wacher 2016 febr. 15. - 01:27:19 Előzmény szalapala
(6/6)
Szerintem ez nem egyértelmû, hogy így lenne. A Pozzuoli-beli aréna kapcsán mutatják be a technikai hátteret, de nem állítják, hogy Nero OTT csinált volna ezt-azt, Éppen a lifteket magyarázza, hogy igény szerint lassan vagy gyorsan is mûködhettek. Majd így folytatja: "Persze ennél még elképesztõbb dolgok is történhettek. Egyes források szerint ugyanis Nero császár egyszer elárasztatta vízzel az arénát." - de azt nem állítja, hogy éppen azt és ott, ahol a kamera forog. Ez lehetett a mars mezei "sajátja" is.
szalapala 2014 márc. 30. - 20:49:36 Előzmény planeta
(5/6)
Én sem ARRÓL az arénáról beszélek. Nem a Colosseumról, hanem egy másikról, ami a filmben szóba került, a Pozzuoli-ról

Megnéztem azóta már többször és határozottan állítom - mert megvan videón is, most is megnéztem !! hogy elõször arról beszélnek, kb. a film 21. perce körül, hogy mikor építették - Vespasianus és Titus korában, - és pár perccel késõbb jön ugyanarról az arénáról a Nero-féle anekdota.

Ha láttad, akkor te is tudod, mirõl beszélek. Ha meg nem láttad, akkor minek szólsz bele ?

Naszóval javaslom neked, hogy legközelebb majd akkor szóljál hozzá valamihez, ha egyáltalán tudod mirõl van szó..
10/10
planeta 2012 dec. 29. - 01:00:31 10/10 Előzmény szalapala
(4/6)
Nem ARRÓL az arénáról beszél, amelyiket ma Colosseum néven ismerünk, hanem a Néró korában létezett - egyik - arénáról.
Gondolom, azért nem azt állítod, hogy a Colosseum elõtt egyetlen aréna sem létezett a Római Birodalom területén?
szalapala 2012 jún. 03. - 15:37:27 Előzmény Niquist
(3/6)
de nem volt ott aréna elõtte sem
Niquist 2011 dec. 17. - 20:54:16 Előzmény szalapala
(2/6)
Colosseum ugyan nem létezett, de "aréna" lehetett. A Nero elõtti gladátorok hol "sertepertéltek akkortájt"? ;)
szalapala 2011 júl. 04. - 01:18:35
(1/6)
Szeretem az ókori történelmi dokumentumfilmeket, de csak a hitelesség határán belül..

SPOILER:
Amelyik részben a Colosseumról van szó, - ami köztudottan több évvel Nero halála után készült -, akkor kicsit visszásnak hangzik egy állítólagos történész szájából, hogy egykor Nero császár mit csinált az arénában és hogy árasztotta el vízzel valami hajójátékhoz..

Ezekután nem tudom, mennyire lehet hinni ennek a sorozatnak... de mesének biztos jó..