stenimore 2014 júl. 13. - 23:53:49
(879/999)
Gyõztek az iparosok,ahogy azt vártam is ,bár az argentinok egész jó teljesítményt nyújtottak,egy igazi klasszis hiányzott náluk,mert a rendes játékidõben kétszer is megnyerhették volna a meccset,két abszolút ziccerbõl illett volna egyet legalább kihasználni ,dehát nem volt náluk világklasszis játékos ,talán ha Di Maria játszott volna ,más a vége.
cellasto 2014 júl. 13. - 23:44:35
(878/999)
gyenge meccs volt a végén már brutál szabálytalanságokkal.de mintha a németek attól jöttek volna tûzbe,hogy szétfejelték,meg felrugták õket.
szonya1 2014 júl. 13. - 21:31:39
(877/999)
Értem én, hogy nem szeretsz unalmas meccseket nézni, azért próbálsz ötleteket adni. Talán egy szakember is elolvassa, amit kitaláltál, és fel fog használni valamit belõle :)

A mi tv csatornáinknak van még hová fejlõdniük, itt még egy kézimeccset is lekevernek egy-két perccel a várható befejezés elõtt.
cellasto 2014 júl. 13. - 21:03:22
(876/999)
nahh egy jó meccset szeretnék látni :)
jani-wan 2014 júl. 13. - 20:57:09
(875/999)
Nem mondtam hogy ez az mindenek felett álló MEGOLDÁS. Gyakorlatilag aközben találtam ki hogy a HSZ-t írtam. :)

"Mert pl. mi van akkor, ha a sorsolás úgy hozza ..."
Minden sorsolás lehet szerencsés vagy peches. Már a selejtezõknél is és VB-n EB-n is mindig találnak könnyû és halálcsoportot.

"De legfõképpen azért elképzelhetetlen, mert a tv csatornák aligha vállalnák be, hogy garantáltan végig közvetítsenek... "

Pedig az általam említett közel 7 órás jégkorong meccset, ami normál esetben hosszabbítás nélkül kb. 2 és fél óra, is végigközvetítették! Élõben! Ráadásul én nem az amerikai, hanem egy angol adást néztem, szóval nem csak amerikában. Igaz a két angol mûsorvezetõt átrakták a raktárba közvetíteni, mert kellett a hely a reggeli 6 órás híradónak. :D

"Ezzel a "kötelezõ támadó játékos" dologgal meg már szerintem végképp túlkomplikálod a dolgot. Honnan tudhatná elõre bárki, hogy melyik játékos fárad el annyira, hogy muszáj lehozni?"
Azt írtam, hogy le lehet cserélni, de másik támadójátékosnak kell bejönnie.
Ha meg már nincs csere lehetõség és a csatár nem tud futni, akkor ácsorogjon a felezõvonalnál.
Addig sem védekezik.
szonya1 2014 júl. 13. - 20:36:45
(874/999)
Azért ez nem ilyen egyszerû szerintem. Mert pl. mi van akkor, ha a sorsolás úgy hozza, hogy az egyik meccsen egy gyenge csapat ellen könnyedén jut túl az egyik fél, a másik meccsen két hasonló játékerejû csapat meg teljesen kikészíti egymást egy maratoni hosszúságú meccsen, aztán amikor legközelebb egymás ellen játszanak, ezért nézhetünk egy gyenge mérkõzést, mert az egyik csapat gyakorlatilag képtelen hozni az igazi formáját. Ez megint csak nem lenne fair. De legfõképpen azért elképzelhetetlen, mert a tv csatornák aligha vállalnák be, hogy garantáltan végig közvetítsenek egy olyan mérkõzést, amirõl nem lehet tudni, hogy hány óráig fog tartani.
Ezzel a "kötelezõ támadó játékos" dologgal meg már szerintem végképp túlkomplikálod a dolgot. Honnan tudhatná elõre bárki, hogy melyik játékos fárad el annyira, hogy muszáj lehozni?
döncimama 2014 júl. 13. - 20:26:22
(873/999)
Nem ismerek senkit a topikon.
Bármit mondhatsz, akkor sem értem, miért ellenszenves labdarúgó Robben. Maradjunk ennyiben. Azt írsz, amit akarsz. Remélem õt választják a VB legjobbjának.
tortura 2014 júl. 13. - 20:08:33
(872/999)
Errõl tegnap azt hallottam, hogy igen, volt felkérés, de emberünk azzal hárított, hogy még 3 éves szerzõdése van a Chelsea-hez. Utána esetleg...
De nem tudom elképzelni õt egy sz. kap. posztra. Annak idején a portugál sz. kapitányságról is szó volt (mikor még az Intert vezette) és azt mondta, megtisztelõ, hogy rá gondoltak. De õ jobb szeret klubnál lenni, mert ott napi szinten találkozik a játékosokkal meg sokkal többet kell (lehet) dolgozni. Ugye egy sz. kapitánynak egy évben van maximum 8-10 meccse (tét+barátságos) aztán kész. Nem egy olyan szoros kötelék a játékosokkal. Egyébként pont emiatt én sose értettem, hogy lehet ezért fõállásban foglalkoztatni valakit. Évente párszor összehívja a csapatot és kész, edzenek, lemennek a meccsek. És van olyan év (páratlan évek), hogy se VB, se EB. Akkor egész évben mit csinálnak ezek a kapitányok?
Meklód fia 2014 júl. 13. - 20:02:23
(871/999)
Egyetértek! Gundel kiváló mûsorvezetõ, de gyenge kommentátor.
521478963 2014 júl. 13. - 19:54:42
(870/999)
Meglennék lepve, ha nem Gundel közvetítené a döntõt, pedig a Menczer Tamás hangilag, hangsúlyban és mondanivalóban is lekörözi..
real_madrid 2014 júl. 13. - 19:03:21
(869/999)
most jelentkezett be az m1-en berlinbõl valami diseri dóra. ez a lány egy kis tündér!
jani-wan 2014 júl. 13. - 18:38:53
(868/999)
Pont ez lenne a lényege. Olyan szintû terhelést kapnának, hogy meg lenne pecsételve a sorsuk a következõ meccsen, és ezért lennének rákényszerítve a támadó focira.

Illetve még azt is lehetne csinálni, hogy a 2x15 perc letelte után mindkét csapat 10 játékossal folytatja. Újabb 15 perc elteltével 9 a 9 ellen. Szerintem ez már elég területet kell hogy biztosítson hogy ne lehessen "lebetonvédekezni".

Ezt azzal is lehet esetleg még tetézni, hogy egyik csapat sem hozhat le támadót. Esetleg úgy lehetne elképzelni, hogy minden csapat megjelöli a meccs elõtt a támadó játékosait akiket a másik fél és a FIFA is elfogad mint támadó, és õk le nem hozhatóak lennének, illetve sérülés, vagy csere esetén támadót kellene behozni a helyükre.

Ja tudom kicsit elszállt gondolat, de ha azt veszem csak figyelembe, hogy rá akarom kényszeríteni a csapatokra a támadást, akkor ilyen lehetõségek vannak amik felmerülnek.
offtopic
döncimama 2014 júl. 13. - 18:37:58
(867/999)
Ha véleményt mondasz egy futballistáról, nem árt, ha tudod, hogy mit beszélsz. Csak ennyi.
Meklód fia 2014 júl. 13. - 18:35:31
(866/999)
ez megint csak bunkerfocit hozna az egyik oldalról, mert nekik már nem kéne támadniuk. Szóval ez sem a legjobb megoldás.
offtopic
natelf 2014 júl. 13. - 18:13:26
(865/999)
"Te hány éves vagy ,mert nagyon gyengén irogatsz? "
- Ezt a helyesírásomra értetted ezt a gyengeséget? Majd veszek tõled leckéket. DDD


"Persze ez nem véletlen mert aki nem buta az általában nem akar másokat ledorongolni ,csak az olyanok akiknek ez nem megy másként."
- Végül egy jó hónapja csak te osztod itt az észt, mindenkit kioktatva.
offtopic
natelf 2014 júl. 13. - 18:07:41
(864/999)
Miért kellene érteni a focihoz annak aki ebbe a fórumba írogat ? Ez valami alapkövetelmény, mert én nem láttam ilyet a fórum alapszabályzatában ?!
csabaga 2014 júl. 13. - 17:57:26
(863/999)
Volt egy olyan ötlet,a mérkõzés elõtt sorsoljanak,ha 120 perc után döntetlen,akkor ki jut tovább.Így legalább az egyik csapatnak támadnia kell majd.
szonya1 2014 júl. 13. - 17:43:07
(862/999)
Azt esetleg egy ilyen sorozatnak az utolsó meccsén tudnám elképzelni, hogy addig játsszanak, amíg nincs gól, különben képtelenek lennének regenerálódni a játékosok, a fokozott sérülésveszélyrõl nem beszélve.
Amúgy Blind mitõl sérült meg, ha hozzá sem ért Oscarhoz?
jani-wan 2014 júl. 13. - 17:16:04
(861/999)
Mert csak annyi volt a különbség hogy aranygól esetén azonnal vége lett a meccsnek. De ha nem esett gól a 2x15 perc alatt akkor 11-es volt akkor is, tehát a bunkerfocira egyáltalán nem volt hatással, és nem igazán eredményezett más játékot.
Az mûködne talán amit mondtam, hogy a végítéletig játszani és nincs tizenegyes, mert egy nagyon hosszú meccs után, a gyõztes a következõ meccset nagy valószínûséggel bukja, mivel nem hinném hogy eléggé regenerálódnak addig a játékosok, hogy egy kipihent, teljes erõben lévõ másik csapat ne tudja õket bedarálni. És véleményem szerint ezt az edzõknek figyelembe kellene venniük, így változna a taktika.
Persze nem minden csapatnál. Ahol nincs támadójáték ott nincs választása az edzõnek, lásd görögök az ominózus EB-n.

A baj ezzel annyi, hogy a 11-es párbaj érdekes, míg egy 3 és fél órás vánszorgás a pályán nem az.
Meklód fia 2014 júl. 13. - 17:05:33
(860/999)
ez hülyeség lenne, mert már 120 perc is nagyon sokat kivesz a játékosokból. 120 perc után mindenképp tovább kell jutnia valakinek, hogy regenerálódni tudjanak 3 nappal késõbbre. Egyszerûen a jobb menne tovább és kész. A Görögország - Costa Rica meccs a példa rá hogy miért így kéne csinálni ezt, nehogy a sokkal gyengébben játszó csapat mennyen tovább 11-esekkel.