Téma: Feledés

8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 13. - 01:54:25 8/10 Előzmény Gunman-R
(28/428)
A drónok bezavarnak a képbe.
CsiróCsiró 2013 ápr. 12. - 23:46:30
(27/428)
Nagyon kedvelem Tom Cruise-t, nagyon szeretem a sci-fiket, de ez a film sajnos nem jött be.

Nem mondom, hogy borzalmas, nem mondom, hogy 1/10, mivel gyönyörû a látvány, fantasztikus a filmzene, viszont hiányzott belõle az a "plusz", amitõl azt mondom, hogy ááááááááááááááááááááááááwazeeeeeeee...

Ettõl függetlenül nem szeretnék senkit sem lebeszélni róla.

Mindenki nézze meg, és döntse el saját maga!
10/10
Dya0225 2013 ápr. 12. - 15:17:27 10/10
(26/428)
Véleményem szerint ez egy Jó film volt,sõt Nagyon Jó film! :)
A történet érthetõ és követhetõ!!
Rég éreztem már ezt,hogy nem kidobott pénz volt a mozi jegy ára. :D
10/10
Gunman-R 2013 ápr. 12. - 14:03:10 10/10
(25/428)
SPOILER!!!!

Kik mi ellen harcolnak? Nem értem a kérdésedet! Most az idegenekre gondolsz vagy az emberekre?
Az idegenek azért, hogy megszerezzék a föld erõforrásait vagyis a tenger vizeit, az emberek meg a bolygónkért! :D
Ez ennyire nem volt egyértelmû? :)
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 12. - 13:51:01 8/10
(24/428)
Végül is mi ellen harcolnak, vagy miért?
10/10
Gunman-R 2013 ápr. 12. - 12:07:14 10/10
(23/428)
Meg mi az, hogy felvesz történetszálakat aztán másba csap bele? Egy történetszál van és az egész film azon megy végig és nem csap bele semmi másba... Úristen hihetetlenek az ilyen emberek! :D
10/10
Gunman-R 2013 ápr. 12. - 11:38:28 10/10
(22/428)
Hát hallod meg is értem, hogy neked nem tetszett, fel se fogtad a filmet... Nulla történet? Hát te mibe vagy? :D Sajnálom azokat az embereket, akik beülnek egy ilyen tipusú filmre és utána lehurrogják, csak azért, mert nem bírják megérteni! Elmondanám neked, hogy az utóbbi évek legjobb sci-fi-jét hozták össze, nagyon jó látványvilággal, egy tökéletes történettel, hatalmas csavarokkal... Abban egyetértek másokkal ,hogy vannak benne összeollózott részek más filmekbõl, de legalább azt tökéletesen összehozták és egy tökéletes egyveleget alkottak egy nagyon jól felépített történetben! Kedves meeximus, javaslom neked valamilyen dráma, vagy romantikus film megtekintését, azt talán meg fogod tudni érteni... Nah akkor, hogy a kérdéseidre is kapjál választ:

SPOILER!!!!!!!!!!

1. Az a lényeg, hogy figyeltél, már az elsõ 5 percben elmondják mi történt az emberiséggel nagy okos... Csak egy kicsit figyelni kellett volna! Az idegenek elpusztították a holdat, aminek az lett a következménye, hogy természeti katasztrófák következtek, földrengés, cunami stb. Gondolom ez elég egyértelmûen hozzájárult az emberiség kipusztulásához... De ez még mindíg kevés! Mert a hold után a bolygónkat támadták meg az idegenek, ami okán valószínû szintán megcsappant a lakosság, jah és az atombombákról el is felejtkeztem amit bevetettek az idegenek ellen!
Ezt kedves "filmkritikus" barátom, ezt mindet elmondják az elsõ 5 percben...

2. Miért akarták elvinni a vizet? :D Nem akarták elvinni a vizet földrõl, hanem a tenger vizét felszívva fúziós energiát állítottak elõ!! Egyértelmû, hogy õk ezt az energiát használták fel a gépeik mûködéséhez, és hogy fennmaradjanak! Hozzátenném, hogy erre a kérdésre is megszületik a válasz a film elején, a felvezetõ történetmesélésben, de a lényeg, hogy figyeltél és megértettél mindent! :D Arról is beszél Morgan Freeman a film közepe fele, hogy ezek az idegenek bolygóról bolygóra járnak, hogy feléljék a bolygók energia tartalékait, lásd tenger víz! :D
3. Hát erre konkrétan nem születik válasz, de gondolom nem lehet nehéz kitalálni... Valószínûleg az egy olyan hely, ahol nem pusztítottak természeti katasztrófák és nem robbantak atombombák... Úgy gondolom erre nem lehetett nehéz rájönni, de neked ez is nehezedre esett!

SPOILER VÉGE!!!!

Kedves meeximus javaslom felejtsd el az ilyen tipusú filmeket egy életre és ezt a topikot is, mert felesleges a filmet hibáztatni a saját tudatlanságodért!
1/10
meeximus 2013 ápr. 12. - 09:53:36 1/10
(21/428)
2 kérdés azokhoz akiknek tetszett:

1- Mi történt az emberiséggel? Nem tudjuk meg...annyit tudunk van pár túlélõ...de semmi mást.
2- Miért akarta egy szintén ismeretlen erõ a vizet elvinni a földrõl
3- Miért vannak fák és madarak egy oázisban, máshol pedig sivatag

Sajnos az egész film errõl szól. Felvesz történet szálakat, aztán 1 perc múlva már másba csap bele. Ha ezt valaki jó scifinek nevezi, annak gratulálok.
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 12. - 09:11:58 9/10
(20/428)
Én a bemutató alapján nagyon vártam a filmet. Azt, hogy Tom miben hisz, pont leszarom, jó filmeket csinál. Ahogy Travolta is, pedig egyívásúak :)))) De manapság sikk utálni azt, akit más is utál. Amúgy nem tudom,mi bajuk Cruise-zal, mert az utóbbi pár évben is kifejezetten jó filmekben szerepelt.
Aztán olvastam fanyalgó kritikákat és egyre jobban ment el a kedvem. Pár napja a Tv2-n volt egy wekfilm, hogyan készült a Feledés. Nagyon jó volt, ahogy mutatták, itt is mindent kaszkadõr nélkül csinál Tom Cruise.Motorozik, ugrat, esik,repül, zuhan.Tudtam, hogy általában nem használ kaszkadõrt és ez minden színészt szimpatikussá tesz nekem, talán ezért az egyik legnagyobb kedvencem Belmondo és Jackie Chan, akik sosem használtak kaszkadõröket.
Talán ma eljutok a moziba és este már nekem is lesz véleményem a filmrõl. Ha szar lesz,biztos õszintén el fogom mondani, de ha jó, az csak hab lesz a tortára. :)
GORiARTY 2013 ápr. 12. - 08:21:41
(19/428)
Azzal egyetértek, ha valakinek nem tetszett, szerencsére nem vagyunke gyformák, de az, hogy nulla, azt nem mondanám. Aki kételkedik, hogy jó film-e és a kritikáknak hisz saját maga helyett, az szerintem hibát követ el. Lehet, hogy nem életed legjobb filmje lesz, de hogy a mostanában mozikba került 30 film közül a legjobb, az tuti (Hobbit-ot kivéve)

Igen, tom bácsi szcientológus és igen, ez a film is nagyon hubbardos, de jó scifi és mi itt, akik megnéztük egyetértettünk abban, hogy (kicsi SPOILER) a filmtörténet leghalálosabb és legfélelmetesebb hangú és ezzel együtt egyik legfélelmetesebb robotját alkották meg az alkotók a drónokkal. Szóval ha csak szeretnél szórakozni és elfelejteni mindent másfél-két órára, akkor ne higgy a negatív kritikáknak.

Ja és még egy: Nem, nem vagyok semmiféle mozi és kiadó munkatársa, de szívesen lennék :) Ingyen járhatnék "hivatalból" moziba :)
10/10
pumpika 2013 ápr. 11. - 21:40:40 10/10
(18/428)
te, haver, szerintem nézzél filmdrámákat, azok neked valók...
Kovács kolléga 2013 ápr. 11. - 20:15:55
(17/428)
Minél többet olvasok a filmrõl, annál jobban megy el a kedvem. Pedig mennyire ki vagyok már éhezve egy akcióban, látványban, mögöttes gondolatokban gazdag sci-fi kalandfilmre.

Várom már a Star Treket, mint a Messiást.
10/10
Phoenixy 2013 ápr. 11. - 16:01:48 10/10
(15/428)
Mikor lesz már nálunk IMAX-be?
Nem hiszem el, hogy ezt az Óriásölõt adnák, ahelyett, hogy ezt a filmet adnák, mert ez pont egy olyan film amit muszáj IMAX-ben látni, hiszen gyönyörû!
1/10
meeximus 2013 ápr. 11. - 14:06:20 1/10
(14/428)
Hát nem tudom...szerintem a pozitív hozzászólók csak a forgalmazó munkatársai lehettek, mert ez egy óriási nagy nulla volt...nem lehet értékelni, nulla a történet, és a színvonala is csapnivaló...Cevin Costner Watterworld-je jut róla eszembe, csak azóta eltelt 18 év!!!!!! Szóval szánalmas, és szégyen. Ennyi jut róla eszembe. Nagyon kínos lehetett a szereplõknek végigülni a premiert, mert szerintem õk is jól tudják, hogy egy nézhetetlen filmet csináltak.
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 11. - 10:51:49 8/10 Előzmény GORiARTY
(13/428)
Mire gondolsz?
GORiARTY 2013 ápr. 10. - 22:38:40
(12/428)
Nekem tetszett. Lehet, hogy megnézem még egyszer a látvány és a hang miatt, de alapvetõen jó mozi. Tele van persze klisékkel és kitalálható részekkel, de azért még én edzett scifi-s is meglepõdtem kétszer, szóval ez már valami... Megéri a pénzt, szóval hajrá!

Az egyetlen gond vele, hogy azt akarták a készítõk nyilvánvaló jól felfogott érdekük miatt, hogy azoknak is emészthetõ legyen, akik nem scifi rajongók, ez sajnos rosszat tett neki.
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 10. - 15:49:39 8/10
(11/428)
Tegnap volt egy hogyan készült féle.

A bemutató szerintem arra megy, hogy a feltett kérdésekkel csigázzák és a moziba rohanjon mindenki kielégülni.Nekem nem jött le, hogy a film nagy részében mi is lesz. A film elsõsorban a látványra megy, és legfõképp a Buborék-hajó (repülõ) re épít. És az alaszkai tájra. Ahol Buborék-hajó motorozni is fog. Lesz benne nyúzós érzelgõs rész.
A stáb jól szórakozott alaszkában. Megtudtam, hogy ott nem megy le teljesen a nap... Emellett lesz szûkösebb térben játszódó (pl könyvtárban) akció is. Szerintem nem ez lesz a film fõ erõssége. Összességben biztos jó, de lesz benne nyúzós érzelgõs rész, szerelmi koktél, amitõl a nézõk nem lesznek elájulva. Emellett Tom igyekezett a maximumot hozni, és állítólag jó színész öröm vele együtt dolgozni. Viszont ha végén összeszorult seggel, nyuszibogyókat présel ki, akkor is a humor érezhetõen hiányzik a filmbõl. Így komoly dilemma elé állít. Remélem lesz néhány jó komment, ami segít dönteni.
9/10
zimzum1111 2013 ápr. 10. - 15:45:27 9/10
(10/428)
Jó kis film.
Bár nincs új a nap alatt, ennek a filmnek az összhatása mégis jó.
Szórakoztató…
Se több se kevesebb. Vagy?

***SPOILER***

Beszóltak Istennek! :)

És ha elvonatkoztatunk – és tényleg csak a játék kedvéért! - ebbe a mûbe bele szeretnénk látni a szcientológust, akkor érdekes szimbólumok jönnek ki. Tényleg csak a játék kedvéért ! ! !
Szóval itt van, az általam kedvelt fõszereplõ, aki hát egy vitatható, de meg nem fellebbezhetõ döntése kapcsán alaposan beszívta L. Ron Hubbard örültségét. Mivel Hubbard írhat baromságokat, ezért jogunk van nekünk is összeesküvés elméleteket gyártani a filmrõl és a tudat alattira ható összefüggéseirõl… :)

"ami fent az lent"
Az õsi mondat a smaragdtábláról való és visszaköszön a yin jan (fekete fehér hullámmal elválasztva) és a Dávid csillagként ismert egymás felé fordított háromszögekben (az egyik háromszög a fent, a másik a lent). Na ebbõl most az egyik háromszöget vegyük ki, amelyik felülrõl mutat lefelé (a csúcsa lefelé). Tehát ha így vesszük akkor a mondat vonatkozó része az, ami fent az lent…
Tehát kezdhetünk rettegni, mert a filmben egy jó nagy lefelé fordított háromszög alakú hidromittoménmik' szíttyózza el a az életet adó vizet a földrõl. Nem gömb, nem négyzet, nem amorf fúrótorony. Háromszög csúcsával lefele…
*** Über spoiler vigyázat!!! ***
Sõt. Amikor a végén egyre közelebb kerülünk a – valamiféle - megoldáshoz, és a külsõ irányító központba, egy nagyon kedves nõi hangon kommunikáló gépterminátor-mátrixgyár-lénybe fõhõsünk viszi az atombombát – trójai faló – akkor dumcsizik is az említett "izével". Na az izének – a játék kedvéért – láss csodát egy lefelé fordított gúlának egy piros szeme van pont a gúla közepén. Hihi. Mint az összeesküvés elméletek egyik legjobbjának tulajdonított, Amerikai dollár szemmel rendelkezõ piramisa… (itt: http://en.wikipedia.org/wiki/File:1935_Dollar_Bill_Back_Early_Design.jpg ) Csak fordítva.
Namármost', de tényleg a játék kedvéért: az embereknek itt a földön a klóngyáros-gépterminátor-mátrixgyár-lény-nyel tele a hócipõjük. Eleve kiirtotta az emberiség 99%-át, lerombolt mindent, viszi a vizet innen, szétk***-ta a holdat (baromi látványos a film az tuti), földrengések, a maradéknak éhínség, sugárzás… Szóval az ember a "gula-lefelé" miatt egyre vacakabbul van a földön. És hát, szól civilben szcientológus fõhõs a vízszivattyú-gyilkosdrónirányító-klóngyáros-gépterminátor-mátrixgyár-lény-hez "Ki a fene vagy te?..." Magyarán: Kedves JóIsten-vízszivattyú-gyilkosdrónirányító-klóngyáros-gépterminátor-mátrixgyár-lény, ha nem vetted volna észre nagyon elcsesztél itt a földön mindent és a rendrakási kísérleted – újálomvilág -, egy maroknyi ember – Prométeusz – miatt, akik a szabadság eszményét komolyan veszik, komolyabban mint te, meghiúsul.
Bumm! villan az atom Kedvesnõihang-JóIsten-vízszivattyú-gyilkosdrónirányító-klóngyáros-gépterminátor-mátrixgyár-lény gyomrában és renderel vagy két napot a grafikus szuperszámítógép 4 mp-ért öt hordó olaj energiájáért cserébe… A szuperhõsök – a fekete és a fehér ember – odavesznek, mint minden rendes szuperhõs, de a remény újra él, a lenti segítõk szemükben a jól-bevált hálás hunyorgással nyugtázzák, bizony õk be' szerettek vón' helyökbe lenni. De más a karmájuk és pont.
A két szuperhõs megmenti az "ami fent az lent, ami kívül az belül" tõl a világot, és megint minden zöld a földön és a közösség összeforr. Tanul a hibáiból a "teremtett ember" és boldogan él a földön mindenféle gúla, meg szemek nélkül… Isten ide? Minek?
Tehát ez maradjunk annyiban a film és jelen írás is játék, szórakoztató céllal.
Mert ha nem az – véletlenül! – és a fentieknek, bármilyen hasonló képzettársítás célja lenne a készítõktõl, akkor mindenképpen Hubbard mellé temessék õket.
Most azonnal! :)
Lery 2013 ápr. 08. - 19:09:47
(9/428)
Felirattal játsszák valahol?