Téma: Észvesztõ

9/10
kevinspéci 2011 júl. 16. - 12:46:52 9/10 Előzmény wrossi
(112/152)
Ó, rövid hajú csajok rulez. :)
A szépségkirálynõ-választásról én nagyon hiányoltam a rövid hajú lányokat... Egyeseknek brutálisan jól áll a rövid frizura. Megfelelõ fejnagyság és arcalak kell hozzá. Meg fodrász, aki ezt észreveszi...
9/10
kevinspéci 2011 júl. 16. - 12:40:44 9/10 Előzmény greghouse
(111/152)
Én is amellett tenném le, de ez is egy igen emlékezetes alkotás.
Nem kell mindig választani. :)
wrossi 2011 júl. 15. - 23:54:08
(110/152)
Látom nagy kedvenced Jamie Lee,de ez a rövid haj dolog nem volt mindíg igaz rá.Fotók tucatjaival tudnám cáfolni,de abban igazad van,hogy neki is nagyon jól áll ez a viselet.Az ilyen nõk általában erõs jellemmel bírnak és nem sokat foglalkoznak az éppen aktuális trenddel.
http://www.imdb.com/media/rm1005750272/nm0000130
offtopic
kata3 2011 júl. 15. - 23:54:03
(109/152)
Igen is trendi, ott az Ördög Nóra RTL barnában és a Tatár Csilla TV2 szõkében. :-)
offtopic
kata3 2011 júl. 15. - 23:51:57
(108/152)
Bocs, de helyesbítek, a Szerepcserében felvett, szõkét is és barnát is. :-)
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 15. - 23:45:33 10/10
(107/152)
Azért nem minden nõnek áll jól a rövid haj... :-))
Viszont Winonának és Jamie-nek valóban jól áll, mindig.
9/10
greghouse 2011 júl. 15. - 23:25:10 9/10
(106/152)
jó, és Jamie Lee Curtis?
Õ nem is hajlandó még parókaként sem felvenni hosszú hajat.
Azért õ sem semmi (meg a kétmillió dollárra biztosított lábai sem....)
De tényleg jó a rövid haj.
Kár, hogy ez most "nem trendi"....
wrossi 2011 júl. 15. - 23:09:45
(105/152)
Nincs még egy nõ akinek olyan jól állna a rövid haj mint Winona-nak.Ha ennek a filmnek vége már teszem is be az Õsz New Yorkban-t.Winona Ryder-nél elbûvölõbben senki sem tud haldokolni.
9/10
greghouse 2011 júl. 15. - 22:14:39 9/10
(104/152)
Kabala (nincs sok idõm, mindjárt vége a reklámnak), azért nincsenek éles választóvonalak. Hadd ne soroljak példákat, te is tudnál. Van egy skála, ami ráadásul a két végén még össze is érhet (és most NEM politizálok, csak azért sem), de hogy meghúzni a vonalat mûvészet és mesterség közt...
Nem tudom, kabala, én pl. nem szeretem Chaplin legtöbb filmjét. Tessék, lehet megkövezni.
Kandinszkij vörösre festett egy vásznat ami ma dollár milliárdokba kerülne, ha valaki árulná.
Ne menjünk ebbe bele.
Ahogy (nem Dubajról jut eszembe a vicc, hogy "idesanyám, ki az a qrva?" "Ides lyányom, qrva az, akire a falu azt mondja.")
Kedves Kabala, ki az a mûvész?
Mûvész az, akire a falu azt monja.
9/10
greghouse 2011 júl. 15. - 22:09:15 9/10
(103/152)
egyetértek, kabala, és ezért lepett meg engem Bredpitt a 12 majomban, szinte kibújt a bõrébõl.
Ezért mondom, még akármi lehet. Nem Burton, és nem Taylor.
De csak .... egyelõre.
9/10
greghouse 2011 júl. 15. - 22:06:44 9/10
(102/152)
Szerintem (te jó ég, meddig kell még hozzátenni a véleményhez azt, hogy "szerintem"? hisz ki más szerint), ennek a filmnek semmi köze a Száll a kakukk...-hoz. Egyrészt annyira ez nem jó (persze jó film), másrészt nincs az az egyedüli karakter, aki elvarázsol (persze, jó jolika is meg winona is), harmadrészt teljesen másról van szó.
Ha valaki tud angolul, de nem is kell, a filmbõl is kiderül,hogy a kakukk nagyon mélyen társadalmi film, leegyszerûsítve, hogy "ki a bolond, én vagy te"? Akik kívül vannak vagy akiket bezártak?
Ez egy pszicho dráma, ugyanúgy jogosult, és jó, de a környezet, hogy mindkettõ pszich. otthonban játszódik, ne befolyásoljon senkit. Ez olyan, mintha összevetnénk mondjuk a Háború és Békét a Három nõvérrel. Mindkettõ orosz, és katonák vannak benne, dehát azért...
..Ez nem egy Száll a kakukk...bár majdnem.
9/10
greghouse 2011 júl. 15. - 21:19:16 9/10
(101/152)
Jól van na, ha már választani kell, persze, hogy én is Jolikát választom, pasiból vagyok.
De (sokadszorra) megnézve a 12 majmot is, nem tudom.
Azt nem érzem, hogy egy Taylor-Burton páros lesz belõlük, megérzésem szerint Jolie fogja többre vinni.
És most komoly vagyok, nem a szépsége miatt. Ez a nõ tud valamit. (Amit talán Brad nem.)
Nem tudom, adja Isten, hogy mindkettõ sikeres legyen. (Azért Brad a Trójával elég nagy bakot lõtt, az úgy baromság ahogy van, de az már jövõ hét.)
10/10
Ford Mustang 2011 júl. 15. - 20:40:11 10/10
(100/152)
Jó, persze, az egy Oscar díjas, szóval a kettõt nem érdemes összehasonlítani, szerintem.
9/10
greghouse 2011 júl. 15. - 20:36:36 9/10
(99/152)
Ja, még valami... (columbo...).
winona nagyon szép.
Persze, kinek a pap, kinek a sekrestyésné, lehet, hogy itt Jolika bizonyította, hogy nemcsak szép, hanem jó is, mert ezt tette. Nekünk férfinépnek ezt néha nehéz összeegyeztetni, de meg kell birkóznunk vele. Jolika nem rossz. Dehát így voltak elõdeink Liz Taylorral is.
És figyeljetek csak, mennyire hasonlít az életük, filmbeli partnerrel jöttek össze, aztán kutya és macska, reméljük a brangelina párosban nem úgy lesz (nem mintha valamelyik is kedvencem lenne, de nem kívánok rosszat), és Liz és Richard végleg beírták magukat a filmtörténetbe, mint Humphrey és Ingrid (õk nem úgy, tudom), szóval elõitéleteim voltak (vannak?) Brangelináékkal, de a 12 majomban Brad, itt meg Joli néni, nagyon jók. Nincs mit tenni.ntö
Isten is félrenézhet néha, és a szépek bizony lehetnek tehetségesek is.
Azért Winonat sajnálom, hogy nem jött össze végül Johnny Deppel, az Isten is egymásnak teremtette õket (az egyik drogos hippi gyerek, a másik drogos börtöntöltelék), kövezzetek meg, rokonszenvesebb pár lettek volna, mint Brangelinaék. Pedig sem drogos, sem börtöntöltelék nem voltam sem vagyok.
Olyan szépek lennének..
Mindegy, a film jó, kérlek, ne itéljétek el Winonát azért, mert tényleg saját magát játsza (mint Charlie Sheen a sorozatában).
Mint nõ, nekem Winona sokkal inkább bejönne, mint Botox Joli. De ez nagyon egyéni.
A film jó.
9/10
greghouse 2011 júl. 15. - 20:26:15 9/10
(98/152)
Ha nagyon kergetnének, én azért a Redford film mellé tenném a voksomat, szerintem is jobb... pontosítok, nekem jobban tetszik.
De nagyon hajszálon múlik ez is.
9/10
kevinspéci 2011 júl. 15. - 16:02:32 9/10
(97/152)
Csodálatos dráma. Hasonló nyomasztó érzéseket keltett bennem, mint Redford Oscar-díjas remekmûve, Az átlagemberek. Habár az még ennél is komorabb egy fokkal. Mindenesetre nagyszerû ez is - Winona pedig egyszerûen gyönyörû.

Sohasem feledhetõ jelenete számomra a filmnek, mikor a doktornõvel beszélget az ambivalencia fogalmáról. Ilyen magával ragadó jelenetet keveset láttam még filmvásznon.
9/10
dmeter 2011 júl. 15. - 14:30:56 9/10
(96/152)
Mikor A halott lány-ban láttam Brittany Murphy zseniális alakítását, akkor sok filmjét megnéztem, így került a képbe az Észvesztõ is. Brittany már itt is szenzációs, a film egyetlen hibája, hogy Winona Ryder – executive producerként – Brittany helyett saját magára osztotta a fõszerepet. Itt egy tíz évvel fiatalabb lányt kellett megjeleníteni, ez rossz választás volt, nem segített rajta a boci-szem kiemelõ jellegtelen frizura sem, megjelenítése annyira lekötötte Winonát, hogy a Susanna szerepére színészi eszköztárából úgyszólván semmi nem maradt. Pedig, mint pl. A sálemi boszorkányok-ban is láthattuk, tehetségben nem szenved hiányt. Winona igen gyenge alakítását ellensúlyozza Angelina Jolie, aki lubickol Lisa megformálásában – Brittany fõszerepe mellett lett volna ez igazán felbecsülhetõ, de hát errõl lemaradtunk. Összességében így is egy magával ragadó, a kisebb szerepekben is bravúros teljesítményekkel operáló, többször is nézhetõ, remek produkciót láthatunk.
10/10
Ford Mustang 2011 júl. 15. - 12:57:13 10/10
(95/152)
Eszméletlen jó film ez is. Kár, hogy egy idõben A Sebhelyesarcúval (és a T2-vel is...). Mindhárom alapfilm. És kötelezõ.
9/10
greghouse 2011 júl. 15. - 12:22:24 9/10
(94/152)
Nagyon testhez álló szerep Winonának (aki a keresztnevét egy kisvárosról kapta ahol akkori hippi szülei éppen laktak valami lakókocsiban), aki hippi (inkább "beat", irodalmi értelemben) környezetben nõtt fel, Alan Ginsberg szülei barátja volt, és 20 éves korában pszichiátrián tényleg kezelték.
Ennyi "helyzeti elõnye(?)" van, de szerintem ha Joli megérdemelte az Oscart, Winona is megérdemelte volna.
Egyébként jó a film.
perry 2011 júl. 15. - 09:35:04 Előzmény loreal
(93/152)
Akkor szerintem olyan lenne mint a Fekete hattyú táncosnõje és önmagával " hadakozna", bár én nem vagyok pszichológus
és személyiségzavar kutató mint az elõttem író, megjegyzem az a film nem igazán lett a kedvencem.
Az Észvesztõben viszont két izgalmas színészi alakításon túl a "kis sztárok" is maradandó alakítást nyújtanak.
A gondolat hazai "vizeken" sem ismeretlen.
Munkáját vesztett dolgozó, kallódó fiatal, bántalmazott anya, gyermek, szexuális erõszak kortalanok, és nem egy helyhez, országhoz köthetõek.

Bár nem olvastam végig a hozzászólásokat de emlékeimben felsejlett Ken Kesey regénye Száll a kakukk a fészkére, azt ugyan nem tudom , hogy a téma hasonlósága vagy Susanna - Lisa és McMurphy - Harding tükörképe keltette életre
ezt a gondolatot.
Annyi bizonyos, mindkettõ mû szuverén módon megáll a saját "lábán" és azon filmek körébe tartozik amely nem megy át a Gothika pszichotriller ködébe, helyette csak a száraz tényekkel ismerkedhetünk meg de az tényleg mellbevágóan fájdalmas.