nekem egyértelmûen az jött le a filmbõl, hogy a nõ úgy élte meg az egészet, ahogy korábban írtad. Meghalt a gyereke, a munkájába temetkezett, etc. A film végén, amikor egyedül bement az idegenhez és az megértette vele, hogy mi is történik valójában, akkor lett számára "tiszta" a kép. Mármint fogalmazzunk nagyjából... Szóval amikor kijött a hajóból és a kollégája (leendõ férje) fogta, hogy el ne ájuljon, akkor mondta, hogy:

- Most értettem meg, miért hagyott el a férjem.
- Te férjnél voltál?

És számomra ez az egyik legjobban kitalált részlete a történetnek, hiszen az idõ körüli csûrés-csavarásba sok bicska beletörött már a paradoxonok miatt. Itt errõl nincsen szó, mert nem az idõt befolyásolják benne, hanem a tudatot. A nõnek több idõsíkot él meg a tudata, hol az egyiket, hol egy másikat. Viszont még nem tudta irányítani. Ezért nem emlékezett arra sem, amikor az estélyen a kínai tábornok szembesítette a tényekkel.
Megnéztem újra a filmet, az elején amikor mutatják, hogy mi történt/történik a kislányával, ott õ mesél. Tehát a történetet a nõ meséli el. Viszont az elsõ látomás a gyerekével kapcsolatban akkor van a filmben, amikor másodszor találkozik az idegenekkel, és lepacsiznak az üvegen keresztül. Utána jön a látomás, ahogy kijön a hajóból.
Szerintem a lényege az volt a sztorinak, hogy a képesség minden emberben ott van, hogy magasabb szintre emelje a tudatát. Valaki fogékonyabb rá, valaki nem... Az elsõ látomásig, igazából nem egy összeomlott embert látni, hanem egy kivételesen intelligens, érzékeny, jólelkû nõt, egy nyelvészt, aki magányosan él a nagyvilágban...
Az idegenek nyitották fel a szemét, ha úgy tetszik.
Megérteni pedig sosem fogjuk teljesen, hiszen az alkotók sem értik... :)
Ez a film pont olyan lett, mint amilyen maga a téma. Misztikus, zavaros, kavargó, de a végén minden a helyére kerül.
Mpytyu2 2016 dec. 29. - 21:19:16
(174/386)
Tetszett a film, és többet is ki lehetett volna hozni belõle szerintem.

spolier

Látom sokan akadnak fel azon hogy mi volt elõbb és mi következett aztán. A lényeget pedig elmondták benne, ez egy ajándék, méghozzá ahhoz, hogy az idõt ne linárisan lássák. Ezért nincs olyan hogy elõtte és utánna, az összes érzelem és történés egy idõben történik, persze ezt nem könnyû felfogni, de gyakorlatilag semmi újat nem mond, ha figyelmebe vesszük pl a buddhizmust. A lényeg hogy amit teszünk, az csak evilági, az érzelmek és a dolgok megszûnnek, csak a tiszta tudat marad, ami idõtlen.
9/10
elemes 2016 dec. 27. - 07:58:10 9/10
(173/386)
"Ez szarkazmus volt?"

(Sheldon Cooper)
9/10
beo71 2016 dec. 26. - 22:42:50 9/10 Előzmény cukahara
(172/386)
Igen, valóban életem elsõ filmje volt és hát az IQ-m sem valami magas.
...talán ezért tetszett nagyon ez a film! Nem tudom, de jó volt nézni ! Szerintem ezek után megfogok nézni még pár filmet !
9/10
elemes 2016 dec. 12. - 12:36:36 9/10
(171/386)
a sminkesek igyekeztek, hogy a film elején fiatalabbnak látszódjon, mint anyaként, de valóban, jobban is igyekezhettek volna :)

nem, a novellában sem volt látványos, illetve talán az, hogy a "flash"-eket jelenidõben fogalmazta, és (visszatekintve) tele volt olyan utalásokkal, hogy ez még meg nem történt dolog: "Amikor ezt felidézem, még túl fiatal vagy ahhoz, hogy ilyen érzelgõs jelenetekrõl beszélhessünk, nem is értenéd meg, csak késõbb, amikor magad is gyereket vársz -- csak erre már nem kerül sor." (rövidített heveny fordítás a novella elejérõl)
9/10
elemes 2016 dec. 12. - 12:31:10 9/10
(170/386)
nekem az nem derült ki, hogy ez a legborzalmasabb betegség.
2/10
tesz-vesz 2016 dec. 12. - 11:30:31 2/10 Előzmény eIemes
(169/386)
pedig sokkal izgalmasabb a sziklamászós halál. és értelmesebb is az aggodalom és a rá adott ellensúly, mint egy snassz rák.
2/10
tesz-vesz 2016 dec. 12. - 11:23:35 2/10 Előzmény eIemes
(168/386)
miért nem derült ki neked a filmbõl?
2/10
tesz-vesz 2016 dec. 12. - 11:18:28 2/10
(167/386)
és a novellában külön fejezetekben van gondolom, külön sorokban. így onnan biztosan lehet tudni, hogy az nem emlékkép, ahogy pl a filmben. úgy tudom, hogy a lányának meséli el a novelában ezt az ufós történetet. és így van felosztva a két szál, nem?