Téma: Feledés

helsinkirokker 2013 ápr. 23. - 00:42:44
(136/416)
Megnéztem a trailereket, elolvastam az összes fikázós kritikát, és ezek után nem túl nagy elvárásokkal ültem be a moziba. És pozitívan csalódtam. Nem váltotta meg a világot, de jól szórakoztam, és nem egy ostoba bullshit film ez. Az "elgondolkodtató" jelzõt minden olyan filmre rá lehet akasztani ami meghaladja az Ace Ventura színvonalát, elõszeretettel használják itt is sokan. Ez a film a szerintem jóval jobb mint egy középszar tipikus hollywoodi lavórtakony. (nem volt benne pl. tisztelgés) Kár fikázni, túl nagyok az elvárások a sci-fi mûfajban.
10/10
jmisi31 2013 ápr. 23. - 00:28:11 10/10
(135/416)
Nem értek egy-két hozzászólást...

Írják, hogy Olga Kurilenko kb. 5 mondatot ad ki magából meg, hogy Morgan Freeman max 5 percet játszik... Kérdem én, milyen filmet néztetek?! Az rendben, hogy Freeman keveset szerepel, na de 5 percnél jó 10-15-tel többet; Olga meg elég sokat beszél, jóval többet, mint anno a Max Payne-ben!!! Szóval figyelni is kéne a filmet, nemcsak látni!

Azt mondják sokan, hogy ez egy "B" Sci-fi... mitõl?! Nézzünk már meg egy-két alkotást az elmúlt évekbõl és mindjárt kiderül, hogy ezt az utóbbi években csak a HOLD tudta felülmúlni! Ezen kívül volt Star Trek, District 9, Prometheus, Avatar, Mátrix Trilógia, A Függetlenség Napja, Terminátor 1-4, Star Wars Saga és még sorolhatnám... Mindent összevetve meg, ami még szóra érdemes Lockout - A Titok Nyitja, Az ötödik Elem, Pitch Black, Riddick és, ami még anno nekem tetszett Screamers - Az Elhagyott Bolygó, Imposztor, Háború A Földön. Nézzük már meg mi is a "B" sci-fi... mert ha az Obivion az, akkor a többi "C" meg "D" meg "ZS" sci-fi. A nagy agyonhipe-olt Prometheus egy silány szar ehhez képest, mondom ezt úgy, hogy nekem az is tetszett!!! Ez egy jó kis Sci-fi, ami sok más filmbõl lopott, mégis jobb, mint azok, kivéve persze jó öreg HOLDunkat... Nemhogy örülnénk, hogy végre egy egész normális filmmel jött Hollywood, még ezt is jól le.......!!! Siralmas... aki ezt unalmasnak tartja, az inkább nézzen über"ZS" akciófilmet, ahol többet lõnek, mint amennyi golyó fér a tárba és történet vagy némi gondolat nuku...

Messze nem a legjobb film, de jóval jobb, mint a mostani átlag!!!!
porthosz 2013 ápr. 22. - 19:20:21
(134/416)
Én viszont azt nem értettem hogy mi szüksége volt a TET-nek az emberi munkásokra/katonákra. Mert ugye ehhez ki kellet fejlesztenie a klónozás képességét sõt még a tudatátvitel+modósítás képességét is, továbbá emberi fegyverzetet, arról nem is beszélve hogy a több milliós klónsereget etetni itatni kellet ami megint csak érdekes kérdéseket vet fel.

Mindezt úgy hogy közben rendelkezésére állt az a képesség hogy szétrobbantsa a Holdat meg olyan drónjai voltak amikbõl egy tucat elég lett volna egy teljes hadsereg leamortizálásához... Számomra ez elég irreális erõforráspazarlásnak tünt.

Másfelõl azt is érthetetlen volt számomra hogy miért kellettek emberi munkások a drónok karbantartásához, és ha épp nem talál egy embert sem akkor továbbáll mert nincs kinek megjavitani a cuccait? Egyébként is még kész szerencse hogy a drónok alkatrészei emberi kézreállóak voltak, belegondolni is rossz mi lett volna ha a pótakksi mondjuk 500 kilót nyom és szegény Tomnak fél kézzel kell bepakolni...
eIemes 2013 ápr. 22. - 15:56:55 Előzmény Csonger
(133/416)
Hm... igazad van, sõt: az is hasonlóság, hogy találkozik önmaga másolatával, bár a Feledésben ez azért okoz kisebb megdöbbenést, mert addigra már kapott "elõkészítést". a Hold-ban számomra az okozott csuklást, hogy voltak látogatói is, szóval _ott_ a klón azon hitben tartása, hogy hazamehet, aránytalanul nagy költségnek tûnik az eredményhez képest. Akár valóban haza is mehetett volna. ebben a filmben volt értelme a klónságnak: összesen ez a két egyed állt rendelkezésre. A TET pedig automata bányásznak tûnik.
1/10
DrAgy 2013 ápr. 22. - 13:54:41 1/10
(132/416)
Fél óra több volt a soknál,ennyit birtam.Tipikus TomKrúz film: idétlen ostoba sz@rság.
1/10
jozsi86 2013 ápr. 22. - 09:11:23 1/10
(131/416)
Alig vártam, hogy vége legyen. Vontatott unalmas semmit mondó sztori. A látvány még csak elmegy. Sajnos ez tipikusan az a film, aminek a trailerje izgalmakat ígér, aztán nekiülsz nagy izgalommal és hatalmasat csalódsz.
DoctorMorreau 2013 ápr. 22. - 01:14:19 Előzmény perry
(130/416)
SPOILER


A piros szemû számítógép megjelenítése a TET-ben szerintem nagy húzás volt a forgatókönyvírótól.
Bármilyen más ûrlény, egyéb figura ábrázolása kiábrándító lett volna, így viszont megmaradt az a szükségszerûen rideg, távolságtartó viszonyulás, amit már Sally-vel folytatott távbeszélgetések során is érezni lehetett.


Voltak jó húzások a filmben, de egyébként tényleg igaz, hogy úgy összességében mégsem tudott kilépni a középkategóriából, a látványvilágot leszámítva.

Fõleg a film utolsó fél órája lett furcsa.
DoctorMorreau 2013 ápr. 22. - 01:08:32 Előzmény Bigpapa
(129/416)
Én úgy látom, hogy a szcientológia - nem is Tom Cruise miatt - jelen van a film összhatásában valamilyen szinten.

Ettõl függetleníteni is lehet persze a filmet, de azért szerintem mégis érezhetõ.
Lery 2013 ápr. 21. - 22:43:02
(128/416)
Ha valakin Morgan Freeman miatt nezne meg, annak uzenem, hogy 5 percet szerepel benne. Amugy blod, unalmas nezhetetlen fos :)
Memmaao 2013 ápr. 21. - 20:58:02 Előzmény Csonger
(127/416)
Na ez az! Én is pont így éreztem, amikor kijöttem a filmrõl! Csak azt nem értem, Hanula Zsolt ezt a párhuzamot hogy nem vette észre??
krisznk 2013 ápr. 21. - 18:14:58
(126/416)
Megnéztem, felfogtam és ennyi. Röviden összefoglalva végig untam az egészet. Az elején még csak-csak lekötött kb. 20 percig, de utána úgy álltam fel, mintha 5 órán keresztül kellett volna néznem, vagy mintha sose akarna már véget érni. Elõtte olvastam róla véleményeket, jól lehúzták a filmet, gondoltam majd én eldöntöm nekem tetszik-e, így elmentem megnézni és nagyon nem tetszett. Még ilyen pocsék karakterkidolgozást nem tudnák felhozni. Itt már bukta az egész. Pont ilyen példákat szoktak felhozni arra, mikor a karakterek elbeszélnek egymás mellett és csak azt mondják, amit a történet megkíván, vagyis elõre viszi a cselekményt, nem pedig magáról a karakterekrõl ad valami képet.
9/10
Seemann 2013 ápr. 21. - 15:30:07 9/10
(125/416)
Gondok vannak az ízléseddel...
1/10
csigu89 2013 ápr. 21. - 14:38:45 1/10
(124/416)
Rég láttam ennyire rossz, unalmas és semmitmondó filmet. Színészi játék nulla, sztori szintúgy, egyedül a látvány csillagos ötös. Tom Cruise ugyanolyan arcot vág, mint minden filmjében...a történetet illetõen pedig másfél órán át nem történik semmi, utána is Vissza a jövõbe és Mátrix-szerû elemek bukkannak fel. Kifejezetten sajnáltam a filmre szánt idõt és pénzt :(
Sonic8 2013 ápr. 21. - 09:30:45
(123/416)
OFF

ööööö

Én mindig figyelem a Boxoffice-t és valóban ráhúznak pár százezer dollárt a filmre, de a nagy része már csak a forgalmazóknak és a stúdiónak megy.
Tehát amit a film kap az inkább csak a mozis nézettség.
Egykét filmet például maga Kína húzott föl.
Itt van a Hobbit.800 millánál tartott márciusban bemutatták Kínában (és japánban) bumm ráhúzott még 250-et, durva.

A TDKR-t (Batman 3) igazából meg az Olimpia baszta el már bocs mivel nem emelték föl a családok a seggüket a tv elõl hanem olimpiát néztek amíg Batman hõsködött Gothamben.
A Man of Steelt most jól berögzítették Június 14-re.Nincs túl sok film ami akadályozná.Biztos a sikere.
Én a Lone Ranger-ért aggódom leginkább.A Gru 2 meg azaz új Turbo film rendesen befog cseszni.A gyerekfilmek a legkeményebb boxofficeosok :D
perry 2013 ápr. 21. - 09:14:53
(122/416)
Arról nem is beszélve, hogy a DVD jog is tetemes összeg, játékok és egyéb szuvenírek is hoznak a konyhára a forgalmazási jogokat pedig megint csak nem piskótáért árulják...
Sonic8 2013 ápr. 21. - 08:20:10
(121/416)
Nah az Oblivion (feledés) 72 milliós összbevételnél tart ÚGY,hogy amerikában csak a a hétvégén mutatták be.
A filmet 120 millából csináltak végül is simán behozhatja a dupláját még van 2 hete a vasember 3-ig mert onnantól már úgy is csak az tarol május 17-ig a Star Trek bemutatójáig. :)
perry 2013 ápr. 20. - 23:09:51
(120/416)
S p o i l e r !

Nemde:) mint kiderül az idegen ûrhajó csak Harpert és Sallayt vonzotta magához így aztán õket gyártotta le replikánsokként.
Elgondolásom szerint a dront védelmi célra fejlesztették és nem szerelõként.
Az "idegen" pedig tudta , hogy a földön még élnek emberek, az ember pedig küldetéstudattal van felruházva, szóval a legjobb "eszköz" az ember egy helyzet fenntartására.
valamint akkor nem lett volna filmben konfliktus helyzet és sajnos ez nem tett volna jót a mozinak :p.:)
perry 2013 ápr. 20. - 22:34:19
(119/416)
A téma korántsem ismeretlen, az emberiség végveszélyben ezt már H.G Wells tollából is olvashattuk A világok harca opusában, az pedig csak merõ véletlen , hogy ott is Tom mester domborította a fõszerepet.
Pedig egy nagyon jó filmhez minden gondolati lehetõség adott volt.
Az emberiség kataklizmája, visszatérõ emlékek, hit,remény,szeretet és ráadásul a digitális világégés képi megjelenítése. Mint már mondtam lehetne ez a mozi még jó is hiszen Kosinski saját képregénye a maga mûfajában szerintem klasszikus és, vagy inkább sajna a comic állókép, és két kép között annak olvasója bátran megtöltheti fantáziával a képregényt.
Talán az egyik nagy problémája a filmnek a fantázia hiánya a túlságosan is kiszámítható vonalvezetés, azok a klisék amelyek inkább a "B" kategóriás sci-fi filmek sajátja.
Mondom ezt annak ellenére , hogy képileg az irányító bázis steril világa és a föld naturalisztikus valósága szépen ellenpontozza egymást arról nem is beszélve , hogy miért van nekem "dezsavû" érzetem ha piros szemeket látok tudományos fantasztikus filmekben?
Talán azért mert Stanley Kubrick: 2001 Ûrodüsszeia ûrhajója is egy piros szemû komputer kukizza az asztronautát, itt meg az idegen létforma "monolitja" teszi ugyanezt.
A látszólagos konfliktushelyzetek ellenére is gondolati közhelyeket és a Hollywood-i közízlést kiszolgáló utópisztikus filmet kapunk,példának okáért a fekete-fehér emlékezés snittek fokozzák a rejtély izgalmát, hogy miért is jön ez létre de utána padig a "hõsromatikusönfeláldozóvisszaatermészetbe" gondolatiság a volt már ilyen mozi kategóriájába rántja vissza filmet.
Személy szerint nem vagyok Tom Cruise színészi játékának sem bírálóje , sem pedig nagy tisztelõje, de nekem úgy tünik, hogy egy jól megoldott házi feladatnál nem több a jelenlegi játéka. Ezt pedig még Morgan Freeman okos és számító a maroknyi emberiség vezérének szerepe sem tudja egyensúlyozni.
Számomra fura módon a két nõi szereplõ játéka az ami igen csak dob a filmen elõször is Andrea Riseborough színésznõ
Victoriája, félelme a külsõ világtól, szervilis kiszolgálása a "központnak" csalódása és fájdalma Harper viselkedése láttán.
A másik, nyúlfarknyi szerepében Sally /Melissa Leo/ akit ugyan csak egy vezérlõpult paneljérõl látunk, de néhány mimikával és gesztussal is életre tudja "lehelni" ezt a szerepet.
Arról nem is beszélve , hogy a szinkronhangok telitalálatok különösen számomra: Nyakó Júlia tolmácsolása.
Végül is mit kaphatunk?
Egy nagy költségvetésû amerikai szuperprodukciót, úgy nevezett vivõ sztárral, jó forgatókönyvi alappal, és sajnos ellaposodó rendezéssel, amitõl ígéretes kezdés utána a film visszahull a tisztes középszerbe.
ha osztályoznom kellene akkor nálam az 1xr nézhetõs mozik széles kategóriájába tartozik.
gregorios 2013 ápr. 20. - 21:59:08
(118/416)
Spoiler következik. Kéretik csak azok olvassák akik látták!!! (én szóltam)
Elõször is, szerintem tökre jó film. Nem egy korszakalkotó, de vállalható. Szóval nem bántam meg. Viszont... nem értek valamit. Mégpedig azt, hogy Jack Harpernek miért kellett dron-okat szerelnie? Idegen szemmel nézve mi értelme volt annak, hogy egy emberrel teszik helyre a szétlött gépeket??? A dront nem tudta volna egy dron javitó robot megcsinálni? Ez csak sima gerillaharc lett volna Jack Harper nélkül. Nemde?
9/10
offtopic
Bigpapa 2013 ápr. 20. - 21:48:16 9/10
(117/416)
Nekem nagyon bejött :)) A film is,de a zenéje is. Hans Zimmer zenéjét is szeretem, de ez más. Itt többször a Szárnyas fejvadász feeling jött át,miközben szól a kocsiban a zene. Pedig nem hasonlít Vangelisre,de van egy ilyen érzésem.
Sok filmzeném van, a kocsiban is sokszor inkább azokat hallgatom. Nagy kedvencem (nem véletlenül Zimmer) a Rainman és a Gladiátor zenéje.
Ha szereted a jó sci-fi filmeket,amikben elsõsorban nem az ûrcsaták a fontosak,akkor tetszeni fog (remélem) :)))))