gyoppka 2011 márc. 04. - 09:27:10
(190/610)
Spoiler talán:

Egy kérdés: Amikor Nina próbál a zongorista pasival, és egyedül marad, hallja a hangokat és látja Lily-t Thomas-val, akkor az tényleg Lily, vagy Õ maga? Nem emlékszem pontosan, hogy felvillant-e Nina arca, vagy sem.

Spoiler vége

Azoknak, akik úgy gondolják, hogy kevés a történet, nem elég változatos, nem elég új, azoknak mindig csak azt szoktam mondani, hogy akkor írjanak õk forgatókönyvet, és rendezzenek filmet, ha annyira tudják, hogy mit kell tenni ahhoz, hogy egy film jó legyen. Egyébként néha, sõt mindig a kevesebb több...Lehet kezdeni szidni:)
Kakaduka 2011 márc. 04. - 00:07:23
(189/610)
Aki valaha is táncolt kõkeményen, annak mást jelent az egész film. A KabalaSziget Magazin kultúra rovatában, a film alrovatban ma jelent meg egy cikk a filmrõl, igen jól összeszedi a film érdemeit és lényegét. Ajánlom mindenkinek a cikket, érdemes elolvasni.
Krivosein 2011 márc. 03. - 23:17:29
(188/610)
Az utóbbi idõkben kevés kreatív történetû filmet láthattunk, ez végre az. kreatív, de mégis semmilyen. minimum.
Röviden így jellemezném: "mi történik egy amúgy is ideggyenge nõvel ha fokozott stressznek tesszük ki?"
A kitollasodást, piros szemeket, lábujjösszenövést én is hatásvadászatnak találom, még talán a mindenhol jelenlevõ tükröket is ide sorolnám. Ezek egy jó, de kiszámítható thriller kellékei, nem egy lélektani drámáéi. -szerintem
10/10
yesname 2011 márc. 03. - 13:24:56 10/10
(187/610)
A vörös szemeket magam is kicsit túlzásnak találtam, de ennyi. A többi nagyon szép mûvészi megoldás volt. A hallucinálásos tüneteket egyébként is hogy lehetne bemutatni, ha szerinted maga a hallucináciuó bemutatása hatásvadászat. :)
10/10
yesname 2011 márc. 03. - 13:23:04 10/10
(186/610)
Ez egy korrekt hozzászólás. De nálam a tartalom és forma egységben van, a történet elragadt és végig tudta követni az én agyam a filmet, akkor mi van?
fresia 2011 márc. 03. - 08:35:06
(185/610)
Na, ne....
7/10
Thousand Lakes 2011 márc. 03. - 08:03:46 7/10 Előzmény Bodellger
(184/610)
A hatásvadász szó ezúttal nagyon is helyén van. Lásd az elszínezõdõ szemeket - rendesen a vérfarkasos vagy vámpíros filmekben vannak ilyenek - és a kitollasodást. Az összes hallucinálós jelenet merõ hatásvadászat.

A zene semmilyen volt, Clint Mansell sokkal többet tud. Nem mellesleg Aronofsky is.
4/10
rues 2011 márc. 03. - 06:41:27 4/10
(183/610)
Lehet egy filmet sok-sok szemszögból dicsérni, avagy elitélni. Ha a tartalom és a forma egységben van és a cselekmény magával ragad akkor jó filmet láttunk. A fekete hattyu azért nem jó film, mert a forma átvette az "irányitást". A nézõ kapkodta a fejét. ameddig tudta követni a sürrealista képeket, amelyek a teljes tudathasadásig sodorták a fõhõst.A film legvégén Csajkovszky csodás zenéje szabaditott meg az õrülettõl,de sajnos ez kevés volt!!
Bodellger 2011 márc. 02. - 16:33:56
(182/610)
Egyetértek Yesname! A személyiségzavar ezen szemléltetése nekem nagyon tetszett.
fresia 2011 márc. 02. - 12:10:30
(181/610)
Egyetértek. :)
A "vérzéshez" - felfokozott idegállapotban elképzelhetõnek ill. valósnak érzem, hogy nem indult meg a tükörszilánk okozta sebbõl a vér - csak amikor vége lett "mindennek"...
10/10
yesname 2011 márc. 02. - 11:54:46 10/10
(180/610)
-nehezen
10/10
yesname 2011 márc. 02. - 11:53:57 10/10
(179/610)
"Az erotikus szál átlátszó, de mögöttes jelentése nincs..."

Ha a nehezen az átlátszó szálon, ahogy mondtad, nem látsz át és nem veszed észre a mögöttes jelentést, akkor inkább maradj meg a Quantum of Solace típusú filmeknél. Nem fogok magyarázni, megtették már sok kritikai cikkben, hogy mirõl is van szó a filmben. Ha érdekel utánanézel úgyis, és ezután majd amit olvasol beírhatod ide, mint saját gondolataidat, szavaidat, akár tetted a hatásvadásat szóval.
Ha nem tetszee nem gond, ízlések és pofonok, de ha nem értek valamit azt nem írom le negatívumként :)
Ez a film egy lélekportré és azon túl is sokmindenrõl szól és a skizoid tüneteket sem láttam még ennyire jól bemutatni filmben.
Bodellger 2011 márc. 02. - 10:21:53
(178/610)
Irritál ez a "hatásvadász" divat szó. Nem mellesleg nagyon unalams is, hogy kb. mindenki és minden filmre ezt ragasztja rá. 2011-en van. Ilyen világot élünk ha nem tûnt volna fel.
Legfõképp egyetértek azzal, hogy a színészi játék és a zene volt a legjobb. Ez korrekt. Viszont sztem túl sok hibát keresel benne kissé erõltetetten. Ugyanakkor tiszteletben tartom véleményed. Csak reagáltam.
lecso.gsm 2011 márc. 02. - 09:36:39
(177/610)
A film végén percekig szóhoz sem jutottam!! Döbbenet! Ekkora egy fost!!

Bár Portman alakítása zseniális, ettõl függetlenül hatalmas csalódás. A trailer után egy pörgõs psycho-thrillert vártam (az említett "leszbi-erotikus" vonatkozásról nem is tudtam elõre), erre csináltak egy sztorimentes lagymatag valamit... Ami a Memento-t vagy a 6th Sense-t naggyá tetté és újra és újra megnézhetõvé - konkrétan a csattanó vagy fordulat a végén - az itt teljesen hiányzott.

!!!SPOILER!!!
Az, hogy próbál, próbál, szerepet kap, próbál, próbál, eljátssza, meghal, nem vall túl nagy fantáziára. Még akkor sem, ha egy minimum furcsa családi hátterû skizó csajról szól. Ez egyszerûen kevés! A 60-as 70-es években még elég volt ennyi történés egy filmbe, de könyörgöm, 2011-van!


A kézi kamerás felvételek konkrétan idegesítõvé és nézhetetlenné tettek bizonyos részeket. Mert értem én, hogy hatásvadászat és izgaolm fokozás, de annak ez olcsó és amatõr volt... Ennél talán csak a Quantum of Solace-ban csinálták meg rosszabbul.

Az elismerés kijár még a nyílt hasi sebnek is, ami nemhogy vérzés, de különösebb vérnyom nélkül kibírt egy egész felvonást anélkül, hogy a tulajdonosának minimum lendületes mozgását lekövetve szétnyílt vagy akár csak fájdalmat okozott volna. Neki innen is gratulálnék. Minden

Az erotikusnak szánt szál átlátszó, hatásvadász, jöjjön be a punci miatt az egységsugarú user a moziba... mögöttes jelentése nincs (bár másnak se nagyon ebben a filmben), lezárva nincs (nem tudni, hogy valóság volt, vagy csak behaluzta a csaj), de legalább marketing értéke van... szánalom.
!!!SPOILER!!!

A zene zseniális, de ez mondjuk nem feltétlen a filmkészítõk érdeme, ismert, közkedvelt, jólbevált. Ezen sem kellett túl sokat agyalniuk...


A másik, talán még nagyobb csalódást pedig maga a mozi, mnint intézmény okozta. Az elmúlt 3 hónapban 3 különbözõ helyen voltam moziban (Lurdy, Duna Pláza, Westend) és mindhárom alkalommal sokkal rosszabb volt a képminõség, mint otthon!! Értem én, hogy 20 méteres képátló, de basszus akkor legyen már hozzá felbontás is. Homályos, pixeles az egész, villognak a világos részek, mintha 75 Hz-en menne egy régi CRT-n, ráadásul utánhúzása van (ha mozog a kép, akkor homályos, mintha úszna a kép), mint valami ezeréves LCD-n. Az IMAX-nek még adok egy esélyt, de részemrõl kösz, inkább otthon, pedig csak egy 22-es monitorom van, ami ráadásul nem is fullHD...
Bodellger 2011 márc. 01. - 19:00:27
(176/610)
10/10 ( Amikor mentem le a metrón egyszerûen azt se tudtam hol és merre vagyok, fel sem mutattam a bérletem. Ócsárolt is az ellenõr. Legalább fél óráig a hatás alatt voltam. Fõleg a vége fogott meg. Zseniális film. És azzal nem értek egyet,h Natalie, csak a naív és félõs lányt tudja alakítani. Engem megfogott :P Naná, hogy szobrot/rokat ért.)
hardcandy17 2011 márc. 01. - 18:32:45
(175/610)
Ma láttam a filmet, nagyon tetszett, bár valami agyatlan kritikus már nem emlékszem hol, rádióban vagy TV-ben az elsõ mondatában agyonütötte a sztorit, amikor a skizofrén balerináról nyilatkozott...:ssss
Mellettem is ültek nem oda való nézõk, végig vihogós, zörgetõs, zabálós kis libák...ez van:(
fresia 2011 febr. 28. - 18:38:57
(174/610)
Nagyon örülök, hogy megérdemelten, ennyi Oscar díjat kapott ez a film! :))))))
Valóban "tökéletes"(vagy majdnem az), a magam részérõl moccanás nélkül néztem végig a több, mint 100 perces alkotást...
A zenéért Csajkovszkijt illetné a díj...
Köszönet az alkotóknak.
http://www.fportal.hu/filmek/fekete-hattyu/A43AFE568
10/10
Második Mancika 2011 febr. 27. - 16:54:20 10/10
(173/610)
Ha láttátok az ez elõbbi linkemet: a tükrös-hátrafordulós résznél elképesztõ, hogy mennyire más NP második arca. Mintha nem is õ lenne. Félelmetes.
10/10
Második Mancika 2011 febr. 27. - 16:50:19 10/10
(172/610)
széncinke 2011 febr. 27. - 13:51:09
(171/610)
Utálom a balettet, utálom N.P.-t, ez a film mégis zseniális. Mindenkinek ajánlom.
10/10