Seven7Crown 2013 febr. 07. - 23:58:02
(19/19)
De ennek ellenére mégis az elsõ sírrablóké az érdem, hogy ott a sivatagban érvényesülni tudtak segítség nélkül, akármennyire bizarr, és törvénytelen is ez a dolog.
Seven7Crown 2013 febr. 07. - 23:49:55 Előzmény linamina
(18/19)
Hát nem vagyok építész, de egy francia fickó áldozott rá egy kis idõt, hogy rájöjjön a megoldásra:

http://hvg.hu/tudomany/20070402_piramis_egyiptom_epites

Egyébként egy magyar ürge is gyártott elméleteket, ami a vízzel, illetve a Nílussal volt kapcsolatos.
linamina 2013 febr. 06. - 01:23:36 Előzmény Seven7Crown
(17/19)
Hogy a világ számára ismeretlen lesz, amirõl alább írni készülök, azt kétlem. De abban biztos vagyok, hogy nagyon sokan nem hallottak még errõl a teóriáról. Eszerint az általános iskolai történelemkönyvekben ábrázolt módon (farönkökön, rámpán felfelé húzva) nem lehetett volna felépíteni a piramisokat nemhogy 20, de még 200 év alatt se. Ez az ábrázolás ugyanis a piramisok megépülte után kb. 900 évvel jelent meg elõször. Mintha most rajzolnám le, hogy a honfoglaló magyarok hol és hogy jöttek a Kárpát-medencébe. Sötétben tapogatózás. Bár úgy tudom, hogy eddig a leghihetõbb variáció egy magyartól származik, aki szerint az elárasztott gizai fennsíkon a víz segítségével talán lehetett mozgatni azokat a mázsás köveket. Hogy hogyan vájták ki azt a több száz méternyi föld alatti folyosót, a kamrákat, hogyan és milyen eszközökkel faragták ki, sok száz kilométerrõl hogyan szállították oda a köveket, hogyan illesztették egymásra õket, ez még jó ideig titok marad szerintem. Számos bizonyítéka van, hogy a nagy gizai piramisok elõtt már próbáltak piramisokat építeni, kisebb-nagyobb sikerekkel (lásd Lépcsõs piramis). Egyiptom még jó ideig ellátja az õt felfedezni vágyókat munkával. Mindezeket úgy írtam, hogy nem vagyok szakértõje, csak kedvelõje ezeknek a témáknak, még mielõtt egy kukacoskodó, szakavatott belém kötne :)
Seven7Crown 2013 jan. 16. - 23:57:55 Előzmény linamina
(16/19)
Akkor most itt az alkalom, hogy Te is elõrukkoljál valamivel ami még ismeretlen a világ számára!
Seven7Crown 2012 dec. 27. - 23:46:55
(15/19)
Amíg szalonképes állapotba nem jövök, addig senki ne hidje, hogy tudományos oldalamat igénybe tudja venni!:-(
Viszont az engem is érdekelne, hogy az angolnak kikiáltott abesszin macska állítólagos egyiptomi származasa, hogy került napvilágra!
linamina 2012 dec. 27. - 16:47:08 Előzmény Seven7Crown
(14/19)
Nekem volt szerencsém utazgatni Egyiptomban, nem csak a turistáknak kitaposott területeken. A mai napig is rengeteg felfedezésre váró terület található az országban. Az egyik ottani régészprofesszor szerint csak Hatsepszut Dejr el-Bahari-i temploma elõtti terület több száz évi munkát adna, ha fel szeretnék tárni. Ezt az országot nem lehet megunni. Minden alkalommal újat lát az ember (még az ilyen sorozatokban is).
"Amíg nem tudják megfejteni a feliratokat, addig ne csináljanak filmet semmi másról sem, mert nincs meg hozzá a tudásuk." Most komolyan: mintha mindig, mindenki csak olyan dologról beszélne, amihez meg van a tudása!
Eru88 2012 júl. 14. - 20:39:35 Előzmény ötödik elem
(13/19)
Te netán egyiptológiából doktoráltál, vagy honnan ez a magabiztosság a kijelentéseidben? :D
tombenko 2012 márc. 30. - 21:36:27
(12/19)
Ja, szóval csak kijelentgetsz minden alap nélkül. Ilyet bárki tud. Vigyázz, eddigi kis komolyan vehetõséged is tûnni érzik!
ötödik elem 2012 márc. 30. - 14:38:24 Előzmény tombenko
(11/19)
Nem érzem úgy, hogy bármit bizonygatnom kellene akár Neked, akár másnak. Aki nem hiszi, járjon utána.
tombenko 2012 márc. 27. - 20:06:17 Előzmény ötödik elem
(10/19)
"Pedig hosszan lehetne sorolni a tényeket, pl. hogy a régi egyiptomiak nem arabok voltak, hogy sokkal régebbi korban éltek, mint azt ma állítják. (kb. 3-4000 éve?! ugyan), hogy a piramisok nem síremlékek voltak, hanem beavatási helyek, stb. Amíg nem tudják megfejteni a feliratokat, addig ne csináljanak filmet semmi másról sem, mert nincs meg hozzá a tudásuk."
Linket rá legalább! Egyébként a feliratokat megfejtették (tudod, Champollion, rosette-i kõ, stb...).
fredi60 2012 márc. 26. - 15:23:12
(9/19)
"Pedig hosszan lehetne sorolni a tényeket, pl. hogy a régi egyiptomiak nem arabok voltak"

Aki még ezt sem tanulta meg a suliban, annak aztán mindegy, milyen mûsor megy Egyiptomról! Valószínûleg úgysem érdekli.....
ötödik elem 2012 márc. 26. - 10:55:22
(8/19)
Ezekkel a filmekkel az a baj, hogy mindenrõl beszélnek, csak az igazságot hallgatják el. Pedig hosszan lehetne sorolni a tényeket, pl. hogy a régi egyiptomiak nem arabok voltak, hogy sokkal régebbi korban éltek, mint azt ma állítják. (kb. 3-4000 éve?! ugyan), hogy a piramisok nem síremlékek voltak, hanem beavatási helyek, stb. Amíg nem tudják megfejteni a feliratokat, addig ne csináljanak filmet semmi másról sem, mert nincs meg hozzá a tudásuk. Manapság ami a TV-ben megy....abból jóformán semmit sem szabad elhinni.
Seven7Crown 2011 júl. 13. - 13:56:23
(7/19)
:DD
Ford Mustang 2011 júl. 13. - 01:37:53
(6/19)
Pontosan. ;D
Seven7Crown 2011 júl. 13. - 00:26:20
(5/19)
Elvégre a profi tolvaj is felfedezõ,csak õt nem a múzeumok fizetik,hanem önálló vállalkozóként munkálkodik.:)
Ford Mustang 2011 júl. 12. - 23:20:17
(4/19)
Nem lenne utolsó. ;)
Seven7Crown 2011 júl. 12. - 22:44:56 Előzmény Ford Mustang
(3/19)
Most komolyan elgondolkodtam,hogy esetleg nekem is kéne vezeti egy kincs keresõ expedíciót,és lelépni a zsákmánnyal.:)Hatalmas ötlet.:)
Ford Mustang 2011 júl. 12. - 20:39:00
(2/19)
Például még egy-két piramis alatt egy kincsbarlangot. ;)
Seven7Crown 2011 júl. 12. - 19:45:19
(1/19)
Annyit foglalkoztak már Egyiptommal,hogy elképzelni sem lehet,mit is tárhatnának még fel.De ha az okosok reménykednek,akkor elképzelhetõ,hogy pár dolgot még elõvarázsolhatnak.:)