Téma: Észvesztõ

9/10
greghouse 2011 jan. 26. - 13:52:00 9/10
(62/142)
Tényleg érdekes.
Ugyanis hajlamosak vagyunk (én is) a szép nõket beskatulyázni az "ostoba" dobozba. Angelina Jolie ebben a filmben (amíg én néztem) nagyon jó. Nem állítom, hogy egy nõi Jack Nicholson, vagy azt sem, hogy egy Meryl Streep, mert ez a kettõ aligha születik még egyszer kb. száz év alatt, de Jolie ANNAK ELLENÉRE, hogy bombázó szép nõ, mégis jó.
Lehet, hogy lesz ebbõl a csajból valaki?
9/10
Véleményem szerint 2011 jan. 26. - 12:44:02 9/10
(61/142)
10/9, de csak Angelina Jolie miatt. Mindenkit lejátszik a színrõl.
Tehetség!
Winona Ryder kb.: olyan mintha "Õsz New Yorkban" játszana, olyan semmilyen. Néz ki a fejébõl a bambi szemeivel, és azt hiszi a világ, hogy ettõl nagy színész... Érzelmek csak annyi, hogy néha nagyobbra nyitja a szemét, és néha van egy két könnycsepp. Ráadásul nem tudom úgy végignézni Winona filmet hogy ne jutna róla eszembe, kleptopics@...
A film története egyébként nem rossz, de nem is az igazi ami a fõhõst illeti, nem jött át a világfájdalom, vagy tulajdonképpen miért, és mire jutott a fõhõs agyilag.
A többi mellékszereplõ elég jól meg lett választva, Brittany Murphy nagyot alakít.
10/10
John A. Kárki 2011 jan. 26. - 12:21:42 10/10
(60/142)
Gibson bármit is tett le az asztalra, egy alkoholista idegbeteg. Antiszemita és homofób.
Ennek semmi köze nincs a színészi tehetségének...Egyáltalán mi köze van a kettõnek egymáshoz?? Ha Winona nem tett le semmit az asztalra, -ami amúgy nagy túlzás, de rendben van, Gibsonhoz képest ez elfogadható- akkor ezért nem perelhetné be?? Talán nem ilyen alapon megy a dolog.

A Passió meg nem rossz film, de mióta kijött a South Park ezt kritizáló része, csak az Kyle végsõ monológja jut róla az eszembe. Látszik, hogy egy elmebeteg pöcs rendezte, aki kápolnát épít a birtokán, de közben meg agyba-fõbe veri a nõjét, akiért az egész családját elhagyta egyébként. :)
Nagyszerû ember.
9/10
greghouse 2011 jan. 26. - 10:01:56 9/10
(59/142)
Hadd ne menjünk bele, hogy ki a szép és ki nem. Pl. szerintem Magyarországon ma is Udvaros Dorottya, Angliában Emma Thompson. Namost erre sokan felhördülnek.
Én egyébként sem azt mondtam, ha figyeltél, hogy Jolie szebb. Azt, hogy nem dobnám ki az ágyamból.

Dehát a sarki fûszeres lányát sem dobnám ki, csak õ nem szerepel a Playboyban. Mikor megválasztják "a világ legszebb nõjét", szerintem úgy kellene fogalmazni, hogy

"a legszebb azok közül akiket a bulvársajtó ismer Hollywoodban, és akikre ezeken belül a bulvársajtó felkért és fizetett ujságírói szavaznak megbeszélve egymás közt, függõen attól, kinek a menedzsere ad több pénzt a reklámra."

Na õ lesz a "világ legszebb nõje".

U.I. marketing szakon végeztem az egyetemen. Meglepne, ha nem így történne a "szavazás".
10/10
John A. Kárki 2011 jan. 26. - 08:47:33 10/10
(58/142)
*n
10/10
John A. Kárki 2011 jan. 26. - 08:46:34 10/10
(57/142)
hát csak csatlakozni tudok a csodálkozókhoz, Ryder alakítása nagyszerû, és hihetetlen hogy nem jelölték semmilyen díjra. Jolie jó volt ebben a filmben, de Wiona mégjobb. !!

mellesleg, mint nõ is inkább bejön, mint Jolie, de ez már egy más kérdés.
hiden 2011 jan. 26. - 01:41:31
(56/142)
Na végre...!Megtudtam nézni a filmet,nem is tudom mióta vágytam rá.Nagyon tetszett,leginkább a hangulata fogott meg.Én sem értem Winonát miért nem jelölték ezért az alakításért,de azért Jolie is nagyon ott volt(szerintem),és hát a gyönyörû Brittany...:( Csak ilyenkor,amikor egy filmben nézem õt,fogom fel,hogy már nincs köztünk többé. 9/10
10/10
Ford Mustang 2011 jan. 26. - 00:17:40 10/10
(55/142)
Na igen, mégis õ kapta a G. G.-ot és az Oscart. Winonát még csak nem is jelölték egyikre sem, amit speciel én egyáltalán nem is értek. Meg azt se, hogy a filmet sem jelölték semmilyen díjra, nem azt mondom, hogy Oscart neki mint legjobb film, mert az Amerikai szépség is megérdemelte, ezzel nincs is semmi baj, de hogy semmiféle díjra... oké, Jolie megkapta, nem sajnálom tõle, jól alakított, de ha már õ olyan jól alakított, akkor Ryder is alakított olyan jól, mint A., szóval neki adtam volna az arany szobrocskát Hillary Swank helyett (bár õ is jól alakított a Fiúk nem sírnak c. filmben, semmi kétség efelõl).
Daniel761002 2011 jan. 26. - 00:12:44
(54/142)
Ez egy régi film, ezt azért tartsd szem elõtt. Jolie itt még tényleg nem volt egy bomba csaj, de ez azóta már nem mondható el róla.
Ha milliónyi férfi odáig van érte, akkor az már nem véletlen.:)
Ettõl függetlenül Winona is nagyon szép nõ.
offtopic
ceia 2011 jan. 26. - 00:02:11
(53/142)
Szerintem Ryder tehetségesebb, mint Jolie és még szebb is. Pontosabban: õ szép, Jolie nem az.
10/10
Ford Mustang 2011 jan. 25. - 23:53:05 10/10
(52/142)
Nem én találtam ki, úgy néztem utána.
9/10
greghouse 2011 jan. 25. - 22:26:10 9/10
(51/142)
..ja, W.Ryder kisasszony beperelte ezért Mel Gibsont, aki nyilván mellényzsebbõl ki fogja fizetni, és ahogy ismerem, sosem fogja visszavonni véleményét. Azért Gibson nemcsak a Halálos fegyver sorozatot tette le az asztalra, hanem a Passiót is, ami szenzációs szerintem. Ryder? eddig semmit. Zsidó? Igen. Kurva? Nem tudom, errõl egy vicc jut az eszembe, és lehet, hogy mel Gibson is erre alapozta, mi szerint:
"Mi a különbség a q*rva és a büdös q*rva között?
????
Az, hogy a q*rva mindenkivel lefekszik, a büdös q*rva meg mindenkivel, csak velem nem.

Bocs az offtopicért.
9/10
greghouse 2011 jan. 25. - 22:17:36 9/10
(50/142)
Én már láttam ezt a filmet, néha belenézek, de csak addig, míg a FilmMúzeumon a zseniális 2001 Ürodüsszeia el nem kezdõdik.
Egyrészt szerintem igaz, hogy ez egy gyenge utánérzése a Jack Nicholsonnal fémjelzett, Forman: Száll a kakukk fészkére filmnek.
Másrészt, ugyan én nem mondanám amit Mel Gibson mondott Winona Ryderre (bocs, idézem:) "tehetségtelen ostoba zs*dó q*rva", ez azért erõs. DE ebbben a filmben annyira egydimenziós a karaktere, hogy még Kiszel Tünde is el tudná játszani.
Viszont kellemes meglepetés - az általam különösebben szintén nem nagyra tartott - Angelina Jolie, egész jó, de a legjobb Whoopie Goldberg.

Aki mellesleg egy zsidó néger nõ. Õ a legjobb, és szegényebb lenne a filmvilág, ha nem lenne. (Na ezek után nevezzetek még egyszer rasszistának.)

Gyenge száll a kakukk utánzat.
Alig várom az Ûrodüsszeiát a FilmMúzeumon.
Jó szórakozást.
(Goldberg kisasszony a legjobb, de ha arról van szó, kivel álmodjak az éjjel....hát akkor inkább Jolie. Sõt, még Ryder is.)
9/10
greghouse 2011 jan. 25. - 22:09:41 9/10
(49/142)
Ábel Anitának egy egymondatos szerepe van benne, egy rendõrségi adminisztrátor vagy ilyesmi csaj, szinte felismerhetetlen.
A Port listáján azért van rajta, mert mindig az éppen aktuálisan ismert neveket veszik elõre, tehát hiába fõnyomozó a Blaskó Péter, és a Hollósi Frigyes, vagy a másik a százados a Szabó László (aki idõközben "disszidált", magyarul Franciaországba költözött), most Ábel Anitát kell odaírni, hiába csak egyetlen mondatot mond, de a bulvársajtó õt ismeri.
Kösz az egyetértést, a Dögkeselyû mûfajt teremtett: a közhelyes szoc-krimiktõl teljesen eltérõ, Brian dePalma, vagy Scorsese tipusú kemény lélektani krimit. Dobozban is volt, míg Berlinben nem jelölték Arany Medvére, akkor már muszáj volt itthon is bemutatni, de mint írtam, minden más komm. országban megvágva adták le.
Keló9 2011 jan. 25. - 21:46:31 Előzmény Ford Mustang
(48/142)
Nem hinném hogy érdekli a hállivúdi producereket az hogy Winona Rider lopott, ugyan már. Esetleg egy kicsit a nézõket, de attól ugyanúgy beülnek a filmjeire, nincs összefüggés.
Greghouse! Én is nézném most is a Dögkeselyût, jobban tetszett mint évekkel ezelõtt 10/10, le is töltöm, egyik legjobb magyar film, csak azt nem vettem észre Ábel Anita kit játszott benne, a lányát, vagy kit?
9/10
greghouse 2011 jan. 25. - 21:07:47 9/10
(47/142)
Na jó, komolyra: biztos jó, de sajnálom azokat, akiknek nincs FilmMúzeum csatornájuk, ott ma este a világ film mûvészetének (szerintem) második legjobb sci fije megy, a 2001 Ûrodüsszeia. (Az elsõ a Solaris, szerintem persze.)
Látványnak Angelina meg Winona sem kutya, egyiket sem dobnám ki az ágyamból.
De mint film...ma a "Múzeum". (Mint tegnap a Dögkeselyûnél).
9/10
greghouse 2011 jan. 25. - 21:01:43 9/10
(46/142)
Egy jó kis vígjátékon szeretnél elaludni????
Én meg Angelina Jolie-n....Ízlés dolga.
sziriat 2011 jan. 25. - 20:51:54 Előzmény greghouse
(45/142)
Azért nézzem? :)))Megpróbálom.. Bár egy jó kis vígjátékon szerettem volna elaludni..
9/10
greghouse 2011 jan. 25. - 20:36:15 9/10
(44/142)
bocs, vacsorázni akarok, kérlek Üvegtigrist ne emlegesd, mert elmegy az étvágyam. Kösz.
10/10
mildi 2011 jan. 25. - 19:05:35 10/10
(43/142)
Az egyik kedvenc filmem, nagyon különleges az atmoszférája, az extrém témák mindig is érdekeltek.
Nagyszerûek a színészi alakítások Bár azzal vitatkoznék, hogy Angelina mindenkit lefõzött - bár kétségtelenül az egyik legjobb alakítása - pláne, hogy jóformán magát játszotta, de a szerepe is hálás volt. Viszont a Barbie baba külseje kicsit elütött a hatvanas évek stílusától, így valahogy kilógott. Winona szerepe jóval csendesebb - apró, finom eszközökkel dolgozik, kevésbé harsány, mint Jolie, de szerintem õ játszott jobban, valahogy beszél a szeme, nem nehéz vele együtt érezni. Szerintem nem penészvirág - szerep szerint egy extrém, de emellett túlérzékeny nõ - nem is pszichiátriai beteg - csak kiborult, emiatt nem is való súlyos betegek közé. Azért tûnik túl szolidnak, mert Jolie harsány, erotomán-szociopatája mellett visszafogottabbnak kellett mutatkoznia.
Brittay Murphy is játszik benne, bájos, mint mindig, bár nem éppen guszta dolgokat mûvel.
Woopi Goldberg is nagyszerûen, hitelesen játszott.