Téma: Father Stu

6/10
Böhöm 2023 márc. 25. - 23:37:58 6/10
(20/20)
Szép történet, érdekes film, de kicsit nekem felületes volt. Kicsit részletesebb kidolgozottságot vártam volna egy két órás filmtől. De azért nem beszélnék le róla senkit, érdemes végignézni.
10/10
Ancsi1976 2023 márc. 24. - 20:28:01 10/10
(19/20)
Szeretem azokat a filmeket, amik az élet értelméről szólnak, és ez olyan. Utána is olvastam, és Mark Wahlberg azért is volt olyan hitees, mert hasonlított az élete a főszereplőjéhez, a betegségtől eltekintve, ami talán még nagyobb dolog: úgy élni Isten felé fordulva, hogy mindene megvan (azt írják minden reggelt, így minden forgatási napot is imádkozással kezd). A filmet jelentős mértékben saját maga finanszírozta, munkát és anyagiakat áldozva, hogy elkészülhessen. Régi vágya teljesült ezzel. Respect!
9/10
sisteryes 2023 márc. 20. - 09:13:34 9/10 Előzmény nefefe
(18/20)
Ezt írod:"Ugyanis az egyházi témájú filmek általában propaganda jellegűek." Sorolnál nekem ilyen filmeket? Mert én pont az ellenkezőjét tapasztalom.Ha valamelyik filmben megjelenik egy pap, azt vagy molesztálónak, vagy perverznek, vagy tolvajnak, árulónak, gyilkosnak, de minimum valamilyen gyogyósnak állítják be.
7/10
offtopic
sexykex 2023 márc. 07. - 08:54:33 7/10 Előzmény Ferenc Nith
(17/20)
Szerintem ne kezdjünk hitvitát több okból se. Egyrészt túlságosan hosszú lenne. Másrészt: „A hit mindig pusztán feltételezés; feltételezni és hinni azonban mindent lehet.” – ezért értelmetlen. Ráadásul: „Az ember nagyon ragaszkodik ahhoz, amiben hisz.” – ezért meddő.
Én a teljesség igénye nélkül felsoroltam néhány istennevet. „A többségi keresztény nézet szerint Jézus maga a megtestesült Isten, a Szentháromság tagja.” Jehova: „Izráel Istenének a neve”. A Biblia szerint Jehova az igaz Isten, mindent ő teremtett. (Jelenések 4:11) „Allah a Mindenható Teremtő” – az egyetlen Isten az iszlám vallás szerint.
A gondolatodhoz annyit: a megváltás, mint fogalom valamennyi világvallásban megtalálható, de csak a kereszténységben jelenti azt, hogy »Krisztus a szenvedésével és halálával kiérdemelte, hogy a megtérő emberek szabaddá váljanak minden bűntől, és a bűnt követő „örök halál”-tól«. A bűnbocsánat és az örök élet ígéretével vált igazán népszerűvé a manapság kb. 2,6 milliárd hívőt számláló kereszténység.
8/10
Ferenc Nith 2023 márc. 04. - 22:42:17 8/10
(16/20)
Nem is rossz ez a film. Jó kis pozitív történet, helyenként megható és magával ragadó is. Azért nagy pályás filmnek, se kiemelkedő színészi játéknak se mondanám. Amit meg kell jegyeznem, az az, hogy a katolikus, vagy hívő vonal, ami a filmben(!) ábrázolva lett, azt csak részben lehet a való Istenhez is kötni. Én is akartam (katolikus) pap lenni 12 évesen, ezt úgy mondom. Elég sok téves, képmutató, felszínes tévelygés, vagy megvezetés van az egyházban, sőt egyéb keresztény egyházakban, ami ájtatosnak tűnik, de üres, hiábavalóság. Akinek van egy kis esze, az ebben a filmben is meglátja, hogy mely "vallásos" praktikák voltak ilyenek. Stu atyát nem ismerem, de Isten igen. Biztosan volt valami szellemi megtapasztalása, sőt megtérése, de ez ez rá és Istenre tartozik. Ránk meg az, hogy mi se kirakat kamu életet éljünk. Annyit még, hogy a máriás jelenés, a rózsafűzér morzsolgatás és a hozzá való imádkozás egy másik istenhez fog becsatornázni, nem Jézus Krisztus Atyjához. Ahoj!
8/10
Ferenc Nith 2023 márc. 04. - 20:15:39 8/10 Előzmény sexykex
(15/20)
Annyit szólnék hozzá, hogy az említett névsor nem egyenértékűeket sorol. Jézus MEGVÁLTÓ, akinek még csak a nyomába se próbáltak eredni, mert ember képtelen a bűntelenségre rajta kívül.
10/10
iolaus1980 2023 febr. 22. - 14:06:39 10/10
(14/20)
Megtörtént események alapján. Nagyszerű film! Azt gondolom, hogy egy alkotás - egy mű - ne legyen öncélú, hanem hasson rám, érintsen meg. Ennek a filmnek sikerült. Mel Gibson ragyogóan bizonyítja, hogy még mindig elsőosztályú színész, csak minőségi alkotásokra van szüksége.
10/10
RSS 2023 febr. 11. - 22:50:33 10/10
(13/20)
Nagyon nagy hatású film, kimagasló színészi alakításokkal! Nem elég egyszer megnézni! Megerősít, hogy Istenben kell hinni, nem az Egyházban!
7/10
sexykex 2023 febr. 10. - 12:52:22 7/10
(12/20)
Nagyon sokan egy trauma hatására kerülnek közel Istenhez. Túlélnek valamit: akár drogot, piálást, balesetet, súlyos betegséget és a gyógyulás közepette megtalálják Jézust, Jehovát vagy Allahot. Persze egyikük sem akar pap lenni, hiszen ahhoz ismerni kell a Bibliát, a Koránt, a rítust, a legjobb prédikációkat és nem árt szelíd természetűnek, valamint eszesnek lenni. Persze vannak született papok, akiket elfelejtettek ugyan megkeresztelni, de a hitet még bokszkesztyűvel sem lehet kiverni belőlük. Nos, Stu atya nem pont ilyen volt, de érdemes megnézni milyen lett. Akár igaz, akár nem, a film jó és Wahlberg valóban nagyot alakít.
9/10
nefefe 2023 febr. 01. - 11:42:05 9/10
(11/20)
Bizonyos fenntartásokkal álltam neki megnézni ezt a filmet. Ugyanis az egyházi témájú filmek általában propaganda jellegűek. Szerencsére ebben az esetben nem ez volt a fő irányvonal. Inkább egy ember szinte teljes átalakulásáról szól. Na meg az állhatatos kitartásról és akaraterőről. Jó volt a rendezés (írta és rendezte Gibson élettársa, Rosalind Ross), a színészek játéka és a zene is. Wahlberg hozta a szokásos színvonalat, de Gibson is nagyon jó volt a bunkó apa szerepében. Vagy belül talán nem is volt annyira az… Hogy ez a valóságban is így történt-e, az talán nem is érdekes. Mint film, nagyon jó, érdemes megnézni.
10/10
qwertzuio 2023 jan. 06. - 13:52:29 10/10
(10/20)
A film stílusában:
Ez odab@sz!
3/10
Atis88 2022 dec. 27. - 16:42:37 3/10
(9/20)
Én a feléig bírtam, olyan unalmas volt, hogy nem kötött le.
6/10
deadscott 2022 nov. 17. - 22:14:01 6/10
(8/20)
Mark Wahlberg zseniálisan játszott, mégse tetszett igazán a film. Maga a karakter nem volt túl szimpatikus - egy buta, naiv suttyó. Inkább sajnáltam, mint együtt éreztem vele. Az egyházat alapvetően képmutatónak tartom, a valláshoz és vallásossághoz nincs sok közük. A sok borzalom pedig, amin keresztül ment Stu, kicsit túl sok volt a jóból.
10/10
georgebenson 2022 okt. 14. - 14:31:13 10/10
(7/20)
Végre egy FILM!!!! Manapság nehéz ilyesmit vagy ehhez hasonlót látni. Wahlberg szenzációs! Mel Gibson is visszatért. Az utóbbi időben volt 1-2 kiábrándító szerepe és alakítása de ez a régi Gibson volt. Egyszerűen hibátlan az alkotás.
7/10
itsme1 2022 okt. 09. - 08:51:35 7/10
(6/20)
Hogy egy közhellyel indítsak: az élet írja a legjobb forgatókönyveket. Vagy esetleg M. Gibson új mátkája?Azért, élek a gyanúperrel, hogy az eredeti Stu Atya, nem volt ennyire színes karakter. A jó rendezés és a parádés alakítások szórakoztatóvá teszik, az amúgy két mondatban elmesélhető sztorit.
10/10
Józan Paraszt 2022 szept. 24. - 12:52:49 10/10
(5/20)
Nagyon nagy film! Mondjuk eleve imádom Wahlberget, és Gibsont is. Állat jó poénok, semmi túlfűszerezés, semmi fölösleges időhúzás, sőt kicsit még hiányérzete is van az embernek, simán lehete hosszabb is a film, senkinek fel sem tűnne.
10/10
APBT 2022 szept. 14. - 21:52:23 10/10
(4/20)
Kiváló film hitről, családról, változásról, alázatról.
Gibson is kiváló színész, de Wahlberg alakítása óriási.
Nem mellesleg pedig tele van a film jó poénokkal.
10/10
Aventador 2022 szept. 05. - 08:33:57 10/10
(3/20)
Nagyon jó film! Érdemes megnézni.
Wahlberg nagyot alakít.
6/10
pihes 2022 szept. 02. - 14:45:45 6/10
(2/20)
6/10
10/10
Aureola 2022 jún. 09. - 21:41:00 10/10
(1/20)
Stuart Long Los Angelesbe költözik, hogy pénzt és hírnevet keressen. Miközben szupermarket eladóként dolgozik, találkozik Carmennel, egy vasárnapi iskolai tanárral, aki immunisnak tűnik rosszfiús varázsára. Elhatározza, hogy megnyeri a lány tetszését, templomba jár, hogy lenyűgözze őt. Egy motorbaleset azonban arra készteti, hogy elgondolkozzon, vajon kihasználhatja-e a második esélyt, hogy másokon segítsen, ami arra a meglepő felismerésre vezet, hogy katolikus papnak szánták.