Téma: Fekete esõ

Kozutas 2012 okt. 26. - 22:43:21
(43/63)
Érdekes mód azoknak a krossz motoroknak mintha sor4es hangjuk is lenne :-)

Nagyon jó film, 10p.
9/10
ghalleck 2012 ápr. 03. - 03:56:35 9/10 Előzmény olahmiki1959
(42/63)
:-D
olahmiki1959 2012 márc. 31. - 00:08:22
(41/63)
Bocsi, most kaptam a szívemhez. Mentségemül szolgáljon, hogy nagyon régen láttam a filmet, meg is van VHS-en.
A film tényleg Oszakában játszódik, de ha az éjszakai Oszaka ilyen elképesztõen néz ki, akkor azt képzeljük el, hogy az éjszakai Tokió hogyan nézhet ki? Lélegzetelállítóan!
Kozutas 2012 márc. 30. - 22:05:47 Előzmény Meridol
(40/63)
"Az amerikaiak sajnos mindehol ugy viselkednek mint akiknek mindent szabad." Sajna igaz.
9/10
ghalleck 2012 márc. 30. - 22:02:07 9/10
(39/63)
Írtam. Plíz, olvass!
Meridol 2012 márc. 30. - 21:24:23
(38/63)
De csak most pont nem volt rá szükség.
pittipatti 2012 márc. 30. - 21:09:20 Előzmény Meridol
(37/63)
Nem ismered a spoiler kifejezést???!!!!
Kozutas 2012 márc. 30. - 20:04:16
(36/63)
Én sem. Pont a héten gondoltam rá, hogy adhatná a TV.
Meridol 2012 márc. 30. - 19:23:19
(35/63)
Rég láttam én Tokiora emlékeztem. Amugy az éjszakai kivilágitott Tokiora nem a filmbõl emlékszem hanem "személyes élmény".
Marv78 2012 márc. 30. - 19:11:46
(34/63)
Nem is kérdés,hogy ma nem nézem a megasztár-t!
9/10
ghalleck 2012 márc. 30. - 09:51:30 9/10
(33/63)
Nem értem, hogy a port.hu csapata és a kommentelõk - tisztelet a kivételeknek - csak nézték-e a filmet, vagy a dumát is hallgatták benne. A CSELEKMÉNY EGY PERCIG NEM JÁTSZÓDIK TOKIÓBAN!!!! A város neve: ÓSZAKA! A forgatás is ott zajlott!
És, ha valakinek lenne legalább a sztoribeli várossal kapcsolatos megjegyzése, íme egy idézet: "Macumoto Maszahiro segédfelügyelõ vagyok, az ÓSZAKAI rendõrkapitányság bûnügyi nyomozórészlegétõl. És beszélem azt a kurva angolt..."
Meridol 2012 márc. 28. - 19:53:12
(32/63)
Még jó hogy A kis szemtanúban a ez másképp alakul. Harrrison Ford a végén szinte tiszteletbeli amish lesz !!
olahmiki1959 2012 márc. 28. - 19:03:46
(31/63)
Igen, én is írtam, hogy az éjszakai Tokió látványa lélegzetelállító, nem is nagyon emlékszem olyan másik filmre, amiben a rendezõ ennyire el tudta volna kapni ennek a városnak a hangulatát, légkörét.
Két olyan film jut eszembe hirtelen, amelyben egy amerikai megérti, vagy legalább megpróbálja megérteni a japán gondolkodást, szellemiséget, az egyik a Jakuzák, Robert Mitchummal a fõszerepben, a másik pedig a Gyilkos nap, amelyben a japán dolgokban tapasztalt Sean Connery megpróbálja, - nem kis erõfeszítéssel, - a kemény, szokásosan bunkó, Wesley Snipes által játszott rendõrt a nyomozás érdekében megtanítani egy kicsit a japánokkal kapcsolatos viselkedésre.
Ez a más kultúrákba való otromba belegyaloglás az amerikai ember részérõl, nagyon sok filmben felbukkan, ami elég ciki, ha jól belegondolunk.
Ennek talán a legszemléletesebb példája az Idegen közöttünk címû film, amelyben a new york-i nyomozónõ úgy épül be Brooklyn zsidó közösségébe, hogy látszólag fogalma sincs arról, hogy hogyan kell viselkednie.
Az meg már megmosolyogtató. hogy amikor bemegy az öreg, nagytekintélyû rabbihoz beszélgetni, miniszoknyában, mély dekoltázzsal ül le a székre, és amikor a fiatal zsidó lány különbözõ ruhadarabokat terít rá, hogy eltakarja a csupaszon maradt testrészeit, akkor sem kapcsol nagyon sokáig, nem fogja fel, hogy ennek vajon mi lehet az oka.
Ez szórakoztató, kedves epizód, csak egyszerûen nem hiszem el, hogy egy new york-i zsaru ne tudná, hogy hogyan kell viselkednie a zsidók között, abban a városban, ahol tudtommal a világ legnépesebb zsidó közössége él.
De az biztos, a rendezõ ebben a filmben is eléggé lesújtó képet fest az amerikai ember intelligenciájáról.
Meridol 2012 márc. 28. - 18:58:25
(30/63)
***SPOILER PÓTOLVA***
Az amerikaiak sajnos mindehol ugy viselkednek mint akiknek mindent szabad. /tisztelet a kivételnek. Nekem is nagy élmény volt a film annak idején és sokkolt Andy Garcia hirtelen halála. Az annyira váratlan volt! Amugy a japán nyomozót játszó szinész simán lejátssza Douglast.Tokió tényleg klassz éjszaka kivilágitva /személyes élmény!/.
vénasszonyok_nyara 2012 márc. 28. - 18:13:31 Előzmény olahmiki1959
(29/63)
Valóban irritáló figura az amerikai rendõr. Viszont elég hiteles. Az amerikaiak híresek arról, hogy Rómában nem úgy viselkednek, mint a rómaiak. Született több japán film is arról, hogy a megszállás alatt milyen bárdolatlanok voltak náluk az amik. Egyébként nem is tudnék nagyobb kontrasztot elképzelni, mint egy hagyománytisztelõ, finom modorú, csendes, befelé forduló japán és egy bárdolatlan, harsány, durva amerikai õsbunkó, akinek még a génjeiben ott vannak a telepes ösztönök.
Nem erõssége az amiknak az alkalmazkodás. Az "Ashenden a hírszerzõ"-ben (Somerset Maugham) van egy remek amerikai figura, aki a polgárháború sújtotta Moszkvában, minden lebeszélés ellenére elhatározza, hogy elmegy a szennyeséért a város másik végébe, mert egyszerûen nem tudja elképzelni, hogy egy AMERIKAI ÁLLAMPOLGÁRNAK baja eshet. ott is hagyja a fogát a szerencsétlen.
Tehát ez a része hiteles volt a filmnek. Az valóban irreális, hogy a kendo mestert egyszerûen fellökte, a remekül karatézó ifjú jakuzát pedig egy amerikai parasztlengõvel lecsapta.
A film a maga nemében különben tökéletes. Sikerül a rendezõnek néhány képpel megragadnia Japán lényegét.
olahmiki1959 2012 márc. 28. - 08:17:23
(28/63)
A film nagyon nagy, igazi, Ridley Scotthoz méltó alkotás, de engem õszintén szólva, minden elismerésem mellett, borzasztóan irritált a Michael Douglas által alakított figura. Nem a színészi játék, az nagyon jó volt, mint Douglas esetében általában, hanem a rendõr figurája.
Nem tudom elképzelni, hogy egy amerikai rendõr ilyen bunkó módon viselkedjen Japánban, az õsi tradíciók hazájában, a minimális tiszteletet sem megadva senkinek, úgy beszéljen a tokiói rendõrfõnökkel, vagy bárkivel, mint a kutyájával, azt meg pláne nem, hogy ezután azonnal ne toloncolnák ki az országból. Ott ugyanis az ilyen dolgokat halálosan komolyan veszik.
Ebbõl a szempontból szerintem nagyon rossz a film, mert azt a képet sugallja, hogy a kemény, tökös amerikai rendõr bárhová odamehet a világon, majd egyedül megold minden problémát, mindenkit kioszthat és helyretehet, és semmivel sem kell törõdnie.
Mit neki szokások, hagyományok, tisztelet, és a többi ilyen elavult baromság!
Nem tudom, Scottnak mi volt a célja azzal, hogy ilyennek állította be az amerikai rendõröket a filmben, de hogy nem tett jót a róluk kialakult képnek, az biztos.
A színészi játék hibátlan, mindenki nagyon jó, külön kedves dolog a japánban élõ fehér nõ szerepében Steven Spielberg feleségét, Kate Capshaw-t látni.
A film képi világa csodálatos, az éjszakai Tokió látványa lélegzetelállító, az akciójelenetek látványosak és jók, bár a verekedések esetében már felmerülnek kérdõjelek bennem.
Az ominózus jelenetnél, amikor Douglas hanyattlöki a kendózó rendõrt, a valóságban valószínûleg a kezét sem lett volna ideje felemelni, mert egy igazi harcmûvészre pont az a jellemzõ, hogy egy váratlan támadásra gondolkodás nélkül, spontán reagál a teste, és ösztönösen hajtja végre a helyes védekezõ mozdulatot.
Ez nem valami rejtély, valami távolkeleti misztikum, egész egyszerûen ezt eredményezi az, ha valaki hosszú éveken keresztül, komolyan foglalkozik harcmûvészettel.
De természetesen, ha egy amerikai embert a földre visznek, még ha jogosan is, azt a sérelmet neki azonnal vissza kell adnia, nehogy az amerikai nézõkben hiányérzet keletkezzen.
Ahogyan azt a rendezõ elképzeli.
Úgyhogy mire ezt mind leírtam, az lett a véleményem, hogy a film jó ugyan, de sokkal jobb is lehetett volna, ha a rendezõ nem esik bele "az amerikai embert kell bálványozni mindenek felett!" elv sablonos hibájába.
Hasonlóan ahhoz, ahogyan azt rengetegszer láthatjuk a lényegében ugyanarra a kaptafára épülõ, "Amerika megmenti a világot!" elvet hirdetõ, szinte bármelyik katasztrófafilmben, amelyek persze roppant látványosak, szórakoztatóak, és mindentõl függetlenül, nagyon sok kedvencem van közöttük.
10/10
Mis86 2012 jan. 30. - 08:32:57 10/10 Előzmény John Dunbar
(27/63)
"Azért annyit megjegyeznék: egy yakuza, aki - szinte kötelezõen - mestere a harcmûvészeteknek, nem biztos, hogy az utcai bunyótól elborul. :)"

Ott szerintem csak kigúnyolták a készítõk a keleti harcmodort, vagy hogy ott milyen látványosan, meg fegyelmezetten kardozgatnak, a laza amerikai zsaru meg 1 fél mozdulattal a padlóra küldi.
10/10
angyalpulyka 2011 júl. 22. - 22:00:00 10/10
(26/63)
Mestermunka.
John Dunbar 2011 júl. 22. - 16:19:19
(25/63)
Az ilyen filmet lehet egy szóval Klasszikusnak hívni. A klasszikus pedig azért újranézhetõ, mert egy olyan remekül komponált darab, ahol a rendezõ, a vágó, az operatõr, a színészek és a zeneszerzõ összhangban tevékenykednek. :)
Azért annyit megjegyeznék: egy yakuza, aki - szinte kötelezõen - mestere a harcmûvészeteknek, nem biztos, hogy az utcai bunyótól elborul. :) Nem mondom, hogy Michael Douglas rosszul balhézik, de azt sem, hogy jól. :)
De a rendezõ is tudta ezt.
Egész jó beállításokat használ, hogy hõsünk ne égjen. :)
Ettõl függetlenül csak ajánlani tudom annak, aki eddig még nem látta.
10/10
Krájcsek 2011 júl. 22. - 13:09:46 10/10
(24/63)
Hatalmas film.
Yusaku Matsuda (Kogi Sato) emberfelettit alakított,súlyos betegen(hólyag rák) forgatta le a filmet.A forgatás után pár héttel elhunyt.