Téma: Fauda

10/10
Data Scientist márc. 15. 21:26:37 10/10
(10/10)
A sorozat több szempontból is említésre méltó. Először is izgalmas, fordulatos, az ember alig várja a következő részt. Másodszor is a szereplők nagyon emberiek -- az egyik lenti értékeléssel szemben nem izraeli propaganda, hanem testközelből és árnyaltan mutatja be a palesztin-zsidó konfliktust. A sorozat nagyon hiteles, már csak azért is, mert a színészek egy része (a főszereplővel az élen) igazi ex kommandós, egy arabok között fedett munkát végző egység tagjai voltak valójában is és a filmvásznon is. 10/10
10/10
forroorsi márc. 13. 23:14:17 10/10
(9/10)
Azon kevés sorozatok egyike, amik valódi emberekről, sorsokról, traumákról szólnak. Az első pár percben beszippant, mert megérted, hogy itt mindenki gyilkos és áldozat egyszerre, mindenkinek van miért ölnie, ennek nincs, nem lehet vége, és ez nem perverz hollywoodi kitaláció (bár az lenne). Azt nem értem, mit néznek azok, akik elfogultsággal vádolják, szerintem elképesztően elfogulatlan - főleg ahhoz képest, hogy a készítők aktív terrorelhárítók voltak, tehát minden okuk megvan arra, hogy végtelenül elfogultak legyenek (és többük most épp harcol az ötödik évad forgatása helyett). A főszereplők évadról évadra amortizáltabbak, kétségbe esettebbek, hisztérikisabbak, PTSD-sebbek, egyre több az ártatlan áldozat, a lezárások évadról évadra sötétebbek, emiatt egyre nehezebb befogadni, átélni és elengedni. El sem tudom képzelni, milyen lesz az ötödik évad - el lehet-e egyáltalán mesélni majd mindazt, ami most folyik ott.
capt.nemo 2023 dec. 04. - 01:24:23 Előzmény kiskapusi
(8/10)
ja és nem bántották őket okt. 7.-én? ill. a mai napig civil túszok vannak 100+ számra, persze csupaszív kedves aranyos terroristák között..
amúgy meg izraeli film.. mégis mi a fenét vársz, ember??? és 8 éve készült.
"főleg napjainkban" - hát akkor ne nézed napjainkban, ha annyira felháborít.
1/10
kiskapusi 2023 okt. 22. - 20:09:13 1/10
(7/10)
Izrael mosdató propaganda. Szegény zsidók, bántják őket a szemét palesztinok. Az első évadban még felfedezhető némi egyensúly, talán az őslakos palesztinok helyzetét is meg világítja, de utána már színtiszta izraelimádat az egész. Rohadtul felháborító, főleg napjainkban, mikor halomra ölik az embereket Gázában…
10/10
Tibor72 2023 febr. 26. - 01:17:06 10/10
(6/10)
Nem hollywood-i hősös-mesés-fordulatos-szirupos sorozat. A történet kiszámítható sokszor, mert életszagú és nem amolyan mese-féle. A karakterek, a színészi munka pedig tökéletes. A sorozat ugyan az izraeli titkos szolgálatot "fényezi", de a szenvedés kijut mindkét oldalra, nem kíméli egyik felet sem. Pontosan, ahogyan mindig is volt Ciszjordániában. A sorozatot nézve, sokszor azon tűnődtem, vajon mennyire mehettek el az izraeli titkosszolgálat munkájának pontos bemutatásában? Vajon Palesztinában is nézik a sorozatot? És ha igen, akkor ott is első nézettségi helyen van? A színészi munka, a számomra hiteles ábrázolás és a történet miatt megérdemli a maximális értékelést.
10/10
iolaus1980 2023 jan. 30. - 18:14:24 10/10
(5/10)
Igazi hús-vér, jól megírt karakterek, rendkívül pörgős cselekmény, kiváló történet. Elsőosztályú sorozat, ami olyan magasra teszi a mércét, hogy az ember elgondolkodik utána, mennyi műanyag szirupos sorozatot nézett már meg eddigi életében - teljesen feleslegesen. 4 évad kipipálva, mindvégig lebilincselt minket! Hiányozni fog!
10/10
kukukuku 2023 jan. 19. - 23:59:56 10/10
(4/10)
Még csak a harmadik évadot nézzük, de nem bírtunk magunkkal, muszáj volt pontozni; 11 pontos sorozat...
10/10
offtopic
Fergusonking65 2022 aug. 30. - 18:47:12 10/10 Előzmény Postabagoj
(3/10)
A drámai hatást így fokozzák!
9/10
Delaco 2022 márc. 27. - 20:04:02 9/10
(2/10)
Csak keresgéltem, belekezdtem és pár nap alatt bedaráltam az összes megjelent részt. Nem nagy költségvetésű cucc, de mégis magával ragad és teljesen leköt.
Postabagoj 2022 febr. 11. - 04:09:29
(1/10)
Borzasztó zavaró ahogy mozgatják állandóan a kamerát. Nézhetetlenné téve a sorozatot.