Seven7Crown 2012 jan. 14. - 21:43:56
(27/67)
Melanie Griffith nem borzasztó, hanem egy fasza csaj, de most nem igazán tudott bizonyítani!
Van ilyen!:)
Seven7Crown 2012 jan. 14. - 21:36:16
(26/67)
Nem, nem, és nem! Ez egy elfusrált mozi, aminek csak a sztorija volt jó!:(
10/10
nosugar 2012 jan. 14. - 19:27:29 10/10
(25/67)
Ez az eredeti szinkron! Ezt még moziban láttam 1992-ben! Azóta a kedvenc filmjeim között van!
Killbox 2012 jan. 14. - 18:10:07
(24/67)
Igen, ez az eredeti szinkron, anno még az HBO-n láttam a filmet, egyébként nagyon tetszett,nem tudom ki a szinkronszínész, de engem nem zavart egyáltalán. SPOILER gondolom abból indultak ki,hogy 70 évesen meséli a történetet és olyan hangot kerestek, ami ahhoz illik. SPOILER VÉGE
noga 2012 jan. 14. - 17:47:04
(23/67)
Biztos, hogy ez az eredeti szinkron? Nem egy filmet szinkronizáltak már újra, s általában az új változat szokott rosszabb lenni. :(
Egyébként teljes mértékben csatlakozom az elõttem szólókhoz: Nagyon-nagyon idegesítõ ez a sejtelmes-suttogós magyar hang, szinte már nézhetetlenné teszi a filmet. Nem tudjátok, ki szinkronizálta MG-t?
vénasszonyok_nyara 2012 jan. 14. - 17:04:21
(22/67)
Pontosabban: Melanie Griffith annyira borzasztó, hogy nézhetetlenné teszi számomra a filmet :
offtopic
saudade 2012 jan. 14. - 16:53:41
(21/67)
nem szoktam itt soha hozzászólni, de Melanie Griffith magyar hangja annyira borzasztó, hogy nézhetetlenné teszi számomra a filmet :(
DjMcMaster 2012 jan. 14. - 16:51:58
(20/67)
Pont ezt akartam írni: Ez a film még a magyar szinkron hõskorából származik, de Melanie Griffith magyarhangja KATSZTRÓFÁLIS és idegesítõ ! Az elsõ film életemben, amire azt mondom, hogy marha jót tenne neki egy re-szinkron. Ne sértõdjön meg a tulajdonosa, de más filmben is hallottam már és ott is katasztrófális ez a hangsúlyozás, sejtelmes motyogás.
beckerfec 2012 jan. 14. - 16:40:34
(19/67)
Ennyire rossz szinkront már régen hallottam...
Egyszerûen borzalmas, különösen a nõi fõszereplõ hangja...
10/10
kisssmary 2012 jan. 14. - 16:33:48 10/10
(18/67)
Húsz év alatt már jó sokszor megnéztem, és még mindig imádom ezt a filmet :)
Seven7Crown 2012 jan. 13. - 16:16:34
(17/67)
Megnézem újra, hátha felfedezek még valamit, hogy némileg javuljon a véleményem!:)
offtopic
Jusztina76 2012 jan. 11. - 09:43:24
(16/67)
Most szombaton - január 14-én 16.05-tõl vetíti az RTLKlub. Rég láttam, nagyon tetszett,alig várom, hogy újra megnézzem.
8/10
Rahar 2011 jan. 22. - 16:10:51 8/10 Előzmény zee944
(15/67)
***SPOILER***
Az operában csak az derült ki, hogy hazudott. De ebbõl miért következik, hogy Liam kémnek gondolta vagy, hogy egyáltalán a gestapo kémje? Ha a gestaponak kémkedett volna, akkor sem az igazi adatait adta volna meg. Ebbõl miért következik az, hogy kém?
***SPOILER VÉGE***
Tudodki 2011 jan. 04. - 23:39:54
(14/67)
"A kém szerelme megmentésére Belinbe érkezik..."

ott hiányzik egy pici r-betû kedves port!
7/10
zee944 2011 jan. 04. - 23:21:53 7/10 Előzmény Rahar
(13/67)
Ha az elsõ két pontomat elolvasod újra, akkor láthatod, hogy megkülönböztettem a két dolgot.

***SPOILER***
Addig persze, hogy nem bántja, amíg azt hiszi, hogy "barátságos" Gestapo-tiszt (hiszen még beszélgetnek is róla!). De aztán az operában leleplezõdik, hogy amerikai kém, tehát ellenség.
8/10
Rahar 2011 jan. 03. - 14:39:46 8/10 Előzmény zee944
(12/67)
Hasonló véleményem van nekem is, nagyon jók az észrevételeid. Én azért engedékenyebb vagyok, 10 pontból 8 pontra értékeltem.
***SPOILER***0
Szerintem Liam Neelson azért nem bántja, mert azt hiszi, hogy a Gestapónak kémkedik, ezen szervezet embereivel pedig nem volna bölcs dolog újjat húzni.
***SPOILER VÉGE***
Seven7Crown 2010 dec. 15. - 15:04:34
(11/67)
-Szurkoltam, hogy sikerüljön ebbõl az izgi storyból egy jó filmet varázsolni, de nem jött össze annak ellenére, hogy Douglas, és Griffitht is megtettek mindent!!:((
-A történet átlagos, amerikai kém, zsidó barátnõjét küldi szimatolni, a szövetségesek számára!
-Ha lett volna egy normális felépítése a filmnek, akkor talán még élvezhetõbb is lenne, de már rögtön elején érzi az ember, hogy valami nem stimmel, mert ugye egy kémtörténet sikere, pont ennél a résznél dõl el!
-A befejezés olyan, mint az orosz rulett találatkor!!:))
9/10
marvanyos86 2010 nov. 01. - 18:43:12 9/10
(10/67)
Szerintem jó film.
6/10
Istenasszony 2010 máj. 17. - 10:55:45 6/10
(9/67)
Én jobbra számítottam, elég hosszú is volt, és néha ellaposodott. Ezen kívül voltak benne olyan jelenetek, amik egyáltalán nem valószerûek. Douglast pedig szeretem, de ennél sokkal jobb filmjei vannak.
7/10
zee944 2009 júl. 14. - 19:13:12 7/10
(8/67)
Mostanáig kerültem ezt a filmet, mert tartottam tõle, hogy unalmasnak találom majd. Hiba volt. Sokkal jobb, mint vártam.

Melanie Griffith nagyon idegesített az elején, amikor a szuperokos nõt akarta eljátszani. Nem kell egy pillantásnál többet vetni arra az õsbuta szempárra, hogy megértsük, mitõl olyan fájdalmas ez. A film második felére ez a vonal szerencsére a háttérbe szorult, és az érzelmi töltetû jelenetekben egészen jól teljesített. Azért mégsem nevezném jó választásnak. Michael Douglas alakítása rendben van, mint általában, de túl keveset követel tõle a szerep. Helyette az akkoriban még kevésbé ismert Liam Neeson az, aki a legjobb teljesítményt nyújtja. A karaktere is jobban meg van írva, kár, hogy nem szerepel kicsivel többet, igaz, ez az elsõvonalbeli sztár Douglas kárára ment volna.

A sztori jó, egyáltalán nem kiszámítható minden, akad néhány meglepetés. Ha egy kicsivel többet dolgoznak rajta, mondjuk ráugrasztanak egy A-listás forgatókönyvírót, hogy simítsa el az eldolgozatlan részeket, egy igazi remekmû is születhetett volna. Mert alapvetõen, ha kisebb-nagyobb hibákkal is, de minden benne van, ami egy nagyívû kémeposzhoz kell.

Így is jobb, mint a híre. 7/10

***SPOILER***
1. Amikor Liam Neeson azt hiszi, hogy a Gestapo küldte Griffitht belsõ kémként, akkor miért azon bukik le a nõ, hogy egy elõkelõ német asszony felismeri?
2. Ha lebukott, akkor Liam Neeson miért hagyja olyan óvatlanul magára, amíg õ a fegyverét keresi? Miért nem fojtja meg, de legalábbis teszi ártalmalanná az elsõ adandó alkalommal, akár már az opera elõcsarnokában?
3. Hogy lehet, hogy egy ilyen intelligens és magas rangú náci tiszt ennyire nyilvánvaló helyen rejtegeti a titkos iratokat?
4. Ha Griffith annyira eszes nõ, hogy lehet, hogy egy üvegajtó hajlata mögött bújik el?
5. Hogy lehet, hogy a náci tiszt meg sem jegyzi, mi esett ki tíz másodperccel korábban a padlóra a titkos táskarekeszbõl?

Néhány egyéb hiányosság, amin javíthattak volna:
1. Jobban ki kellett volna hangsúlyozni az abszurditását annak, hogy Douglas egy néma háborús veteránként kémkedik; kiemelni, hogy ésszerûtlennül nagy kockázatot vállal, és éppen emiatt nem gyanakodnak rá (annyira).
2. Hasonló téma, hogy szintén jelezni kellett volna, hogy Neeson azért nem hiszi ellenséges kémnek Griffitht, mert lehetetlennek tartja, hogy az amerikaiak egy hírszerzésben ennyire képzetlen valakit küldenének a nyakára.
3. Griffith elmenekülhetett volna Margaret papírjaival, de legalábbis meg lehetett volna próbálni.
4. Nem lett volna szabad narrációval a film közepén bemondtani, hogy Neeson már gyanakszik. Ez elõre ront a hatáson, miközben Neeson és Griffith kapcsolatának alakulásán izgulunk kéne.
5. Szintén a keretes szerkezet rontja el egy kicsit a film végét, nagyon feleslegesek az utolsó képsorok.