10/10
Papp Sándorné 2022 márc. 06. - 07:12:47 10/10 Előzmény kovaka05
(20/20)
Köszönöm a választ.
kovaka05 2022 márc. 05. - 17:54:33 Előzmény Papp Sándorné
(19/20)
2022 januárban megkezdődött a 17. évad forgatása
10/10
Papp Sándorné 2022 febr. 23. - 21:14:31 10/10
(18/20)
Tudja valaki, hogy ez volt az utolsó évad? Az IMDB-n nem jeleznek folytatást.
salug 2020 ápr. 20. - 18:31:42 Előzmény Macika5
(17/20)
Az állatoknál legalább érthető a poligámia, de a monogámia éppen ezért dicséretes és különleges a részükről.
Már sokadik éve megy a sorozat és ott sem fenékig tejfel az élet. Igencsak keserednek és a gyerekek sem követik a példát, az a lánygyerek sem, aki a lányokat szereti. Talán éppen azért utasítja el a heteró kapcsolatot, mert így nőtt fel. A tv nyilvánossága sem tett jót az anyáknak és a gyerekeknek sem. Inkább sajnálatra méltóak, mint irigylésre.

Azt gondolom, hogy az ember inkább hajlamos a poligámiára, de érzelmileg kordában tartja. Van aki nem. Véleményem szerint társadalmi szinten nem tanácsos engedélyezni a poligámiát. De vallás szerint sem.
Macika5 2020 ápr. 20. - 08:14:56 Előzmény Zizu82
(16/20)
Abszolút igazad van! Minden szavaddal egyetértek!
Macika5 2020 ápr. 20. - 08:11:22 Előzmény salug
(15/20)
Az állatoknál a legtöbb esetben poligámia van, kevés kivételtől eltekintve...
Macika5 2020 ápr. 20. - 08:10:05 Előzmény apro.agi
(14/20)
Pontosan így van!
Erzsébet Czebe Tóth 2018 dec. 28. - 14:40:12
(13/20)
Tééényleg....hogy milyen titokzatosak.....mindent, vagy majdnem mindent posztolnak az interneten.
a "boldogságukat", a "kiegyensúlyozottságukat".....
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy ez az öntelt hólyag mikor hozza a házhoz az ötödik asszonyt,
amit természetesen "tapsviharral" fogad a négy"feleség"...és kiváncsian számolgatják, hogy hány napot tölt a nászúton "hűséges" hitvesük az újabb (elmebeteg) fiatalabb tyúkkal:-))))))
papzo 2018 jan. 27. - 20:55:08 Előzmény apro.agi
(12/20)
Ne mond már nekem, hogy nem megalázó egy nõnek, hogy tisztában van vele, hogy kedden x-nél dug apu másnap meg nála, aztán megy a következõ napon a következõhöz....
Ez nem megalázó egy nõnek?
Dehogynem!
És emlékszem olyan részekre, amikor õszintén ezek a nõk is elmondták, hogy igen sokszor fáj, hogy a másikkal van a szeretõje.
Hiszen egynek csak a férje, a többinek meg hivatalosan is csak a szeretõje.
apro.agi 2017 febr. 10. - 12:20:23 Előzmény ponca
(11/20)
Hát megalázás még véletlenül sincs. Ezzel szemben nálunk rendszeresen csalják egymást a házaspárok a másik tudtán kívül, sajnos.
apro.agi 2017 febr. 10. - 12:17:25 Előzmény sompolya
(10/20)
Te nézed te a sorozatot. Még véletlenül sincs szekta beütése sem.
apro.agi 2017 febr. 10. - 12:15:11
(9/20)
Végre megint nézhetem. Szerettem ezt a sorozatot és a nézeteim bizony nagyot változtak a megítélésükben.Jó irányban.
salug 2015 nov. 02. - 21:58:08 Előzmény sompolya
(8/20)
Mibõl gondolod, hogy annak elõtte poligámia volt a természetes? Még az állatok között is van monogámia, pedig náluk nincsenek írott törvények. Az ember magasabb rendû élõlénynek tartja magát, de néha erre rácáfol. :(
sompolya 2015 okt. 14. - 12:51:37 Előzmény salug
(7/20)
"Ez egy szekta. Ami feltûnt az egyik részben, hogy végtelenül buták, vagy enyhén szellemi fogyatékosak?"

Ezek szerint az emberiség a magántulajdon és ezzel együtt a házasság intézményesítéséig végtelenül buta, vagy enyhén szellemi fogyatékos volt? Akkor hogyan jutott idáig? :-)
Mert az az emberiség több milliós történetének csak egy töredékét uralja a monogám házasság. (Abban sem mindenhol)
sompolya 2015 okt. 11. - 15:07:36 Előzmény ponca
(6/20)
Egyet említs azok közül az elõnyök közül, amelyet a vallásosság nyújt. Szóval az pont ilyen.
salug 2015 okt. 04. - 14:31:09
(5/20)
Ez egy szekta. Ami feltûnt az egyik részben, hogy végtelenül buták, vagy enyhén szellemi fogyatékosak? Ez még úgy-ahogy elõfordul másoknál is, de miféle kisebbségi érzésben lehetnek ezek a nõk, hogy képesek ilyen kommunában élni? Egy férfi szerethet egy nõt, de négyet!? Az már csak szexuális kapcsolat, gyerekgyár. A felnövekvõ gyerekek ki fognak válni, - ha tudnak, de ismeretes, hogy a szekták lelkileg mennyire fogva tartják az embereket.

Ha egy nõ kiválik a gyerekeivel együtt egy ilyen kommunából, miféle sors vár rá? Egy másik kommunába való belépés? Szomorú.
Muzulmánok esetében pedig még szóba sem jöhet a kiválás. Szerintem barbarizmus ez a javából!
Zizu82 2015 jan. 19. - 09:25:23
(4/20)
Én már régen is láttam ebbõl a sorozatból részeket, azt hiszem már a 6. évadnál tart. Elõször én is teljesen megdöbbentem ezen, de aztán ahogy megnéztem sok-sok részt ebbõl rájöttem, hogy hihetetlen érzelmi intelligencia kell egy ilyen dolog mûködtetéséhez. Márpedig ezek az emberek kb. 20 éve mûködtetik ezt. Meg lehet nézni, hogy pl. Mo-on 4-bõl 3 házasság válással végzõdik, szóval szerintem senkinek sincs joga õket kritizálni.
Kérdem én? Kinek ártanak? Miért bánt ez bárkit is, hogy más így él. Látszik, hogy tisztelik és szeretik egymást. Nekik is vannak gondjaik, problémáik, mint minden családnak, de szerintem tiszteletreméltó, ahogy õk ezt megoldják. Az õ döntésük ez, látszik, hogy senki nincs kényszerítve semmire. A gyerekeiket szeretik, mindent megtesznek egymásért. Hány, de hány magyar családban nincs ez így. Tévedés ne essék nem azt mondom, hogy mindenkinek így kell élni. DEHOGYIS! Én is elképzelhetetlennek tartom, de nem mondom azt, hogy ez nem normális. Mert mi a normális? Az normális, hogy egy családapa veri a gyerekét vagy a feleségét vagy terrorizálja a családot, vagy mint nemrég a fényevõk halálra éheztetik a gyereket vagy mint a szigetszentmiklósi eset, ahol megerõszakolták és szarral etették a gyerekeket. Na ez a nem normális! Mindenki aki mást mondd, annak el kellene gondolkoznia ezeken a dolgokon. Ez is ugyanolyan tolerancia kérdése, mint oly sok minden más. Ezek az emberek se egymásnak, se másnak nem ártanak. Õk így akarnak élni és ennyi.
ponca 2014 szept. 23. - 20:21:53 Előzmény apro.agi
(3/20)
Csak egyetlen egyet említs a pozitívumok közül.
Nõként szerintem megalázó lehet egy ilyen kommunában ágyasnak és szülõgépnek lenni.
apro.agi 2013 jún. 30. - 16:51:56 Előzmény maria45
(2/20)
Elsõre nekem is nagyon fura volt a film. Sok mindent nem értettem . Aztán ahogy néztem késõbb elfogadtam és találtam benne pozitivumokat is. Elég macerás lehet így élni de vannak ettõl sokkal rosszabb helyzetben élõ emberek .
2/10
maria45 2012 aug. 05. - 07:51:28 2/10
(1/20)
nekem a nõk, feleségtársak megdöbbentõk, nincs bennük semmi büszkeség, a férfi Kody, pedig semmi mást nem akar, csak szaporítani önmagát:-(