Téma: EZO.TV

1/10
Danner 2010 aug. 16. - 20:56:18 1/10 Előzmény zuzan
(844/1484)
Nem, mi komolytalanul nézzük :D
Legalábbis én azért nézem, hogy jót röhögjek.
Commodus 2010 aug. 16. - 14:34:15
(843/1484)
Szerintem alig akad, olyan ember e szegény honban, aki kapcsolgatás közben el ne csípett volna már egy pár pillanatot ezekbõl a remekmüvekbõl!

Ebben a mûfajban az a szép, hogy ha egy percet láttál belõle, már, olyan dühbe tudsz gurulni, ami ilyen "hosszú, és unalmas " hozzászólásokat eredményez.

Tudom, hogy ezt nem te írtad, bocsi, csak megláttam a tiéd felett levõ írományt és arra reagáltam!

Úgyhogy nem kell függõnek lenni ahhoz, hogy irgum-burgumozzunk egy sort! :)
topikos8 2010 aug. 16. - 13:39:56
(842/1484)
Tapasztalatom szerint az ilyen hosszú/unalmas hszeket senki sem olvassa el, de azért írjátok. Ha nincs jobb dolgotok.
zuzan 2010 aug. 16. - 13:28:01
(841/1484)
ti ezt komolyan nézitek?
offtopic
dióhéj 2010 aug. 16. - 13:26:16
(840/1484)
"Nem gondolod, hogy meg kellene próbálj végre beilleszkedni a 21. századba?"
Ez nagyon árulkodó mondat.
Olyan létezõ, hogy "21. sz.", nincs. Ez csupán egy fogalom. Léteznek emberek, akiknek élete együttesen teszi ki a 21. sz-t. Mindenkié, közösen. És ha én most élek, és még rengeteg másik ember, aki Istenrõl meg hitrõl stb. fecseg, azok az emberek ugyanúgy alakítják, formálják a 21. sz.-ot, mint te. Vagy még úgyabbúl. Nem törölhetsz, nem tüntethetsz el bennünket, ugyanúgy ebben a korban élünk, akárcsak te.
A másik, ami árulkodó a mondatban, az a "beilleszkedni" felszólítás. Egyrészt, mint írtam már, a vallásos hit pontosan ugyanolyan jogos és legális a 21. sz.-ban, mint a szkepticizmus. Tehát ha vallásos vagyok, azzal nem lógok ki a század valóságából, mert az ebben a században élõ emberek jókora része is vallásos és kész.
Másrészt, ami a legfontosabb mindebbõl, az az, hogy miért is akarsz te egy idegen mintát, ráadásul egy sablont az emberekre erõltetni? Miért is kellene sablonoknak megfelelni? Nohát éppen a sablonokba való kényszerítés az, ami mindig is, minden korban kudarcot vallott, mert az emberek elõbb-utóbb mindig szétfeszítették a sablonokat és kerestek valami más utat. Korábban írtam a korlátokról, és hogy az ember folyvást meg akarja haladni a korlátait. Nahát: egy olyan sablon, miszerint az embereknek a 21. sz-ban vallás nélkül kell élniük, egy olyan korlát, amit csak meghaladni lehet. (A fordítottjával ugyanez volna a helyzet).
És mindenekfölött: minek azt figyelni, hogy más hogy csinálja? Attól te még nem fogod jól érezni magad. Csak akkor, ha azt csinálod, ami tényleg te vagy, ami a te utad, ami rád van szabva, ami egyedi és nem sablon. És lehet, hogy erõsen eltér a környezetedtõl, de akkor is, csak a saját életedben, a saját bõrödben érezheted jól magad. És nem a máséban, nem a más éltében, értékeiben, mert az a másik élete és útja (És lehet, õ is másolta egy újabb valakirõl, és õ sem érzi jól magát benne). Mindenkinek a saját életét kell élnie, önmagát megtalálnia, nem egy sablont.
Ehhez egy jó kis videó, ami pontosan illik az EZO tv topicjába, mert egyáltalán nem keresztény, hanem ezoterikus tanítás: http://www.kelemenmoni.hu/onervenyesites/index.htm
1/10
tombenko 2010 aug. 16. - 13:01:27 1/10
(839/1484)
Akkor a sátánizmus nem vallás?
A Biblia tele van jóslásokkal, elég csak a prófétákra gondolni. De még szebb példa az Egyiptomból való kivonulás története, ott egyenesen jóslatokkal fenyegetõzött Mózes.
A Bibliában levõ tudománytalanságokkal meg köteteket lehet megtölteni, kezdve a Genezissel. Sõt, a Biblia tudományossága körülbelül abban merül ki, hogy voltak különbözõ népek, akik néha háborúztak.
offtopic
dióhéj 2010 aug. 16. - 11:27:06
(838/1484)
"Nem tudom, feltûnt-e, de ezzel félig-meddig az álláspontom mellett érvelsz."
A hamis – eretnek – tanítások a gonosztól valók; ezek félrevezetik az embereket, és azok utálkozni és haragudni fognak az Istenre, amiért nem úgy viselkedik, nem azt teljesíti, amit nekik a "szent emberek" ígértek. Istennek esze ágában sincs az eretnek, hamis, pénzéhes, csaló emberek tanítása szerint cselekedni. Mindenkinek magának kell felismernie, hogy félrevezették, és a hiba nem Istenben, hanem a hamis, eretnek tanításokban van.


"Nem értem a hülyeség vs valódi felfogást. Minden jóslás kamu."
Az elõbb írtam le, hogy kettõ, azaz kettõ esetben, amely számomra változást és fordulópontot jelentett, kaptam egy-egy ún. látomást vagy próféciát. Nagyon egyszerû kis dolgok voltak, egy-egy kép, és annak rövid magyarázata. És mindkettõ beteljesedett, és mindkét alkalommal másképp csináltam volna. Mert mindkettõrõl úgy tûnt, hogy csapda és veszteség. Nem tûnt sem járható, sem jó útnak, mégis az következett. És ha nem tudtam volna ezekbe a kis képekbe kapaszkodni, akkor egyszerûen nem vállaltam volna. Mert úgy tûnt, mindkettõ kirántja a lábam alól az addig biztos talajt, olyantól foszt meg, ami nagyon fontos, olyanba visz bele, amibõl nem kérek. Nem tudom, ezen mit nem lehet érteni. Mi ezen a kamu? Ha ez kamu, akkor kétszer kettõ nem négy, hanem tíz.
Ilyen helyzetekbe az emberek jó párszor kerülnek életük során. Mindenki. Mindenki átéli, hogy számára fontos döntéshelyzet elõtt áll, amit képtelen átlátni, nem tudja kiszámítani a következményeit; vagy már bele is sodródott egy változásba, amirõl nem tudja, mit hoz a számára. Mindenki átél olyan helyzetet, amiben megerõsítésre, biztatásra vágyik, valaki olyantól, aki képes átlátni azt, hogy mi következik rá, akár jó, akár rossz. Ember pedig erre nem képes. Nyilván te is tapasztaltad, hogy a legjószándékúbb tanács is milyen hasznavehetetlen tud lenni. Szerintem senki nem tudja nélkülözni ezt a fajta segítséget. Illetve persze nélkülöznie kell, hiszen a legtöbb embernek Isten semmit sem jelent ki – és ez meg is látszik a világ állapotán.
Azon kívül két képet nem neveznék "folyamatos jósoltatásnak". Ráadásul csak az egyiket kértem, a másik esetben "megdobtak vele" – nekem eszem ágában sem volt semmiféle változás, mégis bekövetkezett. És pont úgy, ahogy megmondta valaki, noha hajmeresztõ hülyeségnek tûnt akkor, amikor mondta. Aztán mégis valóság lett.
Egyébként ebbe a mûfajba egyáltalán nem csak a jövõ kijelentése tartozik bele. Pl. amikor Jézus találkozott egy samaritánus nõvel, azt mondta neki: öt férjed volt, és akivel most élsz, nem a férjed – és a nõ ezen piszkosul meghökkent, hiszen egy sose látott idegen mondta ezt neki, akinek semmiféle információja sem lehetett az életérõl (mondjuk nem böngészhette át az iwiwet vagy ilyesmi).
Egyszóval ha ez neked kamu, akkor sok szerencsét a tizenegyedik dimenzióban. Ott biztosan minden pont olyan, amilyennek képzeled. De ez a valóság függetlenül mûködik a te tudatodtól.


"Elég zsibbasztó, hogy folyton szavak és fogalmak jelentését magyarázod. Mindenki tudja mi a hit. A Biblia "definíciója" nem fogadható el, ill. eszerint akkor senki sem hisz."
Mindenki eszerint hisz. Ez egy teljesen általános definíció. Pont eszerint hisz egy szibériai sámán vagy egy vuduvarázsló is, de aki a húrelméletet kidolgozta, az is meggyõzte magát a nem látható dolgokról. Ha a tudósok nem hinnének abban, amit csinálnak, nem volna tudomány. Vagy ha mondjuk kimész a lóversenyre, és valaki azt mondja - ez a ló lesz a tuti befutó, akkor, ha elhiszed, amit mond, megteszed a lovat. Ha nem hiszel neki, akkor nem. És így tovább. A hit mindig beindít egy cselekvési programot. Abból lehet lemérni, miben hiszel, hogy mit csinálsz. Ha valaki azt mondja: á, a horoszkóp hülyeség – de rendszeresen átböngészi az újság horoszkóp rovatát, akkor az számít, amit tesz, és nem az, amit mond. Tudatosan sokszor úgy beszélünk, amivel igyekszünk megfelelni a külvilág elvárásainak; tudjuk, mit várnak tõlünk, hát azt mondjuk. De tenni azt tesszük, amiben hiszünk. És ez most egyáltalán nem csupán a földöntúli lényekre vonatkozik, hanem az egész életre. Az egész életünket az határozza meg, hogy miben hiszünk.

"A biblikus jóslat ennél kifinomultabb. A mennyországot és a poklot - amiket Jézus jósolt - nem lehet így ellenõrizni."
Igen, a biblikus jóslat ennél kifinomultabb. És nem azzal kell kezdeni, hogy vajon mi van ezen a világon túl. Ha ebben a világban meggyõzõdik valaki arról, hogy amit a Biblia mond, az tényleg úgy van, és errõl nem egy esetben, hanem rendszeresen meggyõzõdik, akkor el fogja hinni azt is, amirõl itt nem tud meggyõzõ bizonyítékot szerezni – tehát a halálon túli dolgokat is.
1/10
spechtrum 2010 aug. 16. - 00:09:15 1/10 Előzmény Commodus
(837/1484)
Volt földsugárzásmárés ugyanígy már a tv2esen, hogy egy csomó mérõt kihívtak és mindenki máshová akarta tetetni az ágyat. Ezt ki tudják magyarázni, mert mindenki a másikra mondja hogy szélhámos, mint a táltos, csak õ tud helyesen márni szerinte. De amikor, élõ adásban jósolnak nagyon félre azt már nehéz védeniük.
1/10
intellectuel 2010 aug. 15. - 23:14:43 1/10
(836/1484)
Az egyháznak nem óriási vagyona van, hanem olyan sóher mint a templom egere.Tévedsz ! az egyházak is ugyanúgy adóznak, a hívek a havi fizetésük 10%-át fizetik be éves adó formályában, már aki ad. Az összegyült pénzt vezetik és adózzák természetesen, különben minden pénzmosó maffia az egyházba menne. Jézust és Gyúrcsókot ne mossuk össze, Jézus semmiért nem kért el pénzt, nem voltak emelt díjas hívásai sem.
1/10
intellectuel 2010 aug. 15. - 22:57:45 1/10
(835/1484)
"A keresztény vallásosság - legyen bármilyen mély is - konkrétan egy jóslásba, jövendõmondásba vetett hit."

Éppen hogy nem. A vallás egy felsõbbrendû és jóságos lény létében való hit, aki valamilyenképpen irányítja és vezérli az emberek útját, és akinek a követésekor azok jobbak lesznek. Semmilyen jóslás nincsen a bibliában vagy a vallásosságba, sõt még tiltja is azt. Az ezos jósokkal ellentétben, akik szerint õk tisztán látják a jövõt, ezzel ellentétben a keresztényság azt tanítja, hogy azt csak Isten tudja és ember nem ismerheti meg. A Biblia nem állít semmilyen tudománytalan butaságot, hogy a 9.dimenzióból jön a pénzenergia stb. És semmilyen pénzlenyúlás nincsen benne, az állam is az egyház karitatív tevékenységét pénzeli, de azt a tevékenységet akárki végzi mindenki kapja.
1/10
intellectuel 2010 aug. 15. - 22:51:06 1/10 Előzmény Commodus
(834/1484)
Így van ! Azért veszik belke a vallásosságot pl a táltos is, hogy sok hívõt megfogjon vele és lenyúlhassa. Õ aki minden szertartásán pogány rituálékat mûvel, és azt mondja hogy a pogányok keresztények voltak már Jézus elõtt is. Az eszem megáll.
1/10
intellectuel 2010 aug. 15. - 22:50:26 1/10
(833/1484)
A Yehova tanui felborították a csésze kávét az asztalon az abroszra, amikor elõvették a gyõzködj meg könyveiket.
offtopic
dióhéj 2010 aug. 15. - 16:12:13
(832/1484)
"Nos, az EZO.TV és egyéb jósok esetében is mindenki szabadon dönthet komolyan veszi-e (és fizet-e érte)."
Nos, igen. Csakhogy az emberek sokkal hajlamosabbak arra, hogy pénzt adjanak valamiért, és egyébként az a dolog ne legyen hatással a döntéseikre; mintsem vállalják azt, hogy alárendelik magukat, az egész életüket, döntéseiket egy vallásnak. Az nyilvánvalóan sokkal nagyobb áldozat, mint párezer forint "kidobása".
Éppen erre az alapvetõ kényelmességre építenek a csalók, akik mindenfélét öszezagyválnak; õk lenyúlják a lét, a beteljesítés meg ugyebár nem az õ dolguk....Egyéként ugyanezt egy vallás is megcsinálhatja. Csak figyeld meg: minél pénzéhesebb egy vallás, annál több és csillogóbb ígérettel szédíti az embereket. És könnyû helyzetben vannak: õk kaszálnak, de teljesíteni az Istennek kellene, nem nekik, a felelõsség az Istené, nem az övék; ha nem jön be az ígéret, az emberek Isten vádolják, nem õket. Ennek a szellemi biznisznek a kifigurázására telitalálat ez a kisfilm: http://www.youtube.com/watch?v=Q_zBS8eI-38&feature=PlayList&p=85DC0E62051D19D1&index=0&playnext=1


"Ne beszélj az életükrõl, a bizonyítatlan leírásokon kívül nem tudsz róluk semmit. Azt se tudod bizonyítani, hogy léteztek."
Természetesen csak abból a szövegbõl tudok kiindulni, ami fennmaradt.


"Ezt ennél is fel lehet hozni, hát a tévé adás az csúnya tömegtermék, de ha - akár egy római császár - rendszeresen felkeresed a jósodat vagy privát felhívod, akkor személyes vezetést kaphatsz. Még csak az sem biztos, hogy a jósod nem vegyíti a sületlenségeket akár használható gyakorlatias tanácsokkal is."
Most kevered a Bibliát a jósokkal. Ez két külön dolog. Abban viszont igazad van, hogy természetesen, a jósok igyekeznek józan, ésszerû tanácsokat is adni, mert ez növeli a hitelességüket, a bizalmat irántuk. Pl. http://www.youtube.com/watch?v=a_S7XYNey78&feature=PlayList&p=0803727864824F76&index=0&playnext=1


"Nem az a lényeg mikor kin teljesülnek be."
Dehgynem, ez nagyon fontos. Ami nem teljesedik be, az hülyeség. Csak az valódi, ami beteljesedik. Még így sem biztos, hogy jó forrásból származik, de ami nem teljesedik be, az egészen biztosan "bolond lukból bolond szél fúj".


"Keresztényként hiszel akármelyik keresztény próféta jóslatának valamikori valakin v. valakiken történõ beteljesülésében, ettõl ez ugyanaz mint bármely más jóslatban való hit."
A hitet így definiálja a Biblia: Zsid 11,1: A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyõzõdés.
Természetesen bármiben lehet hinni, a hit egy emberi hozzáállás, ami sokféle irányban mûködhet.
Csakhogy: ha egy prófécia valódi, az az én hitemtõl függetlenül is be fog teljesedni. Még ha nem akarom, tiltakozom ellene, akkor is. És meglehetõsen jellemzõ a bibliai próféciákra, hogy azok az emberek akarata ellenére is beteljesedtek. Nem lehetett kijátszani, bár idõnként sikerült elérni a prófécia megváltoztatását - pl. Ábrahám kikért Lót családját Szodomából; Ninive megtért Jónás szavai hatására és nem pusztult el; más esetek is voltak, amikor egy bûnbánat megváltoztatta a már kihirdetett ítéletet; Dávid is megpróbálta elérni például, hogy a gyereke a prófécia ellenére ne haljon meg, sõt Jézus is kérte, hogy ne kelljen meghalnia. De aki sunyi módon ki akarta cselezni a próféciát, annak nem sikerült: pl. Akháb, akinek megprófétálták, hogy a csatában megölik, egy közkatona ruhájába bújt és valaki mást öltöztettek be királynak - de egy eltévedt nyílvesszõ így is megölte.
Amilyen (egyszerû kis) kijelentéseket én kaptam, azok is olyanok voltak, amik ellen eleinte tiltakoztam, magamtól nem azt választottam volna, nem arra mentem volna, nem esett jól, hogy ez következik; mégis beteljesedtek, épp ezért milliószor eszembe jutottak.


"(Hogyne hinnél, amikor írod vmikrõl amiket nem láttál: "Fõképp, ha már beteljesültek.")"
Közismert történelmi tényekre gondoltam. Pl., megjósolja a Biblia, hogy a perzsa uralkodó (Kürosz) megszabadítja a népet a forgságból - és lõn: Kürosz megengedte, hoyg hazatérjenek. Vagy Jézus megjósolja, hoyg jeruzsálem el fog pusztulni - és lõn, a zsidó háborúban valóban elpusztult.
Commodus 2010 aug. 15. - 15:09:35
(831/1484)
Nem is a családot nem értem, hanem a "gyógyítót, vagyis, dehogynem!

A hölgy nem csak gyógyított, jósolgatott is rendesen, és úgy hányta közben a keresztet, hogy rossz volt nézni.

Szerencséje és az enyém, hogy nem egy még közvetlenebb szívemnek kedvesebb rokonommal csinálta, mert akkor valószínüleg megszegtem volna a tízparancsolatot, nem kell magyaráznom...?

A figyelmeztetõ felirat jó ötlet.
offtopic
dióhéj 2010 aug. 15. - 14:43:58
(830/1484)
„Neked is csak ugyanazt tudom mondani. Nem a fenét! A hatalmas egyházi vagyont nem az isten adta, emberi "adományokból" jött össze.”
Nagyon jól tudom és pontosan erre gondoltam. Ahol nyerészkednek, ott tisztátalan szellem van és kész, mindegy, milyen szent és felkent prófétikus szellemi ajándéknak tüntetik fel magukat.
Az ára nem pénz. Annál sokkal több. Van rá egy nagyon egyszerû hasonlat: az egyetem. Itt sokáig nem is volt tandíj. Most már van, de ha valaki elvégzi, most sem mondhatja azt, hogy azért kapott diplomát, mert befizette a pénzt; hanem azért, mert keservesen megküzdött érte. Anélkül nem megy. És ugyanígy – aki részesedni akar valami személyes vezetésben, próféciában, vagy gyógyulásra vágyik, az számoljon azzal, hogy az ára ennek az élete, vagyis az elkötelezõdés, fegyelmezett odaszánás. Anélkül nem ajánlom, hogy bárki kipróbálja. Lehet, hogy elõzetesen nincs ilyesmire szükség, de elõbb-utóbb be lesz nyújtva a számla. Nem pénzben. Az ára a lelke – a lelkét kell „eladnia”, kiszolgáltatnia Istennek, hogy köze legyen hozzá. És mindenki szabadon dönthet, hajlandó-e ezt megfizetni. Nyilván az fogja, aki bízik abban, hogy jó helyre adja, ahogy Pál mondta: 2.Tim.1:12: tudom, kinek hittem, és bizonyos vagyok benne, hogy õ az én nála letett kincsemet meg tudja õrizni ama napra.
Akik a Bibliában próféták voltak, azok is a lelküket, az egész életüket tették erre, és nagyon kényelmetlen, sokszor keserves életet éltek. Pl. az általad említett Keresztelõ Jánosról ezt mondja Jézus:
Máté 11:7. Mikor pedig azok elmentek vala, szólni kezde Jézus a sokaságnak Jánosról: Mit látni mentetek ki a pusztába? Nádszálat-é, a mit a szél hajtogat?
8. Hát mit látni mentetek ki? Puha ruhába öltözött embert-é? Ímé a kik puha ruhákat viselnek, a királyok palotáiban vannak.
9. Hát mit látni mentetek ki? Prófétát-é? Bizony, mondom néktek, prófétánál is nagyobbat!
10. Mert õ az, a kirõl meg van írva: Ímé én elküldöm az én követemet a te orczád elõtt, a ki megkészíti elõtted a te útadat.
11. Bizony mondom néktek: az asszonyoktól szülöttek között nem támadott nagyobb Keresztelõ Jánosnál; de a ki legkisebb a mennyeknek országában, nagyobb nálánál.
12. A Keresztelõ János idejétõl fogva pedig mind mostanig erõszakoskodnak a mennyek országáért, és az erõszakoskodók ragadják el azt.
13. Mert a próféták mindnyájan és a törvény Jánosig prófétáltak vala.
14. És, ha be akarjátok venni, Illés õ, a ki eljövendõ vala.
15. A kinek van füle a hallásra, hallja.
16. De kihez hasonlítsam ezt a nemzetséget? Hasonlatos a gyermekekhez, a kik a piaczon ülnek, és kiáltoznak az õ társaiknak,
17. És ezt mondják: Sípoltunk néktek, és nem tánczoltatok; siralmas énekeket énekeltünk néktek, és nem sírtatok.
18. Mert eljött János, a ki sem eszik, sem iszik, és azt mondják: Ördög van benne.
19. Eljött az embernek Fia, a ki eszik és iszik, és ezt mondják: Ímé a nagy étü és részeges ember, a vámszedõk és bûnösök barátja! És igazoltaték a bölcseség az õ fiaitól.
Ezután rátér arra, hogy mi az ára annak, hogy valaki részesedett a csodáiból (a számla benyújtása):
20. Ekkor elkezdé szemökre hányni ama városoknak, a melyekben legtöbb csodái lõnek, hogy nem tértek vala meg:
21. Jaj néked Korazin! Jaj néked Bethsaida! Mert ha Tirusban és Sidonban történnek vala azok a csodák, a melyek bennetek lõnek, rég megtértek volna gyászruhában és hamuban.
22. De mondom néktek: Tirusnak és Sidonnak könnyebb dolga lesz az ítélet napján, hogynem néktek.
23. Te is Kapernaum, a ki az égig felmagasztaltattál, a pokolig fogsz megaláztatni; mert ha Sodomában történnek vala azok a csodák, a melyek te benned lõnek, mind e mai napig megmaradt volna.
24. De mondom néktek, hogy Sodoma földének könnyebb dolga lesz az ítélet napján, hogynem néked.

Amúgy pedig: a Biblia, mint szöveg, természetesen tömegtermék, bárki által elérhetõ. De hogy az valaki számára személyes kijelentés legyen, vagy a Biblia szövegén kívüli személyes vezetést kaphasson az életére vonatkozóan, az már nem tömegtermék, és nem is könnyen elérhetõ.
Még egyszer a bibliai prófétákról: õk annak jelentettek ki üzeneteket, akiknek Isten fontosnak tartotta. Vagyis az ószövetség idejében Izraelnek. Ezek személyre szabott, vagyis az aktuális problémákhoz szabott kijelentések voltak (természetesen most is tanulságosak). De akinek nem inge, ne vegye magára – akihez nem szólnak ezek az ígéretek, azon nem fognak beteljesülni. Fõképp, ha már beteljesültek. Isten szava személyes, nem valami vásári áru, amit bármikor és bárhol le lehet emelni a polcról.
Commodus 2010 aug. 15. - 14:26:11
(829/1484)
Az alább leírtam miért gerjeszt bennem ez nagyobb indulatot, mert közelrõl érintett, egy ember halálán keresztül, és bizony százezreket húzott ki a családból és igen bizonyosságot igért, amiben ez a tragikus, maga a beteg nem is hitt, csak a reménykedõ rokonok kedvéért vetette alá magát az idióta hokusz-pokuszaiknak!

Egyébként valóban nem tipikus a Jézusra való hivatkozás, de bizony elõfordul, és ráadásul én ebben azért vagyok érintett, mert a mi "családi látó ,gyógyítónk" ,szinte szóról-szóra ezt mondta...

A hátamon feláll a szõr még most is...

A vallást és az EZO tv-t meg inkább most nem hasonlitgatnám, hogy melyik különb a másiknál, mert kicsit elfáradtam, és most nem hiányzik, hogy megint az egész PORT a nyakamba zúduljon... :)
Commodus 2010 aug. 15. - 14:00:47
(828/1484)
Nem tértem meg, ha erre gondolsz.

Továbbra is fentartom, ha valaki hisz valamiben, ne cselekedjék azzal ellentétesen.

A tévés jós, ha a Bibliával, vagy Jézussal példállódzik, akkor lop.Ha úgy tetszik Jézus "ötletét" lopja el, és a nevével visszaélve, illetve a benne hívõk bizalmával visszaélve cselekszik.Ez lelkiismeretlenség.Itt édesmindegy, hogy Te vagy én hiszünk-e benne, akiket befolyásolnak azok igen.Akik hisznek benne nem mendemondaként fogják fel, hanem valóságként, erre épít a csaló!

"Lám Jézus képes volt rá, itt a példa elöttetek, én az õ követõje vagyok, és a jézusi példa alapján én is képes vagyok rá" Mocskos, arcátlan, szemfényvesztés-csak nem fizikai, hanem lelki!

Erre mondtam, hogy ezt a jogot hagyjuk meg Jézusnak.

A hívõ szemében Jézus, és most ne azon merengjünk, hogy élt-e vagy nem, mert itt épp az a lényeg, hogy olyanokat csapnak be, akik hiszik, hogy létezett, nem pénzért tette, amit tett.

A ráépülõ egyház, hatalomért, pénzért, stb..., de ez, és itt megint feltételezve, hogy Jézus létezett nem Jézus hibája.Nem véletlen, hogy nem igazán szíveli ha a nevében, cselekszenek, itélkeznek, törvénykeznek...

Picit szerintem most elbeszélünk egymás mellett ...

Mellesleg nem vagyok az a diszkrimináló fajta, de nekem ez, akkor sem szimpatikus, fõleg, úgy nem, hogy a közeli családomban a lökött rokonaim egy halom pénzt fizettek ki egy, ilyen kóklernek, és a rokonunk, akit nagyon kedveltem egy hónapon belül meghalt.

A vallás ha hiszel benne csak reményt igér, vagy esetleg vigaszt, ezek az "ezoizék" viszont magát a bizonyosságot.

Jómagam egyikben sem hiszek, legalább is még senkinek sem sikerült meggyõzni, pedig már próbálkoztak néhányan, de véleményem van ...
Commodus 2010 aug. 15. - 12:57:17
(827/1484)
Na ez az, amit meg végkép nem értek, azt értem, amit írsz csak ezt a gondolkodást nem.

Egy értelmes gondolkodó ember, nem váltogathatja a világnézetét, vallási meggyõzõdését, úgy, mint az ingét.

Egyszer talán még el tudom fogadni, bár nehezen..., de ez a cikázás...Ez szerintem, jellemgyengeség, bizonytalanság, a világ ismeretének hiánya, és nagy nagy félelem, hogy mi van ha rosszul választok...?

Legyünk már annyira tökösek, hogy kitartsunk valami mellett, amiben addig hittünk, és ne a ki igér többet alapon váltogassuk a nézeteinket!
offtopic
dióhéj 2010 aug. 15. - 10:17:48
(826/1484)
Példabeszédek 9. fejezet:
7. A ki tanítja a csúfolót, nyer magának szidalmat: és a ki feddi a latrot, szégyenére lesz.
8. Ne fedd meg a csúfolót, hogy ne gyûlöljön téged; fedd meg a bölcset, és szeret téged.
9. Adj a bölcsnek, és még bölcsebb lesz; tanítsd az igazat, és öregbíti a tanulságot.
10. A bölcseségnek kezdete az Úrnak félelme; és a Szentnek ismerete az eszesség.
11. Mert én általam sokasulnak meg a te napjaid, és meghosszabbítják néked életednek esztendeit.
12. Ha bölcs vagy, bölcs vagy te magadnak; ha pedig csúfoló vagy, magad vallod kárát.
13. A balga fecsegõ, bolond és semmit nem tud.
14. És leült az õ házának ajtajába, székre a városnak magas helyein,
15. Hogy hívja az útonjárókat, a kik egyenesen mennek útjokon.
16. Ki együgyû? térjen ide, és valaki esztelen, annak ezt mondja:
17. A lopott víz édes, és a titkon való étel gyönyörûséges!
18. És az nem tudja, hogy ott élet nélkül valók vannak; és a pokol mélyébe esnek az õ hivatalosai!

A 14.-tõl kezdõdõ versek épp a titkos tudás (titkon való étel) és az okkult erõk (lopott víz) csábításáról beszélnek.
offtopic
dióhéj 2010 aug. 15. - 09:52:05
(825/1484)
Van pár fontos különbség:
A keresztények NEM kérnek pénzt azért, ha valakinek a gyógyulásáért imádkoznak (ahol igen, az teljesen biztosan szellemileg tisztátalan). A Biblia nagyon határozottan állítja: INGYEN vettétek, ingyen adjátok. És Isten nem gyógyít meg mindenkit, mert nem "energia", hanem személy.
A prófécia sem pénzért való szolgáltatás. És nem is szabadon elérhetõ. Mármint Isten nem mûködtet jósdát. Ha kijelent valami jövõre vonatkozó dolgot, azt csak olyanoknak teszi, akiknek azt valamiért fontosnak tartja. Poénból vagy kíváncsiságból nem.
Tehát ehhez sem a nyerészkedés, sem az érdemszerzés nem visz közelebb. Általános módszer sincs rá, csak eddigi tapasztalatok, amikbõl lehet következtetni. De semmiképp sem nagyüzemi tömegtermék, nem könnyen elérhetõ. Nagyon is kényelmetlen hozzájutni.
Viszont ha megtörténik, annak általában valami általában vett jó gyümölcse van: annak az embernek az egész személyisége alapvetõen jó irányban változik.

És igen, a Biblia leír történeteket, amikben keményen szembeszáll a jövendõmondókkal, csillagjósokkal, szellemgyógyítókkal, halottidézõkkel, mágusokkal, spiritisztákkal. Nem szállna szembe vele, ha mindez csupán hatástalan szemfényvesztés volna, amin jót lehet nevetni. A Biblia legeslegelejétõl, az ember teremtésétõl kezdve tilos a rejtett, okkult tudáshoz való hozzájutás. Ez volt a legeslegelsõ tilalom, amit az ember kapott. Az okkultizmus nagyon csábító, mert "kitágítja a tudatot", "beavat a világ rejtett rendjébe, a titkos erõkbe, titkos hatalomba", szóval "szárnyakat ad", mint a Redbull. Nem volna keményen és sokszor tiltva, ha nem volna elérhetõ, ha a Biblia nem hinne abban, hogy a spiritizmus valóban mûködõ erõ, nem gyerekjáték.
Persze az állítólagos mûvelõinek nagy része semmiféle erõnek nincs birtokában, csak ügyeskedik.

Idõnként nehéz eldönteni, egy "erõ", jóslat, kijelentés honnan származik. Pl. nagyon sok tudós is erõteljesen foglalkozott szellemi dolgokkal, titkos, okkult, beavatott tudással. Nehéz eldönteni, hogy ezek csupán ártatlan bolondériák voltak, vagy valóban valamiféle szellemiség kinyilatkoztatásai. Filozófiai rendszer is épülhet beavatott tudásra. De matematikusok, fizikusok, kémikusok életrajzában is feltûnik a spiritizmus, okkultizmus különbözõ válfajaival való kapcsolat. Vagy politikusokéban. Van, amikor ennek nincs különösebb jelentõsége, de van, amikor igen. Az ún. felvilágosodás, a "tiszta ész" korában is nagyon sokan kedvelték a beavatott, rejtett tudást. Akkoriban virágzott a szabadkõmûvesség, annak minden hókuszpókuszával, állítólagos emberáldozataival. (pl. Anatole France: Angyalok lázadása).

Pl. ezeken látszik: ezek az emberek valamiféle emberfeletti erõ hatása alá kerültek:
http://www.youtube.com/watch?v=8b8mls0q-4U&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=b7Hidj1OGcE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=t8E1a63NB2c&feature=fvsr
http://www.youtube.com/watch?v=cAd_FDskEG0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=x4n9vK0_mdk&feature=related


Ami pedig a vízerek titkos rendszerét, és azoknak az ágyak elhelyezésére vonatkozó hatását illeti: kérdezz meg egy hidrogeológust, vajon a felszín alatti vizek hogy helyezkednek el, létezik-e efféle párhuzamos, egyenes csatornákban futó rendszer.