10/10
stonecold7 2015 máj. 29. - 13:12:45 10/10 Előzmény sawyerx
(109/129)
Hát basszus, hogy ha te egy valós sztoritól, amit maga Pistone mond el, hogy történt, olyan sztorit vártál, mint a Sebhelyesarcú, akkor csak is benned van a hiba.
Ez a való világban történt maffia sztori nem ami egy zseniális író fejében fogalmazódott meg, ez ha valakinek unalmas, hát akkor ez van, de attól még kell ilyen is, ami bemutatja milyen volt igazából a dolog, nem csak a kamu dolgok.
4/10
sawyerx 2015 jan. 23. - 18:31:25 4/10 Előzmény sipmester
(108/129)
Dettó ugyanígy voltam vele. Legalább egy A Sebhelyesarcú-szintû filmet vártam, de valós történet ide vagy oda, annál rögtön az elején magába szippantott a rendezés és a karakterek, míg itt a 30. percnél is elég idegen volt Johnny Depp és Al Pacino. És hurrogjatok le, Al Pacino túljátszotta magát. Nem néztem végig a filmet, mert egyszerûen csalódás, a rendezés sem valami erõs.
3/10
sipmester 2015 jan. 18. - 16:45:17 3/10
(107/129)
már vártm ezt a filmet, h megnézzem, mert sok jót hllottam róla. azt hittem ez a klasszikus tényleg ütõs lesz. hatalmasat csalódtam. a történet unalmas, a sztori vontatott, akció nem nagyon van, max a vége felé. sokan azt írtátok érvként, h igaz történet alapján. az meg kit érdekel??? attól még nem lesz jó egy film. ha meg unalmas a sztori, akkor ne rendezzenek róla filmet. legyûrtem, de igazi idõpocsékolás volt, túlértékelt film. talán elolvasom a könyvet.
Csonger 2014 dec. 08. - 17:54:55
(106/129)
Kicsit jobbra számítottam ennél. Számomra néhány jelenet értelmetlen, valahogy ettõl az egész film nem világos nekem.
Többet nem nézem meg.
8/10
5i 2014 ápr. 22. - 23:17:46 8/10
(105/129)
Ez egy kitûnõ film, remek alakításokkal, akinek nem tetszik az nézzen Barátok közt xarokat!!!!
10/10
Keló Scofield 2013 dec. 27. - 22:10:14 10/10
(104/129)
"Ötlet gyenge innen-onnan összelopkodott történet"? Mirõl beszélsz ember?
Igaz történet alapján készült, szóval valós dolgokat vittek vászonra.
A színészek kiválóak, sõt Al Pacino-nak messze nem ez a legjobb filmje.
10/10
stonecold7 2013 dec. 03. - 19:30:46 10/10 Előzmény blake11
(103/129)
Ez igaz történet alapján van, mit gondoltál beleraktak neked egy Terminátort, hogy feldobják vagy mi a f@sz? Bár szerintem így is közel egyedül vagy a véleményeddel, szóval nem számít. Szerintem egy rohadt nagy film, és avval sincsen gond, hogy Pachino csak Lefty -t alakítja, nem valamelyik Sonny -t...
8/10
jonny0762 2013 febr. 26. - 22:54:25 8/10 Előzmény blake11
(102/129)
tényleg nagy kicseszés hogy al pacino csak egy kifutó fiú/csicskás volt,mielött megnéztem a filmet azt hittem hogy maffia fönököt alakit,jobban állt volna neki az a szerep.a sztori tényleg elég vontatott 10/8.
7/10
blake11 2013 febr. 17. - 17:44:59 7/10
(101/129)
Unalmas és vontatott történet vezetés. Talán Depp és Al legrosszabb filmje(Bocs az a Jack és Jill).
Rögtön az elején kissé idegennek éreztem már a puszta képvilágot.
ENYHE SPOILER
Azzal akartak egy fajta fordulatot vinni a maffia filmekbe, hogy most Pacino csak egy kifutófiú volt, Madsen meg egy mufti.Ne már, mekkora arcon köpés ez. A legnagyobb negatívum talán a forgatókönyv végig unatkoztam a film alatt.
pinkaqua19 2013 jan. 28. - 22:02:40
(100/129)
Ó, hát szerintem igenis nagyszerû múvi ez.
Maffiózós plusz igaz történet, az a minimum, hogy jó legyen. Oké, csináltak már ennél izgisebbet is, de sztem ez teljesen rendben levõ filmecske.
merkel 2013 jan. 28. - 15:34:08
(99/129)
De az a film elõnye, hogy hûen mutatja be az eseményeket, talán ezért nem annyira kommersz a cselekményvezetés, a karakterek. A tégla jó film, de szerintem sok tucat hasonlóan jó film van, én nem sorolnám a klasszikusok közé, mint pl. a Nagymenõk-et.
10/10
Keló Scofield 2013 jan. 28. - 13:39:21 10/10
(98/129)
Ha már gengszterfilm, akkor nálam egyértelmûen "A Tégla" viszi a prímet, hibátlan.
merkel 2013 jan. 28. - 10:32:45
(97/129)
Nekem valahogy nem jön be, kicsit laposnak tûnik az egész, a történet, a színészi játék, a párbeszédek, minden. Pl. a Nagymenõkben sokkal jobb jelenetek vannak, vagy a Volt egyszer egy Amerikában, igaz, eddig nem sok gengszterfilmet láttam, annyira nem szeretem õket. A japános rész sem tetszett különösebben. De úgy látom, a többségnek nagyon bejön.
10/10
Keló Scofield 2013 jan. 28. - 00:32:38 10/10
(96/129)
Akkor nézd vissza, amikor a "japcsit" összeverik, hatalmas jelenet, bár abban M. Madsen viszi a prímet.
merkel 2013 jan. 27. - 22:39:20
(95/129)
Egyszer érdemes megnézni, kíváncsi voltam már a végére, de szerintem ez nem egy akkora film, semmivel nem több, mint sok más, jobb gengszterfilm. A fõszereplõ játéka sem a legjobb, ahogy mindig fapofát vág.
10/10
Keló Scofield 2013 jan. 21. - 21:18:43 10/10 Előzmény -greghouse-
(94/129)
A film elején mondja J. Depp a "kajli" szót a gyémántra. Jelentése pld. gagyi, bóvli, hamis stb... Bár én is csak itt hallottam.
JohnGotti1980 2013 jan. 21. - 17:58:56 Előzmény -greghouse-
(93/129)
a filmben van...Donnie mondja h "olyannak próbáld elsütni,aki nem ért hozzá,mert ez kajli" kvázi hamis :-D faterom se érti mikor szlengesítek neki :-))
-greghouse- 2013 jan. 21. - 12:32:44
(92/129)
.."kajli"..?

"Öreg vagyok én már ehhez".. hogy ezt értsem. (Danny Glover mondata minden Halálos Fegyverben, és poénként fél percre elõtûnve a Maverick-ben.)
tényleg, tinik, mi az a "kajli"?
JohnGotti1980 2013 jan. 21. - 08:40:06
(91/129)
nem egy kajli film :-))))
-greghouse- 2013 jan. 20. - 22:55:46
(90/129)
Al Pacinonak mindig bánatos kutyaszemei vannak...egyébként a valós sztoriban, amin alapul a történet, nem hal meg, 20 év börtönt kapott (bár a börtönben késõbb meghalt).