8/10
magicvoice 2012 febr. 21. - 10:43:47 8/10 Előzmény Isub
(30/110)
Kedves Isub! A másik Föld csak egy allegória. A film a párhuzamos világok (egyébként soha nem bizonyított) tudományos ötletén keresztül üzeni, hogy soha, a legreménytelenebb helyzetben sem szabad feladni. Például a vallások is gyakran használnak hasonló jelképrendszert elvont fogalmak magyarázatához, erkölcsi tanításokhoz. Szerintem, nem a lényegre figyeltél, ez a film sokkal többrõl szól.
2/10
Isub 2012 febr. 20. - 09:26:03 2/10
(29/110)
A film alapötlete mondatni nagyon jó. De ennyi!
***SPOILER***
Aki egy kicsit is konyít a fizikához és érdekli a ûrkutatás az jókat fog röhögni.
Több száz fényévre fedezzük fel a csillagokat és a körülöttük keringõ exobolygókat. Majd kb. párszoros Föld-Hold távolságban felfedeznek egy teljesen azonos méretû, alakú, tömegû földet a mi naprendszerünkben. Persze! Tömegvonzás, ár-apály a lófx-ban sincs. Rádiójelekkel kommunikálnak de csak látótávolságban vesszük észre õket. Az odaút 4 hónapig tart, ami a mai ûrutazást tekintve a Marsig el lehetne jutni. A Mars pedig szabad szemmel fényes nappal sem látható. Teljesen képzetlen, fizikailag, pszihésen alkalmatlan embereket választanak ki.
Társadalmi értelemben pedig semmi változás. Mindenki éli a saját életét, a gyerekek iskolába járnak, a felnõttek dolgoznak, a kormányt, a NASA-t,teljesen hidegen hagyja a dolog. Mekkora tömeghisztéria lenne, ha egyértelmû bizonyítéka lenne, egy másik bolygón lévõ értelmes civilizációnak, akikkel rádióbeszélgetést is folytatunk? Vallás, tanítás, evolució, technológia, biológia...stb.
A film vége meg már teljesen kiszámítható volt.:)))
2/10
Endrev 2012 febr. 17. - 22:04:44 Előzmény magicvoice
(28/110)
Borzalmas rendezés, borzalmas vizuális és dramaturgiai kompozíció, szörnyû kamerahasználat. Szakmailag kb. mint egy 20 évvel ezelõtti magyar film, színvonaltalan, pedig az alapötlet az évtized filmjévé tehette volna.

A lehetõség elpocsékolása..
8/10
magicvoice 2012 febr. 11. - 17:31:44 8/10
(27/110)
Csodálatos film az örök erkölcsi, emberi sorskérdésekrõl: jóvátehetõ-e a jóvátehetetlen, megbocsátható-e a megbocsáthatatlan, megváltoztatható-e a megváltoztathatatlan? A film talán legfontosabb üzenete, amit Rhoda az önmagát megvakító és megsüketítõ öreg indiai takarító tenyerébe rajzol: bocsáss meg magadnak! A fiatal forgatókönyvíró-fõszereplõ egy nagyon érzékeny, tehetséges színésznõ, remélem, még sokat hallunk róla.
PlanetX 2012 febr. 06. - 12:24:28 Előzmény Gergice
(26/110)
Üdv!
Ne vessz el a részletekben! A második Föld alapvetõen abszurd megjelenítés és pont ez indítja be az indulatokat és a fantáziád. Ettõl érdekes a történet, hogy nem konkrétan a másik bolygó van a fókuszban. Ez csak egy jelkép. Vonatkoztass el a realitástól. Szerintem a filozofikus és erkölcsi mondanivalón van a hangsúly. sci-fi kedvelõknél kötelezõ darab a Solaris. Ez is hasonló mû.
PlanetX 2012 febr. 06. - 12:16:47 Előzmény thomas50
(25/110)
Sokan nincsenek tisztában a sci-fi fogalmával és úgy alapvetõen az emberi elme és érzelemvilág értékeivel. Sok elferdült kretén véleményével találkoztam már. Olyanokéval, akik agya valószínûleg teljesen kisimult a sok popcorn-film nézegetése miatt. Az ilyeneknek pl. a Charlie-angyalait tudom ajánlani.
o-l-i 2012 febr. 06. - 11:16:28 Előzmény thomas50
(24/110)
Szerintem mindenki másra számított. ***SPOILER*** Remek film volt, mint mûvészfilm. viszont jól félrevezették a nézõt, mivel úgy gondolom mindenki látványos, és fordulatos sci-fi-re gondolt, a cím, és az elõzetes alapján. Amikor a film felénél jártunk, akkor döbbentem rá, hogy ez a "Gattaca" szindróma, hogy valójában arra a világra amirõl végig szó van, végül nem is jutnak el, csak az emberi történeteket látjuk. Amennyiben sima drámaként nézed a filmet, kiváló, remek színészi alakítás, elgondolkodtató sztori, de ha látványra, meg fordulatokra számítasz akkor válassz másik filmet. Ebbõl a sztoriból lehetne egy zseniális kaland-sci-fit gyártani.
1/10
thomas50 2012 febr. 05. - 23:25:00 1/10
(23/110)
Ennél nagyobb fost én még az életemben nem láttam! Kínszenvedés volt végignézni...akarom mondani az elsõ 1 órát megnézni, mert amikor ez a kretén elkezdett hegedülni a fûrésszel, akkor már nem bírtam és kinyomtam a picsába...
Senkinek nem ajánlom ezt az alkotásnak nem nevezhetõ semmit. Én nem tudom mi van az emberekkel, de hogy erre valaki azt mondja, hogy jó volt... hát hihetetlen számomra... 1/10 maximális jóindulattal
8/10
wake up 2012 febr. 05. - 22:45:59 8/10 Előzmény B.Evil
(22/110)
***SPOILER***
Sõt, nemcsak, hogy a kormány nem adna lehetõséget a hétköznapi embereknek, hgoy elsõként utazzanak oda, de nem is tájékoztatná õket ilyen alaposan és egyenesben, mint ahogy a filmbeli tévémûsorban teszi. Konkrétan szerintem az az esélyesebb, hogy totál elhallgatnák az egészet. Amíg apró kék pötty a másik bolygó, addig biztosan. Aztán, amikor már nagyon közel van és nem lehet nem mondani róla valamit, akkor kitalálnának egy jó kis mesét a globális felmelegedés égtükrözõ illúziójáról, vagy valami hasonló. :) Persze ezt ironikusan mondom, de biztos, hogy amíg nem ment oda senki körülnézni, addig nem tájékoztatnák így a népet. Aki meg mégis kiokoskodná, hgoy mi lehet az az izé ott fent, azt közgúny tárgyává tennék.
De ennél a filmnél ez mindegy is. Lélektani dráma, és annak elég jó is. 8-ast adtam neki, de csak azért, mert 8,5-öt nem lehetett.
9/10
kritiza 2012 febr. 05. - 22:35:34 9/10
(21/110)
Bele lehet kötni sok mindenbe, a történetben van néhány logikátlanság, ha realistaként nézzük. De mivel már a másik Föld gondolata sem reális, és elég hamar kiderül, hgoy a lényeg nem a tudományos pontosságon, hanem az érzelmi, erkölcsi üzeneten van, szerintem nem sok értelme van, strigulázni a logikai bibiket.
Végigolvastam a kommenteket, és azokkal szinte teljesen egyetértek, akik dicsérik a filmet. A zene hipnotikus, a fõszereplõ lány szép és jól játszik. Aki nem vette észre, annak mondom, hogy a forgatókönyvet is õ írta. Minden szempontból elsõ filmes, és azért ismerjük el, pályakezdésnek ez az alkotás nem semmi!
Nekem nagyon tetszett. 10/8,5
Gergice 2012 febr. 05. - 01:01:02
(20/110)
Hát érdekes film az biztos.
Az senkinek nem tûnt fel, hogy a másik Föld nagyobb mint a hold és állandóan az égbolton van, de csak a film kezdetekor fedezik fel? Addig nem vette észre senki??? Pedig elég feltûnõ jelenség! Ráadásul szerintem a film alatt egyre nagyobb is lesz (ez még talán magyarázná az elõzõ felvetésemet, de akkor is korábban kellene felfedezni), de erre meg semmi utalás nincs benne.
9/10
sanderb 2012 jan. 28. - 21:32:56 9/10
(19/110)
Na végre egy látszólag formabontó dráma. Örültem a hangulatának, értékeltem a drámáknál nélkülözhetetlen hatásvadászat mellõzését, tetszett a tempója, a coolsága. A csi-fi rész végig a dráma mögött marad, de úgy mint egy árnyék. Nem nagyon van hibája a filmnek. 10/9
8/10
Morgo1972 2012 jan. 28. - 14:04:29 8/10 Előzmény Vilendor
(18/110)
Az összes filmes adatbázis közül a legismertebb is dráma/sci-fi-ként jelöli meg a mûfajt.

http://www.imdb.com/title/tt1549572/
Anonymus007 2012 jan. 28. - 01:03:22
(17/110)
Nem szokványos film, annyi szent. A scifihez meg csak annyi köze van, hogy van egy másik Föld a miénk felett. Ne keressetek semmi más scifi tartalmat, se tudományos magyarázatokat. Itt a hangsúly az érzelmi, drámai szálakon van. Megmondom õszintén, szerintem depis film. Meg van egy része ami elég betegnek tûnt nekem. Aki a realitás híve, az ne nézze meg! Nem fog neki tetszeni. Ez amolyan gondolkodtatós-érzelmes-mûvészi film. (nem romantikus!) Összegezve, lehetett volna jobb, de nem tudom mi hiányzott belõle, mert nem lehet egy átlagos filmmel összehasonlítani.
8/10 Bár nem hiszem, hogy még egyszer meg tudnám nézni... :D
Vilendor 2012 jan. 27. - 19:30:44 Előzmény Atis88
(16/110)
Nem tudom honnan vettétek, hogy ez scifi, vagy miért várjátok, hogy hiteles magyarázatot adjon egy jelenségre. Hisz ez egy dráma, csak dráma. Az összes filmadatbázisban úgy szerepel, itt is. Annak pedig tökéletes. Szép képi világ, nagyon eltalált zene, a színészi játék pedig fantasztikus. Brit Marlingra ezentúl én is odafigyelek.

A történetet valóban sokszor láthattuk már, de a második Föld csavarral azért sikerült színt vinni ebbe is. Túlértékelni sem akarom, egyszer vagy maximum kétszer nézhetõ, de aki utána elégedetlenül áll fel az vagy nem érett még meg a komolyabb témákhoz, vagy tényleg elnézte a film mûfaját és lézerpuskás/alienes/ûrutazós akciófilmre vágyott a cím alapján.

*******Spoiler*******
A vége pedig direkt nem egyértelmû, a rendezõ a nézõre bízza a befejezést saját értékrendje alapján.

Aki megbocsájtott Rhondának az hiheti, hogy ott meg sem történt a baleset. Ruházata alapján sikeres embernek tûnik, befejezhette az MIT-t és segített az ûrhajó tervezésében, így szerezve egy helyet magának.

Akinek unszimpatikus maradt, az hiheti, hogy a másik Földön még addig sem jutott el, hogy bevallja bûnét és átadja a helyét.
*******Spoiler*******
zivot 2012 jan. 27. - 15:56:10 Előzmény B.Evil
(15/110)
Spoil
ezzel csak az a probléma , hogy a másik földön nem irhatott egy olyan levelet amivel megnyerte az utat mivel ott nemvotl priuszos és a tulajt pont ez miatt nyerte meg... szóval kicsit hablaty nekem az egész sztori.
1/10
Atis88 2012 jan. 26. - 18:18:32 1/10
(14/110)
Hát ez semmirevaló. Nem nagyon szoktam egy filmet abbahagyni, ha már egyszer elkezdtem, de ezt csak a feléig bírtam. Semmi sztori, semmi színészi alakítás egy szó mint száz: semmitmondó. Maga az alaptörténet is egy fantáziátlan hülyeség: egyszer csak a semmibõl feltûnik egy ugyan olyan bolygó mint a miénk. Na de, hogy mi miért??? Nem tudom talán a második felére ezek világossá válnak, de akkor meg még vontatott is... 1/10.
8/10
Morgo1972 2012 jan. 25. - 20:27:10 8/10
(13/110)
Vegyes érzéseim támadtak a film végignézése közben és után. Kezdem a negatívumokkal. Elõször is semmi, de semmi "sci" nincs benne, csak egy teljesen buta és értelmetlen "fi". Ettõl a Naprendszerben hirtelen feltûnõ testvérbolygótól még a párhuzamos dimenziók elcsépelt sztorija is jobb. Ha még a másik Föld ugyanezen a pályán, de mindig pontosan a Nap túloldalán keringene, az gyenge lábakon, de megmagyarázná, miért csak most lett felfedezve. Szóval szerintem ez a háttértörténet, még social sci-finek is igen kevés. Emellett a történet, a befejezés abszolút elõre látható volt, mintha magam írtam volna a forgatókönyvet.

Ezzel szemben a drámai mondanivaló, a színészek játéka, a karakterek jellemei, a zene mind-mind kiváló. Számomra a két fõszereplõ tragédiája teljesen átjött a képernyõn, mondhatnám hittem nekik. A tragédiában összezuhant férfi, a bûnbánatot keresõ nõ, a szolid romantika, majd a felismerés és a remény igazán hitelesen lett levezetve.

Mivel a film elsõsorban dráma, a sci-fi rész bugyutaságát félretéve kellemes kikapcsolódás volt megnézni.
9/10
ArcherBunny 2012 jan. 25. - 12:31:45 9/10
(12/110)
Nekem tetszett, érdekes film volt. De õszintén... nekem egyszer nézhetõ.
9/10
B.Evil 2012 jan. 25. - 02:24:40 9/10 Előzmény Ádesz
(11/110)
**SPOILER**

Én kétféle dologra tudnék gondolni a végével kapcsolatban:

1: Elhangzik egy teória a filmben, miszerint amikor megpillantod a saját tükörképed, akkor megszûnik az összhang és az azonos viselkedés. Ezek alapján amikor Rhoda az autóban megpillantja a másik Földet, akkor ez történik és valószínûleg nem okoz balesetet a másik bolygón. Ettõl függetlenül a többi folyamat folytatódik a másik bolygón továbbra is "ugyanúgy" (már amennyire a pillangóhatás ezt lehetõvé teszi), azaz a Föld 2 lakói is elakarnak jönni a Földre és ott Rhoda ugyanúgy megnyeri ezt a lehetõséget, csak el is jön, mivel nincs kinek átadnia a lehetõséget (vagyis nem kell, mert ott nem okozott balesetet).

2: A másik gondolatom pedig az alapján fogalmazódott meg, hogy többször felmerül a kérdés, hogy a másik én (tükörkép) vajon ugyanúgy viselkedik, gondolkodik, hibázik e, mint az "eredeti". Így az is elképzelhetõ, hogy a másik bolygón Rhoda ugyanúgy balesetet okoz, csak egyszerûen nem azonosak a döntései, lelkiekben nem olyan erõs a másik bolygón, hogy felvállalja tettét és így vagy nem mondja el John-nak az igazságot (a balesetrõl) vagy csak nem adja át az utazás lehetõségét.

Egyébként a film szerintem jó volt, a színészi játék egyaránt, a zene tökéletes. Engem inkább olyan dolgok zavartak kissé, mint hogy a kormány valószínûleg nem adna lehetõséget civil embereknek az (elsõ) utazásra, ha igen akkor valószínû nem lenne átadható a lehetõség és így tovább. Ha pedig még durvább szemszögbõl akarjuk kritizálni akkor a 2 bolygó közt valószínûleg nem ment volna ilyen simán minden évekig; gondolok itt arra, hogy a megváltozott körülmények közt a gravitációs hatások, a pályaívek és még sok egyéb dolog megváltozhat, ami azt eredményezi, hogy valamilyen formában a Föld, az élet és minden más körülmény változik, de én személy szerint igyekeztem teljesen kizárni ezeket a gondolatokat, hiszen a film igazából nem errõl szól és elsõsorban dráma inkább, mint sci-fi.


**SPOILER OFF**