fordjee 2010 okt. 08. - 09:43:41 Előzmény Optimus Prime 2006
(79/119)
Ezen a Fem3-on vannak néha jó filmek, nemrég találtam erre a csatornára. Iszonyú sorozatok mennek itt, de 10-kor mindig van egy film. Meg is lepõdtem, hogy tegnap ez volt, már láttam, de azért megnéztem megint.
Érdekes film, most már nem tûnt annyira jónak, mint régen. De még mindig tetszett.
Optimus Prime 2006 2010 okt. 07. - 19:04:01
(78/119)
Meglep, hogy ez a film - a gyakori vetítési rátájából - pont a Fem3-on kerül vetítésre. Mert totál nem passzol a csatorna mûsorához, így aki átlag azokon a mûsorokon él ne nézze meg! Én csak ezt a filmet láttam Cronenberg-tõl, de még Verhoeven filmjei is gusztusosabbak. Én úgy 1 óra múltán majd kidobtam a taccsot.
Egyébként ritka remek sci-fi darab, ami minden szempontból tökéletes és szerintem manapság nagyon aktuális, fõleg a sok videó játék mániákus - mint jómagam is - ajánlott mû! Bár sokan a virtuális valóság egyedi elképzelését vázolja fel, szerintem társadalom kritika, hogy mennyire a videó játékok rabjává válhat az ember és ez mennyre ferdíti el magát az embert és viselkedését, felfogását. A film végén se rágja magát senki, nem "hiányosabb" mint más sci-finál és az utolsó mondat is poén akar lenni.
Jude Law bár az egyik központi karakter, kicsit gyengén hathat a nézõre, fõleg a Gattaca és A.I.-beli alakítása mellett. Talán csak Jennifer Jason Leigh alakítása szorítja háttérbe. Csak Willem Dafoe rúg labdába a kis cameójával, Ian Hl hozza a formáját - bár a filmbeli érhetetlen akcentusa a szinkronban nem jön át - és Christopher Eccleston ugyan nem sokat szerepel, de úgymond jelenlétével emeli a filmet.
az utolso szamuráj 2010 okt. 02. - 11:13:29 Előzmény BonFire
(77/119)
A válasz,miért nézz ki az a dolog,ahogy,a rendezõ személyében rejlik.
6/10
BonFire 2010 okt. 01. - 06:10:38 6/10
(76/119)
Ez a film végig bizarr, gusztustalan és érthetetlen. A leírás alapján nem sok mindenre lehet számítani, de amire igen, az sem úgy van, ahogy az ember elképzelné.

Újszerû, ezt egy percig sem lehet vitatni, de én már az elején

***SPOILER***

a "terminálok" látványától kiakadtam. Mi ez? Valami élõ, gusztustalan izé? Miért kell ilyennek lennie? Miért lóg ki belõle a bele...?

***SPOILER VÉGE***

Lebilincselõ, egy percig sem untam, és meglepõdtem, hogy ilyen kurtán-furcsán ért véget, de hogy nem nézném meg újra és nem ajánlanám senkinek jó szívvel, az biztos. Egy hatost adtam rá, mert a közepesnél valamivel jobb.
10/10
The Man Who Laughs 2010 aug. 01. - 23:27:54 10/10
(75/119)
Az Eredet után kedvem támadt újranézni. Az elején úgy indul, mint ha csak egy hagyományos szökevény filmmel lenne dolgunk (igaz már lehet gyanakodni). Aztán elindul a játék, felpörögnek az események. Az éttermes jelenet után egyre kevésbé tudja a nézõ, hogy mi a valóság. Egyre csak fokozódnak az izgalmak, nincs megállás.

A zseniális utolsó jelenet pedig óriási erõvel csapja arcul az embert, a katarzis garantált.

A két fõszereplõ közül Jennifer Jason Leigh viszi a prímet, de lehet, hogy csak azért mondom, mert Jude Law nyámnyila karaktere kevésbé volt szimpatikus. A lényeg, hogy a színészi játékra nem lehet panasz (a mellékszereplõk közül érdemes még kiemelni Williem Dafoe-t is).

A látvány nem a legjobb, meglátszik a filmen az alacsony költségvetés, de a remekül kimunkált forgatókönyv kárpótol érte. A hangulathoz sokkal járul hozzá Howard Shore nyomasztó zenéje. (meg persze Cronenberg gusztustalan agyszüleményei)

A film jóval megelõzte a korát (és egyre aktuálisabb lesz).

Sajnálatos, hogy annak idején (a Dark City-vel egyetemben) a Mátrix miatt nem kapta meg a neki kijáró figyelmet.

9/10
SteelDog 2010 júl. 03. - 16:24:16
(74/119)
Elsõre ez is baromi unalmas, érthetetlen, emészthetetlen és nagyon beteg... de úgy az elsõ harmad után vagy a közepe táján (most meg nem mondom, melyik jelenetnél is) kezd rabul ejteni a végén pedig csak kapkodod a fejed, míg le nem esik a tantusz! Zseniális!

Nekem tetszett azért, mert virtuális valóság, és valahogy a karakterek (hisz minden szereplõ az, mint egy játékban) különbözõ helyzetekbe kényszerülnek, ahol van feladat, de eldönthetõ a megoldás módja, mint az életben, nem elõre szabott minden. Legalábbis ami a szereplõk tépelõdéseit illeti.

A virtuális valóság ábrázolásába bele lehet kötni, hisz teljesen szokatlan, de legalább újszerû, és a maga nemében tetszetõs, ha zilált is. Igen, a technológiai részletek logikai nyaktörésein nehéz elmenni, de mintha ezt hívnák steampunk stílusnak, ami számomra legalább olyan vonzó, mint az Alan Moore-féle alternatív történelem (Watchmen, A Szövetség).

Az effektek nagyon betegek, de legalább maximálisan ki vannak dolgozva, erre sem igen szoktak odafigyelni. Jude Law mellett pedig ez után a film után köteleztem el magam, holott az A. I.-ben is nagyon tetszett - szerintem zseniális mimikája van! Willem DeFoe-t pedig alapból nagyon bírom bármelyik szerepében.

Még egy apróság: ha már valahol a téma kapcsolódik a számítógépes játékokhoz, nekem olybá tûnt, hogy a nem sokkal késõbbi Deus Ex c. játékban az elektromos zárakat feltörõ eszköz hangja megszólalásig Allegra "kicsikéjének" a hangját idézi... Nem?
10/10
gawi0413 2010 jún. 03. - 00:18:27 10/10
(73/119)
Nagy kedvencem ez a film! Játék és valóság zavarba ejtõ keveredése az egész film alatt. Sok kérdést feszeget.
10/10
Lajhinger 2010 máj. 27. - 12:41:45 10/10 Előzmény motivator
(72/119)
Miért ne, ha ez a játék célja? Mekkora(van-e) a felelõsséged egy játékban? Vagy ez már nem a játék..? (Vagy még mindig az?) 10/10.
motivator 2010 ápr. 25. - 12:49:46
(71/119)
Mekkora szar poén ez,h Jude Law úgy néz ki mint egy légy : ] szóval a filmrõl annyit,hogy elég érdekes sztori,csak azt nem értem én SPOILER: hogy mért kellett megölni a játékkészítõt?Mi baja lesz ettõl az emberiségnek?
SlyCool 2010 jan. 21. - 11:13:47 Előzmény tdk
(70/119)
Jah, Goldblum feje is eleg durva mar magaban is.:)
offtopic
tdk 2010 jan. 20. - 18:24:56 Előzmény SlyCool
(69/119)
Már vártam, hogy mikor kerül elõ az a film. :) Én is mindig azt mondom, hogy ilyen esetben már nem is kell semmit változtatni az illetõn. Mondjuk Goldblum se volt semmi. :D

Ja, de, kösz, azt véletlen elírtam. ;)
8/10
sakit felut 2010 jan. 19. - 00:45:30 8/10
(68/119)
eheh ehe epshhh .. okes, rendbe van, kössz hogy mondod, igy majd meg fogom nezni eh ehhh ;)
8/10
sakit felut 2010 jan. 19. - 00:43:16 8/10
(67/119)
Kész hogy miket játszik a fickó, az ilyen emberektõl-gépektõl :) csak még a legbeszaratósabb a jó kis 70es!!! évekbeli scifihorrorunk a sokkal látványosabb flytatásaival szemben. Ezt a Holm- ot én is csak most fedezem fel, mennyire hibbant de egyben komoly poén életszerû változatos karaktereket tud játszani a Terry Gilliam filmekben.

Amit az Idõbanditákban csinál kis Napoleón szerepe alatt az üti a legjobb Monthy Pithon dolgokat is >:D D D

Amúgy az is eredmány sokszor hogy a kinézetébõl, mint pl Bilbó rájöjj hogy ki az idõs úr. Nekem is még nagy feladat összeszedni pár valószinû legjobb fajta angolnyelvû filalkotás a 40 éves munkája alatt, hogy miben játszott még ;)
SlyCool 2010 jan. 18. - 21:02:07
(66/119)
Szerintem meg kellene csinalni "A légy" c. horror remake-jet, Jude haverommal a foszerepben. Sporolhatnanak a maszkon meg minden..:D
Te figyi: a leirasodban michael moore helyett nem roger moore-t akartal irni...?
offtopic
tdk 2010 jan. 18. - 19:10:04 Előzmény sakit felut
(65/119)
Igen, az. Persze Reeves-et lecserélték valami másodvonalbeli noname ficsúrra, aki emlékeim szerint végig kb. ugyanolyan képet vág a filmben. Most nem is ugrik be hirtelen, miben láttam rosszfiúként, de úgy rémlik, hogy láttam. Valami terrorista volt, azt hiszem.

Viszont Sandra Bullock megmaradt, a hajós rész a végén egész jó lett számítógépes animációként, van egy-két kellemes muzsika benne, és Dafoe is elég hibbant. Régen láttam, de egyszer nézhetõ.
tdk 2010 jan. 18. - 19:04:02 Előzmény SlyCool
(64/119)
:D Rémlik valami! Basszus.

Hanem mostanában olvastam, hogy a következõ Spinnermann fõgonosz John Malkovich lesz. A végén még láthatjuk Law-t is légyemberként. :)
SlyCool 2010 jan. 09. - 19:26:04 Előzmény tdk
(63/119)
En is ennyire emlexem kb., meg arra, hogy a légyfejû csirkecsontokbol meg a fogaibol csinalt pisztolyt...(wtf?) :D
offtopic
delamico 2010 jan. 09. - 15:58:13 Előzmény tdk
(62/119)
Meg tudom érteni. Én nem láttam túl sok filmjét, kicsit jobban kötõdöm az elsõ benyomáshoz, mint kellene, dehát ez van. Vele is úgy vagyok, mint Christian Bale-lel (nála próbálkoztam felülkerekedni az ellenszenven - sikertelenül) : sosem fogom szeretni.
8/10
sakit felut 2010 jan. 08. - 23:16:45 8/10
(61/119)
De azért legalább két pontot hozzátettek egy még öregebb rafinált fickó segítségével nálam ehhez a filmhez, õt se felejtsük el, ki lehet találni.

Õ egy nagyon jó kedves tudós fickót játszott, akirõl már el is felejtettem mi derült ki :D de nem volt túl szép.. valamiben nagy sumák volt, asszem õ szúrta bele a fertõzést a ragyába ...
8/10
sakit felut 2010 jan. 08. - 23:11:20 8/10
(60/119)
Ez az a Speed amit Hopper és Keaanu kezdett meg ? Mondjuk a jó öreg Dennis goromba nagy filmet csinált abból de nem olyannak látszott, hogy a második részét eddig valaha is meg akartam nézni. Ha Dafoe van és még ajánlod is, akkor nem lehet olyan rossz, köszi.

Jó nézni a kis gonosz, mindenféle technikai médiahatalmat nem tisztelõ de benne harcoló Rokkkantróól katonát, benzinkutas munkásfickót >: )