Téma: Feledés

8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 15. - 14:15:01 8/10
(68/428)
Te elolvastad amit írtam, vagy láttad a filmet?

splr

Amikor látja, hogy a dögevõk emberek, akkor szerintem magától is rájött. A fekete dobozról nem mond semmit. Az ûr háromszögrõl meg semmi újat nem tud meg, amikor benne van, akkor is annyi a szöveg, hogy nem tudja micsoda, és honnan jött, nem is érdekli és kinyírja.
Aztán Freeman azt is megosztja, hogy a kis földi rombuszok szívják a vizet. Ezzel kezdõdik a film, és a munkája az, hogy ezeket védje, hogy átköltözzenek. Ekkor már nem túl nagy meglepetés, hogy talán az átköltözés se igaz, és a droidok nem az emberekkel vannak. Egyszerûen ebben a filmben semmi csavar és fordulat nincs. Nyíl egyenes.
Morgen nagyon bölcs szerepet kapott a filmben, elmondja amit láttunk.
10/10
freeware 2013 ápr. 15. - 12:21:59 10/10
(67/428)
Szerintem nagyon jó film, ez végre megérte az árát!!! Egy pici negatívum a végén volt, kicsit többre számítottam az idegenek terén.
offtopic
Sz Peter 2013 ápr. 15. - 11:22:03
(66/428)
"moziba csak akkor megyek ha elõtte letöltöm és megnézem"

De akkor már minek mész a moziba? :)
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 15. - 09:26:13 9/10
(65/428)
Egyetértek :) Vele tuti nem egy filmet láttunk :D
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 15. - 09:25:24 9/10
(64/428)
Elolvastam,de nem gondolom másképp :)

SPOILER

A TET-rõl igazából semmit sem tudunk,csak annyit, amit a film mutat. Erre írtam, hogy pont olyan volt,mint a Terminátorban a Skynet. Maga az egész hajó egy szerves egész a mesterséges életformával.Akit a végén látunk,amihez beszél Harper, az a központi agy,de ez szétválaszthatatlan a "hajótól", tehát klasszikus értelemben nem egy külön hajó+az agy, hanem egy komplex egész. Akkor lenne igazad a csak egy hajóval, ha kiszedve onnan a központi agyat, más által is vezethetõ, irányítható lenne a hajó, de nem az. Ahogy a skynet központ sem irányítható maga a skynet mesterséges értelem nélkül. Egy terminátort át tudnak programozni, miután elfogják, ahogy egy Drónt is a filmben, miután lelövik, de ez nincs hatással a teljes hálózatra, csak annak az egy drónnak tudnak utasítást, más parancs file-t adni, de ennyi.
9/10
Seemann 2013 ápr. 15. - 09:01:28 9/10
(63/428)
teljesen alaptalan a véleményed...
Lenoks 2013 ápr. 15. - 00:47:01
(62/428)
Igazat adnék abban az esetben, ha a szerelmi szál nem lenne a sztori szerves része. De az. Akár pl. az Eredetben vagy a Mátrixban.
Mastercry 2013 ápr. 15. - 00:40:09 Előzmény pumpa11
(61/428)
Ez volt az a film ahol véglegesen eldöntöttem, hogy moziba csak akkor megyek ha elõtte letöltöm és megnézem.
A film látványvilága fantasztikus, elképesztõ és szép.
És a film ennyi is összesen.
A rengeteg hibát nem sorolnám (mind fizikai, mind realisztikus, mind összes egyéb súlyos bakik tömkellege), de ez meg bele is férne.
Azonban az a pillanat ahol átcsap tömény nyáladzó brazil szappanoperába, baltával faragott faarcú szereplõkkel - az volt az a pillanat amikor meghoztam a döntést. Soha többet.
Elvetem én a star wars romantikus részét a 80-as években 12-15 évesen, de ugyanezt leadni 20 évvel késõbb.
Epic fail.
Szörnyû volt végigszenvedni.
9/10
Seemann 2013 ápr. 15. - 00:07:27 9/10
(60/428)
Egyáltalán nem biztos, hogy valamiféle idegen nép "járõrhajója" volt a TET... Lehet, hogy önmagában egy intelligens létforma volt, amelynek az eredetérõl semmit sem tudni egyszerûen. Vagy pedig, egy hajdani gép, amelyik valóban öntudatra ébredt és "elszabadult", és saját magát fejlesztette, építette...
Lenoks 2013 ápr. 14. - 23:41:11
(59/428)
Ezt írtad: "Ez nem egy hajó volt, hanem maga az idegen életforma.+

Olvasd el amit a spoileres részben írtam és másképp fogod gondolni. ;)
Lenoks 2013 ápr. 14. - 23:20:07
(58/428)
Szóval nem a cselekmény soványságát hiányolom (ki hiányolná azt :D ) hanem sovány a cselekmény. :) Sorry. :)
Lenoks 2013 ápr. 14. - 23:17:53 Előzmény dekapetra
(57/428)
Ezt nem csak neked válaszolom, de itt a válasz ha nem lett volna egyértelmû, de lehet csak én nézek /olvasok/játszok sok sci-fit és azért volt egyértelmû:

SPOILER!!!!!


Azért kellett a klónozás mert a TET csak egy gép, egy automata volt amit az idegenek - akikrõl nem tudunk semmit és nem is kell tudnunk semmit a történet szempontjából - építettek és járõröztetik a galaxisban, hogy ha olyan bolygóra lel, ami számukra hasznos nyersanyagokat tartalmaz akkor azt kebelezze be. Egy ördögi és nagyon fejlett mestergése intelligencia vezérli ezt a gépet - a TET-et - ami mindig alkalmazkodik az adott helyzethez és a bolygó élõvilágához. A Föld esetében egy jó számítógéphez méltóan gyorsan felismerte, hogy hogyan is tudja gyorsan és hatékonyan végre hajtani ezt. Ezt láttuk a filmen. Tehát a klónok azért kellettek mert az idegenek nincsenek is itt, csak automatizált egységük (TET) ami saját belátása - mesterséges intelligencia lévén - szerint végrehajtja a programját.

SPOILER VÉGE!!!!!!

A film nekem tetszett, mert old-school, lassú, "lelkizõs" sci-fi. Hiányolom viszont a cselekmény soványságát mert igazából sok minden nem történt a filmben. Valamint a feszültséget is sokkal feljebb lehett volna tornázni több helyen, nem egy alkalom volt rá, hogy az idegeket pattanásig lehetett volna húzni.
A látvány elsõ osztályú, köszönhetõen, hogy sok helyszínt valóban megépítettek pl. a 49-es torony körül az égbolt sem animáció volt, hanem egy az egyben megépítették a tornyot egy stúdióban ami köré óriási kör alakú vászonra vetítettek felvételeket amiket elõtte egy vulkán csúcsáról rögzítettek. Igen dícséretes a sok hagyományos trükk 21. századi technikával elkészítve, látványosabb, természetesebb mint a full CG.
Nálam 7,5/10 mert klasszikus is lehetett volna, ha a feszültésget itt - ott még hegyezik és a cselekmény bõvebb. Még ilyen filmeket és boldog leszek. :)
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 ápr. 14. - 17:48:01 9/10
(56/428)
*9 pontot
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 ápr. 14. - 17:46:47 9/10
(55/428)
Csak ez a mai világ már ilyen, ha valamit nem ért az ember azt már le kell sz*rozni. Nemhogy inkább utánajárnának a dolgoknak amit nem értenek, a Prometheus-nál is ez volt. Teljesen érthetõ az egész, és még piti dolgokba is belekötöttek, mert még véletlenül sem akartak egy kicsit sem gondolkodni rajta. :D Ez a film úgy ahogy van jó, erre ö pontot adtam, a Prometheus-ra 8-at, és az Elysiumra szeretnék 10 pontot adni, remélem az sem lesz csalódás. :D
offtopic
zottyo534 2013 ápr. 14. - 16:57:15
(54/428)
Annyira nem is volt rossz, pedig én aztán marhán utálom csurizt.
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 14. - 16:21:36 9/10
(53/428)
ez így igaz :)
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 14. - 16:18:52 9/10 Előzmény dekapetra
(52/428)
SPOILER SPOILER

"Miért voltak õrszemek, minek törték magukat az idegenek a klónozással?

Freeman elmondja, hogy váratlanul pusztult el a hold. Aztán a földön kialakult káoszban megjelent több ûrhajó, amibõl több ezer Jack Harper lépett ki, akik könyörtelenek, és teljesen érzelemmentesek voltak. A klónozás azért kellett, mert a gép gépet készít, de mivel Amerika és a világ hõse volt az a pár ûrhajós, akik elindultak felfedezni a Titánt, mindenki szeretettel fogadta õket. Csak hát klónok jöttek gyilkolni.
Õrszemek azért voltak, ezt is Freeman meséli el, hogy a kisebb javításokat a drónokon elvégezzék, valamint mivel "emberek", ha összeakadnak igazi emberekkel, azok nem lõnek rájuk,mert nem gépek.

Miért nem küldtek egyszerûen több ezer dront a maradék túlélõ felkutatására kilõni a bunkerekben õket?

Ezt is freeman mondja el: azért van rajtuk az a lopakodó technika, a sisak és a hangtorzító, hogy a gépek ne találjanak rájuk. A föld alatt pedig elég jól el tudtak rejtõzni.

Miért csak egy hajójuk volt miért nem több. Szeretem az összes sci-fiben, hogy az un. gonoszoknak mindig van egy érzékeny pontjuk és ha az elpusztul akkor vége a filmnek.

Ez nem egy hajó volt, hanem maga az idegen életforma. Egy számítógép az egész hajó, benne az a központi agy, akivel a végén Harper kommunikál. A gép elhitte már magáról (Terminator -skynet), ahogy egyre többet fejlõdött, emberibb lett a gép, belépett az "isten vagyok" effektus, már elhitte magáról is, hogy egy élõ organizmus.Mivel maga a központi agy pusztult el, így semmi irányítás nem ment át többet a kutakba és a drónokba. Hiszen végig az volt, hogy a kamu csaj azt mondta, átirányítom a 123-as drónt ide, vagy oda, tehát 100%-ig a központi agy irányított mindent.

Az más kérdés, hogy valóban kicsit hülyeség az, ami volt a függetlenség napjában is,meg több filmben, hogy ahogy elpusztul a fõ hajó, elpusztul a többi is. Mivel próbálnak Hollywoodban is reálisan gondolkodni. Van egy fosszilis energiával mûködõ ûrrakétánk, aminek még az is kihívás,hogy a Holdig eljusson, egy ilyen fejlett fajjal hajók nélkül nem tudnánk felvenni a harcot. Ezért a forgatókönyvírók mindig beleírják, hogy kicsi a bors,de ravasz alapon,mi vírust küldünk a központi hajóra és azok beszopják, vagy felrobbantjuk a központi hajót és leáll minden. Más megoldás, technikai háttér nélkül elképzelhetetlen. Ez is, de inkább ez, mint hogy átalakított F-16-os vadászgépekkel vesszük fel a harcot és a földrõl indított atomrakétával lõjük ki a fõ ûrhajót :))))
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 14. - 16:03:09 9/10 Előzmény Horcsogg
(51/428)
Ezt a filmet mindenképp nézd meg. A zombisat is (azt ma nézem meg) biztos érdemes megnézni, de ha szereted a jó sci-fit, képes vagy odafigyelni, hogy ne tegyél fel a végén hülye kérdéseket,mint itt egyesek :))))) és nem utálod Tom Cruise-t, akkor élvezni fogod a filmet.
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 14. - 16:01:28 9/10 Előzmény Csodakapitány
(50/428)
Most õszintén,miért kell így ledegradálni ezt a filmet? Hogy beetetõ szöveg,meg kikövetkeztethetõ, meg az elõzõ hozzászólásod is..? Írd azt, hogy neked nem tetszett, de hidd el, a véleményünk (mindenkié) kialakít egy véleményt abban, aki még nem látta és talán pont ezért nem nézi meg, ami szerintem hiba. Ha te kikövetkeztetted az egészet úgy ahogy van, akkor nyiss jósdát. Én qrva sok filmet láttam, és nem tartom magam logikátlan embernek, elég gyorsan kikövetkeztetek dolgokat, de ahogy a sztori alakult, meglepett és tetszett.

SPOILER

Nincs benne csavar? Hát baszki, ahogy fel van építve Tom karaktere, maga a sztori, amit az elején õ elmond,amit a film nézése közben mi megtudunk, aztán szevasz dobozos, mert az egész nem úgy van.
Tom tudja már rég az igazat, amikor elmondja neki Freeman, hogy hazudtak neked? Te láttad egyáltalán a filmet? Tom az utolsó pár percben teszi össze és tudja meg a valós igazat, miközben hallgatja a saját ûrhajója fekete dobozát. Addig, amíg elkapja Freeman csak annyit tud, hogy a dögök ellen harcol, az emberek az ûrben és a Titánon élnek és ENNYI! Szóval ha nem érted a filmet, legalább baromságokat ne mondj,könyörgöm!
Az a baj, hogy pont néhány kritikus ilyen,mint te. lehúznak a béka segge alá egy filmet, mert utálják Cruise-t (mi a faszért nézi akkor a filmjeit? Pisztolyt tartanak a fejéhez?), mert qrvára nem figyelnek oda azokra a dolgokra,a mik kiemelik ezt a filmet abból a silány mocskos fos folyamból,amit újabban Hollywood ránk zúdít, hogy kapunk ilyen sztori nélküli látvány szarokat,mint G.I Joe.

SPOILER vége

Ez legalább egy igényes film.

Amúgy,ha értetted volna a filmet,amit ugye egybõl kikövetkeztettél, azokat a "logikai hibákat" le sem írtad volna, mert teljesen érthetõ és megmagyarázza a film vége is.
silentzsolt 2013 ápr. 14. - 14:57:54
(49/428)
Philip K. Dick íze (mondani valója és tartalma) volna az egésznek elsõre, de ez túl nagy falat lett a készítõknek (mint ahogy a Különvéleménynél is pedig az pont az õ írásából ferdítették, bocsánat, átírták))
A Prometheus (szerintem) az írók és a kiadó cég közbenjárása végett lett kissé középszerû.
Az eredeti (Alien) Ronald Shuset, Dan O'Bannon és nem utolsó sorba Walter Hill hathatós közremûködése miatt lett olyan remek amilyen.
Pontosan olyan lett, mint amit egy Tom Cruise filmtõl el lehet várni. Nem "ultragagyi", de nem is valami "extra"
Egyszer bõven belefér! 10/7!
Üdv Zsolt!