teva56 2008 máj. 25. - 12:59:31
(369/389)
Szerintem színvonal nélküli a fesztivál
már évek óta,néha úgy érzem,hogy
cirkuszban vagyok a jelmezektõl.
Szerintem nem a látványról kéne
szólnia hanem a zenérõl,énekrõl
ás az elõadásról.Nem igen maradnak
meg bennem még a gyõztesek sem hosszu
távon.Ha pedig már látványra mennek
akkor legalább ízlésesen és maradandoan.
Szavazás pedig nem a produkcioról szól,hanem
az országok közti kapcsolatokról.
Perdikkas 2008 máj. 25. - 12:43:35
(368/389)
Ami a magyar ízlést illeti, hát az se nem jobb, se nem rosszabb, mint az eu-i átlag, de azért büszkék nem lehetünk! Azerbajdszán 12 pont! Te jó ég! No comment! Hát ha valóban csak a látvány számít...
Tavaly pedig a döntõben Szlovénia Mo.-tól 0 pontot kapott! Úgyhogy nem szólhatunk egy szót sem, amiért 43-ból 39 ország nem adott Mo.-nak egy pontot sem...nekünk sem jobb az ízlésünk.

Csézyrõl még annyit, hogy nem követtem figyelemmel a Mo.-i válogatót, de mégis honnan az a hír, hogy meg lett bundázva, és már eldöntötték elõre, hogy õt küldik? Van is ennek vmi alapja, vagy csak a szokásos magyar irigység?
Ahhoz hogy egy eddig ismeretlen elõadó így jusson ki, ahhoz azért elég sok kapcsolat kellene, nem?
Perdikkas 2008 máj. 25. - 12:37:00
(367/389)
kicsit hosszabb leszek, mint a korábbi hsz.-ok, de sebaj:-)

Éreztem, hogy Csézy nem fog bekerülni a döntõbe, de az, hogy csak 6 pontot kapott, az nagyon gáz. És nem is Csézy az, aki igazán szégyenkezhet, mert nem volt ez rossz dal, sõt, nekem jobban is bejött ez a stílus, mint Rúzsa Magdié tavaly. Sokkal inkább az eu-i igénytelen tömegekrõl állít ki bizonyítványt.
De az biztos, hogy tudomásul kell venni, és ezután vagy távol maradunk, mint az olaszok(abszolút megértem õket is) vagy olyan stílussal és olyan számmal hozakodunk elõ, amire vevõ az igénytelen eu-i tömeg is! Ezt kell eldönteni. Nem kell erõltetni a mûvészi számokat olyan közegben, ahol nem ez a "trendi".

Amúgy nem sznobságból mondom, mert nekem is bejön ez a populárisabb mûfaj is, úgyhogy Cszézy eredményétõl függetlenül is jól szórakoztam a mûsoron.
Nálam az egyik nagy kedvenc az albán lány volt, tökmindegy, hogy még csak 16 éves, de megérdemelte volna, hogy bent legyen a top10-ben. Jó számot hozott, jó volt a dal, és megnyerõ jelenség volt. 17. lett, de tényleg csak hangyányi szerencsével megcsíphette volna a 14. helyet is:-(
Én az ukrán csajt vártam volna gyõztesnek, sztem õ volt a legjobb, de a norvég és az örmény is nagyon jó volt.
De ezenkívül is volt még azért néhány jó elõadás, pl. a török, grúz, görög. Most ennyi jut hirtelen eszembe. Az elsõ elõdöntõt nem láttam, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni...De azt hallottam, hogy a pulykás írek eléggé gagyik voltak...Ehhez képest, ahogy nézem a pontokat, még õk is jóval több pontot kaptak, mint Csézy. A 43 országból csak 1, San Marino kapott kevesebb pontot-ha országnak vesszük:-) Ez azért tényleg mond vmit a "Dal"verseny színvonaláról...

[b:4e7e6b9bb5]Összehasonlítva a tavalyi versennyel:[/b:4e7e6b9bb5]

Tavaly több olyan szám is volt, ami nagyot robbantott, és sztem emlékezetes is marad: elsõsorban persze Szlovénia, Grúzia, de Ciprus, Macedónia, Finnország, Portugália is, hogy csak néhányat említsek. Ebbõl abszolút favorit Széovénia, ott a helye az az elmúlt 52 év legjobbjai között, tényleg eredeti és maradandó szám volt:-)
De az összes többi, amit felsoroltam, és még néhány, nagyon nagy volt, hangulatot adott az egész show-nak. És arányaiban véve sokkal több klassz szám volt, mint most, hiszen akkor 28 induló volt, most 43...

Ami az ideit illeti: Nem igazán tudnék felhozni olyat, amire azt mondanám, hogy olyan különleges hangzása-hangulata volt, hogy évek múlva is emlegessük-mint a tavalyi szlovént...
De azért rengeteg olyan volt, ami ha nem is nagy durranás , de azért hozta, amit várhat az ember és összességében egy jó show lett belõle...
Tavaly több gusztustalan fellépõ is volt(elég csak az ukránra, a dánra vagy a svédre gondolni), undorító, idén szerencsére ez nem fordult elõ.

Ami a gyõztest illeti, tavaly nagyon nem voltam kibékülve azzal az ortopéd anti-nõ szerbbel, a száma nem volt rossz, de volt még legalább egy tucat hasonló színvonalú.

Az idei gyõztest is lehet vitatni, de még mindig elfogadhatóbb döntés volt, mint a tavalyi...
trillárom 2008 máj. 25. - 12:21:02
(366/389)
Megnéztem a döntõt. Igazán egyik daltól sem voltam elszállva, nem éreztem libabõrt semelyiknél sem. Jah, de a vendégfellépõnél Goran Bregovic-nál. Na, rá szívesen táncikáltam volna a helyszínen. Õ aztán tud+az együttese. Annak örülök, hogy a magyar zászló ott "lobogott" a díjátadásnál a színpadon:) Szép gesztus volt Edvin Martontól!
Obránszky Ármin 2008 máj. 25. - 10:23:14
(365/389)
Amúgy remélem, az illetékesek most levonják a megfelelõ következtetéseket a látottakból és az elért eredménybõl és belátják, h ez az erõltetett irány megbukott. Remélem, jövõre olyan elõadót indítunk, aki valamilyen szempontból kurizóum, felkelti a figyelmet és éppen ezért megmarad az emberekben. Csézy szimpatikus hölgy, de lássuk be Rakonczai Viktor dalával elindulni egy nemzetközi megmérettetésen az olyan, mint lovasrohammal tartóztatni fel a tankokat. Nyerni nagy valószínûséggel egyik magyar induló sem fog nyerni, legalább indítsunk egy olyat, akire táényleg büszkék lehetünk. Csézy kiesése mégcsak különösebb felháborodást sem váltott ki belõlem. Jó lenne valamilyen igényesebb együttest beszervezni. Ok, tudom, h ez a verseny nem mindenkinek pálya, de mégiscsak országos ismertséget, elismertséget jelenthet.
Ibcsi54 2008 máj. 25. - 10:03:14 Előzmény Lantos András
(364/389)
Ding.Dong Na ez jó! Kösszi, hogy megnevetettél!
Igaz az egész fesztivál számomra egy vicc volt!
gabor004 2008 máj. 25. - 09:41:11
(363/389)
Én is pont az elõbb néztem meg a pontokat! Szomorúan vettem tudomásul... 19-bõl a magyar 19.lett, kemény 6 ponttal! :(

Remélem jövõre robbantunk valami hatalmasat, valakivel Moszkvában! Azt már csak félve jegyzem meg, hogy remélem valami pörgõsebb nótával indulunk majd neki a következõ versenynek!

Akik nekem tetszettek: Horvátország, Grúzia, Dánia, Szerbia, Törökország és Norvégia is egész megtetszett a végére. De, hogy ez az orosz nyer majd...erre gondolni se mertem! :o
Lantos András 2008 máj. 25. - 00:40:05
(362/389)
Csézy az elõdöntõjében utolsó (19.) lett. :-(

http://www.eurovision.tv/event/scoreboard?event=1470
rosso 2008 máj. 25. - 00:08:54
(361/389)
Azt nem értem, hogy kb. 2 órával ez elõtt láttam egy eurovisios oldalt, ahol azt írták hogy russia winner 2008, erre nem értettem, hogy hát ez nem live....
Most meg már pláne nem értem
rapanui 2008 máj. 25. - 00:08:19
(360/389)
ha valaki csak a ruszki dalt hallja, akkor joggal kérdezheti: ezek nyertek anýam, akkor milyen lehetett a többi?
:)
Hannassey 2008 máj. 25. - 00:05:12
(359/389)
oroszok nyertek már valamikor egyáltalán?
9/10
susan88 2008 máj. 25. - 00:03:36 9/10
(358/389)
azért annyi legalább jó,hogy magyar is benne van az oroszban:)
rosso 2008 máj. 25. - 00:01:16
(357/389)
ÁÁÁÁ, most már maradnak az oroszok:-/
Hannassey 2008 máj. 24. - 23:55:30
(356/389)
törökök már bizti nem nyernek :( a többi meg nem tetszett
gemini22 2008 máj. 24. - 23:54:06
(355/389)
Már nem csak mi adtunk max.pontot az azerieknek. :D
Hannassey 2008 máj. 24. - 23:53:13
(354/389)
haha, svéd???
rosso 2008 máj. 24. - 23:50:16
(353/389)
Amikor kiváncsiskodtam, hogy ki nyerhet nálunk, akkor az én olasz férjem azt mondta, hogy Azerbajdzsán, jót röhögtem, erre bejött:)))
9/10
susan88 2008 máj. 24. - 23:48:28 9/10
(352/389)
na az állás szerint Görög vagy orosz nyer.tényeg vicces,h. a magyarok angyalkáéknak adtak 12 pontot:P
gemini22 2008 máj. 24. - 23:44:56
(351/389)
A magyar humor: Azerbajdzsán 12 pont. :DDD
Hannassey 2008 máj. 24. - 23:44:14
(350/389)
mi?????????
angyalka nyert nálunk????