offtopic
Heathcliff 2009 jún. 11. - 10:22:37
(268/2248)
Ja jó, értem. Legalább feloldottad a T. László rejtélyt is. :)
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 11. - 10:19:12
(267/2248)
És te honnan vagy ilyen jólértesült? Én kérdezgettem itt, de ilyen pletyit senki sem tudott. Illetve pont az ellenkezõjét. Mekkora hülye vagyok.
Heathcliff 2009 jún. 11. - 10:05:52
(266/2248)
Na puff neki. Az összes eddigi visszaszíva.
kgyuri0 2009 jún. 11. - 08:59:52
(265/2248)
évi100!!

De én nem Torgyánnéról beszéltem, hanem Torgyánról!

Morvai egy nõi Torgyán.

Csak, mert megjegyzésed annyira férevisz, hogy igazából nem is értem: kizárt, hogy amit írtam, abból nem egyértelmû, hogy nem Torgyánnéról beszéltem.
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 11. - 02:33:26
(264/2248)
Igazad van. Én is hallottam, hogy a földtulajdon szerkezete a latifundiumok irányában mozdult el nálunk. Vagyis a kis családi gazdaságok kezdenek eltûnni, a több ezer holdas uradalmak viszont terjednek.
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 11. - 02:08:48
(263/2248)
Csodálom, hogy a barbie szóról csak ez jut eszedbe. Másra nem akartam kitérni, de aki kitalálta ezt a poént, az hidd el, másra gondolt.
Torgyánt nem nagyon ismerem. Abból a pol. korból teljesen kimaradtam.
Sok ismerõsöm él ún. "felemás igában", azaz hívõként hitetlennel. Remekül megvannak. Pedig az nagyobb teher a politikánál, hidd el. Mégis megoldják, ha szeretik egymást. Nem másznak falra egymástól.
Már írtam: minél több bizalma van valakinek önmagához, annál inkább képes elviselni a másságot. Annál kevésbé van szüksége van arra, hogy egy másik ember pótolja ki a hiányzó identitását. Mind Balónak, mind Morvainak meglehetõsen fejlett önértékelése van. Nincs szükségük arra, hogy a párjuk legitimálja õket.
Valójában ez volna az igazi liberalizmus. Az a baj, hogy az ún. liberálisoknak egy körömfeketével sincs több önbizalmuk, mint a jobbosoknak. Ugyanolyan dühödten ragaszkodnak a saját korlátolt nézeteikhez. Semmi különbség köztük, mind ugyanolyan szûkagyú. Nem mondom, hogy bármelyik is rossz eszmékhez ragaszkodna; mindegyik eszme nyilván azért vonzó, mert tartalmazza az igazság bizonyos részét. De sosem a teljeset; épp ezért valamennyi alkalmas uszításra és gyûlöletkeltésre.
Vegyük például a zsidó kérdést. Meg vagyok gyõzõdve, hogy az egyetlen politikailag korrekt álláspont az enyém :D Meglehetõsen sokat gondolkoztam rajta és szörnyû sok idõt töltöttem a terjesztésével (pl. itt). Mivel úgy gondolom, ez a teljes igazság; ezért lehetetlen gyûlöletkeltésre felhasználni, nem lehet vele uszítani. Bármilyen más álláspont szélsõséges, uszító és gyûlöletkeltõ. mert az igazságnak csak egyes részleteit hajlandó bevállalni, a többi részétõl iszonyodva menekül. Bizony, az ún. p.c. álláspont vastagon uszító. És uszít is, ez látható. A fideszes zsidó filmben is látható volt: gyûlöletet gerjesztett. ("Én liberális vagyok, tehát jogosan megvetlek téged, te fideszes; elárultad a zsidóságodat"). Pusztán szánalmas és ostoba volna, ha nem termelne annyi hullát...

De visszatérve: épp az önbizalom miatti szabadság okán azt vettem észre, hogy a legjobb barátaimmá olyanok lesznek, akik a lehetõ legtávolabb állnak tõlem gondolatilag. Pont azért, mert van bennük annyi szabadság, hogy képesek megengedni nekem az eltérõ gondolkodást. Nem kényszerítenek arra, hogy mindenre bólogassak. Nincs szükségük rá. Viszont azok közt, akikkel elvileg mindenben egyetértek, van olyan, aki egy teljesen lényegtelen részletkérdés miatt a legszívesebben belefojtana egy kanál vízbe. Éppenséggel veled is azért kellemes beszélgetni vagy vitatkozni, mert nem utálsz azért, ha valamit másképp látok. Ez nem a liberális nézeteidnek köszönhetõ, hanem saját magadnak. A fentebb említett brother nálad sokkal liberálisabb. Naon laza. Mégis gyûlölködik.
kgyuri0 2009 jún. 11. - 01:28:07
(262/2248)
Na, akkor elmondom:

Nekem nem különösebben tetszik Morvai, de a nõiségét eszembe sem jut megkérdõjelezni, a Barbie szerintem azért találó, mert szõke, szerintem,(ill. az én alkalmazásomban a Barbie szõke), itt emlékeztetnék a szõkenõ-viccekre.
Mint ember s mint politikus, nekem TorgyánJózsefre emlékeztet, a ToJó emberi bája nélkül. ToJónak az volt a módszere, hogy be nem állt a szája, egyfolytában zajt keltett, ezzel azt a hatást próbálta kelteni, hogy sokat sokfélét beszél, tkp. úgy lehet kifejezni, hogy igyekezett ellenfeleit azzal „lemosni”, hogy „lyukat beszélt a hasukba”.
Morvai számomra ugyanez zöldben, helyesebben szõkenõben. ToJó jellegzetes rikácsoló hangja nem véletlenül volt a parodisták kedvence, tényleg vicces volt sok vonatkozásban. Ez az a báj, amire hivatkoztam, s ami Morvaiban nincs. Morvai viszont számomra igen visszataszítóan túlfûtött és elvarázsolt, bizonyos levakarhatatlan utcaí prédikátorokra emlékztet(jehovisták, leginkább).
Tudom, hogy keresztény vagy s nem katolikus, de remélem, ezzel nem bántottalak meg.
A filmbéli házasság megítélésében nem értünk egyet, de ezt most hagyjuk. Természetesen van olyan, hogy a politika szétválaszt két házasságban élõ embert. hogy a szóban forgó filmben ez történt-e, az nem perdöntõ, az csak egy eset, amely szerinted nem példa erre(szerintem igen), de ha esetleg abban igazad volna, hogy ott nem a politika a hunyó, attól még számtalan más esetben lehet. És lehet a Morvai-Baló esetben is.
zampano 2009 jún. 11. - 01:18:44
(261/2248)
Téged egy vízipisztollyal is le lehet mosni.
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 11. - 01:11:03
(260/2248)
Köszi, ha élvezted :)
kgyuri0 2009 jún. 11. - 01:07:27
(259/2248)
Kedves MsHeathcliff!
Igaz nem nekem válaszoltad e számomra élvzetes elmefuttatást. Én csak ismételni tudok, rendben a szeretõrõl szóló passzust elhagyom, meg az elejét is, végtére nyíltan állást foglaltál mellette:

Én változatlanul fenntarom lehetõségként, hogy már rég nem élnek együtt(Miért írta voln azt BGy egy kollégája, az a bizonyos FöldS?)

Hát már hogy ne lehetne sajnálni BGy-t, te is láttad a "Fideszes zsidó..." címû filmet!
Ki tudja, talán nem is kell papucsság ahhoz, hogy elviselje: egyszerûen nem tud tenni semmit. Pláne, ha külön élnek. De ha esetleg mégis együtt élnek , sztem túl hagyományosan képzeled el a házastársi kapcsolatukat!
Aztán meg:
Hogy "lemosna-e" Morvai, ha szemtõl szemben kellene vele vitáznom, ez érdekes kérdés. Természetesen azt gondolom, hogy nem, bár nekem nem foglalkozásom a veszekedés, mint láthatólag neki igen.
Heathcliff 2009 jún. 11. - 00:52:53
(258/2248)
Kedves Gyuri, az alábbi neked is válasz. Ezen felül: igen, láttam a fideszes zsidót. És pont abból teljesen világosan láttam, hogy egy házasság nem a politika miatt fut zátonyra. Tóthné nem tisztelte a férjét. Politikától függetlenül sem. A filmforgatás közepén egyszer felé fordult (addig a kanapé túloldalán üldögélt); felé fordult és azt mondta: "Szaladj le a boltba vajért stb" Neked ez nem tûnt roppant ízléstelen, pofátlan, ripõk gesztusnak? Mert nekem igen. Vagy a megjegyzése az ingek vasalásáról: mûszálas ingeket kell venni, azokat nem kell vasalni. Úgy bosszantotta férjét, ahogy csak bírta. Ezeket az embereket nem a politika választotta el. Sose volt egymáshoz közük. Mármint valódi bizalmuk egymás felé. Nem véletlen, hogy a lány megvetette az anyját. Mivel a nõ megvetette a férjét.
Heathcliff 2009 jún. 11. - 00:37:25
(257/2248)
1. „Egyesek szerint még poén”: azaz kgyuri szerint. Noha nekem határozottan szimpatikus kgyuri, nem látom be, miért kellene átvennem a humorát, az általa kitalált (vagy terjesztett) szavakat.
2. Egyáltalán, kgyurit figyelmen kívül hagyva – miért kéne ugyanazt mondanom, mint a tömegnek? Mert ez épp divatos poén? És ha az lenne a divatos közvélekedés, hogy az eretnekeket meg kell égetni/ a kulákokat agyon kell verni/ a zsidókat gettókba kell zárni/ a négereket korbáccsal kell munkára hajtani stb…. akkor is tartsak a tömeg véleményével? Te azt fújod, amit a tömeg épp skandál?
3. Éppenséggel nem is értem, ebben mi a poén. Nekem nem tetszik annyira Morvai Krisztina, hogy egy barbie-baba jusson az eszembe róla. És ha õ a nyilas Barbie, akkor Baló György a nyilas Ken? Hisz egy pár, ugyebár.
4. Morvai Krisztina egy átlagos kinézetû középkorú hölgy. Most akkor minden 80kg alatti középkorú nõt nevezzünk Barbie-nak? Hát elég nagyvonalú ajánlat, tulajdonképpen. De ha ezt a kifejezést a 80 kg alatti középkorú politikushölgyekre szûkítjük is, akkor tehát Sándor Klára a szadi-barbie, Lendvai Ildikó a (ma)szopós-barbie, Dávid Ibolya a kalapos-barbie és Gállné Ildikó a narancsos-barbie? Felõlem, végül is.
5. Felõlem, végül is. Ez kicsit kedveskedés is. Egyszer hallottam, hogy Lendvai Ildikó az õt lekurvázó betelefonálónak így válaszolt: kedves uram, ha ön ezt még kinézi belõlem, akkor enyém a megtiszteltetés. Szóval, ha valaki gúnyolódni akar, azt nem ártana ügyesen.
6. A gúnyolódás, csúfolódás különben sem kenyerem. De ha túl nyájasnak gondolsz, hát közölhetem: igyekszem moderálni magam írásban. Élõszóban kevésbé. Ennek ellenére sem gondolom, hogy a visszafogottság sunyiság volna a részemrõl, mert nem hazudok. Csak a hazugság sunyi.
7. Az ilyen csúfondáros megjegyzések különben is csak a tömegre jellemzõk. Már az iskolások csúfolódnak. Jellegzetes módon ezt mindig csoportban teszik, egyszerre többen támadnak egy társukra. Négyszemközt sokkal gyávábbak. Egyedül nem merik felvállalni a konfrontációt. Úgy védtelennek érzik magukat, csak a csoport (banda) nyújt biztonságot. A tömegben nem kell vállalni a véleményért a felelõsséget, sem a retorziót.
8. A csúfolódás tehát a gyávák fegyvere. Azon kívül az ostobáké. Kimondasz egy gúnyos megjegyzést, s ezzel úgy érezheted, legyõzted az ellenfeled. De vajon valóban legyõzted? Nem csak az történt, hogy azért gúnyolod, mert nem tudnál az érveinek ellenállni és tiszta eszközökkel, nyílt harcban, logikus vitában legyõzni? Hát orvul, hátulról támadod?
9. Kgyuri ki merne állni vajon (vagy te vagy akárki) szemtõl szembe Morvai Krisztinával, és a vitát ezzel a megjegyzéssel nyitni: „nyilas-barbie”? Nem félne/félnél a metszõen éles és villámgyors riposztoktól, amikkel a földbe döngölne pár perc alatt? Én a helyetekben tisztelném az ellenfél erejét. Sosem szabad lebecsülni. Fõképp, ha teljesen nyilvánvaló.
10. Férfinak nõt kigúnyolni eleve nem túlságosan etikus. Ha egyet gúnyol, azzal valamennyit gúnyolja. Bár lazább az összefüggés, de ha egy pasi a volt barátnõjét szidja, hogy ezzel vágjon fel az újnak… ajjaj. Az új már készülhet is, mi vár rá…
11. Hallottam még 2006-ban, hogy egy mûsorban egy névtelen akárki arról szövegelt, hogy Morvai Krisztinát nem kell nõnek tekinteni. Nekem az ugrott be rögtön: jé, tényleg…most hogy mondja…ez a pasi valóban impotens lehet. El is hiszem, hogy nem tudja nõnek tekinteni. Nem árt vigyázni azzal, ki mit mond, mert nagyon könnyen saját fejére hullik vissza a kimondott szava.
12. Nem köntörfalaztam a házasságukkal. Azért kérdezgettem és beszélgettem errõl, mert érdekel. Tanulságosnak tartom. Hogy Baló kiáll a felesége mellett, miközben a fél világ lenyilasbarbizza... Nem semmi. Ezt bevállalni és kitartani - Baló György igazi férfivá lépett elõ a szememben. Méghogy igazivá – nagyszerûvé, romantikussá, hõsiessé. Emellett a rózsacsokor meg a gyertyafényes vacsora nyálas-giccses puncsolás. Abszolút példaértékû az összetartozásuk. Szinte tanítani lehetne rajtuk az igazi házasság ismérveit. Aki ezt még csak bele sem bírja látni (ld. kgyuri megjegyzését a szeretõrõl stb), azt sajnálom. Hogy számára ez elképzelhetetlen…
13. Kgyuri szövegébõl arra következtettem, azt gondolja, Balót csak Morvai szexualitása érdekli (Baló, a p.bubus). De hát Morvainak igen változatos és hosszú szakmai múltja van. Képtelen vagyok elképzelni, amint Morvai azon agyal, este a latexkorbácsot vagy a neonzöld tangát vegye-e elõ. Ha egy házasságot csak ez tart össze, az szerintem azonnal szétmenne, ha kiderülne, a feleség képes gondolkozni. Mert a férjet az megrémítené. Összezavarodna tõle a saját üres agya. (És most prezentálom neked, hogy azért tudok durva is lenni).
Vegyük példának Konzumidióta Hajdú Péter és Jól Felszerelt Sarka Kata párosát. Elég nyilvánvaló, hogy házasságuk a következõ erényeken nyugszik: Jól Felszerelt Sarka Kata képes dugni, szopni és szülni. Többre nincs is szükség egy olyan férj mellett, aki azért kerül címlapra, mert kijelenti, hogy a neje helyett õt fotózzák meztelenül.
Mi történne, ha Sarka Kata a fejébe venné, hogy õ bizony az egész haza anyja kíván lenni és elöntené a nemzeti buzgalom? Konzumidióta Hajdú Péter megpróbálná lefizetni (nyilván sikerrel, hisz eleve megvásárolta). Ha Sarka Kata még ezen felül is a sarkára állna, Konzumidióta Hajdú Péter rövid úton lecserélné. Venne egy újabb feleséget, kétszer akkora dudákkal.
Morvai viszont nem lecserélhetõ Baló számára. Sem Baló Morvai számára. Hát ezért tartom Balót rettentõen romantikus fickónak.
Megjegyzés: amit leírtam, négyszemközt is vállalnám. Valahogy nem tartok attól, hogy Konzumidióta Hajdú Péter megszégyenítene az elmés megjegyzéseivel. Persze lehet. Hisz vak tyúk is talál szemet.
14. Nyíltan foglaljak állást az antiglobalizmus mellett? Rendben. Ugyan ezt már bemásoltam egy másik témához, de a kedvedért újra:
I.Móz. 11: 1. Mind az egész földnek pedig egy nyelve és egyféle beszéde vala.
2. És lõn mikor kelet felõl elindultak vala, Sineár földén egy síkságot találának és ott letelepedének.
3. És mondának egymásnak: Jertek, vessünk téglát és égessük ki jól; és lõn nékik a tégla kõ gyanánt, a szurok pedig ragasztó gyanánt.
4. És mondának: Jertek, építsünk magunknak várost és tornyot, melynek teteje az eget érje, és szerezzünk magunknak nevet, hogy el ne széledjünk az egész földnek színén.
5. Az Úr pedig leszálla, hogy lássa a várost és a tornyot, melyet építenek vala az emberek fiai.
6. És monda az Úr: Ímé e nép egy, s az egésznek egy a nyelve, és munkájának ez a kezdete; és bizony semmi sem gátolja, hogy véghez ne vigyenek mindent, a mit elgondolnak magukban.
7. Nosza szálljunk alá, és zavarjuk ott össze nyelvöket, hogy meg ne értsék egymás beszédét.
8. És elszéleszté õket onnan az Úr az egész földnek színére; és megszûnének építeni a várost.
9. Ezért nevezék annak nevét Bábelnek; mert ott zavará össze az Úr az egész föld nyelvét, és onnan széleszté el õket az Úr az egész földnek színére.
Apostolok cselekedetei 17: 26. Az Isten az egész emberi nemzetséget egy vérbõl teremtette, hogy lakozzanak a földnek egész színén, meghatározván eleve rendelt idejöket és lakásuknak határait;
27. Hogy keressék az Urat, ha talán kitapogathatnák õt és megtalálhatnák, jóllehet bizony nincs messze egyikõnktõl sem:
28. Mert õ benne élünk, mozgunk és vagyunk; miképen a költõitek közül is mondották némelyek: Mert az õ nemzetsége is vagyunk.

Vagyis: minden ember egy vérbõl származik, Isten nemzetsége, egyenlõ tehát. Mégis: a túlzott egyformaság nem jön be az Úrnak. A Biblia nem csípi a birodalmakat. A globalizmus ellen az Isten feltalált egy gyógyszert: a különbözõ nyelveket. A nyelvekkel nemzetekre szórta szét az emberiséget. A nyelv az az alap, ami egy nemzet(ség) legtermészetesebb kötõanyaga. És ez jó dolog. Nekem tetszik.
Tetszik az is, hogy többpártrendszer van és rengeteg egyház, nem csupán a katolikus (azaz egyetemes).
Hát ennyi. Elég részletesen válaszoltam, vagy még nem elég?
xzibit2009 2009 jún. 10. - 23:10:19
(256/2248)
PONTOSAN!!!!! a vezérek lopkodnak!!!!

Meg lehet nézni a MSZP-SZDSZ szétlopta az országot + eladott minden céget, üzletet, MAV-ot, autópályát, stb, stb.

A MSZP-SZDSZ vezérek lopkodnak!!!!!!

Amikor még a FIDESZ-MDF volt, akkor sokkal nagyobb rend volt az országban! Most meg?? M.o. szerintem 60-70%-a külföldi kezekben van!!!

Nem mondom, hogy a FIDESZ szent és sérthetetlen, de amíg kormányra ne kerülnek és nem hibáznak, addig NE bántsátok õket!!! Mert nincs miért!! Ellenben a jelenlegi és a Gyurcsány, Medgyesi kormány annál többet tehet a jelenlegi helyzetrõl!!!
zampano 2009 jún. 10. - 22:43:50
(255/2248)
Te meg ugyanaz vagy pepitában, ráadásul még függetlennek és pártatlannak is szoktátok magatokat hazudni.
ondok 2009 jún. 10. - 22:39:31 Előzmény idõjós1010
(254/2248)
A bibi az ,hogy én nem ferdítek,csupán rámutatok arra ,hogy amit Ti készpénznek vesztek a hivatásos uszító ,ferdítõ médiákból azok nem igaz dolgok.nade nehéz olyan emberrrel vitatkozni,aki definiciószerûen axiómának tekinti,hogy a Fidesz jó ..Mszp rossz:"Kétláb rossz ,négyláb jó":Állatfarm:))
ondok 2009 jún. 10. - 22:33:19
(253/2248)
A Fidesz kormány hasonló listája be se férne a topicba,ráadásul azok nem is ennyire izzadságszagúan összehordott nem kis részben csúsztatások,hanem keményen ülõ ,igaz dolgok.
Az viszont igaz ,hogy pl nem egyenlõ a mérce pl az ügyészségnél,mert pl Zuschlag évek óta börtönben rohad,pedig a hûtlenül kezelt 60 millából 50-et vissza fizetett.Ugyanakkor anno pl Várhegyi A. 80 millát nyúlt le ,és egy percet nem tölktött börtönben ,sõt kormányzati funkcióit is megtarthatta ,pedig jogerõs ítélet mondta ki rá a sikkasztást.Ehhez mit szólsz ? He?
tombenko 2009 jún. 10. - 22:32:50
(252/2248)
Ott vannak a fidesz-fkgp-miép-stb ügyek is? Különben szart sem ér.
ondok 2009 jún. 10. - 22:27:55 Előzmény xzibit2009
(251/2248)
Hit ,remény ,szeretet...ámen.Torgyán Józsi táborába is tárt karokkal várnának téged."Isten ,haza,család ".stb.stb
Ti csak kajáljátok be ezeket,közben a vezérek meg szépen lopkodnak.
zampano 2009 jún. 10. - 20:45:14
(250/2248)
Milyen ember lehet az, aki majdnem minden mondatát felkiáltójellel fejezi be?
kgyuri0 2009 jún. 10. - 20:42:37
(249/2248)
Szégyelld magad te!!!

Minden okod meg lenne rá!