Téma: EZO.TV

Commodus 2010 aug. 15. - 08:16:37
(824/1484)
Hát lehet, hogy ostoba vagyok...
Végül is már megszoktam ... :)

Szerintem te viszont félreértettél, én nem azt mondtam, hogy az egész kérdéskörrõl való vita a blaszfémia!

Ebben egyetértünk.

Az a blaszfémia, ha valaki vallásosnak, sõt mélyen hívõ kereszténynek állítja be magát, és utána a saját hitét megcsúfolva, olyan képeségekkel ruházza fel magát, amivel hite szerint egyébként csak Jézus rendelkezett!

Magyarán jézusi tulajdonságokat, jézusi képességeket, jézusi nagyságot, jézusi tudást tulajdonít saját magának.

Hát ez elég pongyola megfogalmazás, de szerintem a lényeg érthetõ.

Ismerek, olyat, aki 3 percenként a benne élõ Jézust idézgeti, és a spájzban a lekvárt is csak azért képes megtalálni, mert a benne élõ Jézus ebben segített neki.
Ez az illetõ, egyébként, már odáig jutott, hogy látó és gyógyító képességeket is kezd felfedezni magában..., ha olvastad az elöbbi h.sz.-t, tudod, kirõl van szó csak már nem akarom emlegetni, mert csuklani fog szegény...:)

Ez az õ részérõl blaszfémia, mert szembeköpi a saját hitét, és ráadásul ezt mély küldetéstudattal teszi...

"egyetlen** kiemelt prófétával, azaz jóssal, Jézussal"

Most vagy hiszem, hogy õ az, vagy ellopom tõle, azt amirõl azt hirdetem ,hogy csak õ rendelkezik.

Nekem ez ellentmondás, és bár sok mindenben egyetértünk, én semmiképpen nem tennék egyenlõségjelet a vallások és a babona közé, még ha egyébként és ebben is van igazság, néha sajnos összemosódnak


"Bibliai sztori szerint Jézus távgyógyított is"

Ja!, Jézus, de könyörgöm hagyjuk meg neki ezt a jogot..., és fõleg ha hiszünk benne, hogy így van ne lopjuk el tõle, mert ez már nem csak blaszfémia, hanem önhittség, és a saját személyének "enyhe" túlértékelése.

A hívõ ember követhet el igazán blaszfémiát, még ha ennyire ingerel is a szó, a kételkedõ, vitatkozik, érvel, gondolkodik, kritizál, vizsgálódik, és igen esetleg gúnyol, mert nem sértheti meg vele azt, akiben úgy sem hisz, ez viszont véletlenül sem blaszfémia!

Ráadásul egy dolog ezen a fórumon, cseverészni, vitatkozgatni, és más dolog széles információs csatornákon keresztül árasztani a tömény hülyeséget, amely milliók káros befolyásolására alkalmas...

Ja mellesleg tudtommal Jézus nem pénzért tette, amit tett, ezek a "hívõ" lelkek viszont igen, és itt meg kell, hogy mondjam viszont egyátalán nem értek egyet azzal, hogy a hétköznapi jóslásnak is megvan a létjogosultsága!

Meg, ha Mari néni teszi a kertkapu elött ingyen, de nincs ha ugyanezt más emberek szándékos félrevezetése okán teszi anyagi haszonszerzés céljából, azzal a látszattal, hogy valamiféle "isteni" erõ birtokában van.
:)))
1/10
intellectuel 2010 aug. 15. - 04:29:14 1/10
(823/1484)
Jobb dolgokat eszik az a táltos fesztiválokon, pl napfordulókon. Vad disznó és egyéb fínos húst sütnek és lakmároznak világi módon, pompával.
1/10
intellectuel 2010 aug. 15. - 04:27:22 1/10
(822/1484)
Ha egy fogalomnak egyezne a matematikai és fizikai defíniciója akkor a fizikát matematikának neveznék, és részhalmaza lenne a matematikának, és nem lennének fizikai kísérletek hanem az összes információ szerzés az íróasztalon folyna egy erõs lámpa mellett. Teljesen lényegtelen hogy Newton idejében az MKSA mértékegységrendszer elõdjét vagy az SI-t használták, mindkettõ a fizikai fogalmakat önti mértékbe.

"A matematikai definíciókat a fizika leszûkíti a fizikailag értelmezhetõ tartományra."

Ez eszméletlenül hangzik egy tanártól, már elnézést. Olyan mintha mindent a matematikából venne a fizika. Azért van kísérleti fizika hogy jelenségeket tanulmányozzunk, és amikor már elég jól ismerjük a jelenség mibenlétét, már lehet kvantitatívan formába önteni, ehhez kell a matematika, de ez utóbbi minden részlete nem igaz a fizikai jelenségre.

Végteleneket bármikor bármire lehet kapni, ha ügyesek vagyunk a cél ennek elkerülése : értelmezhetõ tartományban tartani a fizikát.

"A fizikai dimenziók, amikrõl beszélsz, valójában inkább a fizikai tereket jelentik. Azok leírásához valóban szükségesek a topológiai ismeretek is. De a kettõt összekeverni nem illik."

Nem. Éppen arról beszélek, hogy már annyira bonyolúlt a fogalom, hogy nem korlátozható a fizikai térre, már maga a tér dimenzió sem, hiszen a hiperdimenziók picik és fel vannak tekeredve, a 3 tér pedig olyan szerkezetû hogy inkább egy elektrodinamikus-kvantum membránként értelmezhetõ az idõ pedig, ami szintén dimenzió ! sehogyan sem értelmezhetõ fizikai térként.

A kísérleteken alapszik az egész fizika ! Ha levezet valaki egy új egyenletet, matematikai fogalmat akkor mindíg meg kell vizsgálni kísérletekkel hogy igaz-e, mert nem egyenes következmánye.
1/10
tombenko 2010 aug. 15. - 01:59:32 1/10 Előzmény intellectuel
(821/1484)
Egyszer kipróbálhatna néhány igen szép, táltosok által használt anyagot. Pl. légyölõ galóca... :) Bár azt rénszarvas által feldolgozva és kivizelve fogyasztották. :)
1/10
tombenko 2010 aug. 15. - 01:53:16 1/10 Előzmény intellectuel
(820/1484)
Teljesen üres. Még a forrása is. Tényleg arról a spermaszökevényrõl szól, fõleg a szellemiségérõl. :)
1/10
offtopic
tombenko 2010 aug. 15. - 01:41:52 1/10
(819/1484)
Ha egy fogalomnak különbözik a fizikai és a matematikai definíciója, akkor semmilyen fizikai jelenséget nem tudnánk matematikai eszközökkel vizsgálni. A helyzet inkább fordított: A matematikai definíciókat a fizika leszûkíti a fizikailag értelmezhetõ tartományra.
Maguk a fizikai törvények pedig függetlenek attól, hogy milyen mértékegységek alapján állapítjuk meg õket. Ugye, nem kell emlékeztesselek, hogy Newton idejében még nem volt SI (sõt, mks sem), mégis annak bevezetése nem változtatta meg a törvényeket. Maguk a mértékegységek csak az adatgyûjtés céljából lényegesek. Amikor azonban a gyûjtött adatokat elemezzük, már pusztán matematikai eszközökre kell támaszkodnunk, akárcsak amikor ezek alapján hipotézist alkotunk, illetve az alapján jóslatokat teszünk. A jóslatok ellenõrzése már újból kísérletek révén történik, amihez megint kellenek a mértékegységek, azonban lényegtelen, hogy milyen mértékegységekkel történtek a hipotézis felállítását szolgáltató mérések.
Nem tudom, a végtelenektõl miért ódzkodsz ennyire. A felbukkanásuk két dolgot jelenthet:
- Ha az elmélet a valósággal ellentétesen végtelen értéket jósol valaminek, akkor egyszerûen jelzi, hogy az elmélet korlátozott hatókörû (pl. klasszikus elektrodinamikában az elektron, ha már emlegetted).
- Ha az elmélet valamilyen értékhez konvergáláskor a párérték divergálását jósolja, akkor az a fizikai lehetõségek hatását jelenti. (pl. a relativitáselméletben a fénysebességet közelítõ sebességek és a mozgási energia).
De magának a végtelennek a tárgylása már a fizikai alkalmazásokban is jelentõs, tehát nem lehet azt mondani, hogy a józan ész számára értelmetlen és hasztalan.
Az öngyorsító elektronra egyébként elég könnyen találtam rá, de legalább megvan a Gnädig-féle disztribúcióelmélet kézirata. :) Köszi. Az öngyorsítás egy javasolt egyenlet következményeképpen adódik, amirõl kimutatták, hogy helytelen (errõl is pont az említett kézirat ír bõvebben). Itt pont a kísérleteket próbálták matematizálni, azonban rossz közelítést választottak.
A fizikai dimenziók, amikrõl beszélsz, valójában inkább a fizikai tereket jelentik. Azok leírásához valóban szükségesek a topológiai ismeretek is. De a kettõt összekeverni nem illik.
Igen, az elméleti fizikában a kísérleti rész csak az alapvetõ összefüggések megtalálása szempontjából jelentõs. Az utána következõ rész már pusztán elméleti levezetésû, azonban ez nem jelenti annak alkalmazhatatlanságát, sõt, általában egyszerûbb módszereket ad a problémák megoldására, illetve új hipotézisek felállítására. Azonban nem helyezhetjük a hangsúlyt extrémen a kísérli módszerekre, ugyanis azok nem mondanak semmit a mélyebb összefüggésekrõl. Pusztán elméleti úton sem lehet építkezni, mert akkor nincsenek kiindulási pont.
Commodus 2010 aug. 14. - 22:23:01
(818/1484)
Kár bizony!Meg ostobaság is!

Szerintem az elkötelezett, mély valássoság kizárja, a jóslásba, távgyógyításba, jövendõmondásba vetett hitet.

Egyszer egy vallásos ismerõsöm azt mondta, hogy tévedésben vagyok, mert a vallásos emberek nagy része egyben babonás is.

Szerintem ez hülyeség, jó példa erre Dióhéj!

Ráadásul azzal, hogy ezek a lélekkufárok a Bibliát egyátalán a szájukra veszik, olyan blaszfémiát követnek el, amivel szerintem tisztában sincsenek.

Szerintem ez semmi más, mint lelkiismeretlen ócska, üzlet, más emberek hiszékenységét, és tudatlanságát kihasználó gazemberség, aminek a kereskedelmi tévék és müködtetõik még táptalajt is adnak.

Mellesleg anyósomnak is vannak visszerei :)
1/10
Danner 2010 aug. 14. - 21:05:34 1/10
(817/1484)
Úgy jön ide a Biblia, hogy nem tesz különbséget a kereszténység tanaiba vetett hit és az EZO.TV-be vetett hit között. Pedig kár összemosni.
offtopic
dióhéj 2010 aug. 14. - 20:35:06
(816/1484)
Ja, hát a talajvíz, és a felszín alatti vizek nem egyenesen, egymással párhuzamos csövekben folynak a föld alatt, de ez az ezoterikusoknak nem tûnik fel.
Aranyos volt, amikor egyik ismerõsöm a "vízér káros hatását" "visszérnek" értette, tehát a visszerek károsak, bizony. És annak még értelme is van.
Commodus 2010 aug. 14. - 19:40:00
(815/1484)
Például a jõvõ heti lottó számokat ez elég direkt nem?, meg valami hasznunk is legyen már az egészbõl!!!Dolgozunk itt, meg felvilágosítunk és tök ingyér, ez mégsem járja!Uff én beszéltem!:)))))
Commodus 2010 aug. 14. - 19:31:44
(814/1484)
Ohh hát anekdótázni lehet napestig...

Anyósom, aki nagy EZO (és egyébként, akit szeretek és tisztelek, csak hát ezt nem értem benne), kihívott négy, pálcás embert, hogy mérjék be a szobáját, tudod földsugárzás.Na persze nem ingyér ám!!!

A négy ember(Akik persze négy különbözõ idõpontban érkeztek, és nem tudtak egymásról) négy különbözõ helyet jelölt meg, hogy hova ne feküdjön, lefedték a szobát! Szegény anyósom komolyan elgondolkodott rajta, hogy felragasztja az ágyát a plafonra:)(ja és azóta tükröt tart az ágya alatt, állítólag az visszaveri a káros sugarakat, anyám...)

Más, szintén anyósom persze egy halom pénzért, valami 10 ropi vagy mennyi volt az ára, bemérette a kertjét, hogy hova fúrják a kútjukat.

A csaj körbejárta a kertet kezében csak úgy táncolt a pálca, majd lebökött egy helyre: itt fúrjanak!

Már majdnem átértek a föld túloldalára, mikor 20 méteren végre felbukkant valami víz féle.Hozzáteszem a szomszédok kertjében 9-12 méteren van víz!

Ja és azért fizettek egy halom pénzt, hogy megspóroljanak pár méter fúrást.Komolyan felcsapok valami hasonlónak, ebbõl barátom meg lehet élni! :)
10/10
offtopic
CrazyBoy 2010 aug. 14. - 19:19:39 10/10
(813/1484)
Szokott, de olyankor meg nevetek.
10/10
offtopic
CrazyBoy 2010 aug. 14. - 19:15:30 10/10
(812/1484)
Nincsenek érzelmeim.
1/10
spechtrum 2010 aug. 14. - 19:13:24 1/10
(811/1484)
Mondanom sem kell, hogy a jósnõ megilletõdva azonnal rávágta, hogy persze ott van az a kisállatoknak fenntartott külön mennyben. :D) Na már a menyország sem közös.
1/10
spechtrum 2010 aug. 14. - 19:12:10 1/10
(810/1484)
Az semmi, az stroshowban, a másik díszpéldányában, betelefonál a férfi sírva, hogy hova került a kutyája. Erre a jósnõ mondja neki, hogy nem veszett az el, hanem ott van a szomszédnál. Ezekután a férfi kissé megszeppenve, elmondja, hogy tegnap halt meg a kutyusa, és csak arra kiváncsi, hogy a mennyekbe került-e.
1/10
robicsek2 2010 aug. 14. - 18:45:02 1/10
(809/1484)
Pityeregj inkább magad miatt!
10/10
offtopic
CrazyBoy 2010 aug. 14. - 14:34:52 10/10
(808/1484)
A mi mestereink a politikusoktól kezdve a rákbetegekig mindenkin tudnak segíteni, 95,3%-os hatékonysággal. A maradék 4,7%-nak pedig kedvezménnyel keresnek a földcsakrához közeli nyugvóhelyet.
Commodus 2010 aug. 14. - 14:04:36
(807/1484)
Ahogy mondod!

Szalay Mariskának, most lesz erre kilenc éve!

Csak félek, hogy elõször a politikával kezdik, aztán meg elmerülnek mindenféle csipp-csupp ügyekben.Itt a döntéshozók soha nem látják a fától az erdõt.

Máshogy fogalmazva, soha nem a lovon ülünk, vagy fel sem szállunk rá, vagy zuhanunk át a túloldalára!
Commodus 2010 aug. 14. - 11:42:53
(806/1484)
Hogy pénzlehúzás, hát persze..
Hogy ez nem tisztességes, hát persze...A magyar adórendszer sem az...
...és az is pénzlehúzás
Hogy valaki hisz benne, hát higgyen...
Hogy ez egy rakás pénzébe kerül, ha nincs jobb dolog, amire költhetné...?

A baj nem itt kezdõdik!A minap teljesen véletlenül elcsiptem egy beszélgetést, nem tudtam nem végighallgatni!

A hölgy:A lányomról szeretnék érdeklõdni..
A jós (egyszerûség kedvéért nevezzük, így):Hát persze, persze, (a hölgy be sem tudta fejezni a mondanivalóját), valamit szöszmötel maga elött, biztos kártyákat rakosgat, majd folytatja, látom már a lánya kamaszodik, önök között feszültséget tapasztalok, a kommunikáció hiánya megmérgezheti a kapcsolatukat... bla,bla, bla öt percen keresztül, csak nyomja, nyomja...
A hölgy:De én... (folyton beléfojtják a szót)Egyszercsak megunja és kifakad!

A hölgy:A lányom súlyos rákos beteg, lehet, hogy haldoklik, az iránt érdeklõdtem volna, hogy reménykedhetek-e ?(hangja ingerült, és kevés hijján elsírja magát)

A jós:(a zavar legkisebb jele nélkül)Hát, akkor ezt mûsoron kivül kell megbeszélnünk, hívjon fel bizalommal, és rögtön kikapcsolják a hölgyet a vonalból!

Na ez a baj!Egy kétségbeesett, reményvesztett ember érzelmeivel, játszadozni!

Azt meg végkép nem értem, hogy jön ide a Biblia?
10/10
xshampster 2010 aug. 14. - 10:53:56 10/10 Előzmény robicsek2
(805/1484)
ezt úgy írtad mintha ti nem is néznétek. mire jó ez a színjáték? olyan nincs hogy valaki nem szeret valamit, mégis megnézi. crazyboy másképp látja a dolgokat, õt még nem térítették le a helyes útról
vegyétek elõ a bibliát és mûvelõdjetek