delfinoraptor 2012 ápr. 08. - 19:16:11
(2/2)
Napjainkban a tizenévesek jelentõs része él nemi életet. Testileg bizony meglehetõsen fejlettek, és önként csinálják és élvezik. Szerintem az a dekadencia, hogy úgy csinálunk mintha gyerekek volnának. A sorozatban van egy lány, aki a tizenhatodik szülinapján örül, hogy elérte a beleegyezéses korhatárt(Angol sorozat angol törvényekkel), mert már nem kell idõsebbnek hazudnia magát. Szerintem szellemi érettséggel nem feltétlenül függ össze, hogy védekeznek-e vagy sem, ezt sajnos gyakran a felnõttek sem veszik komolyan.
feketevipera 2011 okt. 16. - 20:12:35
(1/2)
A filmben sok fiatal (vagy mondjuk úgy: gyerek) nyilatkozta, hogy õk már 14-15-16 évesen el tudják dönteni, hogy mit akarnak, és nekik mi a jó. Nem vonom kétségbe, hogy néhányat már szellemileg is viszonylag érettnek lehet mondani, de a többség szerintem nem az. Ha így lenne, akkor nem készült volna el pl. az a mûsor sem, amelyikben tizenéves leányanyákat mutogattak (az apák persze legtöbbször nem vállalták az apaságot, szóval a csajok megszívták, de úgy kellett nekik). Azért kíváncsi lennék a filmbeli gyerekekre 10-15-20 év múlva, vajon mennyire lesznek épek lelkileg, mennyire fognak kiégni. A való életben is sokszor tapasztalni azt, ami a mûsorból is kiderült, ti. hogy 13-14 éves lánykák is minimum 20-nak vagy 25-nek néznek ki a smink és az öltözködés miatt, ráadásul néhányan agyatlan r*bancként viselkednek, mert azt hiszik, ettõl lesznek nagykislányok. Ez az egész a dekadens világ miatt van, de egy idõ után valószínûleg változni fog a helyzet.