Téma: Esti Showder

9/10
NANU..! NANU..! 2010 dec. 16. - 21:37:51 9/10
(1939/2159)
ICE... :XD)))
Billentyûzár esetén cseszheti az ICÁT is. ;)))
kabala 2010 dec. 16. - 12:23:03
(1938/2159)
Én nagyon bírom, mindig megnézem. Hajrá Fábry!
8/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 23:57:09 8/10
(1937/2159)
Na öntsünk tiszta vodkát a pohárba.
Ha én védeném a rászorultakat, abszolút nulla/harminc alapon tenném.

Ez azt jelenti, hogy ha vesztünk, az én károm, de kérlek ezt NE BECSÜLD LE, ezt M.v.György nevében is mondom.

Egy ügyvédnek tényleg baromi sok munkaórája az, hogy felkészüljön. Nem akarom, és nem fogom most részletezni.

De mindezek elismerése mellett, igenis van helye a nulla/harminc megoldásnak, azaz, semmi ha vesztek, de harminc ha nyerünk.
Az említett Julia Roberts film, ami tényleges történeten alapult, ugyanígy mûködött.

Ott megnyerte a cég, a filmben nincs benne, hogy kb. száztizenöt millió dollárt kaszáltak érte.

Rendben van, a károsultak is jó jártak.

De egy ügyvéd soha a büdös életben nem dolgozik ingyen... ha csak a bíróság "pro bono" nem kötelezi.
8/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 23:50:02 8/10
(1936/2159)
Õszintén szólva, nem világos, hogy most engem parodizálsz-e vagy Magyar "Vámpír" Györgyöt.

Tényleg nem tudom, mert nekem annyi jelent meg, hogy én hülye vagyok. Következésképp Magyar Vámpír György okos.

Ez utóbbi igaz, olyan szempontból, hogy M.V. György okos.

De továbbra is fenntartom, hogy kihasználja a rászorultakat, mert ugyan tényleg elmondja az igazat, de nem a TELJES igazat.
Nem mindegy.
8/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 23:27:39 8/10
(1935/2159)
...ja, még valami.
Láttad Julia Roberts legjobb filmjét, az Erin Bronkovich-ot?
Ott pont errõl van szó. De lehetne Sandra Bullock (kedvencem) "Két hét múlva örökké" c. (erõsen felejthetõ) filmje is.

Amerikát én is szidom, mint a bokrot.
Tehetem, mert majdnem két évig ott éltem.
De biztos vagyok benne, hogy a polgári jogban van mit átvennünk, ez pedig a nulla vagy harminc szabály.

Beperelsz valakit, vagy megnyerjük, vagy nem. Ha nem, minden költség az enyém, (ügyvédé), és buktam krrrrva sokat.

De ha igen, akkor mint Erin Bronkovich (ami való történet volt), kb. negyven százalék az ügyvédé.

Most gondolj bele, károsult vagy.
Vagy nem kapsz semmit, vagy lehet, hogy kapsz, de abból leharap az ügyvéd negyven százalékot.

(Lábjegyzet: nem ugyanaz, mint a mostani kötelezõ gépjármû biztosítási alkuszok, elmebeteg, aki alkuszon keresztül kötötte meg, már bocs, ha te is így tetted.
Harminc százalékot harap le az alkusz átlagosan.)

Magyar "Vámpír" György sem csinál mást, mint mind az ügyvédek, csak azt felejti el, hogy "ha nem nyerünk semmit nem kell fizetni."

Mert szerintem így lenne fair. Te hallottad, hogy ilyet mondott volna? Én nem.
offtopic
Seven7Crown 2010 dec. 03. - 23:23:56
(1934/2159)
-Jogásznõvel még nem volt dolgom(minden tiszteletem neki), de jogásszal még nem akadtam össze!:))
8/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 23:20:09 8/10
(1933/2159)
Közgazdász vagy, könyvelõ, vagy jogász, az sem baj, ha egyik sem, csak tudnom kell, melyik nyelven mondjam el, hidd el, nekem sem volt könnyû megértenem (húsz év házasság egy jogász nõvel.... akarsz még valami rémisztõbb dolgot????)
offtopic
Seven7Crown 2010 dec. 03. - 23:16:15
(1932/2159)
Helló Kolléga!!:)

-Van némi tapasztalatom nekem is, de egyszerûen agyilag nem tudom felfogni, hogy hagy is merülhetett fel benne sikerdíj!
-Mennyen a picsába!!:((
8/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 23:11:52 8/10
(1931/2159)
Bocs, de eltolódás van a hozzászólásokban.

Természetesen nem ingyen és bérmentve.
DE, õ úgy hirdeti magát, hogy ingyen védi a károsultakat.
Azt nem teszi hozzá, hogy a "szokásos ügyvédi költségeken felül".

Mint ahogy - figyeld meg - vannak "jótékonysági" koncertek, szinházi elõadások, stb.

A közönséges halandó azt gondolja, hogy amit ide vesznek jegyet a népek az mind jótékonyságra (beteg gyerekek, árvíz károsultak, stb.) megy.

Francokat.
Ez azt jelenti, hogy mindenkit kifizetnek, és a tiszta ADÓ UTÁNI PROFITOT utalják át a jelzett alapnak.

Közgazdász vagyok, tudom, így megy.
Vannak kivételek, azt már külön jelzik, ha már a szinészek is lemondanak a gázsiról, de nem ez az általános.

Az általános az adó utáni profitról való lemondás.

Hát majd qrrrrvára sajnálom õket, ha ráérek.
offtopic
Seven7Crown 2010 dec. 03. - 23:10:01
(1930/2159)
-Látod!
-Pontosan errõl beszélek!
-Ez nem egyszerû ügy volt, hanem egy nagyon súlyos eset!
-Még az is perverz lett volna, ha álmába felmerül, de most már a kamara szégyene!!:P
8/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 23:03:14 8/10
(1929/2159)
Nagyon személyes, lehet, hogy ki is off topicolják, de a válóperes ügyvédem is azt mondta, amit nyerünk, annak harmada az enyém. Ha semmit nem nyerünk, akkor semmivel nem tartozol, de végig csinálom.

Szerintem ez így lenne fair.
Fõleg az iszap károsultaknál, akiknek világon semmi pénzük nem maradt.

Magyar ügyvéd úr úgy hirdeti , "ingyen" csinálja. Na igen, de másfél milliárdra perel, ami azt jelenti, ha nyer, neki fél milliárd(!) jár,

és egy szó sem volt arról, hogy ha nem nyer, akkor a szokásos ügyvédi költségek mián kap húsz milliót.
Seven7Crown 2010 dec. 03. - 23:02:18
(1928/2159)
-És a sikerdíjról meg annyit, hogy õk egy apparátussal dolgoznak, és így ezt kellett volna felajánlani, a munkájukkal!

-Na ez a nem semmi!!:P
Seven7Crown 2010 dec. 03. - 23:00:05
(1927/2159)
-A lényeg, hogy összesítsünk, hogy ingyen, és bérmentve kellett volna odanyomni a pofáját!!:)
-Tényleg egy mocsári pióca!!:P
8/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 22:54:06 8/10
(1926/2159)
Nem semmi volt, de tudnod kell, hogy ez az Elbától nyugatra is úgy megy, hogy sikerdíj, tetszik, vagy nem.

A különbség ott van, hogy az Elbától nyugatra azt mondja egy ügyvéd, hogy "ingyen vállalom, ha nyerünk harminc százalék (nagyjából, ügyvéd a volt feleségem), ha nem, akkor SEMMI."

Itt a lényeg.
Ha nem nyernek, semmi munkadíj, közvetítõi, óradíj stb NINCS. Ha nyernek, oké, harmada.

Csakhogy Magyar "vámpír" György, ezt úgy vállalta, hogy 13 százalék ha nyernek, ha nem, akkor a "szokásos ügyvédi munkadíj".

Ez enyhén szólva nem ugyanaz.
Seven7Crown 2010 dec. 03. - 22:49:22
(1925/2159)
-Nekem az tetszett, amikor a Magyar György ellen emelte a szavát a iszap károsultak védelmében!!

-Na az már valami!!
8/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 22:45:35 8/10
(1924/2159)
Egyébként, ha valakit érdekel, a pontos történet az, hogy mikor indult a Heti Retkes, a legnagyobb dumagépet, Fábryt is meghívták.

Igen ám, de akkor történt, hogy Farkasházy e.t. az addig "nemzet egerének" hívott Egerszegi Krisztinát hirtelen le "a nemzet patkányozta".

Csak, mert Egér a Fidesz gyûlésen megjelent. Ettõl Favkasházinak már nemzet patkánya lett az a szupernõ, aki kilószámra hozta nekünk haza az aranyat.

Ez után Fábry ezt kikérte magának Egér nevében, és nem volt hajlandó évekig részt venni rádiókabaréban.

elment egy, egyetlen egy Heti Retkesre, ott (vissza lehet nézni, ha nem hiszitek) húsz perc után egyszerûen karba tette a kezét, és egy büdös szót nem szólt. Farkasházy provokálta, "mit szólsz hozzá, Sanyi", mire õ csak ingatta a fejét, semmit.

Soha többé nem jelent meg.

Utána nyilatkozott: aki a nemzet legnagyobb sportolóinak egyikét, Egerszegi Krisztinát le patkányozza pusztán azért, mert Fidesz gyûlésen vett részt, azzal nekem nincs közös témám, pont.

Szerintem jól tette Fábry.
Seven7Crown 2010 dec. 03. - 22:38:56
(1923/2159)
-Én a Fábryról pofázok!:)
8/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 22:35:25 8/10
(1922/2159)
kirõl beszélsz, seven, remélem, Fábryról, akkor abszolút egyetértek.

Dehát vannak, akik ezzel szemben a Heti Felest szimpatizálják, akikkel Fábry csak egyszer volt hajlandó leülni, akkor is csak húsz percre.

Megértem.
CsB.
Seven7Crown 2010 dec. 03. - 22:25:15
(1921/2159)
-Tökmindegy, kitõl, és mit vett át, mert csak egy számít!
-Az Õ egyénisége, humora, és ami utánozhatatlan, az az esze!!
8/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 22:24:50 8/10
(1920/2159)
Picit korrigálom magam.
Farkasházy úr nagyon mûvelt ember, és ezt most komolyan mondom.
De talán picit sok, ha minden adásban arról rinyál, hogy neki mennyire nincs pénze, de közben Bajrajtban elsõ szereposztásban nézi végig a teljes Wagner életmûvet, ami mondjuk egy magyar középiskolai tanárnak kb. húsz évi pénzébe kerülne. Jó, Favkasházi úv biztosan okos, megévdemli, de ne beszéljen a saját elnyomottságávól. majd ha meghív egy devecseri iszap kiöntött családot maga mellé bajrajtba a wágner esthez, akkor szóljon az elnyomottságáról.

Uff.