Téma: Ex Machina

tomy88trance 2017 máj. 10. - 10:24:22
(116/156)
Tegnap néztem meg,nekem nagyon tetszett, érdekes témákat feszeget a film. Arra mondjuk kíváncsi lettem volna,hogy Caleb a végén kijut-e vagy visszamegy érte a \"lány\" vagy se. Meg,hogy milyen lett volna,ha õk összejönnek :D
9/10
zsotis 2017 márc. 30. - 09:31:05 9/10
(115/156)
Igazi kincsre találtam ami a filmet illeti. Kiváló! Nyitott, érettebb gondolkodás szükséges a megértéséhez. Jackson Pollock festménye (1948 No5 és egyébként a világ kb 2.legdrágább festménye úgy 200 millió dollárt ér) ott és akkor elhangzottak igen elgondolkodtatóak, kedvenc részem a filmbõl. Akinek tetszett a film az feltétlenül nézze meg Pollock életrajzi filmjét Ed Haris játékában. Szerintem Pollock elsõsorban gyilkos és csak utána mûvész ezt valahogy kizárja a beteg mûvészvilág. Akármennyi pénzem is lenne (bár ez a csurgatott festménye nagyon tetszik) egy gyilkostól nem vennék semmit bármekkora mûvész is volt ugyanis nem tudnám elvonatkoztatni a kettõt egymástól.
9/10
elemes 2017 márc. 14. - 10:15:34 9/10
(114/156)
Nem ugyanarról szól a két film.
9/10
elemes 2017 márc. 13. - 20:07:23 9/10 Előzmény HalottPenz
(113/156)
Az elsõ felében egyetértünk :) vagyishogy érdemes FIGYELNI a filmre, hogy megértsük, amit mondani akar.

A második felében nem. Nem gondolom, hogy felsõbbrendû lennék annál az önmagamnál, aki odavolt a felszínes, hatásvadász filmekért.
HalottPenz 2017 febr. 13. - 20:46:01
(112/156)
Bar a film a Turing tesztrol (a MI teszteleserol) szolt, maga a film nem mas, mint a nezo intelligenciajanak a tesztelese. A hozzaszolasokat olvasva arra dobbentem ra, hogy a nezok zome elbukott ezen az intelligencia teszten! A plazakban fogyasztott hollywoodi szutyoknak hala, mar keptelenek erzekelni a finomsagokat, ertelmezni a mondanivalot, tovabbgondolni a film altal sugallt, megvalaszolatlan kerdeseket. Meg vannak rekedve a percenkent leadott gepfegyversorozatok es orankenti hullahegyek szintjen. De ami a legrosszabb: meg vannak gyozodve arrol, hogy az o velemenyuk filmkerdesben abszolut mervado es a szegyenerzet legkissebb jelen nelkul irjak meg irrelevans, totalisan primitiv velemenyuket valamirol, amit keptelenek felerni esszel! Hala Istennek mar regota tudom, mekkora dilihazban elek, es mindennek ellenere megneztem ezt a fantasztikus filmet! :)
1/10
mimzy 2016 okt. 22. - 19:15:38 1/10
(111/156)
Unalmas volt. Elképzelésem sincs, mi tetszhet ebben másoknak.
10/10
Ra 2016 aug. 13. - 01:40:43 10/10
(110/156)
Ritka komoly film, rendkívül érdekes, intelligens és kivételesen aktuális tartalommal.
delfinoraptor 2016 júl. 17. - 20:30:05
(109/156)
A fõszereplõ srác szánalmas egy figura, nem hiszem el, hogy tényleg ennyire hülye.
8/10
Meril 2016 jún. 27. - 18:48:43 8/10
(108/156)
Ez tényleg egy elég furcsa film. Mi is volt a célja, üzenete? A robot lányt alakító színésznõ pedig nekem valahogy nagyon unszimpatikus lett. Nem szívesen nézném meg más filmben.
1/10
-NOMAD- 2016 jún. 12. - 01:56:35 1/10
(107/156)
A színészi alakításokat leszámítva értéktelen trágya.
A történet kiszámítható, a monológok faék egyszerûségûek, a helyszín egy sz*ros ház .... képi világ természetfilm snittek meg szobafétis. Kb. ennyi. Kici occó kaki film. Kár idõt pazarolni rá.
10/10
pp13 2016 máj. 27. - 17:33:04 10/10
(106/156)
10/10
9/10
r1200r 2016 máj. 19. - 07:44:30 9/10
(105/156)
Egy ideje az egyik legeredetibb ötletû film, amit láttam. Kellemesen megkeverve a szálakat fokozatosan jut el A-ból B-be és közben megannyi érdekes kérdést feszeget. Elgondolkodtat és olyan (morális) dolgokat hoz fel a felszínre a mesterséges értelemmel kapcsolatban amibe az ember alapból bele sem gondol. Ugyanakkor nem akar több lenni a film magánál, annyit mond és annyi idõ alatt amennyit kell. Nálam (9/10).
lng 2016 ápr. 26. - 16:08:55
(104/156)
Ahogy olvasgatom mindig a port.hu n a filmekhez irt kommenteket, mindig rajovok hogy miert gyartanak evente 10 Marvel filmet. A nagy tobbsegnek eleg, mert ott tudjak hogy mese es nem vesznek el a reszletekben. Ti komolyan az olyan aprosagokon akadtok fel hogy robotika es programozas, meg hogy tudni lehetett hogy a kinai csaj robot. Csak szolok a film nem a hogyan epitsunk robotot doku film volt, es nem az volt a cliffhanger hogy a kinai lany robot.

A film arrol szol hogy ha megteremtunk egy emberre nagyon hasonlito robotot ahol eltunnek a kulonbsegek, akkor mi tortenik. Letrejonnek erzelmek, a robotok ezt kihasznaljak, akik ugyanugy szabadsagra vagynak es ezert mindent megtesznek. Vedik magukat, ugyanugy mint minden ember, es ezert befolyasolnak barkit. Az ember aki teremtette oket, pedig kihasznalja oket hogy jogosan vagy nem jogosan, ez megint etikai kerdes. A nagy kerdes hogy ettol a pontol minek tekintunk egy robotot akinek ugyanugy van "lelke", tanulni akar, latni akar, szabad akar lenni, minek tekintsuk oket? A szoke srac volt az aki az erzelmei miatt kezde emberkent kezelni oket, mig a programozo srac pedig gepkent kezelte oket, ez volt a film fo dillemaja.
5/10
gyereamozibabe 2016 febr. 23. - 15:02:09 5/10 Előzmény teatea
(103/156)
Nem idegen az emberi viselkedéstõl, hogy tárgyak mögé képzelünk személyiséget. Pár éve a kislányok még minden nap fölmentek a netre megetetni a TéToVa tevéjüket, és játszottak vele, vagy tanították ha kellett, hogy "ne unatkozzon". Simán kialakulhat érzelmi kötõdés a "tamagocsi" iránt. Innentõl meg nem kell sok, hogy egy antiszociális életet élõ programozósrác megfarkalja a játékszerét.
5/10
gyereamozibabe 2016 febr. 23. - 14:16:57 5/10
(102/156)
válaszolok: a szõke programozósrác különbözõ videofájlokat nézegetett. Az egyiken a robot nem magától épül fel, csak az építés egyes fázisait fotózta a készítõ, és ezt fûzte videóba. (gondolom) A tesztidõszakos videókon pedig azért borzadt el, mert már élõlénynek gondolta az androidokat, és ez az élet embertelen volt velük szemben, amit mintha õk is felfogtak volna. (példul, hogy be vannak zárva és ez zavarja õket) Amikor majd eljön az idõ, hogy az emberi szellemet képesek leszünk gépekbe zárni, (amikor már nem kell test a gondolatok születéséhez), érdekes erkölcsi kérdés lesz, hogy mi legyen a teremtett lények sorsa. Elsõ körben biztos, hogy a rabszolgáink lesznek. Aztán ezt majd ugyanúgy el fogjuk ítélni, ahogy a 19.századi rabszolgatartást, és nem lesz különbség az önállú akaratú lények között, bárhogy is születtek. (a srác az érzelmei miatt már eljutott erre a felismerésre) Picit TOVÁBBGONDOLVA EZT A LEHETSÉGES JÖVÕT (és túllépve ezen a filmen): ahogy a világ tudása homogenizálódik (az internet és a közössé váló média miatt), el tudom képzelni, a távoli jövõben (amikor már nincs test, csak gépekben létezõ gondolat) nem lesznek külön álló "lények" sem (gondolati entitások), csak egyetlen közös rádióhullám... ami fénysebességgel terjed a galaxisban. És a fejlõdést csak az biztosítja majd (a belterjes, korlátolt tudást az akadályozza meg), ha más galaxisokban keletkezett gondolati halmazzal egyesülünk.
Torolt Felhasználo 2016 febr. 23. - 13:48:41
(101/156)
idõkód?
Csonger 2016 febr. 23. - 13:27:58
(100/156)
---SPOILER---


Kérdés: a jelenetnek, amiben a szakállas illetõ bormámorban alszik, a szõke pedig közben a videóit nézegeti, annak mi volt a jelentõsége? Mire jött rá? Elõzõleg a szõke srác már tudta, hogy Ava elõtt voltak korábbi példányok. Akkor a felvételek láttán miért szörnyedt el? Én legalábbis csak ezt láttam:
- a szakállas elõkészít néhány papírt egy asztalkára, és beállítja a kamerát
- szakállas elmegy, és látszólag magától megépül egy szõke fembot (ezt nem értettem)
- szakállas az elõkészített papíroknál egy néger fembotot próbál oktatni, de az valamiért összeesik (ezt sem értettem)
- szakállasnak panaszkodik egy harmadik fembot, hogy be van zárva, és addig üti az üvegfalat, míg szét nem roncsolja a kezeit (ezt értettem, ez tényleg durva volt)
De egyébként a fiú mit tudott meg ebbõl? Hogyan jött neki ebbõl az, hogy a szakállas hazudik neki? Hiszen szakállasunk nem rejtette véka alá, hogy Avának is memóriatörlést szán.
Csonger 2016 febr. 23. - 13:12:31
(99/156)
Tökjó ez a film. Érdekes volt Poe és Hux megformálóit egészen más szerepben látni. :D A fembotok meg mindig is tetszettek. :P
teatea 2016 febr. 02. - 06:38:12
(98/156)
Filmröl miért nem bírtok pofázni? Uncsi? Vagy semmi sem lötyög már az agyatok helyén?
a bal mellsõ lábam 2016 febr. 02. - 00:44:30 Előzmény teatea
(97/156)
Te parodizálod a plázamacskát, vagy tényleg minden este a tûsarok az utolsó darab, amit leveszel? Az az okos tûsarok. Persze ha abban van a dokkoló, és onnan jön az okosság, akkor abban kéne aludni.
Néha azért van az a helyzet, hogy egy homo sapienssel szemben simán szövetkeznék egy géppel.