Téma: Felhõatlasz

Jankaou 2013 dec. 29. - 11:04:14
(460/580)
Sem a páromnak, sem nekem nincs általában bajunk a felfogóképességünkkel, de amikor végetért a film, összenéztünk, és töredelmesen bevallottuk egymásnak, hogy kib....ttul nem értettük mirõl volt itten szó. Az elõzetest elolvasva nagyjából tiszta volt, hogy néhány különbözõ idõsíkban szóló történetet fogunk látni, amelyek valahogyan összefonódnak, de nem sikerült elkapni a lényeget. Olvasom, hogy másoknak is többedszerre nézve esett le, hát nekem nehéz lesz újra rászánnom magam, hogy megnézzem. A filmen egyébként látszik, hogy minõségi munka, látványilag, és minden szempontból, de a történet elég kusza, legalábbis elsõre.
8/10
gyereamozibabe 2013 dec. 27. - 22:32:58 8/10
(459/580)
Pár nap és leadja az HBO2!
Egyébként tipikusan olyan film, amit csak második megnézésre fog értékelni az ember.
Most visszaolvastam itt a fórumban, és látom, hogy másoknak is pozitív irányba mozdult a véleménye. (és ezt nagyon gerincesen le is írták) Elõször még túl sok ez a film. Fölöslegesen agyalunk rajta. Többszöri megnézésre fogjuk értékleni a hangulatot, ami beszippant. A jelenlegi 7,2-es átlag nagyon alulértékelt. Elsõre 7-es a film.. másodikra lazán 9-es.
A Tökéletes trükk-nél (Hugh Jackman) éreztem ugyanezt. Elsõre csalódást okozott a film vége. Másodikra már nem foglalkoztam vele, mert a hangulat magával ragadó...
4/10
Deniss 2013 dec. 09. - 15:21:39 4/10
(458/580)
Uram irgalmazz a közeljövõben az efféle filmektõl ,gyönyörû agymosás volt 4/10
5/10
Kis Pal 2013 dec. 06. - 14:04:45 5/10
(457/580)
Ugyan, dehogy. Nekik már ez is túl magas. Amúgy meg: erõsen eltúloztad....
8/10
gyereamozibabe 2013 nov. 24. - 12:04:50 8/10 Előzmény forg
(456/580)
forg-nak: (és egy picit Babi nénikek is)
A film mondanivalója sokkal gyengébb, mint a hangulata. Nem érdemes törni rajta a fejünket.
Kábé annyi amit láttál. Ha valaki a múltban gonosz volt, és egyik életében sem nagyon változik, akkor a távoli jövõben szinte ördöggé válik. A igazságkeresõ, és önfeláldozó emberbõl pedig amolyan istenség válhat, akihez fohászkodnak. Aztán vannak az ide-oda csapódók, akik csak a hajlamot öröklik. És hogy ezek az emberek valahogy mindig megtalálják egymást, és szinte ugyanazokat a kalandokat élik át. De hogy ennek a felismerésnek miért lesz a vége egy vallás, és miért zavar az valakit, hogy a tettei egy másik életre is kihatnak, azt nem tudom. (pl egy gonosz embert ez miért izgatna?)
Úgyhogy ezt hagyjuk.. Inkább a film hangulata szokott magával ragadni. Sokadik megnézésre is élvezem, ahogy felfedezem a párhuzamot az egyes idõsíkok között, mert szerencsére ezt nem olyan szájbarágósan tálalják. Nincs zavaró párbeszéd, üres jelenet.. Jók a színészek, nagyon jó a zene! Imádom, hogy egy korábbi idõsíkban még beszél a narrátor, miközben egy másik idõsík cselekményét látjuk, de oda is tökéletesen passzol a szöveg.

Babi néninek: szerintem az elsõ olyan film, ahol két homokos szerelmét el tudtam fogadni. Sixsmith és a zeneszerzõ srác. A kedvenc történetszálam az övék. Aztán a vicces íróé. Aztán jön koreai Somni, akit nagyon sajnálok. Halle Barry is tökéletes oknyomozó újságíró. A hajós kaland is oké, egyedül a távoli jövõbe nem tudtam beleélni magam. (kannibálok, meg jövõlátók)
A filmnek szerintem csak két gyenge/hiteltelen pillanata van: amikor a mexikói nõ (miután lelövik a kutyáját).. szétveri a bérgyilkos fejét, és a hullának még odaszól, hogy "..és nem vagyok hisztis picsa".. Illetve amikor az írót megfenyegetik a vécén az angol huligánok. (40 kilós csontkollekciók)
Babi néni 2013 nov. 10. - 19:44:40
(455/580)
Szerintem nincs mélyebb mondanivalója a melegség hájpolásán kívül.
Biztos vagyok benne, ha igazán mélyenszántó a film, akkor megértem.
Belemagyarázás minden.
forg 2013 nov. 10. - 17:29:55
(454/580)
A kérdések azért merültek fel bennem, mert egy-két kritikát olvasva a filmrõl kicsit komolyabb tartalomra számítottam. Attól még lehet jó, hogy nem igazán gondolkodtatott el túlságosan a film. De hát arra ugye más való, nem a mozifilmek.
offtopic
Babi néni 2013 nov. 10. - 16:43:36
(453/580)
Szerinted jó egy olyan film, ami ilyen kérdéseket vet fel benned?
Szerintem nem.
forg 2013 nov. 10. - 16:29:58
(452/580)
Jó film, végre megnéztem. De valaki segíthetne elmesélni nekem hogy végül is most min kell annyira elgondolkodni. Kicsit hiányoltam belõle a fordulatot, valamit a végén ami ráteszi az "i"-re a pontot. Vagy rendkívül okos vagyok és túl egyszerû és átlátható volt ez a film nekem, vagy seg*hülye és nem értettem semmit. Ettõl függetlenül tényleg jó a film.
4/10
m3246 2013 nov. 10. - 13:16:31 4/10
(451/580)
Nem elég hogy hosszú, legalább 6 órásnak lehet megélni a filmet. Elõször angolul próbáltam, de az úgy esélytelen volt majd egy óra után feladtam. Magyar szinkronnal jobb, egész jó lett a szinkron. Sajnos a történetrõl ez nem mondható el. Iszonyat kuszaság az egész film, az oké hogy 6 külön történet ami valahogy függ egymástól de szerintem még az író se tudja hogyan. Ha nem vagy egy dalai láma max a végére kb érted a történetek mirõl szólnak önmagukban. De úgy is harmatos gyenge. Szóval nem ez a film váltja meg a világ rejtélyét, ritkán mondok ilyet, de ócska és kész. 4/10
8/10
gyereamozibabe 2013 nov. 04. - 13:53:12 8/10
(450/580)
Fúúú! Nagyon tetszett! Sajnálom, hogy hallgattam a fanyalgókra, és tavaly nem néztem meg moziban. (többször is megnéztem volna) A zene szuper. A karakterek hitelesek. Az eleje kesze-kusza (majdnem föladtam, hogy odafigyeljek), hisz minden történetszálba belekóstolunk egy picit. (nem is feltétlenül az elejétõl) De második megnézésre ez is helyrekerült a fejemben. Nem beszélve a többi apró jelrõl, amit másodszor már fölfedezünk, és ami összeköti az egyes idõsíkokat. A film mondanivalója persze közhelyes, de valahogy jó volt nézni. Szurkoltam a szereplõknek.
És amit megfigyeltem, hogy ebben a filmben simán együttéreztem a barátokkal, a szerelmesekkel. Még a melegekkel is, pedig van egyfajta ellenérzésem velük szemben. De itt nem zavart. Pedig a sok történetszáll matt nem sok idõ volt mélyebben belefolyni egy-egy kapcsolatba. Ajánlanám sok más rendezõnek, akiknek 90 perc sem elég, hogy elhiggyem, hogy a vásznon valóban két összeillõ embert látok. (pl az "Egy nap" c film, ahol szintén nem sikerült)
Ajánlom! Többszörnézõs.
9/10
Catharin 2013 okt. 21. - 19:57:12 9/10
(449/580)
Már régebben láttam ezt a filmet,de nem írtam róla véleményt. Nem is mennék bele ,csak annyit írok,hogy nagyon jó film. Ritkaság számba megy :D emlékszem az tetszett benne talán a legjobban,ahogy megvalósították a filmet,olyan összetett volt,és annyira újat adott amit más filmben nem láttam még azelõtt.
Nekem 9/10
8/10
puding140 2013 okt. 18. - 21:15:36 8/10
(448/580)
bármikor szívesen meg tudom nézni
5/10
jani-wan 2013 okt. 14. - 11:08:24 5/10
(447/580)
Igen, ez így rövid volt :)
10/10
molnibalage 2013 okt. 13. - 22:09:00 10/10
(446/580)
Rendezõi változat lesz valaha?
2/10
feeco 2013 okt. 05. - 10:54:52 2/10
(445/580)
a maszkmester kitûnõ munkát végzett, de a film egy nagy katyvasz, ami mégis jó alkalmat szolgáltat azoknak, akik ilyen illogikus és hatásvadász impulzusok apropóján szeretnének elgondolkodni a lélekvándorlásról..
offtopic
Anditos 2013 okt. 03. - 14:20:30
(444/580)
--spoiler---

igen, fõleg hogy egy tárgyat nem viszünk át egyik életünkbõl a másikba, csak a tapasztalatainkat.
Az egyetlen szál ami nagyjából világos, a szöuli lány két életének összefüggése, és hogy Hanks az utolsó életében végre nem erõszakos halált halt.
offtopic
Anditos 2013 okt. 03. - 12:25:12 Előzmény Superalonso
(443/580)
Köszönöm a válaszodat. Azt én is tudom, hogy mirõl szól a film, mit akar bemutatni, ezért is akartam megnézni. Hogy végre egy film ebben a témában.. A bajom az, hogy a film valahogy mégsem állt össze nekem, és nem azért mert nem gondolkodtam el rajta. Egész biztosan mindenki aki megnézte elgondolkodott utána. Tudom hogy mit akart bemutatni, csak én többet vártam tõle. A Csodás álmok jönnek c. film ebbõl a szempontból sokkal jobban tetszett.
(A link amit küldtél nem tartalmaz infókat.)
Örülnék, ha valaki legalább az egyik szereplõn keresztül megírná az összefüggéseket.
Superalonso 2013 okt. 02. - 16:13:54 Előzmény Anditos
(442/580)
Szerintem nem kell ebbe beleképzelni semmit sem, mert totál egyértelmû mirõl akarna szólni csak el kell gondolkodni rajta.....korábban már írtam róla egy rövid rezümét, de akkor még egyszer összefoglalom: mi másról szólna, mint az életrõl, illetve az emberiség történelmérõl, Felhõatlaszáról. A világot ugyanis (vagyis az életünket) látható (mint pl. a pénz) és láthatatlan (pl. szerelem, hit, gyûlölet stb) erõk mozgatják (amelyek már jóval születésünk elõtt hatni kezdenek és halálunk után sem érnek véget), ez azt jelenti, hogy ha valaki döntést hoz, akkor ezen "erõk" alapján hozza meg döntéseit, ebbõl keletkezik valakinek az érdeke is. A döntéseink pedig alakítják életünket: ha jól döntünk vagy jót cselekszünk a jövõnkhöz járulunk hozzá, ha rosszul pusztulásunkhoz, tiszta sor eddig. Amikor találkozunk valakivel vagy történik velünk valami, akkor az addigi életünk ezután gyökeresen megváltozhat, vagyis minden egyes találkozás egy "útkeresztezõdés", ami után megváltozik vagy megváltozhat életünk. Továbbá az életünk nem csak a miénk, hanem hatással vagyunk (a döntéseink által) mások életére, illetve mások is hatással vannak ránk (a döntéseik által), ez utóbbira jó példa a politika pl., ahol egy-egy törvénnyel jelentõsen hatnak bizonyos társadalmi csoportok életminõségére. És mivel az ember és az emberiség szinte semmit sem változott az évszázadok, évezredek alatt, hisz korábban letárgyaltuk, hogy az alapérzelmek, motivációk ugyanazok maradtak, csak már nem kunyhóban élünk, hanem mondjuk felhõkarcolóban, de totál ugyanazok vagyunk, ebbõl következik hogy ugyanazon hibákat követjük el évszázadok óta sajnos, mert gyarlók, mohók stb. vagyunk, ezt tovább nem is taglalnám, mert szerintem érthetõ volt, amit írtam.

A filmben azért van 6 egymástól különbözõ cselekményszálon keresztül mindez bemutatva, mert így lehet bemutatni egyrészt azt, hogy tényleg semmibõl nem tanulunk mi emberek; másrészt így több minden belefér pl. olyan társadalmi és gazdasági problémák boncolgatása mint pl. a rasszizmus, antiszemitizmus, homofóbia, valláskülönbségek stb., amelyek politikai és gazdasági berendezkedéstõl függetlenül szinte minden társadalomban (legyen az modern vagy elmaradott) elõfordulnak vagy elõfordulhatnak és amelyek szintén hatással vannak életünkre; illetve dramaturgiailag jobb az egyes cselekményszálak közt ugrándozni, hiszen így mindegyik szál a film végére oldódik meg.

A film egyetlen hibája, hogy picit konyhanyelven fogalmazza meg ezeket az életigazságokat, dehát még sokaknak így is bonyolult megérteni a filmet ugye, mi lenne ha cizelláltabban fogalmaztak volna.
Remélem tudtam segíteni a film megértésében.....

Ha esetleg az egyes cselekményszálak történetmenetében valami nem világos, akkor itt el lehet olvasni a Plot-nál, bár angol tudást igényel:
http://en.wikipedia.org/wiki/Cloud_Atlas_(film)#South_Pacific_Ocean.2C_1849
offtopic
Anditos 2013 szept. 27. - 17:38:13
(441/580)
Én aztán nagyon szeretem a misztikus filmeket, és azt, ha nem rágják a számba a mondanivalót. De most elkelt volna, mert nekem nem állt össze ez a film...
Gyönyörûen fényképezett mozi, remek színészekkel, szórakoztató jelenetekkel - de hülyén éreztem magam a végén, hogy nem értettem a lényegét.