raven1011 2016 ápr. 15. - 00:16:05
(34/54)
2évad-1rész....gyengeeee...ember ember ellen máris. Nem tetszett
_goldie_ 2016 febr. 15. - 21:14:02
(33/54)
egészségükre! :)
4/10
Senhora 2016 febr. 14. - 09:16:48 4/10
(32/54)
Nem emlékszem, hogy hány részt bírtam megnézni, hatot biztosan...
Az elsõ rész még tetszett, akkor még bizakodtam.
Nincs azzal baj, ha másképp indul, mint az elõd.
De olyan unalomba fulladt! A karakterek sem túl izgalmasak.
Maradok a The Walking Dead-nél, de már azt sem várom olyan izgalommal, mint az elsõ pár évadnál. :)
4/10
offtopic
Endrev 2016 febr. 12. - 16:35:03 Előzmény pihes
(31/54)
"Épp annyira volt félelmetes, mint egy madárijesztõ..."

Épp annyira vagy pszichopata, mint amennyire nem szégyelled. ;)
3/10
pihes 2016 jan. 05. - 14:36:48 3/10
(30/54)
Az elsõ rész után, a többire, már nem voltam kíváncsi.
A horror jellegzetességeit, ez aztán, kevésbé viselte.
Épp annyira volt félelmetes, mint egy madárijesztõ...
6/10
toroltfelhasznalo 2015 nov. 16. - 18:40:03 6/10
(29/54)
Megnéztem én is a 6 részt így egyben, nem azt kaptam amit szerettem volna de azért meglehetett nézni pláne aki szereti a zombis filmeket. Olvasva a kommenteket hát uhh

linkininside Te aztán keményfejû lehetsz nemigen érted meg, hogy az emberek nem tudják mi az h zombi, ezt írták a készítõk is egyébként :) na de mindegy is

Én azért haragszok de nagyon a készítõkre mert nem mutatják be rendesen a világ összeomlását, ami ugye a sorozat lényege lett volna. 9 nap ugrás és oda az a rengeteg lehetõség, amit bemutathattak volna, nagyon kár érte de ez van. A drogos srác és a menõ néger karaktere tetszett a többiek sajnos nem fogtak meg igazán. Sok apró hibája ellenére én azért várom a folytatást kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belõle.
perikleion 2015 okt. 30. - 21:19:07
(28/54)
plusz még a zombiságról. nem veled akarják elhitetni, eszükbe sem jut. adtak neked vmit és vagy elfogadod vagy nem.
nem a szereplõnek kell a te helyedet átvenni, hanem neked kell a karaktereket befogadnod vagy elutasítanod. érted? egy nézõnek alkalmazkodnia kell ahhoz ,amit néz. fordítva lehetetlen. ha sokan nem tudnak azonosulni senkivel, hát bukta a filmnek. ha sokan elfogadják amit rátolnak, a film sikerre van ítélve. ENNYI
perikleion 2015 okt. 30. - 21:13:28
(27/54)
Teljesen igazat adok, azon hozzászólásoknak, melyek kizárják a "zombit", mint fogalmat vagy mítoszt. Ebben a filmben azt próbálják igenis bemutatni, hogy az ember, mint "legfelsõbb rendû lény", hogy képes feldolgozni egy olyan eseményt, mellyel nem találkozott. Itt van például az eredeti sorozat 2. évadában elhangzott párbeszédbõl egy nem szó szerinti dialógus:SPOILER
- nincs remény?
- nincs. ilyennel még nem találkozott az emberiség és nem is tud tenni semmit.
- annak idején az Aids megjelenésére is ezt mondtuk.
- de ez most más.
-de arra is ezt mondtuk.
Szóval az egyik része, egy számára ismeretlen- emberpusztító- kór vagy probléma megjelenítését tûzte ki a film, s az, hogy "zombik vagy járkálókra húzta ezt a dolgot. Azt, hogy az ember folyamat félelemben él saját létének bizonytalansága miatt.
A másik ami engem megfogott a sorozatban az emberi kapcsolatok alakulása.Egyén vagy közösség, önnön vagy a csoportos érdek hullámzása minden szereplõnél majdnem. Engem ez izgat, nem az, hogy melyik részben mennyi zombit ölnek le és hogyan.
És, hogy mi okozta ezt az emberpusztító állapotot? ha elmondanák vajon érdekelne valakit is a sorozat? lehet, sõt biztos. én szeretem és élvezem, hogy nem tuti mi lehet mi okozhatta. elõbbiekben leírtakra gondolok. Nem az a lényeg mi ez, hanem az, hogy az ember ,hogy tud túlélni egy ilyen katasztrófát, ami vszínû õ ,saját maga okozott.
Szóval ugyanebbõl a részbõl még egy idézet(SPOILER):
- A természet mindig rendbe teszi a dolgokat, a természet az, ami kiegyenlít. kb így hangzott.
Szóval az em,er szabadsága nem a csillagos ég vagy a határtalanság. A természet az, amely eldönti meddig mehetünk el. Errõl is szól a történet. hogy nem vagyunk mindenekfelett és velünk is megtörténhet a pusztulás, de túléljük, mert a természet úgy teljes ha mi is részesei vagyunk ennek.
Szóval a filozófiai szemináriumom után a zombikról:
te tényleg csak erre gondolsz? hogy hülyeség, hogy nem vágják mi az a zombi? Istenem... Ráadásul azt írod, hogy egy fokkal szarabb mint a the Walking dead.... Jesszusom, és nézed? értem már kommentelni akarsz :) így ok nézd akkor továbbra is. szenvedj. No, neked meg ez a tragédia. nem a zombi, hanem hogy nem tudsz élvezni egy filmt. Pedig szórakoztatóipar. érted? nem kell mindig beragadni mélyen a realitás talaján! engedd el magad! ülj le a fotelbe és kapcsold ki a világot alkalmanként 40-50percre. Ígérem jó lesz és jobbnak látod másnak a világot is ha filmnézés közben, nem gondolsz pl. a hervadó virágra, a hulló esõre, a bombázásokra, a balesetekre, bla,bla.
raven1011 2015 okt. 23. - 08:17:12
(26/54)
Hahh..én meg totál úgy voltam vele hogy kiderül mi okozta a "fertõzést". Most csalódtam azért...
mecseki111 2015 okt. 19. - 16:19:59
(25/54)
Miért nem az AMC adja,mint eddig??????????
Sz Peter 2015 okt. 18. - 11:03:35
(24/54)
Én nem látom az összefüggéseket?
Te vagy az aki nem képes elvonatkoztatni a valóságtól és megérteni a KITALÁLT történet lényegét!
Ne erõltesd már ezt a "miért nem tudják, hogy ezek zombik"-ot. A film készítõi nyilatkozták le, hogy ez egy ilyen világ. Reklamálj náluk.
Sz Peter 2015 okt. 11. - 12:09:18
(23/54)
"hogy ne láttak volna zombifilmet"

Most komolyan ennyire nehéz megérteni, hogy ebben a világban NINCSENEK zombi-filmek/könyvek/képregények stb. amirõl zombikra asszociálhatnának?
Sz Peter 2015 okt. 09. - 19:30:54 Előzmény raven1011
(22/54)
"nem errõl kellene szólnia"

Nem. Arról szól, hogyan találkoznak elõször a hétköznapi emberek az "élõhalottakkal", akikrõl egyáltalán nem az ugrik be nekik, hogy ezek zombik!
Mint ahogyan nekem sem az jutna eszembe ha találkoznék velük az utcán. ;)
raven1011 2015 okt. 06. - 22:39:28
(21/54)
Egész jó volt az utsó rész. Bár számomra semmi új információ nem derült ki arról h akkor hogy is alakult ki ez az egész...nem errõl kellene szólnia? :S Nyilván vmi balul elsült kísérlet..de ki(k) és mi célból...hogyan...stb.
Sz Peter 2015 okt. 06. - 21:23:22
(20/54)
Akkor nem értetted meg amit leírtam.
A sorozat világában nem létezik a zombi-kultúra. Ahogy te mondanád: semmi nem utal az ellenkezõjére.
Atis88 2015 okt. 06. - 20:53:08 Előzmény Sz Peter
(19/54)
Nem nem az. De mint ahogy a valóságban is vannak kitalált baromságok, úgy egy kitalált baromságra épülõ sorozatban is lehetnek kitalált baromságokra épülõ mítoszok. Egyébként ha már itt tartunk, te azt kérdezed linkininside-tól honnan veszi, hogy ezek tudnak a zombikról bármit is? Talán onnan, hogy semmi nem utal az ellenkezõjére. Az, hogy a walking deadben nem nevezik nevén a dolgot, nem jelenti azt, hogy ezek ne zombik lennének, egyenlõre semmi nem utal arra, hogy bármi más lenne ez a sok kóborló élõhalott...
mushi 2015 okt. 05. - 19:06:27
(18/54)
hiába 7,7-es az átlaga imdb-n, röhejesen sz*r sorozat lett. a walking dead a kedvencem, de ebbõl elég volt 3, semmitmondó rész is. befejeztem, töröltem is az eddig letöltött részeket, különben is, egy hét múlva már jön az igazi sorozat
offtopic
Sz Peter 2015 okt. 04. - 04:10:26
(17/54)
"a valóságot "?

Tehát a zombik a valóság?

Ezzel most újat mondtál. Én kérek elnézést!
Sz Peter 2015 okt. 02. - 23:29:58
(16/54)
"ez a film azokban az idõkben játszódik, amikor már létezett a zombi mítosz!"?

Ezt honnan vetted? Ez a FILM (vagyis fikció) egy olyan világban játszódik ahol egyáltalán nem tudják mi az a zombi.
Pont ez a lényeg! Találkoznak egy olyan szituációval ami számukra ismeretlen, nem tudják magyarázni. Ezért is tippelnek elõször betegségre.
A The Walking Dead-ben sem zombinak hívják õket. Véletlen? Nem.
mecseki111 2015 szept. 15. - 09:51:47
(15/54)
Kiváló alkotás---ide tart a világ...talán már ilyen is,ha körülnézel borzasztó dolgokkal találkozol.A képi hatékonyak.Aki éri mit akar mondani a rendezõ-író annak jó,aki nem az nézzem az X faktort és a többi hülyeséget az RTL-en és a TV2-ön-.